Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Να διωξουμε με μπαν τον μπλακσιπ για να ηρεμισουμε ολοι;:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει κανένα πρόγραμμα να το εγκαταστήσω να κάνει ένα scan για όλα τα προγράμματα που έχω βάλει στο pc ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ναι το spy bot, search and destroy.
Δες εδω https://www.safer-networking.org/en/download/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι αυτό το έχω.Κάτι άλλο θέλω που να μου βγάζει σε λίστα όλα τα προγράμματα που δουλεύουν και υπάρχουν στον υπολογιστή.Γιατί και κάποιο πρόγραμμα να μου το κάνει αυτό δεν το βλέπω πουθενά στην προσθαφαίρεση ή απλά δεν ξέρω πώς το λένε.
-----------------------------------------
:!:Νομίζω το έφτιαξα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
για να δεις τα προγ/τα που εχεις κατεβασε το revo uninstaller που ειναι και δωρεαν https://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!!

λοιπον ειμαι ασχετη απο pc, ο προβλημα λογικα διορθωνεται ευκολα...
λοιπον εχς μοτζιλα 7 και οπως τον ανοιξα δεν μου εβγαζε τη διευθυνση της σελιδα να φαινεται.
στην προσπαθεια μου να το διορθωσω πατησα κατι απο τη γραμμη εργαλιων του μοτζιλα και τωρα δε μου δειχνει ουτε τη γραμμη εργαλειων, γιατι πατησα καταλαθος πληρη οθονη και τωρα το μονο που μου δειχνει ειναι η σελιδα του ε-στεκι.

καμια ιδεα για το πως να το επαναφερω πλιιιιιιιιιιιιιιιιιιζ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Μας δουλεύεις Love;
Εννοείς οτι βλέπεις κάτι τέτοιο;
love.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
πατάς F11 , μετά κάνεις δεξί κλικ στο γκρι περιθώριο και τσεκάρεις την εργαλειοθήκη πλοήγησης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οχι ρε συ:(

δε βλεπω τιποτα αλλο εκτος απο το φορουμ... ουτε τη γραμμη εργαλιων ουτε τη διευθυνση της ιστοσελιδας...:(

δε μπορω ουτε καν να βγω αφου δεν μου εμφανζει το χ ουτε την ελαχιστοποιηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
θενξ:) λυθηκε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Το να βγεις είναι εύκολο(ctrl+shift+W),αλλά μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πατησα το φ11 που ειπε ο ηρακλης απο πανω:P και μετα που εφυγε η πληρη οθονη πανω στη γραμμη εργαλειων ηταν ξετσεκαρισμενο το πληρης εμφανιση της γραμμης εργαλειων!


πωπω γαιδουρια!!!
τωρα το συνηδητοποιησα!!

μονος χρονια πολλα, πολυχρονος, να τα εκατοστησεις!! οτι επιθυμεις και οχι μεχρι τα επομενα γενεθλια ''μονος'':)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
καλημέρα σε όλους. κάτι έχει γίνει με το ασύρματο δίκτυο κ ξαφνικά έπαψε να λειτουργεί. τώρα για να μπω στο ιντερνετ, πρέπει να συνδέω το λαπτοπ με το τηλ. κι αυτό είναι πολύ εκνευριστικό:mad:. μίλησα με την εταιρία σύνδεσης κ μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι στο λαπτοπ κ όχι στην σύνδεση. μήπως πείραξα κάτι όταν εγκατέστησα προχθές τον ιντερνετ 8? μπορεί κανείς να βοηθήσει? θέλω πάλι τον υπολογιστή στο δωμάτιό μου κ όχι σε κοινή θέα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Όταν είσαι σπίτι η γραφείο (οπότε έχεις ρεύμα)μόλις φορτιστεί η μπαταρία την αφαιρείς.
Αν και το καλύτερο θα ήτανε η φόρτιση να γίνεται με κλειστό το λαπτοπ.
Τα Vista τουλάχιστον (δεν ξέρω για τα Xp) έχουν το κέντρο φορητότητας με διάφορες ρυθμίσεις όπως αυτή της φωτεινότητας στην περίπτωση λειτουργίας με μπαταρία για εξικονόμηση ενέργειας.

