Κάθε αρχή και δύσκολη

jonx

Νεοφερμένος

Ο jonx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σχεδον παντα που αρχιζεις μια σχεση πρεπει να κανεις σχεδον τα ιδια πραγματα που εκανες την προηγουμενη φορα το καλο ειναι οτι οποτε αρχιζεις κατι κενουριο εχεις μια αισιοδοξια καθως εχεις την ελπιδα πως αυτη τη φορα εχεις να κανεις με κατι νεο το μονο προβλημα οταν αρχιζεις μια νεα σχεση ειναι οτι πριν καλλα καλλα πας να κανεις κατι ακους το μεγαλο ΟΧΙ ή κατι παρομοιο (ειναι για τι πας και τι θα σου τυχει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα ήθελες να γίνεις λίγο πιο σαφής ως προς το τι εννοείς ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε και κάποια κουβέντα πάνω στο θέμα?
ή μήπως είναι απλά μια διαπίστωση βάση των δικών σου εμπειριών που δεν θες να αναπτύξουμε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonx

Νεοφερμένος

Ο jonx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
:confused: μια διαπιστοση δικων μου και οχι μονο εμπηριων απλα θα ηθελα να ακουσω γνωμες:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για εμενα καθε αρχη ειναι ομορφη,γεματη περιπετεια,ενθουσιασμο και "γλυκο αγχος".:D
Καθε αλλο παρα "δυσκολη"...
Τωρα jonx κανε μου την χαρη και ξαναγραψε το πρωτο σου ποστ, βαζοντας καμια τελεια και με προτασεις που να βγαζουν λιγο περισσοτερο νοημα...
Μπορει να φταιει και το οτι κανω 3-4 πραγματα ταυτοχρονα αλλα προσωπικα δυσκολευομαι να καταλαβω το βαθυτερο νοημα των λεγομενων σου.:redface:
Φιλικα παντα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Κοίταξε φιλαράκο μου, θα σου πω πως εκλαμβάνω εγω το όλο ζήτημα του "Φτου κι απ την αρχή" (είτε έφαγες είτε έδωσες φτου από/σε κάποια κοπέλα), τονίζοντας εξ αρχής ενα σημείο: Ναι είναι ψυχοφθόρα μια νεα αρχή! Ιδίως αν έχεις μάθει να είσαι εσυ ο κηνυγός (η κατηγορία μου). Ας εκφράσω κάτι όμως:

Το προηγούμενο τέλος μπορεί να είναι:

1) "Κατηλλειμένο τηλέφωνο" (Είμαι αλλού, συγγνώμη, τα χω με άλλον, γουστάρω άλλον, είσαι εντάξει άντρας αλλά εχω κάνει ήδη την επιλογή μου):)

2) "Το ...χαλασμένο τηλέφωνο" (Ναι καλός και άγιος είσαι αλλά θέλω λίγο χρόνο, σε βλέπω σαν αδερφό μου, ίσως ναι μεν αλλά....και τέλος "μα δε σου είπα οτι ΟΧΙ";.):mad:

3) "Καλησπέρα σας! Πίτα Παν! Τι θα θέλατε;" (Δεν μου αρέσεις, δεν είσαι ώριμος αλλά αγοράκι και δε θέλω να γίνω η μαμά σου, είσαι ενοχλητικός, δεν είσαι ο τύπος μου, δεν δεν δεν...):whistle:

(Ενίοτε αυτές οι κατηγορίες μπορεί να υπάρχουν και αντίστροφα, δηλαδή και για τους άντρες-χυλοπιταδόρους. Προτιμώ να ρίχνω με βάση την 3η, γιατί πολλά ζωάκια κυκλοφορούν κι εγω κτηνοβασίες δεν κάνω:clapup: Ειδάλλως πάμε στο 1ο για τις πραγματικά καλές κοπέλες που όμως δεν τις θέλουμε. Το 2ο είναι καθαρά επινόηση της γυναίκας από την αυστηρά σαρκοφάγα φυλή "Ψώνιους γιακλωτσίδια")

