Προβλήματα με εργοδότες

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το λοιπον, εδω θα βγαλετε τον πονο σας (το απαιτω.) σχετικα με κακες εργοδοσιες που εχετε αντιμετωπισει.. Προβληματα πληρωμων? Προβληματα συνεννοησης? Προβληματα γενικως? Εδω ειναι το θεμα σας. Μοιραστειτε τον πονο σας, και καντε εναν ανθρωπο να νιωσει καλα (εμενα). :P

Επισης.. εχετε απευθυνθει ποτε σε επιθεωρηση εργασιας? Ποια ειναι η διαδικασια γενικως? Υπαρχουν συναντησεις με τα πρωην αφεντικα? (ωχ)..

Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Βρε βρε, όλοι είναι τόσο ευχαριστημένοι από τ' αφεντικά τους, ή μήπως ντρέπονται να μας απαριθμήσουν τα παθήματά τους, τα οποία σίγουρα τσαλακώνουν την καλή μας εικόνα;

Το αφεντικό μου βρίσκει μεγάλη ευχαρίστηση στο να με προσβάλει και να με μειώνει. Εάν η ταπείνωση είναι το μονοπάτι προς το Θεό, όπως λένε οι αγιορείτες μοναχοί, τότε έχω ήδη στην τσέπη τον παράδεισο. Εάν αντέξω άλλον ένα χρόνο, μάλλον θ' αγιάσω κιόλας: "Αγίου Χάουλα του ιερομάρτυρος" ανήμερα δηλαδή...

Το καλύτερο όμως έγινε σήμερα: Μου έκαναν παρατήρηση, επειδή λέει όσον καιρό βρίσκομαι εκεί, δεν μ' έχουν δει να χαμογελώ. Ξέρουν βέβαια τι πέρασα με την αρρώστια της μάνας μου, με τα χρέη του πατέρα μου, με την έλλειψη της κόρης μου και με τα διάφορα του διαζυγίου, αλλά προφανώς θεωρούν ότι η δουλειά τους είναι τόσο ευχάριστη και η συμπεριφορά τους τόσο υπέροχη, που θα έπρεπε να είμαστε όλοι σαν την καλή χαρά εκεί μέσα.

Να σκεφτεί κανείς ότι η δουλειά μου δεν έχει να κάνει με κόσμο και με πελάτες, όπου ίσως μια τέτοια παρατήρηση θα είχε βάση. Φαίνεται λοιπόν, ότι θέλουν όταν με πηδάνε να υποκρίνομαι πως μου αρέσει, ώστε να τη βρίσκουν κι αυτοί. Μόλις μάθω να το κάνω κι αυτό, θα είμαι έτοιμος ν' αλλάξω επάγγελμα. Θα γίνω πορνοστάρ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Βρε βρε, όλοι είναι τόσο ευχαριστημένοι από τ' αφεντικά τους, ή μήπως ντρέπονται να μας απαριθμήσουν τα παθήματά τους, τα οποία σίγουρα τσαλακώνουν την καλή μας εικόνα;[...]

Τίποτα από τα 2 μεγάλε, απλώς δεν ξέρουμε από πού να αρχίσουμε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Το αφεντικό μου βρίσκει μεγάλη ευχαρίστηση στο να με προσβάλει και να με μειώνει. Εάν η ταπείνωση είναι το μονοπάτι προς το Θεό, όπως λένε οι αγιορείτες μοναχοί, τότε έχω ήδη στην τσέπη τον παράδεισο. Εάν αντέξω άλλον ένα χρόνο, μάλλον θ' αγιάσω κιόλας: "Αγίου Χάουλα του ιερομάρτυρος" ανήμερα δηλαδή...

Το καλύτερο όμως έγινε σήμερα: Μου έκαναν παρατήρηση, επειδή λέει όσον καιρό βρίσκομαι εκεί, δεν μ' έχουν δει να χαμογελώ. Ξέρουν βέβαια τι πέρασα με την αρρώστια της μάνας μου, με τα χρέη του πατέρα μου, με την έλλειψη της κόρης μου και με τα διάφορα του διαζυγίου, αλλά προφανώς θεωρούν ότι η δουλειά τους είναι τόσο ευχάριστη και η συμπεριφορά τους τόσο υπέροχη, που θα έπρεπε να είμαστε όλοι σαν την καλή χαρά εκεί μέσα.

