• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Μπράβο σου kajira συνέχισε έτσι και καλά θα τα πας.

Εγώ δεν καπνίζω από το Σεπτέμβριο 2008.
Το έκανα και Νοέμβριο 2008 έμεινα έγκυος και έτσι είμαι πολύ χαρούμενη για αυτο.
Το μωρό μου θα είναι πολύ καλά και εγώ άλλο τόσο.

Η απόφαση είναι δική σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seabass

Νεοφερμένος

Ο seabass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καπνιστής εδώ και 30+ χρόνια! Δεν έκανα κάποια σοβαρή προσπάθεια να το κόψω, μέχρι τώρα. Διαβάζοντας αυτό το forum λέω να κάνω, μια προσπάθεια!
Υ.Γ.
Η μόνη προσπάθεια ήταν πριν 6ετίας, που το γύρισα στον καπνό (στριφτό)!!!
:hmm::worry::confused::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ακόμα μια φορά μπράβο σε όσους προσπαθούν να απεξαρτηθούν. Καλό κουράγιο παίδες :)
Μόλις τα καταφέρετε βέβαια, θα απομένει να κόψετε τον καφέ, το τζανκ φουντ, το ίντερνετ, τις μεσημεριανές εκπομπές... Ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος, μα εγώ μαζί σας. Όταν απεξαρτητοποιηθούμε πλήρως από όλα αυτά, εκεί γύρω στα 65 μας, θα μπορούμε επιτέλους να ευχαριστηθούμε τη ζωή.











----------------------------------------------

Good Υuck.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seabass

Νεοφερμένος

Ο seabass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ακόμα μια φορά μπράβο σε όσους προσπαθούν να απεξαρτηθούν. Καλό κουράγιο παίδες :)
Μόλις τα καταφέρετε βέβαια, θα απομένει να κόψετε τον καφέ, το τζανκ φουντ, το ίντερνετ, τις μεσημεριανές εκπομπές... Ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος, μα εγώ μαζί σας. Όταν απεξαρτητοποιηθούμε πλήρως από όλα αυτά, εκεί γύρω στα 65 μας, θα μπορούμε επιτέλους να ευχαριστηθούμε τη ζωή.











----------------------------------------------


Good Υuck.
Σωστός!!! Είναι και αυτή πλευρά...του νομίσματος:):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ρεμπ για να είμαι ειλικρινής, δε μου αρέσει αυτό που κάνεις :/:
Και το κάνεις συχνά σε αυτό το θέμα :/:
Εντάξει, καλό το χιούμορ αλλά υπάρχουν κάποιοι που πραγματικά ενδιαφέρονται να κάνουν μια προσπάθεια για να κόψουν το κάπνισμα
Νιώθω ότι υποσκάπτεις αυτή την προσπάθεια με κυνισμό καμουφλαρισμένο με χιούμορ και πραγματικά δεν νομίζω ότι προσφέρει σε κανέναν κάτι
Μην κόβεις τα φτερά σε κάποιον που πιθανά ενδιαφέρεται
Σίγουρα δεν τα καταφέρουν όλοι, κάποιοι άλλοι όμως.... τα καταφέρνουν/καταφέραμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agnwstos

Νεοφερμένος

Ο agnwstos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Συμπλήρωσα ένα μήνα άκαπνος και κάτι μέρες και όλα βαίνουν καλώς.Τα στερητικά αν και υπαρκτά εντούτοις δεν με αποπροσανατολίζουν απο το στόχο μου.Η επιθυμία για τσιγάρο την ώρα του καφέ έχει μειωθεί αισθητά και πλέον μπορώ και μυρίζω το καπνό στα ρούχα μου μετά από νυχτερινή έξοδο.

Το μόνο που παραμένει είναι ο βήχας , αν και ο πρωινός τσιγαρόβηχας μετα το ξύπνημα εξαφανίστηκε μετά τις πρώτες μέρες.

Για να δούμε....

Ανυπομονώ για τη δεύτερη επέτειο μου!!!!!! :cake:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ξεκινάω απόοο... τώρα! Και πολύ το άργησα. :redface: Θα πάρω και ένα καινούριο πακέτο να το έχω μαζί μου ώστε να ξέρω ότι δεν καταπιέζομαι αλλά επιλέγω να μην αρρωστήσω. 2 χρόνια καπνίζω και είναι καιρός να σταματήσω αυτή τη βλακεία. Ξυπνάω με βάρος στο στήθος και με πεσμένη διάθεση. Στο γυμναστήριο και όταν τρέχω στο δρόμο λαχανιάζω εύκολα, ενώ πριν 3 χρόνια έκανα πρωταθλητισμό και στίβο και μου άρεσε. Μου άρεσε πολύ να τρέχω, να αθλούμαι. Τώρα με το τσιγάρο βρωμάνε τα ρούχα μου, η ανάσα μου. :(
Αρχίζω λοιπόν! Υπόσχεση στον εαυτό μου. Πολύ τον αδίκησα τα τελευταία 2 χρόνια ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Εγώ δε θα πάρω τίποτα μαζί μου... ότι τσιγάρο έχω θα το αφήσω εδώ και όποιος καπνιστής φίλος με επισκεφτεί, ας τα πάρει να τα καπνίσει!

