[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ δε θα 'κανα τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Ηair mascara μήπως;; Μπορείς να βρείς και φυτική αν ψάξεις και έτσι θα περνάς μόνο τις επίμαχες τουφίτσες με το κατράμι...:) Και εγώ δεν είμαι υπέρ του να αρχίσεις χρωμοσαμπουάν μόνο και μόνο για δυο τριχούλες, αν δεις οτι πληθαίνουν το ξανασκέφτεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
αν δεν φαινονται πολυ αφησε το ετσι ειναι γοητεια!!

αν παλι δεις οτι αρχιζεις και ψιλομοιαζει το μαλλι σου με αυτην απο τα 101 σκυλια της δαλματιας τοτε καλο θα ειναι να κανεις κατι!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δάκρυα συγκίνησης έχουν πλημμυρίσει τα μάτια μου.

Κατάφερα να κάνω αποτρίχωση με χαλάουα μόνη μου

χα

χα

χα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Και επιστρέφουμε στο θέμα με τις τρίχες μετά την συγκινητική αποκάλυψη της Κορπς :P

Μωρέ Ρεζζζζζζζζζζζζ.....χαλάρωσε...από τα 16 μου έχω τούφα σαν την Μαίρη την Παναγιωταρά (έτσι δεν την λένε δαύτη; )
Ε...όχι και κρίση για 2 ολόκληρες άσπρες τριχούλες....



Εγώ έγινα ξανθιά και ηρέμησα πάντως :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Και επιστρέφουμε στο θέμα με τις τρίχες μετά την συγκινητική αποκάλυψη της Κορπς :P

Αυτη η ταυτιση με την ακατανομαστη εχει αρχισει να με εκνευριζει...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
δε λες που από αν και από σπόντα, ασχολείται και κανείς πότε πότε μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
να το νυφικό παπούτσι...!!!!!! Γνώμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πολύ ωραίο!
Είναι και σταθερό.. τα λεφτά από τώρα τα βάλατε μέσα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Από τώρα άρχισα να το γεμίζω για να μην πάρω πατάκι... ΑΧαχαχαχαχα

Αν και θα πριστούνε τα πόδια μου.. ηδη είναι πρισμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Λοιπόν κορίτσια έχω θέμα...:redface:

Έχει πάει ποτέ καμμιά από εσάς σε αισθητικό για να της φτιάξει τα φρύδια;; Το θέμα μου είναι οτι τα δικά μου τα έχω ρημάξει...τα έχω κάνει υπερβολικά λεπτά και μικραίνουν τα -τεράστια κατά τ' άλλα :P- μάτια μου. Ο μεγάλος μου φόβος είναι μην πάω στην αισθητικό και μου τα κάνει χειρότερα...το έχει αποπειραθεί καμμία σας;; :worry: Πείτε εντυπώσεις...

π.ςς Το να μου τα βγάλει καμμιά φίλη, αδελφή, μαμά δεν παίζει γιατί τα βγάζω σε όλες εγώ. Καταλαβαίνετε το δράμα μου;! Ενώ τα πετυχαίνω σε όλες τις άλλες, στα δικά μου δεν έχω καμμιά αίσθηση του τι βγάζω...:confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Άφησε τα να μεγαλώσουν λιγάκι και έπειτα πήγαινε! Προσωπικά μόνο στην αισθητικό τα βγάζω γιατί αν τα έβγαζα μόνη μου δεν θα έιχε μείνει τρίχα για τρίχα! Κάπου είχα διαβάσει.."Για να δείς άμα μία αισθητικός βγάζει καλά τα φρύδια κρίνε απο τα δικά της πρώτα"..Νομίζω πως ισχύει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Δεν έχεις και άδικο σε αυτό που λες...να δω όμως πως θα τα αφήσω να ξαναγίνουν ''king size''. Με το που βλέπω τρίχα να φυτρώνει, τσουπ, την βγάζω...για αυτό και τα τσουρομάδησα!! :P Με βλέπω να κόβω ωφέλειες κατά την μεταβατική περίοδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Σωστή σε βρίσκω! Η φράντζα κουρτίνα παρακαλώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το κόλπο Μάρα είναι να τα βάφεις με μολύβι φρυδιών, μέχρις ότου να βγουν οι απαραίτητες τριχούλες ώστε να μην το χρειάζεσαι πλέον. Έτσι δεν θα σε ενοχλεί οπτικά, οπότε δεν θα τρέχεις να τις βγάλεις. ;) Το είχα πάθει κι εγώ παλιά αυτό που λες, και το μολύβι φρυδιών με έσωσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμένα πάντως μου τα βγάζει με κερί η αισθητικός που μου κάνει αποτρίχωση και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι υπάρχει κι άλλος τρόπος :P
με τρεις κινήσεις έχει κάνει τα πολλά πολλά και μετά με το τσιμπιδάκι κάνει την λεπτομέρεια
Βέβαια σε μένα δεν πηγαίνουν τα λεπτά και είναι φαρδύ το σχήμα τους με γωνία
Ισως αυτό να το κάνει πιο εύκολο, δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εγω προσωπικα τα βγαζω μονη μου γιατι τρεμω καν στην ιδεα οτι μπορει να παω καπου και να μου τα κανουν χαλια...
αυτο με το μολυβι πολυ καλη ιδεα.. επισης εχω δει καποιες κοπελες που εκαναν ειτε μονιμο ταττοο, ειτε προσωρινο. φυσικα ηταν κοπελες με πολυ λεπτο φρυδι εως ανυπαρκτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εμένα μου τα κάνει συνήθως η αισθητικός και τα κάνει μία χαρά.