Να σκεφτεί κανείς ότι η δουλειά μου δεν έχει να κάνει με κόσμο και με πελάτες, όπου ίσως μια τέτοια παρατήρηση θα είχε βάση. Φαίνεται λοιπόν, ότι θέλουν όταν με πηδάνε να υποκρίνομαι πως μου αρέσει, ώστε να τη βρίσκουν κι αυτοί. Μόλις μάθω να το κάνω κι αυτό, θα είμαι έτοιμος ν' αλλάξω επάγγελμα. Θα γίνω πορνοστάρ!!

Δεν ψαχνεις για τιποτα αλλο παραλληλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EspressoFreddo

Νεοφερμένος

Η EspressoFreddo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευτυχώς με τον τρέχοντα εργοδότη μου δεν εχω πρόβλημα, εχω ομως με τον προϊστάμενό μου! Πιανεται? Δεν τον αντεχω, ο ανθρωπος μιλαμε ειναι ΧΑΖΟΣ. IQ κοτόπουλου. Μπορει εκει που καθεται να αρχισει πολυ απλα να σε βριζει :eek:, και μετά να ειναι με το χαμόγελο στα χείλη.

Με τον προηγουμενο εργοδοτη μου ειχα το εξης προβλημα: Πολυ απλα με εκλεβε στα λεφτα, και προσπαθουσα παντα να μου δωσει λιγοτερα. Ετυχε να προσληφθω Μ. Τεταρτη, το δωρο Πασχα ειχε ηδη μπει. Παρ'ολα αυτα, ομως, δικαιουμουν να παρω ποσοστο απο το δωρο Πασχα για τις μερες που δουλεψα απο τη Μ.Τεταρτη που προσλήφθηκα μεχρι τελη Απριλη. Αλλά αν δεν του ανεφερα εγω, εκεινος δε θα τα δινε!! Φυσικα για να μη πω και το αλλο, που στη πρωτη μισθοδοσια μου, μου εβαλε 50 ευρω λιγοτερα, και μου ειπε οτι ηταν λαθος του λογιστη! Μα πώς τυχαινει παντα τα λαθη να ειναι κατά του εργαζόμενου! Αφηστε και το άλλο, μου ειχε υπολογισει το επίδομα ΤΕΙ 10% και οχι 13% που ειναι κανονικα... Αλλά στα 22 τι να ξερεις..... Το μονο που σε νοιαζει ειναι "δουλεια να'ναι και ο,τι να'ναι....". Κανεις πολλές υποχωρήσεις λογω απειρίας....... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Δεν ψαχνεις για τιποτα αλλο παραλληλα?

Ναι, ψάχνει αντζέντη για όταν γίνει πορνοστάρ. Τι νόμιζες ότι το Great μπροστά από το Chaos είναι τυχαίο?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τρελά γλέντια. Ξεκινάω με κάποια λάιτ, γιατί με περιμένει κι ένα σφουγγάρισμα...

