Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δε θα το συγχωρούσα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οι επιλογες στο πρωτο σου μηνυμα τρομπας δεν πρεπει να καλυπτουν και πολλους.
Λοιπον προσωπικα.
Ενα ειναι σιγουρο, οτι δεν θα το εκανα κι εγω.
Δηλαδη επειδη η κοπελα μου εκανε την ******* και εξεφτλιστηκε(για εμενα) σαν ατομο, πρεπει να το κανω κι εγω;:confused:
Αυτα ειναι αντιποινα για οταν πηγαινα δηοτικο και παιζαμε πολεμο ανα γειτονιες και τους καναμε οτι μας εκαναν.;)
Λοιπον, θα με πειραζε και μαλιστα παρα πολυ!Τα μαλα!
Φυσικα δεν θα την χτυπουσα προς Θεου, αλλα και ουτε θα την αρχιζα στα μπινελικια.
Μιλωντας παντα υποθετικα μιας και δεν μου εχει τυχει και ουτε θελω να το ανακαλυψω, εαν τους επιανα μαζι σε ενα μπαρακι π.χ. θα πηγαινα κοντα της και κατι θα της ελεγα.
Κατι ομως βαρυ...Που να το θυμαται σε ολη την ζωη.
Ουτε νταης θα το επαιζα με τον αλλο ουτε τιποτα.
Ασχετως εαν ξερω οτι με παιρνει ή οχι.
Πολλοι λενε "θα του εσπαγα τα μουτρα κτλ κτλ", και τους διακιαολογω.
απλως εγω δεν θα το εκανα για εναν απλο λογο.
Πειτε οτι η κοπελα μου, μια που υποτιθεται οτι ηταν μαζι μου γιατι ηταν ερωτευμενη μαζι μου ή με αγαπουσε και τα λοιπα, ενω ηταν μαζι μου πηγε με καποιον αλλο *αγνωστο*.
Απο την στιγμη που δεν με σεβαστηκε η κοπελα μου, γιατι να με σεβαστει ενας αγνωστος;
Τι με ειχε, τι τον ειχα;
αυτος εχει καθε δικαιωμα να την πεσει σε οποια θελει!
Απο την κοπελα μου εξαρταται εαν θα κρατησει χαρακτηρα ή οχι.;)
Και φυσικα το ιδιο ισχυει και για εμενα.;)
Τωρα εαν πηγαινε με καποιον φιλο μου...τοτε πιθανοτατα το καλλιτερο θα ηταν να μην το μαθαινα...:|
Σε αυτο το θεμα ειμαι "πουριτανος" λογο της ρομαντικης κυριως φυσης μου.
Δεν μπορω π.χ. να διανοηθω οτι μοιραζομαι την κοπελα μου...
Τι ειναι;Τυροπιτα;:confused:
Εγω τις τυροπιτες και τα σαντουιτς με το μιλκο μοιραζομουν στο σχολειο!:P
Κι αυτο το λεω γιατι ξερω πολλους που η σχεση τους ειναι μπαστε σκυλοι κι αλλεστε, και αυτοι ειναι....χαλαραααα!
Αυτα απο εμενα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Θα χώριζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
:clapup: :D :jumpy: :bounce:
Μπραβο βρε adespoto...
εγραψα ολοκληρο κατεβατο και οχι την καταληξη...:P :drunk:
Κι εγω το ιδιο...Χωρισμος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Πάντως εκτός από περιπτώσεις που ο άνθρωπος φαίνεται απο την αρχή οτι είναι επιρρεπής στην απιστία συνήθως φταίνε και η δύο αν ένας καταλήξει εκεί γι αυτό κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή...

Εγώ τον συγχώρεσα μιας και φάνηκε ειλικρινής και από τη δεύτερη μέρα τών παράνομων ραντεβού μου εξομολογήθηκε οτι βγήκε 2 φορές με άλλη και γενικά το τί έγινε..(τίποτα το ανεπανόρθωτο και έξαλλο δλδ)

Εγώ έλειπα πολύ καιρό μακρυά τότε και είναι φύσικο αν το σύνηθες έιναι να είστε μαζί συνέχεια η μεγάλη απουσία να έχει τέτοια αποτελέσματα (είχα δλδ μερίδιο στην απιστία πιστεύω). Φαινόταν οτι το πράγμα ηταν κατι επιπόλαιο..

