[Αρχείο] Tι κινητό να πάρω;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Με Ελληνικους χαρακτηρες το στελνεις με μικρα γραμματα;
Αυτο συμβαινει σε μερικα τηλεφωνα γιατι οι ελληνικοι χαρακτηρες χρησιμοποιουν περισοτερα μπιτ.
Να σου εξηγησω:
Οι μικροι ελληνικοι χαρακτηρες χρησιμοποιουν 16 bits κωδικοποιηση (16 bits ανα χαρακτηρα), ενω οι μεγαλοι ελληνικοι χαρακτηρες χρησιμοποιουν 7 bits κωδικοποιηση.
Αυτο το προβλημα συμβαινει σε ορισμενα κινητα γιατι το GSM standard χρησιμοποιησε codepage 7 bit, στο οποιο δεν συμπεριελαβε τα μικρα ελληνικα, αλλα μονο τα λατινικα (μικρα - μεγαλα) και τα μεγαλα ελληνικα.
Οποτε αυτο που μπορεις να κανεις ειναι ειτε να στελνεις μονο με ελληνικα μεγαλα, ειτε να πας το κινητο για αναβαθμιση λογισμικου οπου το συγκεκριμενο προβλημα λυνεται.

Σύμφωνοι αλλά δε σκέφτηκες οτι υπάρχει και ο απλούστατος τρόπος να απενεργοποιήσει το T9 λεξικό ΕΑΝ το έχει ενεργό. Ακόμα και αυτά που λες είναι πολύ σωστά, αλλά εύκολα μπορεί να καταλάβει κανείς το εξής:

μικροί χαρακτήρες -16bit κωδικοποίηση (σύμφωνοι), ΑΡΑ Unicode, άρα μήπως έχω ανοιχτό το Τ9;;)

Γιατί και με την 7-bit κωδικοποίηση - ASCII γράφεις μικρά ελληνικά και μόλις φεύγει το μήνυμα απ το κινητό αποστολής γυρίζουν όλα αυτομάτως σε κεφαλαία - που έτσι προβάλλονται και στο κινητό λήψης του μηνύματος.... αλλά μάντεψε σε αυτή την περίπτωση, τι δεν έχουμε ενεργοποιημένο; Το Τ9 λεξικό...;)

Για κοίτα το ρε κουνέλι αν είναι ενεργό το Τ9 και αμα είναι κλείστο και ξαναδοκίμασε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πιστεψα οτι το εγραψα το Τ9...προφανως το ξεχασα...:whistle:
Κοιτα κι αυτο bunny.
Παντως σε πολλα κινητα ασχετα με το Τ9, τα μικρα Ελληνικα τα δεχεται μονο μεχρι 70 το sms.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Παντως σε πολλα κινητα ασχετα με το Τ9, τα μικρα Ελληνικα τα δεχεται μονο μεχρι 70 το sms.

Χαχαχα ναι υπάρχουν και αυτά τα έκτροπα -κατά τη γνώμη μου-....λέγε με Νόκια 6600 επι παραδείγματι που για να ισιώσει του έβαλα το SMS-timer για να στέλνει ο αδερφός μηνύματα σαν άνθρωπος.:P Του το έκλεψαν μετά και ησύχασε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Χαχαχα ναι υπάρχουν και αυτά τα έκτροπα -κατά τη γνώμη μου-....λέγε με Νόκια 6600 επι παραδείγματι που για να ισιώσει του έβαλα το SMS-timer για να στέλνει ο αδερφός μηνύματα σαν άνθρωπος.:P Του το έκλεψαν μετά και ησύχασε!

Μπραβο σου ομως βρε συ!
Παλι καλα που εσυ το εψαξες το θεμα για τον αδερφο σου.:clapup: ;)
Μαμακια ομως το κλεψιμο ρε συ...κριμα!
Ο δικος μου αδερφος το πηρε και βαριοταν τοσο πολυ να βαλει καποιο προγραμμα μπας και παρει τα ισια του που τελικα εμεινα στα greeklish!:P
Και φυσικα δεν με αφηνει να του βαλω το SMS-timer...
Αν στραβωσει αυτο το παιδι...τελειωσε!:P
Παντως η ΝΟΚΙΑ οταν θελει κανει κατι κουλα...και οταν θελει μαμει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
και με λεξικό και χωρίς το ίδιο όπως με μικρά και κεφαλαία.
Μόνο με αγγλικούς χαρακτήρες είναι μεγαλύτερα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
και με λεξικό και χωρίς το ίδιο όπως με μικρά και κεφαλαία.
Μόνο με αγγλικούς χαρακτήρες είναι μεγαλύτερα:mad:

Ε είναι αυτό που λέμε με τον Μάριο περί εκτρόπων!