Το αφεντικό θέλει να του πάω κάτι σχέδια στο κεντρικό γραφείο, ένα τέταρτο μακριά. Πρέπει να τα προσαρμόσω, να τσακωθώ με τον plotter για να δεήσει να τα τυπώσει σε όλο το μεγαλειώδες Α1 τους σωστά, κλπ... Υπήρχε το ενδεχόμενο να περάσω από εκεί έτσι κι αλλιώς για κάτι άλλα θέματα, αλλιώς θα ερχόταν αυτός και όλοι οι άλλοι από τα κεντρικά για ένα απερό το απόγευμα, και γενικά δεν ήταν κάτι βιαστικό. Τελικά δε χρειάστηκε να πάω για το άλλο θέμα, οπότε είπα να τα τυπώσω και να τους περιμένω το απόγευμα...
Κάποια στιγμή κατά τις 3.30 με πέρνει εν εξάλλω καταστάση και αρχίζει να μου μιλάει πολύ επιθετικά και αγανακτισμένα, ότι τον άφησα ξεκρέμαστο κι ότι είμαι για άλλη μία φορά ανεύθυνη (εεε... δεν είχα κάνει ποτέ καμία πατάτα). Μένω εγώ, προσπαθώ να καταλάβω τι λέει ανάμεσα στις ελβετικές βρισιές, δεν ξέρω αν πρέπει να απολογηθώ (κάτι που κάνω εν μέρει.. ή προσπαθώ) ή να του εξηγήσω (επίσης προσπάθσα) ή να μείνω χάνος (εκεί πέτυχα μια χαρά).
Τελικά απλά μου το κλείνει στα μούτρα, αφού μου γάβγισε ότι "και όπως σε ξέρω, δε θα τα έχεις τυπώσει καν ακόμα". Όσο του έλεγα "τα έχω εδώ, ρολαρισμένα κι έτοιμα", κλακ στα μούτρα μου.

Μέχρι τις 5.30 είχα ταχυπαλμία κι όλοι μου έκαναν αέρα.
Στις 5.31 μπήκε μέσα και μου άρχισε τα νάζια και τα κοπλιμέντα και κάτι άκυρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δεν ψαχνεις για τιποτα αλλο παραλληλα?


Έχω αλλάξει τόσες δουλειές στη ζωή μου, για τους ίδιους περίπου λόγους, που πλέον δεν με παίρνει για ταρζανιές. Η περηφάνια τιμωρείται, από θεούς κι από ανθρώπους. Το παράξενο είναι ότι η δουλειά μου μ' αρέσει και το χειρότερο είναι πως όταν τα λέω, οι υπόλοιποι μου απαντούν: "Ε, παντού τα ίδια είναι". Το πιθανότερο δηλαδή, είναι να πέσω και πάλι σε κάποιον κομπλεξικό που διψά για εξουσία και να γράφω και πάλι τα ίδια πράγματα.

Το μόνο που με παρηγορεί σαν σκέψη είναι πως το να έχει τόση λαχτάρα να με υποβιβάζει ένας άνθρωπος πετυχημένος και φραγκάτος, είναι στην πραγματικότητα ένδειξη του πόσο μειονεκτικά νιώθει μπροστά μου. Μερικά πράγματα δεν αγοράζονται με χρήματα!

Κατά βάθος τον λυπάμαι βαθύτατα. Ναι, χαμογελώ όταν δεν με βλέπουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Λοιπον καποια περιστατικα και απο εμενα..

Δουλεια εργοταξιου..Μεγαλο εργο..Δουλευω σε μια απο τις εταιριες που εχουν παρει υπεργολαβια..Ειναι το αφεντικο γυρω στα 55 και ο γιος 31..Το αφεντικο κανει ολη τη δουλεια..Εγω εχω μια πολυ χαλαρη δουλεια χωρις πολλες ευθυνες..
Ο γιος τωρα..(τον σκεφτομαι και ταλανιζομαι αναμεσα στην οργη και την ταση να ξερασω..:D)..Εχει τελιωσει αρχιτεκτονας αλλα δεν κανει τιποτα..Σκαει στο εργοταξιο καθε μερα γυρω στις 3 με 4 ωρες..Τις πρωτες μερες ολο συζητηση να ειναι.Βεβαια εγω σε αυτες τις συζητησεις να προσπαθω να μην ξερασω λογω του οτι προκειται για ενα απο τα ατομα που εγω προσωπικα μισω στη ζωη..Σεξιστης στο φουλ,θελει να φαινεται,δειχνει τα λεφτα του κλπ κλπ..

Στο θεμα μας..Σε καποια φαση ξεκιναει τον πολεμο..Να μου λεει το Α τη μια μερα..Διαλογος την αλλη μερα:

-Εκανες το Β?
-Οχι
-Γιατι?
-Γιατι εκανα το Α οπως μου το ειπες..
-ΚΑΛΑ ΡΕ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙΣ ΧΑΖΟ?ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ??