Φυσικά και το συγχώρεσα γιατι ηταν σχέση 2.5 χρόνων και το συμβάν αρκετά μικρό για να την διαλύσεί. Δεν θα το συγχωρούσα και θα έφευγα αν το πράγμα είχε προχωρήσει αρκετα και για πολύ καιρό και δεν ήξερα τπτ επίσης αν καταλάβαινα οτι μεταξύ μας δεν υπάρχει πια έλξη και ενδιαφέρον

Παρόλαυτα κάτι μένει... χάνεται η εμπιστοσύνη... και ενώ πότε δεν ήμουν καχύποπτη και ζηλιάρα τώρα ισχύει το ένοχος μέχρι αποδείξεως του εναντίου...σε λογικά πλαίσια πάντα.

Σε καμία περίπτωση όμως δεν ισχύει το οφθαλμόν αντι οφθαλμού....Αυτά είναι τακτικές και συνήθως καταλήγουν σε αρνητικά αποτελέσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Angel-Eyes:
Εγώ έλειπα πολύ καιρό μακρυά τότε και είναι φύσικο αν το σύνηθες έιναι να είστε μαζί συνέχεια η μεγάλη απουσία να έχει τέτοια αποτελέσματα (είχα δλδ μερίδιο στην απιστία πιστεύω). Φαινόταν οτι το πράγμα ηταν κατι επιπόλαιο..

κι εγω λειπω πολυ καιρο μιας και ειμαι Ιταλιαμ και προσωπικα δεν το θεωρω δικαιολογια για τον αλλο, οπως και για εμενα δεν ειναι δικαιολογια.
εαν δεν μπορει να "κρατησει" της ορμονες της-του να μου το πει.;)
αυτο θα το κατανοησω, αλλα το πισω απο την πλατη οχι...
(Δεν λεω οτι εκανες λαθος που τον συγχωρεσες ε!:) Προς Θεου!)
Απλως το θεμα "αποστασης" δεν το θεωρω αιτια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Έχεις δίκιο και έγω πιστέυω οτι αν υπάρχει κάτι δυνατό κρατάει και ξέρω περιπτώσεις με μεγάλη απόσταση που δεν είναι πρόβλημα. Απλα για τον συγκεκριμένο άνθρωπο είναι πρόβλημα και ήταν και το γεγονός οτι είχαμε συνηθήσει στο κοντά. Δεν ξέρω μπορεί να ήταν και απλή δικαιολογία... η αιτία οχι αλλα η αφορμή σίγουρα για την απιστία...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Καλά χθες μπήκε αυτό το θέμα,μιλάμε έπεσες ακριβώς στην περίπτωση την Παρασκευή χώρισα για αυτό το λόγο.Δλδ δεν έκατσα να πω χωρίζουμε κ.τ.λ. απλώς μόλις σιγουρεύτηκα εξαφανίστηκα.Αν η σχέση ήταν μεγαλύτερο διάστημα θα έδινα μια ευκαιρία,αλλά μιλάμε για 2,5 μηνών σχέση,αρχή-αρχή που υποτίθεται ότι είσαι στα μέλια,δλδ αργότερα που η σχέση βαλτώνει τι θα γινόταν;Το πήρα πολύ άσχημα γιατί είχα αρχίσει να ερωτεύομαι.Είχα υποψιαστεί κάτι γιατί την τελευταία βδομάδα ήταν περίεργα τα πράγματα.Μόλις σιγουρεύτηκα(όχι δεν έπιασα στα πράσα ή τίποτε τέτοιο)έκλεισα το κινητό μου,μπήκα στο αμάξι και οδήγησα μέσα στη νύχτα ως το Λουτράκι που είχε πάει η παρέα μου για Σαβ/κο.Εκείνος μου αφήνει διαρκώς μνμ στον τηλεφωνητή.Ακόμη και τώρα δεν το έχω ανοίξει και δεν ξέρω πότε θα το ανοίξω.Δεν έχω όρεξη να ακούσω δικαιολογίες που θα υποτιμήσουν την νοημοσύνη μου. :mad:Όταν μου περάσουν τα νεύρα,η απογοήτευση και κυρίως ηρεμήσει ο πληγωμένος μου εγωισμός θα του μιλήσω.Δεν νομίζω όμως να τα ξαναβρούμε,παλιότερα σε μακροχρόνια σχέση το είχα συγχωρήσει,τώρα δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία γιατί η αλήθεια είναι πως δεν το ξεπερνάς ποτέ,πάντα βασανίζει τη σκέψη σου.


