Υποκλοπές

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Στο πνεύμα των ημερών, θα παίξουμε ένα παιχνίδι....

βάζω στο τραπέζι 2 κινητά τηλέφωνα. Το πρώτο έχει τη δυνατότητα να υποκλέψει όλες τις συνομιλίες ενός σημαντικού προσώπου, που έχει κακά σχέδια για το μέλλον μιας χώρας μακρυά απο μας. Το δεύτερο δεν έχει καμία τέτοια δυνατότητα, είναι ένα απλό κινητό βόδαφον-μιλάτε-σας-ακούμε.
Και τα δύο είναι ολόιδια σε ότι αφορά την εμφάνιση και το μοντέλο.

Πρέπει να διαλέξετε ένα (εγώ δεν βλέπω τι θα διαλέξετε, σας γυρίζω την πλάτη). Θα παρανομούσατε στη προσπάθειά σας να κάνετε γενικότερο καλό, με κίνδυνο να σας κατηγορήσουν για υποκλοπή?


ψου. Η υποκλοπή τιμωρείται.
ψου2. Αναπτύξτε τη σκέψη σας ελεύθερα:P
ψου3. Χορηγός: vodafon.Μιλάτε σας ακούμε. Η πεταλούδα γνώριζε, αλλά ψόφησε προτού προλάβει να μας πει τον ένοχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Θα παρανομούσατε στη προσπάθειά σας να κάνετε γενικότερο καλό, με κίνδυνο να σας κατηγορήσουν για υποκλοπή?

Εντελώς θεωρητικά Ναί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οταν λεμε κακια σχεδια; Τι εννουμε; αν εννουμε να ριξει ατομικη βομβα καπου ναι θα επερνα αυτο ... αν τωρα αυτος απλως θα εκλεβε μερικα ευρω ...σιγα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χμμ, κι εγώ θα σταθώ σε αυτά τα "κακά σχέδια", δηλαδή τι θα έκανε αυτό το πρόσωπο; Πόλεμο, καταστροφές, δολοφονίες; Και αν ναι, εφ'όσον θα μπορούσε να τα κάνει όλα αυτά, εγώ μάλλον δεν θα μπορούσα να τον σταματήσω, οπότε ποιό το νόημα? Βέβαια α μου πεις, θα μπορούσα να τον "ξεσκεπάσω" σε όλους, ναι οκ, αλλά δεν πιστεύω οτι έχει ο κόσμος την ωριμότητα να αντιληφθεί ορισμένα πράγματα, ή μπορεί και να μην θέλει να τα αντιληφθεί κιόλας. Κι εκτός των άλλων στην περίπτωση αυτή (που θα τον "ξεσκέπαζα" δηλαδή) θα έμπαινα μέσα και δεν θα κατάφερνα και τίποτα. Οπότε θα προτιμήσω την κουρτίνα ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το 2ο κινητό έχει δωρεάν χρόνο ομιλίας? Και αν ναι, πόσο? Δωρεάν SMS? Αν σε όλα απαντάς ΝΑΙ, τότε το 2ο θα διάλεγα! Αν ΟΧΙ, πάλι το 2ο θα διάλεγα, διότι οτιδήποτε άλλο με αφήνει παγερά αδιάφορη, άσε που δεν θέλω να "αυτοκτονήσω" πάνω στο άνθος της ηλικίας μου!!!!

Υ.Γ. Μήπως με το 1ο κινητό θα μπορούσα να ακούσω τις συνομιλίες του καλού μου?
Κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε λέει μια παροιμία!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κι εγώ θα συμφωνήσω με τον Πάνο και το αδέσποτο, αν δεν ήταν κάτι πολύ πολύ σημαντικό δεν θα έμπαινα σε αυτό το τρυπάκι και θα διάλεγα το δεύτερο, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν και σημαντικό να ήταν αν θα διάλεγα το πρώτο γιατί δεν μπορώ να με τραβάνε μετά:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ το πρώτο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top