Forthnet vs HOL

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μέχρι την τετάρτη πρέπει να έχω αποφασίσει αν θα βάλω double play από Forthnet ή από HOL. Θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες ή επιχειρήματα για κάποια από τις 2 εταιρείες, ώστε να μπορέσω να επιλέξω...
Επί του παρόντος έχω τηλεφωνία από ΟΤΕ με ADSL 24mbit από Forthnet.

Ευχαριστώ!

ΥΓ: Όχι, δεν πρέπει να συγχωνευτεί με το θέμα που αφορά γενικότερα το double play. Το συγκεκριμένο είναι ΜΟΝΟ για Forthnet & HOL και θα παρακαλούσα να μην αναφερθείτε σε άλλες εταιρείες στο παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μέχρι την τετάρτη πρέπει να έχω αποφασίσει αν θα βάλω double play από Forthnet ή από HOL. Θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες ή επιχειρήματα για κάποια από τις 2 εταιρείες, ώστε να μπορέσω να επιλέξω...
Επί του παρόντος έχω τηλεφωνία από ΟΤΕ με ADSL 24mbit από Forthnet.

Ευχαριστώ!

ΥΓ: Όχι, δεν πρέπει να συγχωνευτεί με το θέμα που αφορά γενικότερα το double play. Το συγκεκριμένο είναι ΜΟΝΟ για Forthnet & HOL και θα παρακαλούσα να μην αναφερθείτε σε άλλες εταιρείες στο παρόν.

Έχω forthnet και χαίρομαι. Για την hol νομίζω ότι οι διακοπές σύνδεσης όταν αυτές γίνονται είναι μεγαλύτερες σε διάρκεια (τουλάχιστον έτσι κατάλαβα από ένα φίλο που είχε)

Υ.Γ. έχω τηλέφωνο forthnet και net forthnet και είμαι πλήρως ικανοποιημένος. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω γνωστό με forthnet τηλέφωνο και νετ και εκτός του ότι συχνά πυκνά του κόβεται το νετ, όταν μιλάς στο τηλέφωνο μαζί του, πολλές φορές έχει παράσιτα η γραμμή.
Για HOL δεν έχω ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το πρόβλημα που περιγράφεις kajira μου μοιάζει για πρόβλημα στο φίλτρο ...
Τα μοναδικά, μη μεμονωμένα, προβλήματα της Forthnet είναι τεράστια αναμονή στο κέντρο τεχνικής υποστήριξης και χαμηλές ταχύτητες/υψηλά pings σε κάποιες περιοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Είχα κάκιστη εμπειρία από την HOL. Περίμενα σαν ηλίθια 5 μήνες (οκτ 07 με μαρτη 08 ) να έρθουν να μου βάλουν τηλέφωνο και ίντερνετ (συγκεκριμένα το double play) και έβγαζα καπνούς απ τα αυτιά. Κάθε φορά που τους έπαιρνα τηλέφωνο από καρτοτηλέφωνο να τους το υπενθυμίσω περίμενα 25' με 30' να με εξυπηρετήσουν. Έστειλαν τον εξοπλισμό μετά από 2μιση μήνες σε γραφείο κούριερ, ούτε καν στο σπίτι. Συμπλήρωσα όλες τις απαραίτητες αιτήσεις και συνέχιζα τα τηλέφωνα. Μέχρι και μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου έστειλαν μετά από 3 μήνες και δεν είχα καν τηλέφωνο! Είχε έρθει τον Φεβρουάριο κάποιος να μου συνδέσει το τηλ και να δει τη σύνδεση , κάθησε 30', μου είπε ότι η γραμμή μου έχει πρόβλημα και έφυγε και με άφησε να κάθομαι σαν μπρόκολο να αναρωτιέμαι. Εν τέλει κάλεσα τεχνικούς και απορημένοι οι άνθρωποι μου είπαν ότι όλα λειτουργούν ρολόι. Πήγα σε άλλη εταιρία και μέσα σε 8 μέρες είχαν ίντερνετ και τηλέφωνο. Από τότε έχω στείλει 3 fax , έχω πάρει 8 φορές τηλέφωνο και έχω στείλει 5 mails να έρθουν να πάρουν τον εξοπλισμό και απάντηση καμία. Αν χάνει λεφτά δίνοντας εξοπλισμό χωρίς να παρέχει υπηρεσίες και με αναμονή για το κέντρο των τεχνικών 40' και βάλε, δεν θα αργήσει να έρθει η διάλυση. Και δεν μένω σε κανένα απομακρισμένο κουτσοχώρι, Θεσσαλονίκη, 15' απ το κέντρο, για όνομα δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
forthnet δαγκωτό
έχω forthnet 10 χρόνια τώρα και είμαι πολύ ικανοποιημένη
με εξαίρεση μία μικρή περίοδο που λόγω θορύβου στη γραμμή είχα συχνές διακοπές στη σύνδεση αλλά με λίγο επιμονή το έλυσα το θέμα σε 15 μέρες

Η forthnet είναι πολύ μεγάλη εταιρία κι είναι δύσκολο να βρεθείς με τη συσκευή στο χέρι όπως με άλλες εταιρίες που έκλεισαν
έχω και σταθερό και Internet από εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top