Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ηδη τους εχω χωρισμενους σε master και slave (τοσο καιρο δουλευαν μαζι, αυτα τα pins δεν τα εχω πειραξει) και κατα τα αλλα δεν βρισκω που μπορει να ειναι το προβλημα/λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Ηδη τους εχω χωρισμενους σε master και slave (τοσο καιρο δουλευαν μαζι, αυτα τα pins δεν τα εχω πειραξει) και κατα τα αλλα δεν βρισκω που μπορει να ειναι το προβλημα/λαθος
Μπορείς να κάνεις 2 δοκιμές.
1:Τον συνδέεις παράλληλα στην CDιέρα.
2:Τον δοκιμάζεις σε άλλο PC.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
2:Τον δοκιμάζεις σε άλλο PC.

Αν ειχε και κανενας κανα pc να μπορω να δοκιμασω... Ολοι laptop εχουν πια.. Μας εφαγε η μοδα του λαπτοπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Άλλο ένα δωρεάν παιχνίδι στρατηγικής... δεν το έχω παίξει.
https://www.erepublik.com/en
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον, τον συνδεσα παραλληλα στο cd και δουλευει κανονικα. Χανω βεβαια τον εναν δισκο...Αυτπ συμενει οτι εχει προβλημα η μητρικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Λοιπον, τον συνδεσα παραλληλα στο cd και δουλευει κανονικα. Χανω βεβαια τον εναν δισκο...Αυτπ συμενει οτι εχει προβλημα η μητρικη;
Τι εννοείς;Έχεις και τρίτο δίσκο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Λοιπον, τον συνδεσα παραλληλα στο cd και δουλευει κανονικα. Χανω βεβαια τον εναν δισκο...Αυτπ συμενει οτι εχει προβλημα η μητρικη;

Να το χεις κάψει το καναλάκι άραγε...;:hmm:

Πάντα μπορείς να πάρεις ένα case με 20 Ευρώ και να τον κάνεις εξωτερικό άμα χάνεις κάποια άλλη θέση που θες για δίσκο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι εννοείς;Έχεις και τρίτο δίσκο;

Εχω δυο σκληρους, και δυο cd-drives, οποτε βαζοντας τον εναν σκληρο, σε θεση για cd, χανω το ενα αντιγραικο... δεν ειναι τιποτα τραγικο, απλα σπασιμο αμα θες να αντιγραψεις ενα cd η dvd.

Να το χεις κάψει το καναλάκι άραγε...;:hmm:

Πάντα μπορείς να πάρεις ένα case με 20 Ευρώ και να τον κάνεις εξωτερικό άμα χάνεις κάποια άλλη θέση που θες για δίσκο.;)

Προς το παρων των περναω ολοκληρο στον εξωτερικο μου που ειναι πλεων η αποθηκη μου.
Ουτος η αλλος, 40 κοστιζει ο ιδιος σκληρος να τον αγορασω καινουργιο, γιατι να δωσω 20 να τον διασωσω απλα; Το θεμα μου ουτοσ η αλλος ητανε τα αρχεια, εφωσων αυτα τα εχω σιγουρα, απλα μου μενει ο σκληρος για οποτε χρεαιστει για οπιονδηποτε λογο... Αλλωστε στις μερες μας 200gb δεν ειναι πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Εχω δυο σκληρους, και δυο cd-drives, οποτε βαζοντας τον εναν σκληρο, σε θεση για cd, χανω το ενα αντιγραικο... δεν ειναι τιποτα τραγικο, απλα σπασιμο αμα θες να αντιγραψεις ενα cd η dvd.



