[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
:clapup: με το καλο ο γαμος!!! πολυ ωραιο το νυφικο !!! και γω ψηφιζω πανω το μαλλι το χω δει σε πολλες φιλες μου που φορεσανε το ιδιο στυλ νυφικου και ηταν πολυ ωραια... αντε βρε και ειναι απο τις πιο ωραιες προετοιμασιες αυτες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Καλημέρα!!!!
Από το σπίτι πλέον με internet πάλι.
Σας ευχαριστώ όλες, τα μαλλιά θα το δω, για τον λαιμό καλή μου κουε εδώ το νυφικό δεν θα πληρώσει η πεθερά(#%$^$%&*&^) σιγά που θα με πάρει κόσμημα.....:D:mad:.

Για τα παπούτσια έχω δει ήδη κάποια που θα τα παραγγείλω να μου τα φτιάξει σε άσπρα.. έχω πρόβλημα με το νούμερο 34 νούμερο. Εδώ στην Καβάλα δεν βρήσκουμε ευκολα μικρότερα νούμερα και για αυτό πάω για παραγγελια.
Και πρέπει να έχουν συγκεκριμένο στυλ... σαν μπαρέτα κάτι φανταστίτε με λουράκι να κρατάει το πόδι αλλιώς θα πάω να πατήσω το γαμπρό και θα μου φύγει. Δεν το θέλουμε αυτό!!!!!!

Σας ευχαριστώ ξανα για τις ευχές σας.
Θα παντρευτώ αααααααααααα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:)
Πολύ όμορφο το νυφικό σου και με τη στρογγυλή κοιλίτσα θα είσαι πολύ γλυκιά! Εγώ παντρεύτηκα στον 7o :D ;)
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον κότσο. Θα δείξει πολύ όμορφος με το στράπλες νυφικό.
Με το καλό και καλότυχη! :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σοφια, δες μερικα ομορφα χτενισματα...








:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχ τι ωραια τα χτενισματα που βρηκες νεραιδουλα μου!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabi

Νεοφερμένος

Η sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σοφία!η ωρα η καλή και να είσε πάντα ευτυχισμένη και να περάσεις τέλεια την σημαντικότερη μέρα της ζωης σου.να απολάυσεις κάθε δευτερόλεπτο της:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
να σας ρωτησω εδω και καποιες μερες βαφω τα ματια μου καθε μερα και μου εχει δημιουργηθει μια αλεργια νομιζω βλεφαριτιδα μου ειπε ο γιατρος και με τσουζουν και εχουν αρχισει να ξεφλουδιζουν γυρω γυρω και ειναι μαλλον απο τις βαφες.Αλλα δν μπορω να μην βαφομαι γιατι δουλευω (κατα μια εννοια) και δν μπορω να ειμαι απερηποιητη..ο γιατρος μου ειχε δωσει ενα φαρμακο και μου ειπε να μην βαφομαι αλλα δεν μπορω ...εντομεταξυ εχω παρει τις καλητερες βαφες αλλα συνεχιζει να το κανει!το εχει παθει καμια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
να σας ρωτησω εδω και καποιες μερες βαφω τα ματια μου καθε μερα και μου εχει δημιουργηθει μια αλεργια νομιζω βλεφαριτιδα μου ειπε ο γιατρος και με τσουζουν και εχουν αρχισει να ξεφλουδιζουν γυρω γυρω και ειναι μαλλον απο τις βαφες.Αλλα δν μπορω να μην βαφομαι γιατι δουλευω (κατα μια εννοια) και δν μπορω να ειμαι απερηποιητη..ο γιατρος μου ειχε δωσει ενα φαρμακο και μου ειπε να μην βαφομαι αλλα δεν μπορω ...εντομεταξυ εχω παρει τις καλητερες βαφες αλλα συνεχιζει να το κανει!το εχει παθει καμια?

Δεν το εχω παθει(δε γνωριζω καν τι ειναι και που οφειλεται), αλλα βρε συ, ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου σου, μην παθεις τιποτα χειροτερο. Δεν παιζουμε με αυτα!
Το πολυ πολυ χρησιμοποιησε μονο μασκαρα, ωστε να τονισεις το βλεμμα.
Για να ειμαι βεβαια ειλικρινης, το καλυτερο που εχεις να κανεις, ειναι να σταματησεις για καποιο χρονικο διαστημα να βαφεσαι, ωστε να σου περασει και μετα βλεπεις τι θα χρησιμοποιεις και πως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
μου ειπε ο γιατρος 4 με 5 μερες τιποτα!!και δν μπορω να κατσω και μεσα τωρα...!Δεν νομιζω να μου δημιουργησει καποιο εσωτερικο προβλημα ε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μου ειπε ο γιατρος 4 με 5 μερες τιποτα!!και δν μπορω να κατσω και μεσα τωρα...!Δεν νομιζω να μου δημιουργησει καποιο εσωτερικο προβλημα ε??
Βλεφαρίτιδα