Aυτα συνεχιστηκαν αρκετο καιρο μεχρι που μια μερα ουρλιαζε για κατι στο οποιο δεν ειχε δικαιο για 3 ωρες..Στο τελος με αποκαλεσε και χαζο..Εγω του απαντησα να βρει αλλο μηχανικο..(αν και μετα που το σκεφτηκα επρεπε να τον μαμησω στο ξυλο..)
Την αλλη μερα πηγα δουλεια και επειδη ειχα αναγκη τα λεφτα αποφασισα οτι αν μου το ζητουσε θα εμενα..

Μαντεψτε..Ειχε βρει ηδη τον επομενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δεν λυπήθηκες που δεν τον είχες πλακώσει εγκαίρως στις κλωτσιές μετά απ' αυτό ρε Jrot;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ευτυχως αρχισατε να απαντατε γιατι μεχρι τωρα ενιωθα λιγο περιεργα (και λιγο περιεργη..μονο σ'εμενα συμβαινουν;!).

Να το κανω πιο συγκεκριμενο στο θεμα που με καιει (κι οταν το ξεπερασω τελειως θα το εξιστορησω κιολας, τωρα ποναει ακομη :X).. η καταγγελια σε επιθεωρηση εργασιας "κοστιζει" οντως στον εργαζομενο για τον επομενο εργοδοτη; Εννοωντας..μαθαινεται απο καπου, λειτουργει αρνητικα, μπορει τελος παντων να μετανιωσω την ωρα και τη στιγμη; Προς το παρον παλευω εδω και ενα μηνα για τα προφανη, κι επειδη οση διαθεση για ειρηνικη λυση κι αν εχω, δεν μπορεις να κανεις διαλογο μ'εναν ανθρωπο που δεν εμφανιζεται ποτε στο τηλεφωνο (γιατι ειναι σε ραντεβου, ειναι στην τουαλετα, ειναι σε περιεργη φαση κοκ), σκεφτομαι να απευθυνθω κατα κει...

*κοτ*κοτ*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Δεν λυπήθηκες που δεν τον είχες πλακώσει εγκαίρως στις κλωτσιές μετά απ' αυτό ρε Jrot;

Πραγματικα λυπηθηκα..Του εριξα ενα μπινελικι και την εκανα..

Αλλα ο τυπος πραγματικα με στιγματισε..Τον εχω δει 2-3 φορες στον υπνο μου και μιλαμε για 2 μηνες μετα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΩΣΩ

Νεοφερμένος

Η ΣΩΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν εχεται δουλεψει με στρατιωτικο 75 χρονων , γυναικα κ χηρα!
Α το τηλ σκουλαρικι ετσι για χαβαλε παιρνει να σε βρισει για την μυγα που πεταει!
Την λεξη και το αισθημα μισος το εμαθα απο αυτην την καρ..... εχω στηλει γραμμα στο θεο να την
παρει αν με λυπαται ! ελεος :help::help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Μα τι λες τώρα καλή μου Κορπς ,όλοι είμαστε στο κλαμμμπ απλά δεν ομιλούμε για να μην αρχίσουμε τα μπινελίκια και τις κατάρες και είπαμε να αφήσουμε το θεματάκι γιατί που μας πονεί και που μας σφάζει αλλά μιας και το αρχίσατε ..
Ας περιγράψω τις εμπειρίες μου στην άγρια δύση ..

Μα τι στα κομμάτια , τι τους ποτίζουν, έτσι και τους δώσουν μια σταγόνα εξουσίας , έναν ακατανόητο τίτλο που και η ίδια η πάπυρους λαρους αρνείται να μεταφράσει και κάτι ψωροευρώ όλοι μα όλοι μα όλοιιιι οι προοιστάμενοι βγάζουν όλα τα κόμπλεξ , τις αγ@μίες τους πάνω στους συναδέλφους που μέχρι πρότινος τα λέγανε μια χαρά και ενδεχομένως κάνανε και παρέα .
Τες πα όπως καταλαβαίνετε έχω καεί από προιστάμενο που
Α) είχε νεύρα πολλά νεύρα , μα πολλά λέμε νεύρα και μόνιμα , η χαρά του ψυχιάτρου δεν μπορώ να πω .
Β ) Προιστάμενο που άλλα έλεγε άλλα εννοούσε και άλλα έπρεπε τελικά να κάνεις εσύ για να βγει η δουλειά .
Γ ) Προιστάμενο – ρουφιάνο – καταδότη , η μετεμχύχωση του Αρτέμη Μάτσα .
Δ ) Και το ολ ταιμ κλάσικ προιστάμενο με μακρύ χέρι και μια ανοιχτή αγκαλιά για όλα τα θηλυκά – τι μεγαλόψυχος.