Μην ανησυχείς καθόλου!!! Μια χαρά είναι το laptop σου. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα laptops όταν δεν είναι συνδεδεμένα με το καλώδιο για να μην χαλάει γρήγορα η μπαταρία, για εξοικονόμηση ενέργειας δηλαδή. Αν σε ενοχλεί μπορείς να ρυθμίσεις τη φωτεινότητα όταν δεν είναι συνδεδεμένο :)

Μα εμενα μου συνεβει ξαφνικα μετα απο 3 χρονια που το εχω και ενω ηταν συνδεδεμενο με το καλωδιο φορτισης της μπαταριας. Και συνεχιζει να συμβαινει δηλαδη...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
κανείς δεν ξέρει πώς να επαναφέρω την ασύρματη σύνδεση ? :( φύγατε για διακοπές όλοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλημέρα σε όλους. κάτι έχει γίνει με το ασύρματο δίκτυο κ ξαφνικά έπαψε να λειτουργεί. τώρα για να μπω στο ιντερνετ, πρέπει να συνδέω το λαπτοπ με το τηλ. κι αυτό είναι πολύ εκνευριστικό:mad:. μίλησα με την εταιρία σύνδεσης κ μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι στο λαπτοπ κ όχι στην σύνδεση. μήπως πείραξα κάτι όταν εγκατέστησα προχθές τον ιντερνετ 8? μπορεί κανείς να βοηθήσει? θέλω πάλι τον υπολογιστή στο δωμάτιό μου κ όχι σε κοινή θέα :(


πρέπει να συνδέω το λαπτοπ με το τηλ.

Με το τηλέφωνο;
Μάλλον στο ρούτερ θα εννοείς.Γιατί αν συνδέεις απευθείας πάνω στη γραμμή του τηλεφώνου τον υπολογιστή σου, τότε θα έμπαινες με pstn.

Οπότε δες πάνω στο ρούτερ τα λαμπάκια να δεις αν αναβοσβήνει κάποιο λαμπάκι που λέει wifi. (για να δεις αν ειναι ενεργοποιημένο)
Επίσης δες στο λάπτοπ σου αν έχεις απενεργοποιήσει την ασύρματη σύνδεση.θα πας στις συνδέσεις δικτύου σου και θα δεις αν η σύνδεση που γράφει για το ασύρματο είναι disabled.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ναι στο ρουτερ κάνω την σύνδεση αλλά μόλις βγάλω το καλώδιο, δείχνει ότι είναι στο ιντερνετ αλλά μόνο τοπικά (έτσι γράφει) κ δεν ανοίγει καμία σελίδα ενώ με το καλώδιο βγάζει 2 εικονίδια. το πρώτο είναι 2 οθόνες κ γράφει netfaster iad (PSTN) πρόσβαση:τοπικά κ ιντερνετ και το δεύτερο εικονίδιο έχει ένα σπιτάκι, γράφει netfaster πρόσβαση μόνο τοπικά :confused:
δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα. μια μέρα πριν παρουσιαστεί όλο αυτό, είχαμε διακοπή ρεύματος λόγω καταιγίδας σε μεγάλη έκταση κ μετά μου ζητήθηκε να επιλέξω την σύνδεση : σπίτι εργασία κλπ. εκεί επέλεξα το σπίτι κ από τότε...... δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή είναι σύμπτωση αλλά το εικονίδιο με το σπιτάκι δεν υπήρχε πιο πριν κ δεν ξέρω πώς να το καταργήσω :redface:
ελπίζω να σας κατατόπισα κάπως, για να μπορέσετε να με βοηθήσετε
ευχαριστώ :)
*με το ρουτερ όλα είναι εντάξει, μίλησα και με την εταιρία κ είπαν ότι από αυτούς όλα φαίνονται να λειτουργούν κανονικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
να μαι παλι...:redface: πρεπει να γραψω κατι και μου εχουν πει να το γραψω σε γουορτ πατ λεει... οχι στα γουιντοους...:confused:
ποιο ειναι το γουορτ πατ?? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
To Wordpad είναι ένα πολύ απλό Microsoft Office που υπάρχει μέσα στα windows με την εγκατάστασή τους.
Αν έχεις Vista, πατάς "Έναρξη" (τη μπαλίτσα κάτω αριστερά) και στην αναζήτηση κάτω κάτω γράφεις: Wordpad και θα στο δείξει. Θα το ανοίξεις και θα γράψεις.
Αν έχεις XP θα πας: Έναρξη (start) > Προγράμματα (all programs) > Βοηθήματα (accessories) > και θα το δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
To Wordpad είναι ένα πολύ απλό Microsoft Office που υπάρχει μέσα στα windows με την εγκατάστασή τους.
Αν έχεις Vista, πατάς "Έναρξη" (τη μπαλίτσα κάτω αριστερά) και στην αναζήτηση κάτω κάτω γράφεις: Wordpad και θα στο δείξει. Θα το ανοίξεις και θα γράψεις.
Αν έχεις XP θα πας: Έναρξη (start) > Προγράμματα (all programs) > Βοηθήματα (accessories) > και θα το δεις.


καθηγητρια μου σας αγαπω και σας εκτιμω:bigarmhug

πς. ΧP εχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top