Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
Απολογισμός. Μόλις βρήκα μια ψόφια κοντά στο παράθυρο που είχε ψεκάσει.

Αυτό κάνει η απολύμανση; Τις ψοφάει ή κανονικά πρέπει να τις κρατάει και μακριά η ουσία/ες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εεε μη τα θες και ολα δικα σου!!
φτανει που δεν τη βρηκες ζωντανη να βολταρει μες στο σπιτι σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
εεε μη τα θες και ολα δικα σου!!
φτανει που δεν τη βρηκες ζωντανη να βολταρει μες στο σπιτι σου:P

Όχι μανάρι μου, δεν κατάλαβες! Ρωτάω τι λειτουργία επιτελούν τα φάρμακα και εν γένει η απολύμανση. Λειτουργία φονική ή λειτουργία απωθητική;

Το αντελήφθην βικάτσιους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αντεληφθην:P

εμεις που κανουμε χρονια απολυμανση στο σπιτι μου παντως, τις βρισκουμε ψοφιες... ωστοσο εχω την εντυπωση πως μειωνει σημαντικα την εμφανιση τους (ακομα και ψοφιες) γιατι συνηθως μετα απο την απολυμανση βλεπουμε πολυ λιγες (νεκρες παντα) και αυτο αραια και που.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
αντεληφθην:P

εμεις που κανουμε χρονια απολυμανση στο σπιτι μου παντως, τις βρισκουμε ψοφιες... ωστοσο εχω την εντυπωση πως μειωνει σημαντικα την εμφανιση τους (ακομα και ψοφιες) γιατι συνηθως μετα απο την απολυμανση βλεπουμε πολυ λιγες (νεκρες παντα) και αυτο αραια και που.

Ανάλυση δια εμπειρίας! Μου κάνει! Ευχαριστώ Βικόνι!:beating::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
στην κουζινα μου βρισκεται μια ψοφια μεγαλη, σιχαμερη, ασχημη, αηδιστικη κατσαριδα... εγω δε το κουναω απο εδω, μεχρι να ερθει ο γερασιμος να τη μαζεψει... :cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
στην κουζινα μου βρισκεται μια ψοφια μεγαλη, σιχαμερη, ασχημη, αηδιστικη κατσαριδα... εγω δε το κουναω απο εδω, μεχρι να ερθει ο γερασιμος να τη μαζεψει... :cold:

εεε μη τα θες και ολα δικα σου!!
φτανει που δεν τη βρηκες ζωντανη να βολταρει μες στο σπιτι σου:P

:hehe:

Πάντως vik-vik, μου θύμησες τον εαυτό μου. Όταν βλέπω κατσαρίδα αρχίζω να ουρλιάζω με στόμφο και σοβαροφάνεια: "ΦΩΝΑΞΤΕ ΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥ"! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
στην κουζινα μου βρισκεται μια ψοφια μεγαλη, σιχαμερη, ασχημη, αηδιστικη κατσαριδα... εγω δε το κουναω απο εδω, μεχρι να ερθει ο γερασιμος να τη μαζεψει... :cold:
Σε νιώθω... :'(

Ή μάλλον όχι, δεν σε νιώθω, εγώ θα είχα φύγει από το σπίτι τελείως, δεν θα ήμουν απλά σε άλλο δωμάτιο :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
1,5 βδομαδα ακομα... υπομονη κανω η κακομοιρα μεχρι να παω αθηνα...
οπου υπαρχει μια Α ασφαλεια, με τον εξολοθρεφτη αλα σβατζενεγκερ μπαμπακα:D

1,5 βδομαδα ακομα... ουφ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δεν ανοίγω νέο θέμα γιατί εδώ πρέπει να ταιριάζει.

Είμαι σε κατάσταση σοκ-αμόκ και όλα τα σχετικά :sick::cold::cold:

Τα διπλανά διαμερίσματα έχουν συχνά επισκέψεις από ποντίκια. Και κατσαρίδες φουλ. Αλλά το θέμα μας δεν είναι οι κατσαρίδες, δεν ξαναείδα από τότε που διορθώθηκαν τα υδραυλικά κι εφόσον το σπίτι είναι πάντα καθαρό, δεν αφήνω σκουπίδια και φαγητό εκτεθειμένα.