Να πω για συναδέλφους όχι πείτε μου θέλετε να πω ?

Καλά θα πω .

1 ) Η γεροντοκόρη , της φταίνε όλες οι κοπέλες του γραφείου γιατί είναι νεότερες , έχουν σχέσεις και δεν ντύνονται λες και πηγαίνουν στο κατηχητικό . Συνήθως το δεξί χέρι του αφεντικού – προιστάμενου – ρουφιάνου .

2 ) Η γραμματέας – γκόμενα του αφεντικού – προιστάμενου .
Αμάν έχω δει να διώχνει αλβανίδα με 5 παιδιά επειδή δεν ξεσκόνισε το φωτιστικό στο πατάρι .:mad:
Γιατί ως γκόμενες έχουν και εξουσίες , λογικόν εμ , τι τσάμπα τα κάνουν τα κρεββάτια ?


3 ) Ο αχρηστος , ο ασχετος που δεν ξέρει να συμπληρώσει μια υπεύθυνη δήλωση και συνεχώς προσπαθεί να βγάλει όλους τους άλλους ανεπαρκείς για να καλύψει την δική του ανεπάρκεια .:mad:


Έχει κι άλλα πολλά είδη μα δεν μπορώ να μεταδώσω άλλο γιατί συγχίστηκα βραδιάτικα , γι αυτό δεν το άνοιγα το ρημαδοτόπικ , δεν πήγαινα να ποστάρω στο τόπικ με τις γάτες να βρω την υγειά μου ? ( νιάου )


Στο θέμα σου Κόρπς έχω κάνει κι εγώ τη βόλτα μου κατά Επιθεώρηση Εργασίας μεριά .:devil:
Άκου , αν δεν βγάζεις άκρη μαζί του γιατί παίζει το γνωστό παιχνίδι ψάξε-ψάξε δεν θα με βρεις , θα πας στην επιθεώρηση , οι υπάλληλοι δεν θα σου προτείνουν αμέσως καταγγελία , αρχικά θα τον ειδοποιήσουν ότι έχετε θεματάκι αυτός θα θορυβηθεί και θα έρθει στο ραντεβού .
Οι υπάλληλοι θα σου προτείνουν να τα βρειτε έστω κι αν χάσεις ένα μικρό μέρος χρημάτων κι αν δεν γίνει τίποτε τότε προχωράς σε καταγγελία .
Το έχω κάνει και έπιασε και ξέρω τουλάχιστον άλλα 5 άτομα που έχουν κάνει ακριβώς το ίδιο και είχαν θετική εξέλιξη , κοινώς πήραν τα χρήματά τους .
Τώρα αν έχεις θέμα και με το ΙΚΑ εκεί να ξες οι Ικατζήδες τρίβουν τα χερια τους γιατί είναι πολλά τα λεφτά .
Πηγαίνει βέβαια το θέμα δικαστικά αλλά αν υπάρχουν μάρτυρες και αποδείξεις πως εργαζόσουν εκεί δεν θα τα χάσεις τα ένσημά σου , το έχει κάνει φίλη μου που δούλευε σε μεγάλο και γνωστό σε όλους σας ιδιωτικό σχολείο και φυσικά κέρδισε τη μάχη .:devil:

Μπορείς βέβαια αν θες να τον προιδεάσεις λέγοντάς του την ατάκα που είχε πει κάποτε ένας συνάδελφος μου σε ραδιοφωνικό σταθμό παρουσία 30 ατόμων προσωπικού και καλλιτεχνών .