Σωστή!!! :thumbsup: :thumbup: :clapping: :worship: :worship: :worship: :worship:

Έχουμε και μια αξιοπρέπεια φίλε μου! Κι αν θες τη γνώμη μου δεν χρειάζεται να μιλήσετε. Τον λόγο τον γράφεις στις 3 τελευταίες γραμμές σου.

Κι από μένα μια από τα ίδια. Το καπελάκι μου στραβά κι άντε γειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Δεν θα του το συγχωρούσα ποτέ..απ'την στιγμή που θα μάθαινα κάτι τέτοιο,κάτι θα'σπαγε μέσα μου και ποτέ ξανά τα πράγματα δεν θα ήταν τα ίδια...θα ήμουν διαρκώς καχύποπτη και σίγουρα θα έχανα την εμπιστοσύνη που του είχα,άρα δεν θα'χε νόημα να συνεχίσουμε να είμαστε μαζί...για την ακρίβεια,θ'αντιδρούσα πολύ άσχημα...κανά χαστουκάκι,κανα βάζο στο κεφάλι,κλπ...:blink::hmm::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
συνεβει εναν συμβαν σημερα με μια γνωστη μου...!!!εμαθε απο καποιον οτι ο φιλος της την απατατουσε κατα καιρους με διαφορες!κ επισης την ενημερωσε οτι εκεινη την στιγμη ειναι σε καποιο μερος με μια!αμεσως ετρεξε εκει και απ οτι μ ενημερωσαν εγινε χαμος!μου ειπαν επι λεξη <<εσπασε ολο το μαγαζι και κοντεψε να παει στο κατ η αλλη η κοπελα>>.:worry:
εμενα προσωπικα μ φαινετε καπως υπερβολικη αυτη η αντιδραση...δεν λεω οτι δεν ηταν δικαιολογιμενη,οπως επισης και οτι ειναι λογικο να ποναει πολυ!αλλα δεν ξερω....μου φαινετε πολυ καπως...αν καταλαβαινετε τ εννοω!
εσεις τ θ κανατε αμα εισασταν στην θεση αυτη?
και το πιο κορυφαιο..πανω στν απελπισια της μετα που γυρισε και τα ειχε σπασει ολα μας ειπε οτι μπορει και αμα γυρνουσε πισω μπορει και να τον συγχωρουσε..............:eek::eek::eek:
δλδ δεν τν καταλαβα την λογικη-αλογικη της.....
εσεις θα μπορουσατε να συγχωρισετε κατι τετοιο??????????????????:/::mad:

~~Σημείωση συντονιστή: έγινε συγχώνευση του θέματος σε παλαιότερο~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
συνεβει εναν συμβαν σημερα με μια γνωστη μου...!!!εμαθε απο καποιον οτι ο φιλος της την απατατουσε κατα καιρους με διαφορες!κ επισης την ενημερωσε οτι εκεινη την στιγμη ειναι σε καποιο μερος με μια!αμεσως ετρεξε εκει και απ οτι μ ενημερωσαν εγινε χαμος!μου ειπαν επι λεξη <<εσπασε ολο το μαγαζι και κοντεψε να παει στο κατ η αλλη η κοπελα>>.:worry:
εμενα προσωπικα μ φαινετε καπως υπερβολικη αυτη η αντιδραση...δεν λεω οτι δεν ηταν δικαιολογιμενη,οπως επισης και οτι ειναι λογικο να ποναει πολυ!αλλα δεν ξερω....μου φαινετε πολυ καπως...αν καταλαβαινετε τ εννοω!
εσεις τ θ κανατε αμα εισασταν στην θεση αυτη?
και το πιο κορυφαιο..πανω στν απελπισια της μετα που γυρισε και τα ειχε σπασει ολα μας ειπε οτι μπορει και αμα γυρνουσε πισω μπορει και να τον συγχωρουσε..............:eek::eek::eek:
δλδ δεν τν καταλαβα την λογικη-αλογικη της.....
εσεις θα μπορουσατε να συγχωρισετε κατι τετοιο??????????????????:/::mad:

~~Σημείωση συντονιστή: έγινε συγχώνευση του θέματος σε παλαιότερο~~

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

χα χα , πλάκα είχε αυτό...γυναίκες...
ενώ ο άντρας πρώτα θα την συγχωρούσε και μετά κάποια ανυποψίαστη στιγμή θα το μετάνιωνε και θα τα σπαγε όλα..