Θεωρώ ότι εγώ τα βγάζω καλύτερα, αλλά ...βαριεμαι, πάντως τις αισθητικούς μη τις φοβάστε, αν δεν είανι βόδια, καλή δουλειά θα κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον δύο εβδομάδες πριν πας στην αισθητικό για να έχει κάτι να φτιάξει και να είσαι προετοιμασμένη τις πρώτες φορές να μη φαίνονται τόσο ωραία γιατί δεν θα έχουν μακρύνει παντού το ίδιο, οπότε η αισθητικός προκειμένου να πλησιάσει το τελικό σχήμα που θέλει να δώσει, πιθανό να αφήσει και κάνα "μπάλωμα". Ένα μολύβι φρυδιών θα κάνει θαύματα μέχρι να ολοκληρωθούν όλες οι ..εργασίες ανοικοδόμησης :P

ΥΓ: Εγώ πάντως εδώ και αρκετούς μήνες έχω σταματήσει να τα πειράζω εντελώς και μόνο που και που βγάζω καμιά τρίχα που πετάει πολύ. Βέβαια έχω κι αφέλειες, αλλά δεν νομίζω πως το 'χει προσέξει και κανείς γενικά - το φρύδι είναι μια χαρά χωρίς κανένα κόπο :D
ΥΓ2: Εδώ πρέπει να αναφέρω πως κι εγώ το είχα τσουρομαδήσει εντελώς πριν τ' αφήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Ι'll try it λοιπόν και ο Θεος μαζί μας!! :P:P

Αρχική Δημοσίευση από moonlight:
εγω προσωπικα τα βγαζω μονη μου γιατι τρεμω καν στην ιδεα οτι μπορει να παω καπου και να μου τα κανουν χαλια...
Kαι εγώ για τον ίδιο λόγο φοβάμαι...αλλά δεν νομίζω οτι μπορούν πλέον να γίνουν και πολύ χειρότερα!! :whistle: Άσε που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το κέντρο που λέω να πάω.

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Το κόλπο Μάρα είναι να τα βάφεις με μολύβι φρυδιών, μέχρις ότου να βγουν οι απαραίτητες τριχούλες ώστε να μην το χρειάζεσαι πλέον. Έτσι δεν θα σε ενοχλεί οπτικά, οπότε δεν θα τρέχεις να τις βγάλεις. ;) Το είχα πάθει κι εγώ παλιά αυτό που λες, και το μολύβι φρυδιών με έσωσε!

Mμμμ...αυτό δεν πολυπαίζει! Είμαι υπερβολικά άσπρη στο δέρμα και ενώ τα μαλλιά μου είναι καστανά ανοιχτά, τα φρύδια έίναι πολύ πιο σκούρα και κάνουν έντονο κοντραστ -επομένως αν τα πλακώσω με μολύβι το πιθανότερο είναι να μοιάζω με τον Μιτσοτάκη!:loltooth: Άσε που οι τρίχες των φρυδιών μου είναι λίγο αναρχοαυτόνομες, φυτρώνουν όπου βγουν και το φυσικό μου ήταν αίσχος...να δω πως θα κρατηθώ να μην τις τραβήξω για κανα μήνα!!:/:

Ευχαριστώ όοολες τις κοπελούδες για την άμμεση απάντηση!!:-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top