Ρωτάει ο συνάδελφος τον ιδιοκτήτη :
Δεν μου λες βρε Τάδε ....σου αρέσουν τα ταξίδια ?
Μα φυσικά απαντάει εκείνος , το ρωτάς ?
Το σεξ ... για πες μου , σου αρέσει το σεξ ?
Μα τώρα τι ερωτήσεις είναι αυτές του απαντάει ο αφεντικός …φυσικά
Ωραία του λέει , χαίρομαι ....ετοιμάσου αύριο να σε πάω γ@μι@ντας μέχρι το ΙΚΑ ….:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ρωτάει ο συνάδελφος τον ιδιοκτήτη :
Δεν μου λες βρε Τάδε ....σου αρέσουν τα ταξίδια ?
Μα φυσικά απαντάει εκείνος , το ρωτάς ?
Το σεξ ... για πες μου , σου αρέσει το σεξ ?
Μα τώρα τι ερωτήσεις είναι αυτές του απαντάει ο αφεντικός …φυσικά
Ωραία του λέει , χαίρομαι ....ετοιμάσου αύριο να σε πάω γ@μι@ντας μέχρι το ΙΚΑ ….:P

χααχχαχαχαχααχαχαχ :D:D:D

Αγαπω συναδελφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δεν εχεται δουλεψει με στρατιωτικο 75 χρονων , γυναικα κ χηρα!
Α το τηλ σκουλαρικι ετσι για χαβαλε παιρνει να σε βρισει για την μυγα που πεταει!
Την λεξη και το αισθημα μισος το εμαθα απο αυτην την καρ..... εχω στηλει γραμμα στο θεο να την
παρει αν με λυπαται ! ελεος :help::help:

Τι λες καλέ, για κορόιδο τον έχεις ολόκληρο θεό να την πάρει από τώρα και να την τρώει στη μάπα; Δεν έχετε προσέξει ότι τέτοιοι τύποι ζουν πολλά χρόνια; Ε, ο θεούλης όλο και το αναβάλει το αναπόφευκτο...


Τες πα όπως καταλαβαίνετε έχω καεί από προιστάμενο που
Α) είχε νεύρα πολλά νεύρα , μα πολλά λέμε νεύρα και μόνιμα , η χαρά του ψυχιάτρου δεν μπορώ να πω .
Β ) Προιστάμενο που άλλα έλεγε άλλα εννοούσε και άλλα έπρεπε τελικά να κάνεις εσύ για να βγει η δουλειά .
Γ ) Προιστάμενο – ρουφιάνο – καταδότη , η μετεμχύχωση του Αρτέμη Μάτσα .
Δ ) Και το ολ ταιμ κλάσικ προιστάμενο με μακρύ χέρι και μια ανοιχτή αγκαλιά για όλα τα θηλυκά – τι μεγαλόψυχος.


Να πω για συναδέλφους όχι πείτε μου θέλετε να πω ?

Καλά θα πω .

1 ) Η γεροντοκόρη , της φταίνε όλες οι κοπέλες του γραφείου γιατί είναι νεότερες , έχουν σχέσεις και δεν ντύνονται λες και πηγαίνουν στο κατηχητικό . Συνήθως το δεξί χέρι του αφεντικού – προιστάμενου – ρουφιάνου .

2 ) Η γραμματέας – γκόμενα του αφεντικού – προιστάμενου .
Αμάν έχω δει να διώχνει αλβανίδα με 5 παιδιά επειδή δεν ξεσκόνισε το φωτιστικό στο πατάρι .:mad:
Γιατί ως γκόμενες έχουν και εξουσίες , λογικόν εμ , τι τσάμπα τα κάνουν τα κρεββάτια ?


