Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
αυτο που μου λες μονος ειναι το ιδιο με της ελενης??
Ναί.
αν οχι , μπορει να συνυπαρχει με αυτο που εχω εγω?? ή την ιδια δουλεια κανει??
Δεν τα έχω δοκιμάσει μαζί αλλά λογικά μπορεί.
Κάνει την ίδια δουλειά αλλά είναι πιό ελαφρύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
αυτο που μου λες μονος ειναι το ιδιο με της ελενης??
αν οχι , μπορει να συνυπαρχει με αυτο που εχω εγω?? ή την ιδια δουλεια κανει??

Μπορεις άφοβα να εχεις και το Foxit και το Αdobe παράλληλα για το άνοιγμα των pdf.

Θα πρεπει απλά να ορισεις ως default για το ανοιγμα ένα απο τα δυο.
Οταν εγκαθιστάς το Adobe Reader,λογικά παιρνει και το extension .pdf για να ανοιγει τα αρχεια.

Αν καποια στιγμή - επειδη ισως ενα αρχειο pdf ειναι μεγαλο και ο Adobe αργει να στο ανοιξει - και θες να το ανοιξεις με το πιο γρηγορο και ελαφρύ Foxit Reader,κανεις δεξι κλικ και επιλέγεις "Ανοιγμα με...." και εν συνεχεια επιλεγεις απο τη λίστα το Foxit.

Προσοχή ομως να απενεργοποιήσεις το τετραγωνίδιο που κανει default το Foxit.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Θα πρεπει απλά να ορισεις ως default για το ανοιγμα ένα απο τα δυο.

πως το κανω αυτο??:redface:


Προσοχή ομως να απενεργοποιήσεις το τετραγωνίδιο που κανει default το Foxit.

επισης πως το κανω αυτο??:redface:

ελπιζω να καταλαβατε ποσο ασχετη ειμαι:redface::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Λογικά,η εγκατάσταση του Adobe Reader αυτόματα "σκλαβώνει" και την κατάληξη .pdf,δηλ. αυτοορίζεται ως η default εφαρμογη για ανοιγμα αυτών των αρχείων.

Αν θες να ορισεις ως default μια αλλη εφαρμογη που ανοιγει αυτα τα αρχεια ,πχ. Foxit Reader,τοτε

α) ανοιγεις το Foxit Reader και τον κανεις default καπου μεσα απο τις ρυθμισεις του.

Αν ο Foxit δεν ειναι default,με το που τον ανοιγεις,θα σου πεταξει λογικα ενα αναλογο μηνυμα που θα σου λεει πως ο ιδιος δεν εχει οριστει για ανοιγμα των pdf αρχειων και μηπως θα ήθελες να το κανει αυτο για σενα.
Αν συμφωνήσεις,κανει αυτοματα τη ρυθμιση και αυτοοριζεται ως κύρια εφαρμογη για τα pdf αρχεια.

ή

β) κανεις δεξι κλικ σε καποιο pdf αρχειο,επιλεγεις "ανοιγμα με../ επιλογή προγραμματος." και απο τη λιστα επιλεγεις το Foxit. Αν δεν υπαρχει στη λιστα,πατας το κουμπι "Αναζήτηση" και πας στο φακελο C:/program files/foxit (ή κατι τετοιο) και επιλέγεις το εκτελέσιμο αρχειο

Αν τσεκαρεις και το τετραγωνίδιο "ανοιγμα αυτου του ειδους αρχειο...",τοτε τα pdf αρχεια τα παραλαμβανει πλεον το προγραμμα που ορισες (o Foxit σε αυτην την περιπτωση). Αν δεν τσεκαρεις το τετραγωνίδιο,θα σου ανοιξει το pdf το προγραμμα που ορισες - αλλα μόνο για αυτη τη φορά.

Αυτα,εφόσον εχεις ΧP. Aλλα και vista να εχεις,η διαδικασία ειναι πανομοιότυπη.
Θα σου προτεινα να επιλεξεις τον Foxit για ανοιγμα των pdf επειδη ειναι ελαφρύ και γρηγορο προγραμμα και σου τα ανοιγει πιο γρηγορα απο τον Adobe.

Moνο αν καποιο αρχειο παρουσιασει προβλημα,τοτε να επιχειρεις να το ανοιξεις με το Adobe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
καταρχην ευχαριστω για την επεξησηση που ειναι τρομερα κατανοητη και λεπτομερης:)
λοιπον εγω τωρα θα εγκαταστησω το προγραμμα που μου λετε και σε περιπτωση που θα βρω προβλημα με το αλλο θα κανω τα βηματα που μου εξηγησες.. :)
ευχαριστω και παλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καλησπέρες.

Έχεις κανείς υπ' όψιν του που θα βρω netbook με τιμή κάτω από 200 ευρά;

Δεν είναι ανάγκη να έχει windows, και με μία απλή διανομή linux στα ελληνικά (απαραιτήτως) είναι μία χαρά.

Στα μεγάλα καταστήματα δε μπόρεσα να βρω κάτι.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Σε κάνει να αισθάνεσαι σαν κατάσκοπος.:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
απιθανο ζουμ !!!!!!! :up::up::up:
την τιμη δε μας ειπες
ιδεα δεν εχω...μου εστειλαν με e mail το video αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ωωωωωωωωωωω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εχουν κυκλοφορήσει κι άλλες, τις λένε Υπερφωτογραφίες και μπορείς να βάλεις και το ζουμαρισμένο στοιχείο σε παραθυράκι και όταν πλησιάζει εκεί το ποντίκι να εμφανίζεται το παραθυράκι με το ζουμ... έχει πολλή πλάκα. Υπάρχει μια φοβερή πανοραμική φωτογραφία του Παρισιού που αν φέρεις το βελάκι στα παράθυρα των κτιρίων βλέπεις τι γίνεται μεσα :D:redface: (έχει και λίγο σόκιν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καλησπέρες.

Έχεις κανείς υπ' όψιν του που θα βρω netbook με τιμή κάτω από 200 ευρά;

Δεν είναι ανάγκη να έχει windows, και με μία απλή διανομή linux στα ελληνικά (απαραιτήτως) είναι μία χαρά.

Στα μεγάλα καταστήματα δε μπόρεσα να βρω κάτι.:look:

Ουδείς ρε παιδιά;


Επείγον λέμε... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Έχει κανείς υπ' όψιν του που θα βρω netbook με τιμή κάτω από 200 ευρά;

Τα φρίσμπι, πάντως, είναι πιο οικονομικά και watt free. :worry:

To θες για συγγραφικά καθήκοντα; Πάρε μια Olivetti, χαρά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρε μαν, για net surfing το θέλω.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

δεν είναι.. υπομονή να έχεις.. τέτοιες φωτογραφίες/δημιουργίες είναι αποτέλεσμα πολλών λήψεων και κατόπιν συρραφής τους :)


https://www.davidbergman.net/blog/20...to-during-president-obamas-inaugural-address/

https://www.crunchgear.com/2009/01/23/15-gigapixel-obamaramic-photo-of-inauguration/

αυτή για μένα είναι πιο δύσκολη καθότι έχει κινούμενο κόσμο στο κάδρο του..

συνήθως φτιάχνονται με τέτοιες κεφαλές..: https://gigapansystems.com/index.php?page=system-page
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παιδιά γίνεται να πάρω μια πάρω μια σελίδα χαρτί που έχει δημιουργηθεί από Microsoft Word ( είναι γραμμένη) και να την κάνω scan για να την επεξεργαστώ πάλι?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top