Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
  • Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση

    Ψήφοι: 94 29.7%
  • Προκλητική εμφάνιση

    Ψήφοι: 21 6.6%
  • Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση

    Ψήφοι: 115 36.3%
  • Γλυκύτητα/Ευγένεια

    Ψήφοι: 163 51.4%
  • Ρομαντισμός

    Ψήφοι: 82 25.9%
  • Χιούμορ

    Ψήφοι: 156 49.2%
  • Εξυπνάδα

    Ψήφοι: 161 50.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 1.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.6%

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
μμμ...δεν μπορω να ψηφισω γιατι εχω περισσοτερες απο μια επιλογες.. αρα, βαζω στα + την ευγενεια, τον ρομαντισμο :redface: , το χιουμορ και την εξυπναδα... την εξωτερικη εμφανιση δεν την βαζω καθολου γιατι ειναι εντελως υποκειμενικη σαν κριτηριο ειδικα σε εμενα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
μμμ...δεν μπορω να ψηφισω γιατι εχω περισσοτερες απο μια επιλογες.. αρα, βαζω στα + την ευγενεια, τον ρομαντισμο :redface: , το χιουμορ και την εξυπναδα... την εξωτερικη εμφανιση δεν την βαζω καθολου γιατι ειναι εντελως υποκειμενικη σαν κριτηριο ειδικα σε εμενα... :P

Γιατι βρε evouli δεν μπορεις να ψηφισεις;
Κι εγω ολα τα εβαλα εκτος απο την προκλητικη εμφανιση...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Γιατι βρε evouli δεν μπορεις να ψηφισεις;
Κι εγω ολα τα εβαλα εκτος απο την προκλητικη εμφανιση...;)

aaaaaaaa!!!!!! :fool: δικιο εχεις!!!!! :redface: δεν το ειχα δοκιμασει πριν, απλα υπεθεσα οτι δεν θα μπορουσα να τα πατησω ολα μαζι... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά γοητεύομαι απίστευτα όταν ένα κορίτσι έχει γλυκύτητα,χιούμορ,εξυπνάδα,ρομαντισμό και γλυκό προσωπάκι.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Παντως διαβασα σε μερικα ποστ παραπανω στο ιδιο ποστ ενω μιλανε για κατι που το θεωρουν σεξυ πανω στο ατομο που τους "ελκυει" οταν αναφερονται σε χαρακτηριστικα τα οποια δεν αναφερονται στην εξωτερικη εμφανιση αυτοματα μπαινει η λεξη "ερωτικο"!
Οποτε κι εγω ειμαι περισσοτερο συμφωνος με την αποψη της bunny οσον αφορα το τι θεωρω Sexy!
Αλλο καποιος να μου εμπνεει "ερωτισμο" και να τον θεωρω ερωτικο τυπο και αλλο sexy.
Τουλαχιστον γι εμενα.
Για να πω οτι μια κοπελα ειναι πολυ ερωτικη θα πρεπει ξνα ειναι εξυπνη,να εχει τροπους, να ειναι παιχνιδιαρα,να ειναι "γυναικα",να εχει προσωπικοτητα κτλ κτλ.
Για να πω οτι ειναι sexy, αρκουν πιο επιφανιακα στοιχεια και χαρακτηριστικα οπως απο τον τροπο που κινειται και περπαταει, εμφανιση κτλ κτλ.
Για εμενα τουλαχιστον αυτες οι δυο λεξεις δεν εχουν κοινο νοημα.
Ειναι τελειως διαφορετικες.

Με κάλυψες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Χμμ για μένα πάλι sexy=ερωτικός, δεν διακρίνω τις δύο λέξεις:confused:

Πάντως μου αρέσει που ο καθένας αντιμετωπίζει το θέμα διαφορετικά. Και για να απαντήσω στο κουνέλι, που ρώτησε για τον Γεωργούλη ότι τον θεωρούμε σέξι για την εμφάνισή του... λοιπόν εγώ δεν τον θεωρώ σέξι :worry: (αν και τον θεωρώ όμορφο). Να σας πω ποιους ηθοποιούς θεωρώ σέξι; Ισως υποστείτε σοκ. Από Έλληνες τον Αιμίλιο Χειλάκη και από ξένους τον Έντουαρντ Νόρτον. Και αυτό δεν έχει να κάνει με την εμφάνιση, αλλά μάλλον με το ότι τους θεωρώ έξυπνους, με ψιλοπρόστυχο βλέμμα και πολύ ταλαντούχους:redface: Μάλλον είμαι πολύ εγκεφαλικός τύπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Palladin:
Χμμ για μένα πάλι sexy=ερωτικός, δεν διακρίνω τις δύο λέξεις:confused:

Πάντως μου αρέσει που ο καθένας αντιμετωπίζει το θέμα διαφορετικά. Και για να απαντήσω στο κουνέλι, που ρώτησε για τον Γεωργούλη ότι τον θεωρούμε σέξι για την εμφάνισή του... λοιπόν εγώ δεν τον θεωρώ σέξι :worry: (αν και τον θεωρώ όμορφο). Να σας πω ποιους ηθοποιούς θεωρώ σέξι; Ισως υποστείτε σοκ. Από Έλληνες τον Αιμίλιο Χειλάκη και από ξένους τον Έντουαρντ Νόρτον. Και αυτό δεν έχει να κάνει με την εμφάνιση, αλλά μάλλον με το ότι τους θεωρώ έξυπνους, με ψιλοπρόστυχο βλέμμα και πολύ ταλαντούχους:redface: Μάλλον είμαι πολύ εγκεφαλικός τύπος

Πώς μπορείς να τους θεωρήσεις έξυπνους ενώ δεν έχεις συζητήσει μαζί τους??:hmm:

Για τον Γεωργούλη ένα παράδειγμα έδωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λοιπόναφού είπα την διαφορά για εμένα της λέξης σέξυ ας πω και τί θα με τραβούσε σε κάποιον άντρα να τα φτιάξω μαζί του,
Εννοείται να είχε μυαλό και να μην ενεργούσε σαν παιδί, μετά να έβλεπα πως μπορούμε να επικοινωνούμε να καταλαβαινόμαστε, να με κάνει να νιώθω μοναδική.
Απο εμφάνιση που έρχεται δευτερη απλά να έχει κάτι που να με τραβάει.συνήθως τα μάτια, τα χείλια!!
Πρόπερσι μου άρεσε ένας γιατί μου άρεσε ο τρόπος που περπατούσε:redface:κουλό ε? το ξέρω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:

Εννοείται να είχε μυαλό και να μην ενεργούσε σαν παιδί, μετά να έβλεπα πως μπορούμε να επικοινωνούμε να καταλαβαινόμαστε, να με κάνει να νιώθω μοναδική.
χμμ, πολύ ωραία το θέτεις πάντως ,πρώτη φορά το ακούω απο γυναίκα αυτο, "να καταλαβαινόμαστε", δλδ εννοείς και να σε καταλαβαίνει αλλά και να τον καταλαβαίνεις, ωραίο αυτό:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Να είναι sexy [σε εμφάνιση & χαρακτήρα], να έχει δυναμισμό/ αυτοπεποίθηση και εξυπνάδα [ε αν είναι κανας χαζός θα ξενερώσω :) ]
και φυσικά ο Ρομαντισμός... :inlove: :inlove: :inlove:

Δεν θα επέλεγα ποτέ κανέναν ο οποίος είναι περισσότερο ''σκληρός'' απ ότι συναισθηματικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giannisvitara:
χμμ, πολύ ωραία το θέτεις πάντως ,πρώτη φορά το ακούω απο γυναίκα αυτο, "να καταλαβαινόμαστε", δλδ εννοείς και να σε καταλαβαίνει αλλά και να τον καταλαβαίνεις, ωραίο αυτό:clapup:

δεν κατάλαβα το σχόλιο
Γιατί το ακούς πρώτη φορά πο γυναίκα??
νομίζω όλες θέλουμε να μας καταλαβαίνει ο σύντροφος μας αλλά κι εμείς αυτόν.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eννοει οτι συνηθως οι γυναικες λετε "να με καταλαβαινει" και οχι "να καταλαβαινομαστε".;)
Και για εμενα η επικοινωνια ειναι παντως κατι πολυ σημαντικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
παράξενο μου φαίνεται.
Μα αν δεν τον καταλαβαίνουμε αυτόν τί σοι επικοινωνία υπάρχει??
Είχα μια σχέση που ποτέ δεν κατάλαβα τον τρόπο σκέψης και τον τρόπο που ενεργεί, ακόμα και όταν χωρίσαμε και τώρα που δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του ακόμα δεν τον καταλαβαίνω.
Επειδή δεν τον καταλάβαινα πληγωνόμουν γιατι τα εκλάμβανα λάθος.
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leviathan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Leviathan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Palladin:
Χμμ για μένα πάλι sexy=ερωτικός, δεν διακρίνω τις δύο λέξεις:confused:

Πάντως μου αρέσει που ο καθένας αντιμετωπίζει το θέμα διαφορετικά. Και για να απαντήσω στο κουνέλι, που ρώτησε για τον Γεωργούλη ότι τον θεωρούμε σέξι για την εμφάνισή του... λοιπόν εγώ δεν τον θεωρώ σέξι :worry: (αν και τον θεωρώ όμορφο). Να σας πω ποιους ηθοποιούς θεωρώ σέξι; Ισως υποστείτε σοκ. Από Έλληνες τον Αιμίλιο Χειλάκη και από ξένους τον Έντουαρντ Νόρτον. Και αυτό δεν έχει να κάνει με την εμφάνιση, αλλά μάλλον με το ότι τους θεωρώ έξυπνους, με ψιλοπρόστυχο βλέμμα και πολύ ταλαντούχους:redface: Μάλλον είμαι πολύ εγκεφαλικός τύπος