Προς το παρων των περναω ολοκληρο στον εξωτερικο μου που ειναι πλεων η αποθηκη μου.
Ουτος η αλλος, 40 κοστιζει ο ιδιος σκληρος να τον αγορασω καινουργιο, γιατι να δωσω 20 να τον διασωσω απλα; Το θεμα μου ουτοσ η αλλος ητανε τα αρχεια, εφωσων αυτα τα εχω σιγουρα, απλα μου μενει ο σκληρος για οποτε χρεαιστει για οπιονδηποτε λογο... Αλλωστε στις μερες μας 200gb δεν ειναι πολλα...
Και έτσι να είναι εγώ θα συνιστούσα να δοκιμάσεις με άλλη καλωδιοταινία.
Δεν αποκλείεται να έχει αυτή πρόβλημα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Παιδια εχω ενα προβλημα. Δεν αναγνωριζει τα αδεια σιντι μου. Ολα τα αλλα τα παιζει κανονικα αλλα τα λευκα δεν τα αναγνωριζει σα να μην υπάρχουν. Και δεν μπορω να γραψω σιντι. Τι να κανω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Nero έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
oxi με το wmedia player παταω αντιγραφη μουσικης. Δεν εχει σχεση το προγραμμα απλα δεν τα αναγνωριζει καν τα κενα δισκακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μου έχει συμβεί στο παρελθόν κι εμένα αυτό. Στη δική μου περίπτωση ήταν παλιό το drive και δεν αναγνώριζε καινούργια δισκάκια. Το πρόβλημα λύθηκε με ένα νέο firmware που κατέβασα από την κατασκευάστρια εταιρεία.

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και καμία άλλη μάρκα CD πάντως, πριν ψάξεις για πιο ριζοσπαστική λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
απλα δεν τα αναγνωριζει καν τα κενα δισκακια.

πως να τα αναγνωρίσει το ςμπ, αφού ειναι κενά... βάλε παιδί μ ένα Nero να ksedipsaseis.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και καμία άλλη μάρκα CD πάντως, πριν ψάξεις για πιο ριζοσπαστική λύση.
:yes:
Δεν ξέρω τι χρησιμοποιείς.
Αλλά συμβαίνει συχνά τελευταία όταν σε noname DVDιέρες βάζουμε noname CDs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
πως να τα αναγνωρίσει το ςμπ, αφού ειναι κενά... βάλε παιδί μ ένα Nero να ksedipsaseis.

Θα μπορουσα να αντιγραψω ομως μουσικη. Τωρα λεει οτι δεν εχω εισαγει "κενο σιντι" ενω το εχω ηδη βαλει.

Οσον αφορα το firmware, το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω τι μοντελο εχω και δεν μπορω να κατεβασω αυτο που πρεπει... :redface: Ξερω μονο οτι ειναι... LG :P

Δεν ειναι θεμα nero ή οποιουδηποτε προγραμματος. ΔΕΝ αναγνωριζει τα σιντι ο dvd player/writter καν. Και απο τη στιγμη που ειναι σα να μην εχω εισαγει καν σιντι δεν μπορει να γινει αντιγραφη ασχετα ποιο προγραμμα εχω. Τι να κανω? Πως να βρω ποιο firmware θελω? :confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οσον αφορα το firmware, το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω τι μοντελο εχω και δεν μπορω να κατεβασω αυτο που πρεπει... :redface: Ξερω μονο οτι ειναι... LG :P

My Computer (δεξί κλικ) -> properties-> Επιλέγεις το hardware tab και από εκεί το device manager.
Δες στο dvd/cd rom devices τι γράφει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ευχαριστω βρηκα το μοντελο μου και κατεβασα και εγκατεστησα το τελευταιο firmware αλλα ΠΑΛΙ δεν το αναγνωριζει ρε γμτ... :( Τι στο διαολο συμβαινει?? μου σπασαν τα νευρα. :mad:

-εχω το LG GSA-H55N και το firmware 1.06
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παιδια εχω ενα προβλημα. Δεν αναγνωριζει τα αδεια σιντι μου. Ολα τα αλλα τα παιζει κανονικα αλλα τα λευκα δεν τα αναγνωριζει σα να μην υπάρχουν. Και δεν μπορω να γραψω σιντι. Τι να κανω??

Ξέχασα να ρωτήσω, αυτό από πότε άρχισε να σου το κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ξέχασα να ρωτήσω, αυτό από πότε άρχισε να σου το κάνει;

Δεν ξερω απο ποτε ακριβως. Θελω να πω πριν 2-3 μερες επιχειρησα να γραψω και τιποτα. Πριν απο αυτο ειχα μηνες μπολικους μη πω πανω απο χρονο να γραψω σιντι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top