Τι ψάχνεις να βρεις ; οι άνθρωποι , ανεξαρτήτως φύλου , είναι μυστήρια τραίνα . Το βλέπω και δίπλα μου με την 5χρονη σχέση της ξαδέρφης μου με έναν καλό μου φίλο . Ο απατών είναι πολύ ανώριμος για να αναλάβει τις ευθύνες του και ο απατώμενος πολύ αδύναμος για να τις ρίξει αμετάκλητα .

Εναλλακτικά , ο απατών είναι πολύ αδύναμος για να αντέξει χωρίς να τιμωρηθεί σκληρά και ο απατώμενος πολύ σκληρός για να απογοητευτεί . Υπάρχουνε οι σπάνιες περιπτώσεις που πράγματι αυτό που ακολουθεί την απιστία και μοιάζει με κωμικοτραγική παράσταση να είναι η συναίσθηση , η αμοιβαία συναίσθηση , έστω και υποσυνείδητα , ότι υπάρχει αυτό το κάτι που δεν αξίζει να το χαλάσουνε για ένα αίνστικνο , έστω τόσο ζωώδες και λυπηρό.

Όμως συνήθως , είναι ένα γυαλί κάκιστης ποιότητας από την αρχή που έχει πια ραγίσει και θες να το ξανακολλήσεις . Είναι μια γενναία προσπάθεια αν κοιτάς τον κόπο σου ή μια δειλή προσπάθεια αν κοιτάς πως δεν ψάχνεις για καλύτερο γυαλί ; εξαρτάται , ο ορισμός κανόνα θα ήτανε άτοπος γιατί ο καθένας είναι και μια εξαίρεση.

Τότε γιατί έκανα τον κόπο να γράψω εδώ ; Γιατί μου αρέσουνε οι γυναίκες που τα σπάνε όλα με πάθος:D

π.σ. όχι στο σπίτι μου ε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
σωστος!!!απλα για διευκρυνιση!στην αρχη ηταν μια χαρα ματαξυ τους.ειχαν 3 χρονια σχεση...αλλα στα 2 περιπου απ οτι μαθαμε αρχισε αυτος!τελικα τ ειναι μια αντιδραση παθους,μισους,αδυναμιας...τ?!:hmm:
και το οτι θα το σκεφτοταν να ξαναγυρισει?????:eek::eek::eek:αυτο π λεγαμε χτες περι μοναξιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Επειδή ένα από τα πολύ βασικά συστατικά για μια υγιή σχέση είναι η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, και επειδή η εμπιστοσύνη γκρεμίζεται σε περίπτωση που υπάρχει κέρατο γνωστοποιημένο.... θα χώριζα χωρίς δεύτερη σκέψη....

Αυτό γενικά είναι αλήθεια. Όμως, στη δική μου περίπτωση η εμπιστοσύνη χάθηκε από πράγματα που δεν περιείχαν κέρατο. Πολλές φορές σκέφτομαι ότι το κέρατο θα το συγχωρούσα πολύ πιο εύκολα, δεν με συγκινεί και πολύ κάτι τέτοιο, αφού πιστεύω ότι είναι ζήτημα ελεύθερης αυτοδιάθεσης. Τα άλλα όμως που μου κλόνισαν την εμπιστοσύνη, δεν μπορώ να τα ξεπεράσω.

Ναι, υπάρχουν και χειρότερα από το κέρατο και μάλιστα κατά πολύ...

ΥΓ: Νικόλ, αυτό που έκανε η φίλη σου το βρίσκω πολύ, μα πολύ low!! Κατινιά το λένε στα Ελληνικά νομίζω...

Μια τέτοια γυναίκα δεν θα μου ενέπνεε ποτέ το σεβασμό και το κέρατο θα ήταν βέβαιο από την πλευρά μου. Αυτά για μικρότερη ηλικία. Σήμερα δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να προσπαθήσω μαζί της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτό γενικά είναι αλήθεια. Όμως, στη δική μου περίπτωση η εμπιστοσύνη χάθηκε από πράγματα που δεν περιείχαν κέρατο.
Συμφωνω. Χανεται λιγο λιγο απο άλλα πραγματα. Που συχνα τα θεωρουμε και ασημαντα.

