[Αρχείο] Tι κινητό να πάρω;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
δεν έχει καμία σχεση το Τ9
και το βιβλιαράκι δεν σου έλεγε τίποτα για καμία τέτοια ρύθμιση, έψαξα πολύ καλά:|

Η λέξη "μήπως" τι σου λέει; :| Άνθρωποι είμαστε, έννοιες και εμπειρίες κατέχουμε, όχι κάθε κινητό. Όλοι κάτι προσφέρουμε. Και αν το βιβλιαράκι δεν έλεγε για τη ρύθμιση όντως, τοτε η SE έγινε αστεία εταιρία. Μη γελιόμαστε. Όλα όσα ρυθμίζονται είναι στα εγχειρίδια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Η ερωτευμένος είσαι μαζί μου, ή σπασμένος από αυτά που σου είπα το απόγευμα! :P :P :P Ηρεμία! :redface: Η ζωή είναι ωραία! Ναι το Πλαίσιο έλεγα!:clapup: :clapup: :clapup:

Tιποτα απο τα δυο Valder...χιχιχι!;)
Δεν σπαζομαι ευκολα...αν και θα μου το πληρωσεις που εβγαλες τις φωτο και ειδικα το benq-siemens...:mad: :devil: :tongue: :P
Κι ερωτευμενος...δεν λεει ρε συ...οχι απο τα 24 μου...:/: :P
Ουτε παιζει θεμα καλοπιασματος μιας και "καλο-πιανω" μονο τις κοπελες!:D
(Αληθεια τι μου ειπες το απογευμα και δεν θυμαμαι;;;;:confused: )
Τα bold τα εβαλα γιατι καμια φορα μου βγαινει μιας και σε κατι ιταλικα φορουμ επιβαλεται οταν μιλας σε χρηστη, για να "ξεχωριζει".;)
Καταλαβες Lord Of the Rings και βραχιολιων και ολου του σετ γενικα;:P

Guabi για να μην σου λεω και μαμακιες το κινητο σε εμπορικο εδω εδινε και usb, και θηκη και φορτιστη βασης,και στερεο ακουστικα και 128ΜΒ καρτα μνημης...
ΑΛΛΑ: τωρα που κοιταξα σε μερικα italika ονλινε μαγαζια, δεν εγραφαν οτι ειχε ολα αυτα το πακετο και δεν ξερω μηπως ηταν προσφορα οτυ μαγαζιου που το ειχα δει...
Η μηπως αυτο το πακετο το παιρνεις με αλλη τιμη...
Οποτε οσον αφορα *και ειδικα* Ελλαδα....ιδεα δεν εχω για το πακετο τι ισχυει και πως...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Η λέξη "μήπως" τι σου λέει; :| Άνθρωποι είμαστε, έννοιες και εμπειρίες κατέχουμε, όχι κάθε κινητό. Όλοι κάτι προσφέρουμε. Και αν το βιβλιαράκι δεν έλεγε για τη ρύθμιση όντως, τοτε η SE έγινε αστεία εταιρία. Μη γελιόμαστε. Όλα όσα ρυθμίζονται είναι στα εγχειρίδια!:)

Ρε βαλντεράκο δεν στην είπα,:( διαβάζω τα βιβλιαράκια οποιας συσκευής αγοράζω.
Δεν έλεγε κάπου για τέτοια ρύθμιση.:confused:
Αυτό το πρόβλημα το είχα και με ένα ΝΟΚΙΑ και πήγα σε αντιπροσωπεία της ΝΟΚΙΑ και μου είπα πως είναι θέμα εταιρίας που είχα σύνδεση:/: και τελικά μίλησαν με τα κεντρικά της ΝΟΚΙΑ και τους είπαν πως έπρεπε να κάνω κάποια ρύθμιση την οποία είπαν και οι ίδιοι πως δεν ανέφεραν στο εγχειρίδιο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Ρε βαλντεράκο δεν στην είπα,:( διαβάζω τα βιβλιαράκια οποιας συσκευής αγοράζω.
Δεν έλεγε κάπου για τέτοια ρύθμιση.:confused:

Οκ λέμε, απλά ξεκαθάρισα. :)

