Απαγόρευση καπνίσματος ή άτμισμα σε δημόσιους χώρους

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αμάν αυτή η αγάπη πια, έχει γίνει το άλοθι και η δικαιολογία του κάθε εγληματία. Με αγαπάς ; Θα με ανεχτείς. Αν αρχίσεις να υποχωρείς με τις γυναίκες το'χασες το παιχνίδι. Θα σου ζητήσουν και δεύτερη και τρίτη και τέταρτη υποχώρηση ώσπου να κάνουν μόνο ότι θέλουν εκείνες.

Ναι ... αλλά αξίζει τον κόπο! :P:P
Σκέψου πόσα πράγματα κάνουν αυτές για σένα!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ναι ... αλλά αξίζει τον κόπο! :P:P
Σκέψου πόσα πράγματα κάνουν αυτές για σένα!!!!:P

'Oχι φίλη μου,πίστεψε με δεν έκαναν τίποτε απολύτως, κι όταν ακόμα το έκαναν να δώσουν κάτι, το έκαναν για να ζητήσουν χιλιάδες παράλογα ανταλλάγματα για αντίτιμο. Μόνο τον εαυτούλη τους κοίταζαν και μετά είχαν το θράσος να μου πουν ο καθένας θα τα έκανε αυτά ! Από ένα απλό τσιγαράκι ξεκινάνε αυτά και μπορείς να καταλήξει σε διαστημόπλοιο. Off topic. By the way το κάπνισμα σας ασχημαίνει το δέρμα και μετά δεν κρύβεται 50 κιλά μεικαπ να βάζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
By the way το κάπνισμα σας ασχημαίνει το δέρμα και μετά δεν κρύβεται 50 κιλά μεικαπ να βάζετε.

Που να δεις τι κανει η ελλειψη υπνου ή καλης ποιοτητας αυτου και η απιστευτα αθλια διατροφη που κανουν οι περισσοτεροι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
'Oχι φίλη μου,πίστεψε με δεν έκαναν τίποτε απολύτως, κι όταν ακόμα το έκαναν να δώσουν κάτι, το έκαναν για να ζητήσουν χιλιάδες παράλογα ανταλλάγματα για αντίτιμο. Μόνο τον εαυτούλη τους κοίταζαν και μετά είχαν το θράσος να μου πουν ο καθένας θα τα έκανε αυτά ! Από ένα απλό τσιγαράκι ξεκινάνε αυτά και μπορείς να καταλήξει σε διαστημόπλοιο. Off topic. By the way το κάπνισμα σας ασχημαίνει το δέρμα και μετά δεν κρύβεται 50 κιλά μεικαπ να βάζετε.

Πρώτον: Αν έχεις αυτήν την άποψη για τις γυναίκες, τότε με λάθος γυναίκες έχεις μπλέξει! :P
Δεύτερον: Αν και καπνίστρια ... δεν έχω φορέσει ποτέ μου μεικ απ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Που να δεις τι κανει η ελλειψη υπνου ή καλης ποιοτητας αυτου και η απιστευτα αθλια διατροφη που κανουν οι περισσοτεροι!!

Ναι αλλα αν εγώ δεν κοιμάμαι ή δεν τρώω καλά ασχημαίνω το δικό μου δέρμα μονο, ενώ αν εσύ ξεφυσάς τα ντουμάνια πάνω μου ασχημαίνεις και το δικό μου, κι εγώ δεν έχω τη δίκια σου υπομονή να πασαλείβομαι με 75 κρέμες κάθε βραδυ. (προφανώς δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, μια φίλη καπνίστρια έχω στο μυαλό μου που έχει αρκετό ελεύθερο χρόνο ώστε να ασχολείται τη μιση μέρα με καλλυντικά, μου κάνει κήρυγμα, ενώ αν της πω εγώ κάτι για το τσιγάρο σφυρίζει αμέριμνα!:mad::mad::mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι αλλα αν εγώ δεν κοιμάμαι ή δεν τρώω καλά ασχημαίνω το δικό μου δέρμα μονο, ενώ αν εσύ ξεφυσάς τα ντουμάνια πάνω μου ασχημαίνεις και το δικό μου, κι εγώ δεν έχω τη δίκια σου υπομονή να πασαλείβομαι με 75 κρέμες κάθε βραδυ. (προφανώς δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, μια φίλη καπνίστρια έχω στο μυαλό μου που έχει αρκετό ελεύθερο χρόνο ώστε να ασχολείται τη μιση μέρα με καλλυντικά, μου κάνει κήρυγμα, ενώ αν της πω εγώ κάτι για το τσιγάρο σφυρίζει αμέριμνα!:mad::mad::mad:)