Λύσεις:

α) Γράφε κεφαλαία

β) Αναβάθμισε το λογισμικό

γ) βρες εξωτερικό πρόγραμμα για μικρά ελληνικά και εγκατέστησε το

δ) Γράφε λακωνικά, το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στο κ700 παντως θες δεν θες στα μηνυμα μονο κεφαλαια μπορεις να γραψεις. Δεν μπορω να καταλάβω γιατι το αλλάξαν στα νεα κινητά... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βunny πρεπει να βρηκα τι τρεχει με το κινητο σου!!!!!!!
Κοιτα το PM σου δοκιμασε το και πες μου!
Αν ειναι αυτο θα το πω κι εδω για οποιον μπορει να το χρειαστει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
bunny.. δυστυχώς δεν έχω ιδέα για οποιαδήποτε λύση του προβλήματος σου! Να'ναι καλά τα παιδιά του forum που διαθέτουν άπταιστες γνώσεις!:)

Α,παιδιά (θυμάστε που ενδιαφερόμουν για το ΝΟΚΙΑ 6270,ε?) ένας φίλος μου είπε ότι το είδε σε ένα φίλο του κι ότι είναι πολύ χοντρό!Αληθεύει..? Εννοώ είναι σαν έκτρωμα ή περνά και απαρατήρητο..?

Thank you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μάριε σε ευχαριστώ πολύ αυτό που είπες είναι, σου απάντησα στο π.μ. αν και το είδα κάπως αργά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τελικα το προβήματακι της bunny λυνοταν με τον παρακατω "απλο" τροπο:
(το πως τελικα το βρηκα ενας θεος ξερει...ας ειναι καλα ενας φιλος ασιατης που εχω που εχει ενα κινητο ασιατικο και παρουσιαζει κατι παρομοιο...(οχι με ελληνικα αλλα με αλλους χαρακτηρες...ντοινγκ!:P )
Υπαρχει μια επιλογη οταν γραφεις ενα μηνυμα (στα Προσθετα) που λεει για Εθνικους χαρακτηρες.
Εαν αυτο ειναι ενεργοποιημενο τοτε εχεις Unicode, και παλι σε ειδοποιει οταν φτασεις στο οριο του.(70 χαρακτηρες)
Εαν ειναι off αυτο παλι μπορεις και γραφεις ελληνικα και χωρανε 160 χαρακτηρες σε ενα μηνυμα.
Αρα ειναι απλα θεμα κωδικοποιησης.
Οποτε αυτην την παραμετρο-επιλογη την απενεργοποιουμε -την βαζουμε στο οff- και στελενις 160 χαρακτηρες με ελληνικα!:D ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Guabi οπως ολα τα κινητα μεχρι τωρα που το πληκτρολογιο τους ειναι "συρταρωτο", ειναι λιγο στρουμπουλο...
Ωστοσο,σε καμια περιπτωση δεν ειναι τουβλο στο χερι!
Εχει δωσει τετοιο σχεδιασμο και "καμπυλες΄" εκει που πρεπει η νοκια και μονο οτυβλο δεν ειναι.;)
δηλαδη εκτος αν εχει χερακι κοριτσιου, μια χαροουλα ειναι στο χερι.
Οχι και οτι πιο μικρο, αλλα σιγουρα οχι τουβλο...
Που να το δεις διπλα π.χ. στο V902 p.x. που ειναι πραγματικα μεγαλο σε μεγεθος...(και κκασχημο,μιας και δεν εχει "καλες" καμπυλες.):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Τελικα το προβήματακι της bunny λυνοταν με τον παρακατω "απλο" τροπο:
(το πως τελικα το βρηκα ενας θεος ξερει...ας ειναι καλα ενας φιλος ασιατης που εχω που εχει ενα κινητο ασιατικο και παρουσιαζει κατι παρομοιο...(οχι με ελληνικα αλλα με αλλους χαρακτηρες...ντοινγκ!:P )
Υπαρχει μια επιλογη οταν γραφεις ενα μηνυμα (στα Προσθετα) που λεει για Εθνικους χαρακτηρες.
Εαν αυτο ειναι ενεργοποιημενο τοτε εχεις Unicode, και παλι σε ειδοποιει οταν φτασεις στο οριο του.(70 χαρακτηρες)
Εαν ειναι off αυτο παλι μπορεις και γραφεις ελληνικα και χωρανε 160 χαρακτηρες σε ενα μηνυμα.
Αρα ειναι απλα θεμα κωδικοποιησης.
Οποτε αυτην την παραμετρο-επιλογη την απενεργοποιουμε -την βαζουμε στο οff- και στελενις 160 χαρακτηρες με ελληνικα!:D ;)