Αφού δεν έλεγε, είναι βλάκες με περικεφαλαία. Αυτό να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους πεις. Έτσι για την ψυχική οδύνη δηλαδή. Λεφτά έδωσες, οχι καμιά λινάτσα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Φανταστική προσφορά όμως,ε..?!?! Καλύτερα να το έπαιρνα απο Ιταλία γιατί Ελλάδα...αποκλείεται να βρω τέτοια προσφορά!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από guabi:
Φανταστική προσφορά όμως,ε..?!?! Καλύτερα να το έπαιρνα απο Ιταλία γιατί Ελλάδα...αποκλείεται να βρω τέτοια προσφορά!;)

Βασικά δε θα σε βολεύει καθόλου γιατί δε θα έχει ελληνικά στις γλώσσες επιλογής. Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται με την εγγύηση αν είναι πανευρωπαϊκής εμβέλειας ή οχι, κι αν αναβαθμίσεις τη συσκευή σου εδω (σε επίπεδο λειτουργικού για να βάλεις ελληνικά) μήπως χάσεις την εγγύηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Μια σκέψη ήταν.. διόλου "βάσιμη" όμως! Δυστυχώς ή ευτυχώς πρέπει να το πάρω απο Ελλάδα..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Valder "κανονικα" (λεμε τωρα) η εγγυηση πρεπει να ισχυει πανευρωπαικα.
Την γλωσσα μπορει να την αλλαξει στελνοντας το απλως στην Νοκια εκει και σε μια μερα του εχουν περασει Ελληνικα.
Ειναι οτι πιο απλο για την γλωσσα.
Το μονο που φοβαμαι με Ελλαδα ειναι αυτο που ειπες.
Μην του κανουν μανουρες γυρω απο την εγγυηση, κι αυτο οχι για να την χασει, αλλα καθε φορα που θα χρειαζεται κατι μπας και του λενε αμεσως:
"Το κινητο δεν το πηρατε απο εδω, αρα αφου επαθε κατι δωστε μας ενα μικρο αντιτιμο για την επισκευη" ή "πρεπει να το στειλετε Ιταλια για επισκευη" και δεν ξερω τι...
Γενικα ηδη πιστευω οτι τα "service center" στην Ελλαδα και ειδικα αυτο της ΝΟΚΙΑ και S.E. ειναι αισχρα, ποσο μαλλον σε τετοιες καταστασεις...:(
Αυτο που παραδεχομαι ειναι η after sale εξυπηρετηση εδω στην Ιταλια...
Με τρια κινητα ειχα προβλημα (ενα Τelit Ενα Trium (ετσι τα ελεγε καποτε τα κινητα της η Μitsubishi κι ενα samsung) μαλιστα στα δυο τελευταια εφταιγα εν μερη κι εγω και στις 3 περιπτωσεις ειχα μεσα σε 7 με 10 μερες καινουργια συσκευη και αναλυτικη αναφορα για ποιον λογο μου εδωσαν αλλη συσκευη και οχι την ιδια φτιαγμενη.;)
guabi,οπως καταλαβαινεις εαν η Ελλαδα ηταν Ελλαδα σε ολα τα θεματα και οχι Ελλαδισταν σε κατι τετοια μια χαρα θα σε συμφερε να το παρεις απο εδω.;)
Αλλα,ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα σου δημιουργησουν προβλημα;;;;:whistle:
Ειναι περιεργες οι καταστασεις στα S.C.(service).:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Επειδή ακριβώς η Ελλάδα είναι αυτή που είναι.. και ξέρουμε πώς λειτουργούν εδ΄ώ οι εταιρείες.. Κρίνω πιο "ασφαλές" το να το πάρω απο εδώ... για να μην μπορούν να πουν και τίποτα από τα παραπάνω μετά!Σωστος?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ακριβως...να εισαι καλυμενος απο ολες τις παντες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου SE K700i,μετά από άλλη μια πτώση 1,5 μέτρου τα'φτυσε(η οθόνη).Αφού δε με συμφέρει να το επισκευάσω,σκέφτομαι να αγοράσω άλλο κινητό μέχρι 250 ευρώ.Έχετε κανένα να μου προτείνετε οποιασδήποτε μάρκας,που να έχει bluetooth και μια αρκετά καλή κάμερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
κ750ι ... δεν θα το μετανιωσεις ... εκπληκτικο κινητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λοιποοοοοον...εχουμε και λεμε.
Στο μυαλο μου προχειρα προχειρα μου ερχονται τρια:
Πρωτο:
S.E. K750
Ο διαδοχος αυτου που εχεις.Καμερα στα 2Mpixel με autofocus και υψηλες φωτογραφικες ικανοτητες.
Εχει και BT και iRda.
Aλλα θετικα:
MP3/AAC player
FM radio with RDS
Tιμη του.(αν και κυκλοφορησε ο διαδοχος του το Κ800!)