Χθες το βράδυ λοιπόν...

Διάβαζα χαλαρά το βιβλίο μου στον καναπέ και παρατηρώ τον γάτο να ανεβαίνει στον πάγκο της κουζίνας. Τον έχω φαπίσει στον ποπό με την εφημερίδα πάμπολλες φορές και δεν ανέβαινε σχεδόν ποτέ (έχουμε και μια άλφα σπαστική μικροβιοφοβία κιόλας). Τον βλέπω εκεί πάνω και ουρλιάζω ένα "Γκλεεεεεεεεεεεεεεν!!! Τί είπαμε ρε βλ@κα!!!!;;;!!! Κατέβααααααααα" . Ο Γκλεν τρομάζει του θανατά, κατεβαίνει, τον κατσαδιάζω, τον αφήνω να βγει έξω για βόλτα γιατί αλλιώς θα τον έπνιγα και ξανακοιμάμαι.

Το πρωί τώρα...

Ακούω θόρυβο από τον πάγκο της κουζίνας. Τα κάνω πάνω μου γιατί λέω "Ή γιγάντια κατσαρίδα θα είναι ή ποντίκι :cold::cold:" . Οπλίζομαι με αρβύλες στα πόδια, το μαρτζαφλάρι που κοπανάμε τις κουβέρτες και με μπόλικο θάρρος και πλησιάζω να δω.. Ναι, μια μαύρη μουσούδα είδα , μετά τρομάξαμε και οι 2. Εγώ έτρεξα στο δωμάτιο με την βιβλιοθήκη και σκαρφάλωσα στο γραφείο και δάκρυσα από την αηδία, βγάζοντας μια άναρθρη κραυγή ζουλού σαν "ΑΑΑΑΑουργκααα μαμαμαμαααργκ αουαουαουαουαααα" , σαν δαιμονισμένος ινδιάνος ένα πράμα, έπαθα νέρβους μπρέηκντάουν μέσα σε 10''!

Μετά κοπανούσα και παραμέριζα όλα τα πράγματα στην κουζίνα , έγραψα το τηλ του ιδιοκτήτη να έρθει να βάλει σίτες γιατί δεν θα κλειστώ εγώ να σκάσω για να μην μπαίνει ο Μόγλης και η παρέα του, ο ποντικομικρούλης και οι φίλοι του στο άνδρο της καθαριότητας που με τόση χλωρίνη διαφυλάττω, έβαλα γάντια και άρπαξα την παντοδύναμη ηλεκτρική σκούπα και έκανα το κουζινοσαλόνι πεδίο μάχης αλλά τίποτα.

Τώρα αναμένω ενισχύσεις μπας και το διώξουμε , κάνοντάς τα όλα άνω κάτω. Και αυτό σημαίνει πολύωρη φασίνα μετά. Άντε να δούμε...

Σας έχει τύχει ποτέ;;; Τί κάνατε;; :cold::cold: Οι παγίδες δεν ξέρω αν είναι άμεση λύση αν και θα πάρω. Πόσο κοστίζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ηρθε η ωρα να αλλαξεις σπιτι :sick:

(Κι αντε και το πιανεις το ποντικι στην παγιδα.. Πως στο δγιαολο απαλλασσεις τον εαυτο σου απ'αυτο μετα; :lipothymies:apanwtes: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
To κατοικίδιο ως κατοικίδιο έχει ξεχάσει λίγο τη φύση του ή μου φαίνεται; Εννοώ το γατί.