Πολλές φορές σκέφτομαι ότι το κέρατο θα το συγχωρούσα πολύ πιο εύκολα, δεν με συγκινεί και πολύ κάτι τέτοιο, αφού πιστεύω ότι είναι ζήτημα ελεύθερης αυτοδιάθεσης. Τα άλλα όμως που μου κλόνισαν την εμπιστοσύνη, δεν μπορώ να τα ξεπεράσω.
Τι εννοεις οτι το κερατο το συγχωρεις πιο ευκολα επειδη ειναι "ζητημα ελευθερης αυτοδιαθεσης" ; Τα υπολοιπα δεν ειναι ;

Ποια παραδειγματα (κατα πολυ) χειροτερων απο το κερατο μπορεις να αναφερεις ;

Μια τέτοια γυναίκα δεν θα μου ενέπνεε ποτέ το σεβασμό και το κέρατο θα ήταν βέβαιο από την πλευρά μου. Αυτά για μικρότερη ηλικία. Σήμερα δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να προσπαθήσω μαζί της...
Δλδ εστω σε μικροτερη ηλικια (πχ25-30;) αντι να φυγεις απο μια γυναικα που δε σεβεσαι, θα την κερατωνες ; Φοβαμαι πως κατι τετοιο δεν θα ενεπνεε το σεβασμο και αλλων προς εσενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Τα άλλα όμως που μου κλόνισαν την εμπιστοσύνη, δεν μπορώ να τα ξεπεράσω.

Ναι, υπάρχουν και χειρότερα από το κέρατο και μάλιστα κατά πολύ...




χαος θα θελες να μας πεις καποιο παραδειγμα που σου κλονισε την εμπιστοσυνη σου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.

Όπως πρέπει.:pfff:

Η μεγαλύτερη τιμωρία που μπορείτε να επιβάλετε στον άντρα που σας πήρε τη γυναίκα, είναι να του την αφήσετε.
Sacha Guitry, 1885-1957, Γάλλος συγγραφέας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;
Με ουίσκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


η εμπειρία μου έχει δείξει ότι αυτός που θα σου τα φορέσει μια φορά, θα το ξανακάνει (απλά θα είναι
προσεκτικότερος τις επόμενες φορές) :D :D

δεν με ενδιαφέρει αν ήταν "ατόπημα μιας νύχτας γιατί παρασύρθηκε" ή "παράλληλη σχέση"

με ενδιαφέρει το ότι απέναντι μου θα στέκεται ένας άνδρας ανέντιμος και ανίκανος να είναι ειλικρινής ακόμα
και με τον ίδιο του τον εαυτό ώστε να με κοιτάξει στα μάτια και να μου πει "θέλω να χωρίσουμε γιατί δεν σε θέλω πλέον για σύντροφο μου", αλλά θα προσπαθήσει να έχει και
την πίτα ολάκερη (εμένα και το βόλεμα που του εξασφαλίζω) και τον σκύλο χορτάτο
(τσιλιμπουρδίσματα με όποιαν του γυαλίσει για να ικανοποιήσει το "αρσενικό" μέσα του)




από τη στιγμή που έχω αποδείξεις δεν μπαίνω στη διαδικασία συζήτησης και δικαιολογιών

η πόρτα μου απλά κλείνει για πάντα
(κανένας δεν πεθαίνει στην εποχή μας από έρωτα - αργά ή γρήγορα όλοι ξαναστεκόμαστε στα πόδια μας)



:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να συγχωρήσω, απλά θα μαζευα ότι ήταν δικό του και έξω απο την πόρτα μαζί με αλλαγή κλειδαριάς, αν πάλι τον έπιανα στα πράσα θα γινόταν πανικός, όχι μαγαζί θα έσπαγα, ολόκληρες κολόνες θα έριχνα και φυσικά διαζύγιο, όπως φέρομαι θέλω να μου φέροντε, απο την στιγμή που είμαι οκ εγώ γιατίπάς με άλλη; ή αφού με βαρέθηκες ή είχες πρόβλημα να μου το έλεγες, όχι με την πρώτη τρέχω σε άλλη γκόμενα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top