Η βλεφαρίτιδα είναι μία συνήθης και επίμονη φλεγμονή των βλεφάρων. Τα συμπτώματα περιλαμβάνουν ερεθισμό, κνησμό, και συχνά κοκκίνισμα του ματιού. Η κατάσταση αυτή συχνά συμβαίνει σε άτομα που παρουσιάζουν ροπή για λιπαρό δέρμα, πιτυρίδα ή ξηροφθαλμία. Η βλεφαρίτιδα μπορεί να αρχίσει στην πρώιμη παιδική ηλικία με την εμφάνιση κοκκίωσης στα βλέφαρα και να συνεχίσει στην υπόλοιπη ζωή σαν χρόνια κατάσταση. Επίσης μπορεί να αρχίσει αργότερα στη ζωή.

Βακτήρια ζούν φυσιολογικά στην επιφάνεια του δέρματος γύρω από τα μάτια, αλλά σε συγκεκριμένα άτομα αρχίζουν να αναπτύσσονται μέσα στο δέρμα στη βάση των βλεφαρίδων. Ο επερχόμενος ερεθισμός, που ορισμένες φορές σχετίζεται με υπερλειτουργία των παρακείμενων σμηγματογόνων αδένων, προκαλεί απολέπιση που μοιάζει με πιτυρίδα και σχηματισμό σωματιδίων κατά μήκος των βλεφαρίδων και της άκρης του βλεφάρου καθώς και σε χαλάζια, επίπονα φλεγμονώδη εξογκώματα εντός των βλεφάρων (άνω φωτογραφία).

Κάντε κλίκ πάνω στην εικόνα
Στη βλεφαρίτιδα, και τα δύο βλέφαρα καλύπτονται από λιπαρό έκκριμμα και βακτήρια κοντά στη βάση των βλεφαρίδων. Το μάτι είναι ερεθισμένο και μπορεί να φλεγμαίνει. Συχνός, προσεκτικός καθαρισμός της άκρης του βλεφάρου βοηθά στον έλεγχο της βλεφαρίτιδας.

Σε ορισμένες περιπτώσεις η απολέπιση ή τα βακτήρια προκαλούν μόνο μικρό ερεθισμό και κνησμό, αλλά σε άλλες μπορεί να προκαλέσουν κοκκίνισμα, «τσίμπημα» ή «κάψιμο». Ορισμένα άτομα μπορεί να αναπτύξουν αλλεργία στην απολέπιση ή στα βακτήρια που τα περιβάλλουν. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε σοβαρότερες επιπλοκές, όπως φλεγμονή των ιστών του οφθαλμού, συγκεκριμένα του κερατοειδούς (το διαυγές, πρόσθιο άνοιγμα του ματιού)
Τα τρία βασικά σημεία που θα πρέπει να εξακριβώνονται σε ασθενείς που έχουν βλεφαρίτιδα είναι τα εξής:

  • Αν υπάρχει παρουσία flecks (πιτυρίδα) πάνω στις βλεφαρίδες των ασθενών και τους φλεγμαίνοντες αδένες.
  • Σημαντικό διαχωρισμό αποτελεί το γεγονός αν η βλεφαρίτιδα συνοδεύεται από σταφυλοκοκκική επιμόλυνση. Αυτό είναι εύκολα αντιληπτό από τα μικρά έλκη που παρουσιάζει μιά τέτοια επιμόλυνση στις βάσεις των βλεφαρίδων.
  • Θα πρέπει να εξακριβωθεί αν η βλεφαρίτιδα αυτή συνοδεύεται από ροζοδόχο ακμή.