Η ατμοσφαιρικη ρυπανση δεν εχεις ιδεα ποσο καταστροφικη ειναι για την επιδερμιδα και γι αυτο ειναι υπευθυνοι πολλοι.
Αρκει να καθαρισεις το προσωπο σου το μεσημερι αφου επιστρεψεις απο τη δουλεια σου και να δεις τι θα αφησει ενα απλο περασμα πανω στο βαμβακι...(χωρις να ακυρωνω το ποσο βλαβερο ειναι το τσιγαρο για την επιδερμιδα, οπως και το αλκοολ, επισης)
Ενιγουει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλά και πέρα από αυτό, το αν η έλλειψη ύπνου ή σωστού ύπνου χειροτερεύει το δέρμα, ΔΕΝ είναι επιχείρημα υπέρ του τσιγάρου. Όλα καταστροφικά είναι, τελεία.

Πάντως, οκ, σε μαγαζιά μεγάλα/με καλό εξαερισμό που ακόμα και τώρα δεν ενοχλούμαι από τον καπνό, θα εξακολουθώ να πηγαίνω. Αλλά σε μπαράκια - τεκέδες και μαγαζιά με πολύ κάπνα, δεν πάω που να λατρεύω τον άλλον και να έχω να τον δω 64536258 χρόνια! Αν θέλει κι εκείνος να με δει, θα συμβιβαστεί με κάτι χωρίς κάπνα. Η υγεία μου είναι πάνω από την παρέα του οποιονδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλά και πέρα από αυτό, το αν η έλλειψη ύπνου ή σωστού ύπνου χειροτερεύει το δέρμα, ΔΕΝ είναι επιχείρημα υπέρ του τσιγάρου. Όλα καταστροφικά είναι, τελεία.

Σορρυ, αλλα ειδες την παραθεση μου?! Μαλλον οχι...
Ουτε κατα διανοια δεν ηταν επιχειρημα υπερ του τσιγαρου...Αν μη τι αλλο, γνωριζω πολυ καλα ποσο καταστροφικο ειναι για την επιδερμιδα. Παρατηρηση του τι αλλο εινα ιεπισης καταστροφικο εκανα...Τζαστ δατ, ναθινγκ ελς...

Αλλά σε μπαράκια - τεκέδες και μαγαζιά με πολύ κάπνα, δεν πάω που να λατρεύω τον άλλον και να έχω να τον δω 64536258 χρόνια! Αν θέλει κι εκείνος να με δει, θα συμβιβαστεί με κάτι χωρίς κάπνα. Η υγεία μου είναι πάνω από την παρέα του οποιονδήποτε.
Στους λεγομενους τεκεδες να εισαι πολυ σιγουρη οτι πολλοι καπνιστες δεν πανε...Δεν ειναι γνωρισμα μονο των μη καπνιστων...Εαν εχετε την εντυπωση οτι δε μας ενοχλει η ατμοσφαιρα-τεκες, ειτε δε μας ενοχλει να φυσουν οι αλλοι τον καπνο στο προσωπο μας κ.ο.κ, τοτε κανετε μεγα λαθος...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Πάντως, οκ, σε μαγαζιά μεγάλα/με καλό εξαερισμό που ακόμα και τώρα δεν ενοχλούμαι από τον καπνό, θα εξακολουθώ να πηγαίνω. Αλλά σε μπαράκια - τεκέδες και μαγαζιά με πολύ κάπνα, δεν πάω που να λατρεύω τον άλλον και να έχω να τον δω 64536258 χρόνια! Αν θέλει κι εκείνος να με δει, θα συμβιβαστεί με κάτι χωρίς κάπνα. Η υγεία μου είναι πάνω από την παρέα του οποιονδήποτε.