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
μικροί χαρακτήρες -16bit κωδικοποίηση (σύμφωνοι), ΑΡΑ Unicode, άρα μήπως έχω ανοιχτό το Τ9;

Τελικά ρε παιδιά να τα σκίσω τα πτυχία μου ή οχι;:( :( :( Ανοίγετε και κανενα manual συσκευής όσοι τις αγοράζετε, δε τα βάζουν διακοσμητικά μέσα στα κουτιά. Συγγνώμη αν σας στενοχωρώ αλλά έτσι είναι. Το πρόβλημα ήταν Unicode χαλαρά και είπαμε μήπως έφταιγε το Τ9. Όταν φωνάζω εγω Unicode Unicode Unicode, μην κάνετε χαρές μετά αν πείτε "μα μου πέρασε μια ιδέα από το μυαλό, μήπως είναι Unicode" γιατί δε θα σας πω "Πολύ καλή σκέψη".... :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και για να σε βοηθησω λιγ οπερισσοτερο κοιτα το εδω σχετικα με ενα ακομα κινητο με συρταρωτο πληκτρολογιο το D600

Code:
https://www.mobile-review.com/review/image/nokia/6270/pic010.jpg
https://www.mobile-review.com/review/image/nokia/6270/pic011.jpg
https://www.mobile-review.com/review/image/nokia/6270/pic012.jpg

Oπως βλεπεις στο παχος πανω κατω ειναι ιδια.
Απλως το NOKIA ειναι λιγο πιο μεγαλο, αλλα believe με "αγαρμπο" και "τουβλακι" δεν ειναι!;)

Edit by Valder: Αφαιρέθηκαν οι εικόνες διότι θα είναι πολύ βαριές για τους χρήστες με αργές συνδέσεις και δεν συνέβαλλαν στην κομψότητα του thread. Τοποθετήθηκαν σε κώδικα ώστε όποιος επιθυμεί να αντιγράφει την εκάστοτε διεύθυνση στον browser του και να βλέπει τις εν λόγω φωτογραφίες. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα εκανες και τις εβγαλες...παρασυρομαι απο την συνδεση μου βλεπεις...:whistle: :P
Εdit,μην σκισεις πτυχια τωρα, δεν λεει...:P
Απλως σε πολλα κινητα το unicode των su.mu.su βγαινει ακι πιο "απλα"...χωρις να πας σε επιλογες-προσθετα πως σκ@τα το λεει η S.E..
Προσωπικα τουλαχιστον κινητο δεν ειχα στα χερια μου οποτε...οποιος θελει μου δινει κανα δυο να εχω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Mario ευχαριστώ ρε φίλε! Πράγματι από οτι βλέπω δεν είναι και καμια γκουμούτσα!:P Αντιθέτως εξακολουθεί να μου αρέσει σα συσκευή(το οτι μου αρέσει σα λειτουργικότητα είναι δεδομένο!) οπότε νομίζω καταλήγω σ'αυτό! Αν τελικά το πάρω...θα σας καταγράψω την προσωπική μου άποψη!:)