3 ) Ο αχρηστος , ο ασχετος που δεν ξέρει να συμπληρώσει μια υπεύθυνη δήλωση και συνεχώς προσπαθεί να βγάλει όλους τους άλλους ανεπαρκείς για να καλύψει την δική του ανεπάρκεια .:mad:

Τους έχω γνωρίσει κι εγώ αυτούς τους τύπους. Όλοι τους έχουμε γνωρίσει. Αλλά από την άλλη, ο καθένας εδώ μέσα θα μπορούσε να είναι ο κακός συνάδελφος ή προϊστάμενος του άλλου. Μήπως όλοι αυτοί οι παραπάνω είμαστε τελικά εμείς οι ίδιοι;

Γιατί των μπάτσων ο χαφιές,
του αφεντικού μας ο λακές
και της ψυχής μας ο λεκές
ποτέ δε σβήνει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τελικα η εξουσια ειναι μητηρ πασης κακιας!! εδω ο πορτιερης του κλαμπ μωρε νομιζει οτι ειναι ο θεος, ο δον ζουαν , καρατε κιτ , ο ενας και μοναδικος γιατι τον βαλανε να προσεχει μια πορτα αρα εχει εξουσια και μου λετε τωρα για αυτους που ειναι προισταμενοι πασης φυσεως και ειδικοτητας... και το θεμα συναδελφοι μην το πιασουμε γιατι δεν, δεν και ειναι και μεγαλη εβδομαδα μην αμαρτησω :mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ο θεός να μας φυλάει από την εξουσία του κάθε πικραμένου κομπλεξικού, δικτατορίσκου, κλητήρα υπουργείου, αυτού που ανέβηκε στην ιεραρχία σαν το σαλιγκάρι -σέρνοντας, γλείφοντας και με τα κέρατά του- του περισπούδαστου λακέ, του ξιπασμένου χειροκροτητή.

Ο θεός να φυλάει τον κόσμο ολόκληρο από εμάς τους διαμαρτυρόμενους, όταν με το καλό καταφέρουμε να πάρουμε εμείς την θέση την ακριβοθώρητη, την πολυπόθητη, την πολυαγαπημένη. Όταν τ' απωθημένα μας βρουν επιτέλους τη διέξοδο να διοχετευτούν στα κεφάλια άλλων φουκαράδων, που θα μας φτύνουν όπως φτύναμε κι εμείς τους προηγούμενους.

Ένα εξουσιαστικό σύστημα διδάσκει τα πρότυπά του σε όλα τα επίπεδα της κοινωνίας. Οικογένεια, σχολείο, στρατός, αστυνομία, εκκλησία, εργασία· και πάντοτε η τεχνητή ανεργία ως μπαμπούλας και ύπατος αρμοστής της Αυτού Μεγαλειότητος. Μας εντυπώνει βαθιά την εξουσιαστική λύσσα, την ανάγκη να καταπιέσουμε κάποιον κι εμείς επιτέλους. Μετά, αφού μας αλλοτριώσει, μας χαρίζει κι εμάς μια μικρή σταλίτσα από τη μεγάλη χάρη της. Έτσι, δεν χρειάζεται να πληρώνει έναν μπάτσο για τον καθένα από εμάς. Γινόμαστε εμείς οι ίδιοι μπάτσοι, ο ένας για τον άλλον.

Άλλωστε, όπως λέει και ο Norman Spinrad, "Η ισχυρότερη πρέζα είναι η εξουσία". Δεν είναι τυχαίο που το βιβλίο του "Ο Τζακ Μπάρον και η αιωνιότητα" απαγορεύτηκε κι έφτασε να απασχολήσει το Βρετανικό Κοινοβούλιο. Όλοι οι έμποροι κάθε λογής πρέζας, χρησιμοποιούν το ίδιο σύστημα. Σου δίνουν δωρεάν τις πρώτες δόσεις, ώστε στο τέλος να γίνεις βαποράκι και να πουλάς εσύ την πρέζα τους. Pusher, pushing a dream...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

backup

Νεοφερμένος

Η backup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ λοιπόν την ιστορία μου :(
Ο εργοδότης μου ήταν τόσο καλός σε σημείο δηλαδή που νόμιζα ότι με έχουν σαν παιδί τους μέσα στην εταιρία!!! ναι,ναι!!!
έλα μου όμως, που μόλις παντρεύτηκα έγινα το κακό κορίτσι και απλά έμεινα χωρίς δουλειά!!! Τελικά τα φαινόμενα απατούν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ρε μπας και σε προόριζαν για νύφη τους και τους απογοήτευσες; Είχαν κανένα γιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top