Πώς θεραπεύεται η βλεφαρίτιδα;
Η βλεφαρίτιδα είναι μια κατάσταση που μπορεί να μην θεραπευθεί, αλλά και που μπορεί να ελεγχθεί με μερικά απλά καθημερινά μέτρα οταν βρισκεται σε έξαρση:

  • Τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα, βρέχετε μία καθαρή πετσέτα με ζεστό νερό ή χαμομήλι (όχι ζεματιστό). Αφού το στίψετε, τοποθετήστε το επάνω από τα κλειστά βλέφαρα για ένα-τρία λεπτά. Καθώς αυτό χάνει τη θερμοκρασία του, βρέξτε το ξανά δύο ή τρεις φορές. Αυτό θα μαλακώσει και θα χαλαρώσει την απολέπιση και τις εκκρίσεις. Ακόμη πιο σημαντικό είναι ότι βοηθά στην υγροποίηση των λιπαρών εκκρίσεων από τους σμηγματογόνους αδένες των βλεφάρων, πράγμα που βοηθά στην πρόληψη αναπτύξεως χαλάζιου, δηλαδή του φλεγμονώδους ογκιδίου μέσα στον σμηγματογόνο αδένα του βλεφάρου.
  • Ελαφρά πλύση των βλεφαρίδων (όχι του ματιού) με Baby Shampoo (θα πρέπει να αραιώνετε 1 σταγόνα Baby Shampoo σε 10 σταγόνες νερό).
  • Εάν έχει συνταγογραφηθεί αλοιφή αντιβιοτικού, επαλείψτε τη βάση των βλεφαρίδων (συνήθως πρίν τον βραδινό ύπνο), χρησιμοποιώντας την άκρη του δακτύλου σας ή ένα κομμάτι βαμβάκι.

Απλά, καθημερινά μέτρα υγιεινής θα μειώσουν τον αριθμό των πρόσθετων φαρμακευτικών σκευασμάτων που χρειάζονται για τον έλεγχο της βλεφαρίτιδας και των συμπτωμάτων της.

  • Τεχνητά δάκρυα μπορεί να χρησιμοποιηθούν για την ανακούφιση των συμπτωμάτων της ξηροφθαλμίας (Σταγόνες που προμηθεύεστε χωρίς συνταγή-προτινόμενα αυτά που δεν έχουν συντηρητικά)
  • Στεροϊδή μπορεί να χρησιμοποιηθούν για μικρό διάστημα για να μειώσουν την φλεγμονή (συνήθως αλοιφή Tobradex).
  • Αντιβιοτικά μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να ελαττώσουν το βακτηριακό περιεχόμενο των βλεφάρω (συνήθως αλοιφή Tobradex).
  • Χορήγηση από το στόμα Vibramycin ή Minocycline για συστηματική αντιμετώπιση τόσο της σοβαρής βλεφαρίτιδας, όσο και της ροζοδόχου ακμής. Γενικότερα είναι προτιμότερη η Doxycycline ή Minocycline που δεν έχουν περιορισμούς χορήγησης μαζί με τα γεύματα. Σημαντική αντένδειξη για τη χορήγηση των παραπάνω φαρμάκων, αποτελεί η εγκυμοσύνη διότι μπορούν να προκαλέσουν διαταραχές στην εμβρυογένεση στα δόντια και στα οστά.

Τα φαρμακευτικά σκευάσματα δεν επαρκούν ως θεραπεία. Η εφαρμογή θερμότητος και το προσεκτικό καθάρισμα των βλεφαρίδων καθημερινά αποτελούν το κλειδί για τον έλεγχο της βλεφαρίτιδας.
Γιατί οι συχνές οφθαλμολογικές εξετάσεις είναι σημαντικές για όλους;
Παθήσεις του οφθαλμού μπορούν να εμφανιστούν σε κάθε ηλικία. Πολλές από αυτές δεν προκαλούν συμπτώματα προτού η νόσος προκαλέσει ήδη σημαντική βλάβη. Εφόσον στις περισσότερες περιπτώσεις η απώλεια της όρασης μπορεί να αποφευχθεί εαν η πάθηση διαγνωσθεί και θεραπευθεί νωρίς, οι συχνές ιατρικές εξετάσεις απο έναν οφθαλμίατρο παραμένουν πολύ σημαντικές.


Εγω στη θεση σου θα ακολουθουσα κατα γραμμα τις οδηγιες του γιατρου...
Δεν τιθεται καμμια αμφιβολια γι αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
το έχω πάθει κάποιες φορές.

να ξεβάφεσαι πολύ καλά και ... να πλένεις κάθε μέρα τα μάτια σου με τζόνσονς όχι πια δάκρυα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
αυτο παλαιοτερα το παθαινα και στο αυτι μου..(αυτην την ξηροδερμια) και ο γιατρος ειπε μπορει να ειναι και γ αυτο!αλλα ισως να με πειραζει το αιλαινερ:P που βαζω ...