Παιδιά γιατί θεωρείτε ότι οι καπνιστές δεν ενοχλούνται από την πολλή κάπνα; Γιατί πιστεύετε ότι δεν μας πειράζει να μην έχει καλό εξαερισμό; Καπνιστές είμαστε, όχι κατσαρίδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αν η πλειοψηφία σε μια παρέα είναι μη καπνιστών θα πάνε σε μέρος για μη καπνιστές, αν είναι καπνιστών θα πάνε σε μέρος για καπνιστές. Όποιος ενοχλείται και στις δύο περιπτώσεις, δεν πάει. Που υπάρχει το πρόβλημα.

...

Κι επειδή τους αγαπάω δεν πρόκειται να τους αναγκάζω κάθε φορά να υποστούν κάτι που δεν αντέχουν και επειδή με αγαπάνε δεν πρόκειται να απαιτούν κάθε φορά να πηγαίνουμε σε μη καπνιστών!

Μετα απο τοσες φορες που το εχουμε ξαναπει δηλαδη, ακομα δεν θες να καταλαβεις το πλεον λογικο επιχειρημα ετσι; (λεω δεν "θες" γιατι ειναι προφανες οτι δεν ειναι θεμα αδυναμιας κατανοησης, αλλα ελλειψης διαθεσης) Για σενα το λογικο παραμενει, "οποιοι ειναι πιο πολλοι σε μια παρεα, ας περασει το δικο τους", ή το "αν μ' αγαπανε ας κανουν μια παραχωρηση σε βαρος της υγειας τους". Οκ.

Παιδιά γιατί θεωρείτε ότι οι καπνιστές δεν ενοχλούνται από την πολλή κάπνα; Γιατί πιστεύετε ότι δεν μας πειράζει να μην έχει καλό εξαερισμό; Καπνιστές είμαστε, όχι κατσαρίδες!

Θα θεσω μια φοβερη υποθεση. Μηπως γιατι αυτοι που δημιουργουν τον καπνο ειναι...(wait for it) καπνιστες, επομενως αυτοι που τον προκαλουν μαλλον ειναι δυσκολο και να ενοχλουνται απο αυτον;

( Και δεν λεω φυσικα οτι δεν υπαρχουν καπνιστες που τους πειραζει ο πολυς καπνος, αλλα το σιγουρο ειναι οτι αυτοι που τον δημιουργουν ειναι καπνιστες, και δεν τους πειραζει καθολου! ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Που να δεις τι κανει η ελλειψη υπνου ή καλης ποιοτητας αυτου και η απιστευτα αθλια διατροφη που κανουν οι περισσοτεροι!!

οι περισσσότεροι κι οι περισσότερες, όχι εγώ, νέες γυναίκες 37 χρονών που είναι 30 κιλά πάνω απ'το κανονικό, δεν θέλουν να σύρουν τα πόδια τους ούτε μέχρι το περίπτερο μια ολόκληρη χρονιά και κοντεύουν να γίνουν σαν τον Βενιζέλο και κάποιοι θεωρούν ότι αυτά είναι δείγματα ψυχικής ισορροπίας, το να αδειάζεις ένα οικογενειακό παγωτό στην καθισιά σου κάθε βράδυ. Με την ίδια ανισορροπία που αγοράζουν τα τσιγάρα με τις κούτες και γίνονται chain smokers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι καπνιστες δεν ειναι περισσοτεροι..στους ανδρες ειναι 50-50 νομιζω..στις γυναικες 30-70 ή κατι τετοιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalhead9121

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
σωστος...καθε χρονο πεθενουν 2000 παθητικοι καπνιστες ανα τον κοσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μου αρεσει που οι ναρκομανεις (όπως οι καπνιστες) ζητανε δικαιωμα στο ναρκωτικο(τσιγαρο)
επρεπε να απαγορευθει τελειως να εληγε η υποθεση,αλλα ας οψονται τα κερδη του καπνου και των βιομηχανιων...
με τρελαινουν οι δικαιολογιες που βρισκουν...Αντι να παραδεχτουν οτι ναι είμαστε σκλαβοι του ναρκωτικου..!μιας ουσιας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Είδες να ισχυρίζεται κανείς από τους καπνιστές του forum ότι δεν είναι εξαρτημένος*; Μιλάμε για νικοτίνη, όχι για σοκολάτα και μακαρονάδες. Και δεν παρέθεσες και τις δικαιολογίες που "σε τρελαίνουν", ούτε και τους λόγους για τους οποίους εκνευρίζεσαι. Για πες λοιπόν..

