Αγαπημένη κλασσική μέταλ μπάντα

Αγαπημένη κλασσική μέταλ μπάντα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 50)
  • Iron Maiden

    Ψήφοι: 13 26.0%
  • Judas Priest

    Ψήφοι: 6 12.0%
  • Metallica

    Ψήφοι: 18 36.0%
  • Black Sabbath

    Ψήφοι: 13 26.0%

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Λοιπόν ποια κλασσική μπάντα μέταλ σας αρέσει πιο πολύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ε με τους maiden μεγάλωσα :redface: :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Metallica για μένα :)
(Black Sabbath δεν έβαλες :tongue:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ με μετάλικα μικραίνω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Που 'ναι οι Sabbath, οεο, που 'ναι οι Sabbath???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
έλα ντε :(. οι τρεις κλασσικότερες heavy metal μπάντες είναι οι sabbath, οι priest και οι maiden κατά τη γνώμη μου :redface:. καλοί κ οι metallica, δε λέω :D.

ψ. να βάλεις queensryche αλήτη mc brain :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
έλα ντε :(. οι τρεις κλασσικότερες heavy metal μπάντες είναι οι sabbath, οι priest και οι maiden κατά τη γνώμη μου.
Ακριβώς.... οι metallica είναι ένα μικρό σκαλί παρακάτω από αυτούς τους τρεις

Οι Queensryche θεοί αλλά δεν είναι αυτό ακριβώς που λέμε "κλασική metal μπάντα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Ακριβώς.... οι metallica είναι ένα μικρό σκαλί παρακάτω από αυτούς τους τρεις

Οι Queensryche θεοί αλλά δεν είναι αυτό ακριβώς που λέμε "κλασική metal μπάντα"

θα τις φας από τον παλτό τώρα :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δεν μπορεί τώρα, πήρε το παπάκι του και πάει για μπλουμ :D:D:D

στο "κλασσική" είναι το θέμα, ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
δεν μπορεί τώρα, πήρε το παπάκι του και πάει για μπλουμ :D:D:D

στο "κλασσική" είναι το θέμα, ίσως.
Πρισάισλι...
Όταν λέμε κλασική (τουλάχιστον για μένα) εννοούμε κιθάρα/ες, μπάσο και ντραμς... Άμα μπαίνουν άλλα όργανα μέσα χαλάει η σούπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Πού είναι οι Motorhead, οεο? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Πού είναι οι Motorhead, οεο? :hehe:
Μπράβο! Να μια άλλη κλασική μέταλ μπάντα αν και δε μου αρέσουν ιδιαίτερα, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι classic!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
έτσι. Respect απλά και μόνο επειδή είναι οι μοτορχεντ :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
και οι maiden έβαλαν synth guitars το 86 :D. και τους έκραξαν κιόλας :|. εμένα είναι ο αγαπημένος μου maiden δίσκος το somewhere in time πάντως :redface: :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
εμένα είναι ο αγαπημένος μου maiden δίσκος το somewhere in time πάντως :redface: :).


ποοοοοοοοο! τι μου θύμισες τώρα!!!!
το "loneliness of the long distance runner" εκεί δεν είναι;;
τέλειο τραγουδάκι!! με είχε σημαδέψει στα νιάτα μου....
(τότε που κολύμπαγα 1500άρι....)


επι του θέματος τώρα, και εγώ με maiden μεγάλωσα, αλλά πλέον μεγάλωσα και ακούω ελληνικό metal!!!
Ξέρετε τώρα, Χριστοδουλόπουλο, Τερλέγκα, Καρρά και τέτοια!:P
(βασικά δεν ακούω τόοοσο βαριά....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο αυτους προτιμο τους Metallica, μετα τους Priest και τελος τους maiden.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Σόρρυ παιδιά τους ξέχασα τους sabbath.Iron Maiden και απο μένα.Οι Μετάλλικα στα 3 τελευταία cd ξέπεσαν τελείως,ενώ οι Maiden έβγαλαν το ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ Brave new World και το λιγότερο καλό Dance of Death (με 3 κομματάρες).

Το The Loneliness Of The Distance Runner είναι στον δίσκο Somewhere in Time.

Και οι maiden με συγκλόνισαν στο RiR (2001)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Metallica. Και μην λετε οτι ειναι ενα σκαλι παρακατω απο τους αλλους και δεν ξερω τι. Ειναι ιεροσυλια. Βρειτε μια καινουρια μπαντα που να μην εχει επηρεαστει απο τους Μεταλλικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
No offense, αλλά για μένα είναι ιεροσυλία να λες ότι οι Metallica είναι καλύτεροι (καλά για πιο επιδραστικοί δεν το συζητώ καν...) από τους Sabbath. Απόψεις είναι αυτές τι να κάνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Προστέθηκαν οι Black Sabbath στη δημοσκόπηση.

Ψήφισα Maiden γιατί αυτούς έλιωνα στην πρώτη λυκείου.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top