και μια αλλη ερωτηση εγω δεν εχω βαψει ποτε τα μαλλια μου αλλα σκεφτομαι να τα ανοιξω αν ειναι το καλοκαιρι λιγο ...με την βαφη πεφτουν τα μαλλια ? ή κανουν απλα πιο λεπτη (αδυναμη) την τριχα?αυτα βεβαια μπορει να συνεπαγονται αλλα δν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
και μια αλλη ερωτηση εγω δεν εχω βαψει ποτε τα μαλλια μου αλλα σκεφτομαι να τα ανοιξω αν ειναι το καλοκαιρι λιγο ...με την βαφη πεφτουν τα μαλλια ? ή κανουν απλα πιο λεπτη (αδυναμη) την τριχα?αυτα βεβαια μπορει να συνεπαγονται αλλα δν ξερω

Οχι μωρε δεν πεφτουν, αλλα ταλαιπωρουνται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kι αν τα βάψεις τελικά, θέλουν περισσότερη φροντίδα μετά. Μια μάσκα μια φορά την εβδομάδα, πιθανά ένα πιο καλό σαμπουάν για βαμμένα μαλλιά ή/και μια κρέμα χωρίς ξέβγαλμα για να διατηρούνται απαλά έως το επόμενο λούσιμο.
Εξαρτάται όμως πάντα και από το τι χρώμα θα τα βάψεις και ποιο είναι το φυσικό σου: αν η αλλαγή είναι μικρή, συνήθως είναι και μικρή η επιβάρυνση που υπόκεινται. Αν πάλι από καστανή γίνεις κατάξανθη, καταλαβαίνεις πως θα πρέπει να είσαι με μια κρέμα μαλλιών αγκαλιά μετά.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ε ναι δεν ελεγα τοσο πολυ δηλαδη και ακομα δν ξερω..ισως λιγο για το καλοκαιρι αλλα μου αρεσει το φυσικο μου και αν θελω να τα βαψω οποως ηταν το φυσικο μου νομιζω πως δεν θα το πετυχει κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είμαι πολύ ανυπόμονος άνθρωπος και δεν μπορώ να περιμένω! Θέλω να μακρύνουν τα μαλλιά μου εδώ και τώρα! Ξέρετε κανένα τρόπο για να μακρύνουν έστω λιγάκι πιο γρήγορα;

πσ. Και όχι με το να τα τραβάω δεν έχει κανένα αποτέλεσμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βιταμίνη Ε :)


εναλλακτικά, extensions Καλής ποιότητας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Γεια σας! :P

Πριν λίγες μέρες ανακάλυψα (με τρόμο που προσπαθώ να καλύψω :P) 2 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ άσπρες τρίχες στα μαλλιά μου! :mad: (όοοοοοοχι... :cry_x:)

Nα πω ότι τα μαλλιά μου δεν τα έχω βάψει ποτέ (και είμαι πολύ περήφανη για τα κατράμι μαλλάκια μου :P). Ήθελα λεπόν να ρωτήσω το εξής: Υπάρχει κάτι (χρωμοσαμπουάν ή κάτι τέτοιο?) που μπορώ να περάσω τα μαλλιά μου ΧΩΡΙΣ να περάσω χημική βαφή? Κάτι φυτικό που θα διατηρήσει το φυσικό κατράμι και θα καλύψει αυτές τις 2 καταραμένες τρίχες? (ναι ξέρω είμαι υπερβολική αλλά είμαι 1. σε κρίσιμη ηλικία 2. σε κρίσιμη ψυχολογική κατάσταση :P). ΔΕΝ θέλω να βάλω χημικά (τουλάχιστον όχι πριν οι 2 γίνουν ...52 άσπρες τρίχες) και ΔΕΝ θέλω να αλλάξω χρώμα.

Αν ναι. ΠΟΥ το βρίσκω? Και πόσο περίπου να υπολογίσω ότι κάνει?

Thank you :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
η γνώμη μου είναι να αφήσεις κατά μέρους τα χρωμοσαμπουάν για δύο τρίχες! είναι αμαρτία!
Εννοείται ότι απαγορεύεται να τις ξεριζώσεις
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις αν σε ενοχλούν πραγματικά τόσο πολύ κι εφόσον πρόκειται για δύο μόνο τρίχες, να βάλεις κάποιον δικό σου άνθρωπο που τον εμπιστεύεσαι (αν δεν σε βολεύει η θέση τους για να το κάνεις μόνη σου) και με ένα ψαλιδάκι, πολύ πολύ προσεκτικά να τις κουρέψει από ρίζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top