*και αν όντως το ισχυριστεί κάποιος τότε ή βρίσκεται στις πρώτες μέρες-πρώτους 3 μήνες καπνίσματος, ή τρέφει αυταπάτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εννοω τους θρασεις που υπερασιζονται τα "δικαιωματα" των καπνιστων και κυριως ειναι εναντια του μετρου...αρκετοι τεοιοι γελιοι τυποι που προσπαθουν να μας πεισουν οτι το τσιγαρο δεν βλαπτει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Παντως με σε αυτη τη συζητηση δεν ειδα καποιον να προσπαθει να πεισει οτι το τσιγαρο δεν βλαπτει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παιδιά γιατί θεωρείτε ότι οι καπνιστές δεν ενοχλούνται από την πολλή κάπνα; Γιατί πιστεύετε ότι δεν μας πειράζει να μην έχει καλό εξαερισμό; Καπνιστές είμαστε, όχι κατσαρίδες!

Σε αυτο και μονο ciby θα σου απαντησω οτι:
Σας ενοχλει (αν και σιγουρα λιγοτερο απο εναν που δεν καπνιζει γιατι απλα εσεις εχετε -ανγκαστικα ή μη- συμβιβαστει με την μυρωδια/αισθηση του καπνου) αλλα παλι γεματα ειναι απο καπνιστες (κυριως) που ενω τους ενοχλει (sic) καθονται και καπνιζουν επιβαρυνοντας ακομα περισσοτερο το περιβαλλον με περισσοτερο καπνο...απο τον καπνο που ηδη τους ενοχλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
εννοω τους θρασεις που υπερασιζονται τα "δικαιωματα" των καπνιστων και κυριως ειναι εναντια του μετρου...αρκετοι τεοιοι γελιοι τυποι που προσπαθουν να μας πεισουν οτι το τσιγαρο δεν βλαπτει...


και πάλι δεν παρέθεσες τα λόγια κάποιου από εδώ μέσα που να ισχυρίστηκε ότι το τσιγαρο δεν βλάπτει ή ότι το μέτρο δεν είναι ωφέλιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ είπα για τα μαγαζιά τεκέδες, διότι ως καπνίστρια, ναι μεν με ενοχλούσε ο πολύς καπνός, αλλά οκ, το άντεχα κιόλας. Και εννοείται άναβα κι άλλο ένα γιατί πήγαινε με το ποτό μου :P Σίγουρα δεν τα προτιμούσα αυτά τα μαγαζιά, αλλά αν τύχαινε, δεν θα χάλαγα και την ζαχαρένια μου..
Πλέον τα όρια αυτά έχουν αλλάξει δραματικά. Σήμερα πήγα σε μια καφετέρια που ήταν ΑΔΕΙΑ, είμασταν μόνο εγώ με έναν συμφοιτητή μου εκεί, η οποία όμως προφανώς δεν είχε εξαερισμό και αναθεμάτισα την ώρα και την στιγμή που το αποφάσισα. Κι αυτό γιατί εκείνος είναι "φουγάρο" και ουκ ολίγες φορές του ζήτησα να κάνει πιο πίσω το χέρι του, διότι πραγματικά απλά ΔΕΝ μπορούσα να αναπνεύσω.. Και δεν επρόκειτο για κάποια μικρή καφέτερια, το Blue cafe επί της Πατησίων ήταν (το ξέρετε πολλοί νομίζω). Ίσως βέβαια να έφταιγε και η ζέστη, αλλά έχω παρατηρήσει πως μόνο αν κάθομαι έξω ή δίπλα σε ανοιχτό παράθυρο δεν με ενοχλεί ο καπνός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top