O Edward Norton ? Αυτος αρεσει σε μενα ! :) Κατω τα χερια τον ειδα πρωτη !:)
Παντως καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις. Παρολο που δεν γνωριζεις καποιον καθολου, και απλως τον βλεπεις να παιζει εναν ρολο, ειναι καποιοι ανθρωποι που ειναι τοσο ταλαντουχοι και εχουν το κατι τις, που μερος της πραγματικης προσωπικοτητας τους εκπεμπεται παρολο οπου παιζουν ενα συγκεκριμενο ρολο. Ασε που κρινεις και τις επιλογες ρολων τους, και καταλαβαινεις πολλα για τον ανθρωπο. Πχ Edward Norton πολυ ενδιαφερων. Keanu Reeves συγνωμη αλλα εντελως χαζουλης, αφελης και επιφανειακος μου φαινεται, ασε που χρειαζεται μερικα μαθηματα υποκριτικης ... :) Εχει ομως ωραιο σωμα και ωραιο προσωπο 'αντικειμενικα'. Εμενα ομως καθολου δεν μ'αρεσει και δεν τον θεωρω sexy. Ο Edward πχ, του ριχνει στα αυτια...:)

Αλλος που μ'άρεσει, ειναι γοητευικος, ερωτικος, sexy (οπως θελετε πειτε το) ειναι ο Jeff Goldblum. (Αν και 'λενε'- εγω δεν το 'βλεπω':) - οτι πχ ειναι αγριος, εχει μεγαλη μυτη, γενικα δεν ειναι ωραιος). Κατα τη γνωμη μου ο ανθρωπος δεν παιζεται.. Εχει το κατι τις (σε πολυ μεγαλη δοση):) . Αποκλειεται να εμφανιστει σε ενα πλανο και ο οποιοσδηποτε θεατης να κοιταει καποιον απο τους γυρω. He dominates any scene just by his presence. Και ακομα και αν αυτο που θα επρεπε να πει βαση ρολου, ειναι καμμια χαζομαρα ή αδιαφορο/βαρετο, με το που θα ανοιξει το στομα του, οτι πει το κανει πιο ενδιαφερον απο οσo μπορει να ειναι αντικειμενικα (ή αν το λεγε καποιος αλλος ηθοποιος)... Πως το καταφερνει ? Ελα ντε. Το θεμα εναι το καταφερνει (χωρις να προσπαθει, ετσι ειναι ο ανθρωπος) και για αυτο πολυ μου αρεσει... Χωρια που εχει πολυ χιουμορ. Πως το ξερω ? Φαινεται. Ειναι προφανες, παρολο που αυτα που λεει ειναι βαση σεναριου.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Leviathan με καταλαβαίνεις απόλυτα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Το πρώτο πράγμα που θα μου τραβήξει την προσοχή σ'έναν άντρα για να τον θεωρήσω σέξυ,είναι το βλέμμα και τα μάτια του γενικότερα..μ'αρέσουν οι άντρες με παιδικό βλέμμα,αλλά που να μπορούν όταν σε κοιτάξουν με νόημα να σου περάσουν το σωστό μήνυμα..:redface: και μιλάω πρώτα για εμφανισιακό στοιχείο,γιατί όταν δεν ξέρεις τον άλλον,δεν μπορείς να κρίνεις τον χαρακτήρα του..από 'κει και πέρα,αυτό που με τραβάει ερωτικά σ'έναν άντρα,είναι το να είναι έξυπνος και να'χει εξίσου έξυπνο χιούμορ..!!:inlove::loveangel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
:hmm: :hmm: :hmm:
Μάλλον... για μένα, το δέλεαρ δεν είναι συγκεκριμένο...

Είναι τα πάντα... και το τίποτα... ;) ;) ;)

Πάντως, εάν έπρεπε να το προσδιορίσω, θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω σαν ...χημεία !!! :inlove: :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Πάντως, εάν έπρεπε να το προσδιορίσω, θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω σαν ...χημεία !!! :inlove: :inlove: :inlove:
Αυτό είναι η λέξη κλειδί κατ'εμε,το κλικ που σου κάνει ο άλλος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Οργανική ή ανόργανη; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Χμ...Οργανική θα έλεγα..;)

[Οφ τοπικ]..Και σου είπα μην διαβάζεις πολύ δεν κάνει καλό:P[/οφ τοπικ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top