Ξεκινώντας απο το 1ο και όσο κατεβαίνεις προς τα κάτω, τόσο πιο μεγάλο είναι και το ψυχολογικό βάρος για τη νεα αρχή που θες να κάνεις με μια άλλη κοπέλα. Πέραν αυτών όμως αποκομίζεις σημαντικές εμπειρίες και σκέφτεσαι "Αυτό ΔΕΝ λέγεται σε κοπέλα" ή "Χμμ αυτό ήταν κακή κίνηση, ας μην την επαναλάβω" ή "Αυτός ο τύπος γυναίκας δεν είναι για εμένα". Ιδίως δε αν έχεις περάσει κυρίως από τα 1) και 2), ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις που θα έχεις για την επόμενη, μαζί με αυτές φυσικά και η αυτοπεποίθησή σου.;) Όταν είσαι κολλημένος στην 3η κατηγορία τέλους, καταρρακώνεσαι ψυχολογικά με ποικίλες αρνητικές συνέπειες και κατα συνέπεια βεβαρυμένη ψυχολογία για μια καινούρια αρχή. Είναι όμως η πιο ειλικρινής κατηγορία και σε περίπτωση που είσαι ενα ανώριμο ζώο, εξημερώνεσαι ταχύτατα... (εκτός κι αν είσαι εγκεφαλικά νεκρός, οπότε η επιστήμη σηκώνει χέρια και πόδια αμφότερα εις τα ύψη):clapup:

Άρα λοιπόν όπως βλέπεις έχει και τα θετικά του το πράγμα και οχι μόνο "Δε μας έκατσε αυτή, που καιρός τώρα για προσπάθειες ξανά". Άμα μαθαίνεις να παίρνεις τα θετικά από την κάθε επαφή σου με γυναίκες (να αποφεύγεις σα το διάολο τα κοριτσάκια κάθε ηλικίας) τότε θα έχεις χτίσει μια αυτοπεποίθηση και ενα σωστό χαρακτήρα, για να είναι κάθε νεα αρχή εύκολη....ή και η τελευταία αρχή που θα κάνεις ποτέ!;)

Τα παντελόνια σου και το μυαλό σου να έχεις στη θέση τους και τίποτε δε θα σου σταθεί εμπόδιο. Εαν ξεφύγουν αυτά τα δυο απ τις σωστές θέσεις, θα βλέπεις παντού μαυρίλα! Αυτό να το θυμάσαι!

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΡΕ ΑΝΤΡΑ!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Επειδη εγω δεν καταλαβα....:|
Υποτιθεται οτι εισια στο "κηνυγητο" ή οτι εχεις ξεκινησει καινουργια αρχη με αλλη κοπελα;;:hmm:
Δηλαδη οτι εισαι σε μια νεα σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Επειδη εγω δεν καταλαβα....:|
Υποτιθεται οτι εισια στο "κηνυγητο" ή οτι εχεις ξεκινησει καινουργια αρχη με αλλη κοπελα;;:hmm:
Δηλαδη οτι εισαι σε μια νεα σχεση.

Προφανώς είσαι στο ψήσιμο γιατί ο φίλος μας χρησιμοποιεί λανθασμένα τον όρο σχέση ενω στο τέλος διευκρινίζει οτι ακούει το μεγάλο ΟΧΙ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
O Bαλ με καλυψε πληρως! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Προφανώς είσαι στο ψήσιμο γιατί ο φίλος μας χρησιμοποιεί λανθασμένα τον όρο σχέση ενω στο τέλος διευκρινίζει οτι ακούει το μεγάλο ΟΧΙ. :)

Α...ΟΚ τοτε...;)
Γιατι προσωπικα δεν καταλαβα ουτε τι διευκρινιζει ουτε τιποτα...:P
Καποια αλλη στιγμη θα απαντησω...(αν χρειαστει βεβαια να προσθεσω κατι.:) )
Παντως τι την ηθελες ρε συ την Πιτα Παν...:( :(
ΘΕΛΩ ΠΙΤΕΣ!!!!!!!:/: :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ο jonx ήταν ξεκάθαρος μια και αναφέρει :