P.S.σήμερα σκεύτηκα ότι μπορεί να το μπέρδεψε και με το ΝΟΚΙΑ 6111. Μοιάζουν σε γενικές γραμμές εξωτερίκα αλλά εκείνο είναι λίγο... "τουβλο"(απ'οτι είδα στη διαφήμιση)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Guabi, κατι αλλο που μπορεις να κανεις για να μην εχεις κι εσυ κανεναν ενδοιασμο, ειναι αυτο ειχε προτεινει ο φιλτατος Valder σε αλλο thread.
Απ' οτι βλεπω εισαι στην Θεσσαλονικη.
Απ' οτι ειχε πει ο Valder μπορεις να πας στο "πλαισιο" και να δοκιμασεις την συσκευη.
Ο Valder μιλουσε για Αθηνα αλλα λογικα και Θεσσαλονικη θα ισχυει.:)
Οποτε και στο χερι σου θα την δεις πως ειναι και τις λειτουργειες της.(Τις εχουν live για δοκιμη! )
(Παντως κατι ακομα για το Nokia.To πακετο αγορας του, εδω Ιταλια τουλαχιστον ειναι υπερπληρες!!!!;) .Οχι σαν πολλα κινητα που εχουν μονο την μπαταρια,τον φορτιστη και το βιβλιαρακι μεσα...)
Αnyway, Valder, αν μπορεις πες του ακριβως για ποιο μαγαζι μιλουσες.(Νομιζω οτι ειχες πει για το "Πλαισιο")
Ενταξει μπορει να εισαι Αθηνα, αλλα σιγουρα ξερεις καλλιτερα απο εμενα...
Εγω απο εκει κατω τι ακριβως παιζει με μαγαζια,δοκιμες, τιμες...σορρυ αλλα δεν ξερω καθολου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Guabi, κατι αλλο που μπορεις να κανεις για να μην εχεις κι εσυ κανεναν ενδοιασμο, ειναι αυτο ειχε προτεινει ο φιλτατος Valder σε αλλο thread.
Απ' οτι βλεπω εισαι στην Θεσσαλονικη.
Απ' οτι ειχε πει ο Valder μπορεις να πας στο "πλαισιο" και να δοκιμασεις την συσκευη.
Ο Valder μιλουσε για Αθηνα αλλα λογικα και Θεσσαλονικη θα ισχυει.:)
Οποτε και στο χερι σου θα την δεις πως ειναι και τις λειτουργειες της.(Τις εχουν live για δοκιμη! )
(Παντως κατι ακομα για το Nokia.To πακετο αγορας του, εδω Ιταλια τουλαχιστον ειναι υπερπληρες!!!!;) .Οχι σαν πολλα κινητα που εχουν μονο την μπαταρια,τον φορτιστη και το βιβλιαρακι μεσα...)
Αnyway, Valder, αν μπορεις πες του ακριβως για ποιο μαγαζι μιλουσες.(Νομιζω οτι ειχες πει για το "Πλαισιο")
Ενταξει μπορει να εισαι Αθηνα, αλλα σιγουρα ξερεις καλλιτερα απο εμενα...
Εγω απο εκει κατω τι ακριβως παιζει με μαγαζια,δοκιμες, τιμες...σορρυ αλλα δεν ξερω καθολου.:redface:


Η ερωτευμένος είσαι μαζί μου, ή σπασμένος από αυτά που σου είπα το απόγευμα! :P :P :P Ηρεμία! :redface: Η ζωή είναι ωραία! Ναι το Πλαίσιο έλεγα!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Όταν λέμε υπερπλήρες..?Καλώδιο usb κλπ...? Λογικά και στην Ελλάδα κάτι ανάλογο θα ισχύει...έτσι?Για να δούμε...!Πάντως όπως με κόβω σε αυτό θα καταλήξω..!:)

Valder,thanks για την επισήμανση του μαγαζιού!Μάλλον θα πραγματοποιήσω μια επίσκεψη..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Τελικά ρε παιδιά να τα σκίσω τα πτυχία μου ή οχι;:( :( :( Ανοίγετε και κανενα manual συσκευής όσοι τις αγοράζετε, δε τα βάζουν διακοσμητικά μέσα στα κουτιά. Συγγνώμη αν σας στενοχωρώ αλλά έτσι είναι. Το πρόβλημα ήταν Unicode χαλαρά και είπαμε μήπως έφταιγε το Τ9. Όταν φωνάζω εγω Unicode Unicode Unicode, μην κάνετε χαρές μετά αν πείτε "μα μου πέρασε μια ιδέα από το μυαλό, μήπως είναι Unicode" γιατί δε θα σας πω "Πολύ καλή σκέψη".... :( :( :(

δεν έχει καμία σχεση το Τ9
και το βιβλιαράκι δεν σου έλεγε τίποτα για καμία τέτοια ρύθμιση, έψαξα πολύ καλά:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top