37 χρονών με γυναίκα και μωράκι... όχι ρε, όχι! Τρελάθηκα που το διάβασα! Εγώ θέλω να κάνω οικογένεια κάποια στιγμή και να τη χαρώ κι αυτό το πράμα είναι εμπόδιο. Κομμένο! Κι αυτή τη φορά θα προσπαθήσω να το κόψω για τα καλά!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι ξέρω πως σας τα έχω πρήξει, αλλά πάνε πλέον δύο μήνες σχεδόν που δεν καπνίζω, νιώθω υπέροχα και σχεδόν έχω πιστέψει πως δεν πρόκειται να το ξαναρχίσω.. :)
(Τιπ: Η πρώτη σοβαρή προσπάθεια κοψίματος για κάποιον απροσδιόριστο λόγο είναι πάντα πιο εύκολη. Προσοχή να μη τη χαραμίσετε σε βλακείες.. Θα είχα να καπνίσω πάνω από δύο χρόνια αν δεν το ξανάρχιζα γιατί κάπνιζε κάποιος που γνώρισα τρεις μήνες μετά την αρχή της προσπάθειας..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βρήκα ένα μπλογκ που περιέχει πολλά χρήσιμα στοιχεία για την διακοπή του καπνίσματος. Κλικ εδώ.

ΥΓ: Έχω 4 μήνες να καπνίσω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Καλημέρα! Κοιτάξτε λίγο πιό πάνω το πόστ μου. 1/4/2009. Σήμερα έχουμε 1/6/2009.

Το τήρησα! 2 μήνες απηλλαγμένος από δαύτο και συνεχίζω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ένα μεγάλο μπράβο σε Valder και kajira :D

Eγώ έχω από τον Γενάρη, αλλά πρόσφατα συνειδητοποίησα ότι πλέον δεν καπνίζω:P
Είχα μια φιλοσοφική συζήτηση σε μια βεράντα με τέλεια θέα και κρασάκι με μια φίλη καπνίστρια και ήταν από τις περιστάσεις που λέμε ότι "σηκώνει τσιγάρο".
Το άναψα λοιπόν και στις 2 τζούρες έπεσα σαν κοτόπουλο. Η αηδία δε που ένιωσα δεν περιγράφεται.

Καμία περίσταση δε σηκώνει λοιπόν τσιγάρο όταν δεν είσαι καπνιστής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Καμία περίσταση δε σηκώνει λοιπόν τσιγάρο όταν δεν είσαι καπνιστής

Μπράβο παιδιά αυτό είναι το νόημα δεν είμαστε καπνιστες.... δεν καπνίζουμε πλέον...

Δυνατά.....
Σοφία άκαπνη από Σεπτεμβριο 2008.

Δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι που το έκανα.!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ειδα καποιο θεμα ειδικο για αντικαπνιστικες διαφημισεις, οπότε φανταζομαι ειναι δοκιμο να βαλω εδω μερικα ποστερ/εικονες που βρηκα και μ'αρεσαν (ισως κανω και μπλουζακι καποιο απο αυτα) :
















 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ας γράψω και εδώ που είναι το σωστό μέρος...
Σήμερα πέταξα το πακέτο (αλλά έκανα ένα τσιγάρο τράκα:redface:).
Γλύτωσα όμως 4-5 τσιγαράκια ως τώρα.
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Να συνεχίσεις και να μην ξανακάνεις τράκα!
3 μέρες υπόθεση είναι!
καλή δύναμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται
και ο βλάκας επιμένει

Πολύ σωστά λες......

Μπράβο antara συνέχισε έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Θα ειναι πράγματι εξόχως ...καταπληκτικό,τρελλό,κουφό - και καινοτομικό! - σε αυτη τη (συμπλεγματική) χωρα, ενας απλος νομος να (σταθει ικανος να) αποτελεσει τον καλό / σπουδαίο - υπέρτατο λογο για να κοψει κανεις (επιτυχως και μεμιας και διχως...πισωγυρίσματα) το καπνισμα... :)

....οταν π.χ δεν το εχει πραξει για εξόχως σπουδαίους λόγους,οπως για παραδειγμα για το παιδί του ή κατοπιν ιατρικής προτροπής...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Λοιπόν επιστρέφω σήμερα για να σας πω ότι έπεισα και το έτερον ήμισυ να πετάξει τα τσιγάρα του (έτσι και θα το κόψει κι εκείνος και εγώ δε θα βρίσκω να κάνω τράκα!!!!!!;))
Θα σας ενημερώνω, έτσι για να δεσμευτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αυτή ήταν η καλύτερη κίνηση που θα μπορούσες να κάνεις! Έτσι ο ένας θα στηρίζει τον άλλον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top