σχεδον παντα που αρχιζεις* μια σχεση

*μετάφραση : βρίσκεσαι ΗΔΗ μέσα στη σχέση, απλά η σχέση μετράει ελάχιστες μέρες


Συνεπώς, θα συμφωνήσω με τον Μάριο που γράφει ότι "κάθε αρχή και όμορφη", διότι βρίσκεσαι στο στάδιο που ανακαλύπτεις τον άλλον και αυτή η διαδικασία έχει τη γλυκα της. Καινούργια δεδομένα, καινούργιες εμπειρίες, καινούργιες καταστάσεις..... Μέσα από όλα αυτά, ανακαλύπτεις καινούργια πράγματα και για τον ίδιο σου τον εαυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Συμφωνώ με την crazyhelen και τον Μάριο.Δε νομίζω ότι ξεκινάς μια καινούρια σχέση με το σκεπτικό "άντε πάλι από την αρχή τα ίδια"...
Μάλλον πας με ενθουσιασμό, για κάτι καινούριο και διαφορετικό, γιατί καμία σχέση δε μπορεί να είναι ίδια με κάποια προηγούμενη.Μην βλέπεις το αρχικό στάδιο σαν αγγαρεία.Είναι αρκετά συναρπαστικό και σημαντικό μέρος της σχέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν μπορείς να κάνεις τα ίδια με κάθε σχέση σου γιατί ο κάθε άνθρωπος που κάνεις σχέση είναι διαφορετικός.
Εγώ προσωπικά δεν κάνω τα ίδια, ανάλογα με τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου κάνω και τις ανάλογες κινήσεις. Σύμφωνα με τον χαρακτήρα του, εννοείται βέβαια πως πάντα κάνω οτι βγαίνει απο μέσα μου όχι να υποκρίνομαι για να κάνω το άλλον να νιώσει καλά.
Για εμένα κάθε αρχή είναι κάτι διαφορετικό έχει διαφορετική μαγεία.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Νομίζω πως δεν μπορείς να κάνεις τα ίδια με κάθε σχέση σου γιατί ο κάθε άνθρωπος που κάνεις σχέση είναι διαφορετικός.
Εγώ προσωπικά δεν κάνω τα ίδια, ανάλογα με τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου κάνω και τις ανάλογες κινήσεις. Σύμφωνα με τον χαρακτήρα του, εννοείται βέβαια πως πάντα κάνω οτι βγαίνει απο μέσα μου όχι να υποκρίνομαι για να κάνω το άλλον να νιώσει καλά.
Για εμένα κάθε αρχή είναι κάτι διαφορετικό έχει διαφορετική μαγεία.:redface:

καλά το μαύρο χρώμα της γραμματοσειράς τι έχει? Γιατί δεν το προτιμάς?:Dωραιο το τιρκουαζ αλλα με κουράζει στα μάτια, ειμαι και μύωπας δλδ σκεψου και τους μύωπεσ λίγο:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Απλά θέλω κάτι διαφορετικό
ο πρώτος είσαι που τον κουράζει ή έστω που μου το λεει
Να μου έλεγες για κόκκινο θα έλεγα ναι αλλά το συγκεκριμένο μωβ πρώτη φορά το ακούω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Απλά θέλω κάτι διαφορετικό
ο πρώτος είσαι που τον κουράζει ή έστω που μου το λεει
Να μου έλεγες για κόκκινο θα έλεγα ναι αλλά το συγκεκριμένο μωβ πρώτη φορά το ακούω:/:

καλά δεν ήθελα να σε στεναχωρήσω:redface:, δεν πειράζει χρησιμοποίησε το μωβ, ότι σου αρέσει, κάλο είναι παντως αλλα κουράζει στα μεγάλα ποστ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εντάξει δεν θα γράφω μεγάλα ποστ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top