Μπορείς να βάλεις ποντικοφάρμακο σε ένα πιάτο στο σημείο που το άκουσε ςνα κυκλοφορεί.
Το φάρμακο κάνει λίγη ώρα για να δράσει, αλλά μπορεί να αφήσει την τελυταία του πνοή στο σπίτι σου.
Εκεί να σε δω μετά να μαζεύεις το κουφάρι. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Πάντως κάνοντας τόση φασαρία, όπως είπες, το ποντίκι θα κρύφτηκε αρκετά καλά ώστε να μην το βρεις :/:
Οι παγίδες κάνουν δουλειά, τουλάχιστον πιάνουν ποντίκια που και που, αν είναι πολλά τώρα δε ξέρω...
Προσωπικά έχουμε πιάσει στο σπίτι και με τύπου μεταλλικό κλουβί και με κολλητικές πλάκες. Οι τελευταίες είναι πιο αποτελεσματικές κατά τη γνώμη μου μιας και μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολλές οικονομικά, χωρίς να φαίνονται και σε πιο πολλά σημεία (κάτω από έπιπλα πχ).

Πάντως η καλύτερη λύση ( δεν είμαι και ειδικός όμως ) είναι να βρεις από που έρχονται. Τρύπες-χαραμάδες στους τοίχου, ή ανοίγματα δίπλα σε σωληνώσεις, ανοιχτές πόρτες και να τις κλείσεις.
Αν υπάρχει κάποια αποθήκη στο κτήριο είναι πιθανό να είναι η πηγή αυτών.
( υπόψιν σκαρφαλώνουν στους τοίχους πολύ πολύ εύκολα, σαν κατσαρίδες δείτε βίντεο: https://www.youtube.com/watch?v=8bt9Ukw1iB0 )

Πάντως είναι γλυκά πλασματάκια τα μικρά ποντικάκια ( όχι οι αρουραίοι ) δε καταλαβαίνω γιατί τόσος φόβος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δεν είναι φόβος Φοίβο μ. Αηδία και σιχαμάρα είναι. Σιχαίνομαι να ακουμπήσω οτιδήποτε στην κουζίνα τώρα. θα πετάξω πολλά πράγματα και όλα τα άλλα θα τα μουλιάσω στη χλωρίνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δεν ανοίγω νέο θέμα γιατί εδώ πρέπει να ταιριάζει.

Είμαι σε κατάσταση σοκ-αμόκ και όλα τα σχετικά :sick::cold::cold:

Τα διπλανά διαμερίσματα έχουν συχνά επισκέψεις από ποντίκια. Και κατσαρίδες φουλ. Αλλά το θέμα μας δεν είναι οι κατσαρίδες, δεν ξαναείδα από τότε που διορθώθηκαν τα υδραυλικά κι εφόσον το σπίτι είναι πάντα καθαρό, δεν αφήνω σκουπίδια και φαγητό εκτεθειμένα.

Χθες το βράδυ λοιπόν...


Είναι αυτό που λένε: "Σ' αυτό το σπίτι δεν υπάρχουν καθόλου κατσαρίδες. Τις έχουν φάει όλες τα ποντίκια"...:hehe:

Προσοχή με τα ποντικοφάρμακα. Πρώτον μπορεί να δηλητηριαστεί ο γάτος σου. Κατά δεύτερον, εάν δεν είναι κανένα μοντέρνο κι ο ποντικός πεθάνει μέσα στην τρύπα του, ποιος σε γλιτώνει μετά από τη μπόχα. Τα μοντέρνα φάρμακα από την άλλη, αναγκάζουν τον ποντικό να βγει και να πεθάνει σε φωτεινό μέρος, οπότε ετοιμάσου να καλέσεις το...δικηγόρο σου κι έναν καλό νεκροθάφτη. Αλήθεια, ο Μπαμπούλας εκεί κοντά σε σένα δεν είναι;:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πάντως είναι γλυκά πλασματάκια τα μικρά ποντικάκια ( όχι οι αρουραίοι ) δε καταλαβαίνω γιατί τόσος φόβος :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Τι μου θύμισες τώρα.... Η πρώτη και τελευταία (προς το παρόν και ελπίζω για πάντα) φορά που είδα ποντίκι ήταν πέρυσι το καλοκαίρι. Ήμουν στο χωριό μου ξαπλωμένη στον καναπέ του σαλονιού και έβλεπα τηλεόραση (σιχτιρόζοντας για τις άθλιες επαναλήψεις αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας). Είχα κλειστά όλα τα φώτα του σπιτιού (ήταν βράδυ) για να μην μπαίνουν κουνούπια και ξαφνικά πιάνω με την άκρη του ματιού μου κάτι να κινείται στο διάδρομο. Σηκώθηκα και εξερεύνησα όλο το σπίτι (έτρεμα αλλά δυστυχώς ήμουν μόνη στο σπίτι και κάποιος έπρεπε να κάνει τη χαμαλοδουλειά). Τίποτα...