Δευτερο:
Νokia 6131

Πολυ καλο clamshell της Νokia.Τιμη γυρω στα 250.(Αν θυμαμαι καλα)
Θετικα στοιχεια:
Oθονη πραγματικα τρομερη.16.000.000 χρωματα και 240Χ320 αναλυση.
Διαθετει και irda και bluetooth.
Εντυπωσιακη εξωτερικη οθονη αναλυσης 128Χ160 pixels που λειτουργει και σαν ψηφιακο σκοπευτρο οταν θες να βγαλεις φωτος.(view finder δηλαδη)
microSD καρτες μνημης.(σιγουρα θα μπορεσεις να τις μεταφερεις μελλοντικα και σε καποιο αλλο κινητο που θα τις δενχεται, ενω αντιθετα με τα S.E. "κολλας" με τις Memory Stick.
1.3 MP camera.(video)
FM radio- MP3/MP4/AAC player

Τριτο:
Αlcatel S853

Oθονη ιδια με του K750.262.000 χρωματα και 176Χ220pixels.
camera 1.3 MP και δυνατοτητα video.
ΜP3 player με πληκτρα συντομευσης
Remote control ability
Βluetooth και irda
FM radio
Τιμη του, περιπου 180 ευρω.


Προσωπικα περισσοτερο απο ολα μου αρεσει το Νokia.
Aλλα ενα δινει τρομερη σημασια στην camera το K750 ειναι αυτο που ζητας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Από την αρχή αυτό το κινητό σκεφτόμουν να πάρω.;)(K750i)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Τελικά κατέληξα στο K750i,επειδή το Nokia δε μου πολυαρέσει στην εξωτερική εμφάνιση:/:Μάλλον αύριο το παίρνω:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλοριζικο τοτε.;)
Παιρνεις την καλυτερη φωτογραφικη καμερα σε κινητο στην τιμη που ζητας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Καλοριζικο τοτε.;)
Παιρνεις την καλυτερη φωτογραφικη καμερα σε κινητο στην τιμη που ζητας.;)
Thanks Mario.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Τελικά πήρα το Nokia 6270.Το K750i δεν το είχε στο Πλαίσιο και προτίμησα Nokia που είναι και πιο ανθεκτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Kαλη επιλογη, με πολυ καλη οθονη, καλη camera (και πολυ καλο video μαλιστα) και με τρομερη ποιοτητα ηχου.
Λιγο να το προσεχεις γιατι λογο του οτι εχει κινουμενα μερη (τα οποια δεν ειναι και με τον καλλιτερο δυνατο τροπο ενωμενα) και εαν εισαι "αποτομος" απενατνι τους θα αυξηθει η αποσταση μεταξυ πληκτρολογιου και οθονης και θα αρχισει να παιζει δεξια και αριστερα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδια το τελ.καιρο εχω πορωθει με τα κινητα!και οχι mp3!(οκ απο τοτε που πρωτοεπιασα στο χερι μ!)εξαλλου τα κινητα τα κανουν ολα!θελω να μου συστησετε μια σελιδα που να μπορω να συγκρινω η μαλλον να βρω κινητο με καποια standards..μεγαλη μνημη,καλο video ...να μπορω να βγαζω απο αρκετα μακρια καλα..δεν ξερω και απο αυτα!εεεμ τι αλλο ραδιοφωνο..ε τα κλασικα!!!χεχε!μεχρι 300 euros!ζηταω πολλα ?αν θελετε προτεινετε ενα μοντελο απο δω!!(βασικα το θεμα εχει μπει καταλαθος δυο φορες..) :whistle:

Εχω το sony ericsson z520i..καλο αλλα με πολυ μικρη μνημη ...μπηκα στη σελιδα της εταιριας αλλα δε με πολυκαλυψε τι να πω.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top