Ησύχασα κάπως, θεώρησα ότι δεν ήταν τίποτα και γύρισα στο σαλόνι στη γνωστή και βολική μου θέση :P Μετά από λίγη ώρα πάλι πιάνω με την άκρη του ματιού μου κάτι να κινείται στο διάδρομο. Ξανασηκώθηκα, ξαναέψαξα όλο το σπίτι αλλά τζίφος... Επέστρεψα λοιπόν πάλι στο σαλόνι. Νομίζω ότι φαντάζεστε τη συνέχεια... Ο επισκέπτης ήταν θρασύτατος γιατί δε φτάνει που έκοβε βόλτες μέσα στο σπίτι χωρίς την άδειά μου και κρυβόταν κιόλας, την τρίτη φορά σταμάτησε στο διάδρομο και με κοιτούσε...Αν είναι δυνατόν!!!! :mad:

Δεν έκανα τίποτα το τρομερό. Πήρα τηλέφωνο τον μπαμπά μου τσιρίζοντας, ο κακομοίρης δεν καταλάβαινε τι έλεγα αλλά σίγουρα έπιασε το "Ελάτε σπίτι ΤΩΡΑ!!!!!!!". Όταν ήρθαν με βρήκαν σε κατάσταση αμόκ, καθισμένη στον καναπέ με γουρλωμένα τα μάτια και ανοιχτά όλα τα φώτα :P Το βρήκανε τελικά το ποντίκι στην κουζίνα όταν έκανε το λάθος να ρίξει κάτω ένα άδειο πλαστικό μπουκάλι και το βγάλανε έξω με τη σκούπα. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον. Εγώ ήδη είχα κλειδωθεί στο δωματιό μου κάνοντας διαλογισμό να μου περάσει η ταραχή :P:P

Καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι είχε μπει στο σπίτι από το ανοιχτό παράθυρο της κουζίνας γιατί από εκεί έκανε την εμφάνισή του και η πόρτα ήταν κλειστή. Σίγουρα δεν είχε φωλιά μέσα στο σπίτι γιατί δεν είχαμε ξαναδεί ποντίκι ούτε και ξαναείδαμε από τότε.

Καλύτερα να πάρεις ποντικοπαγίδες και να βάλεις σε σημεία του σπιτιού που πιστεύεις ότι πέρασε. Ποντικοφάρμακο δε θα σου πρότεινα κυρίως γιατί κυκλοφορεί και ο Γκλεν μέσα στο σπίτι. Να ενημερώσεις όμως οπωσδήποτε τον ιδιοκτήτη του σπιτιού. Μπορεί να υπάρχει γενικά πρόβλημα στην πολυκατοικία και καλό θα ήταν να πάρουν τα μέτρα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ε ρε μουν που θελει να βγαζει σκοπια ολη νυχτα...:worry: ετσι και ηξερα οτι κυκλοφορει κατσαριδα ή ποντικι στο σπτι με τιποτα δεν θα κοιμομουνα γιατι θα σκεφτομουνα οτι θα ερχοτανε να με επισκεφθει και να μου λεει σε ανυποπτο χρονο χελεοοοοοοο χαουαρ γιου??:'(

ναι ναι γιατι θα ηταν και μορφωμενο ποντικι ή κατσαριδα:whistle:

και επισης ντραμ μου δεν σε φοβαμαι εσενα εισαι αντρακι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
Σας έχει τύχει ποτέ;;; Τί κάνατε;; :cold::cold:

2 φορές στο παλιό πατρικό μου. Τη μια στο μπάνιο από το ανοιχτό παράθυρο, μέσα σ' ένα τενεκέ χώθηκε και πήραμε τα όπλα της σκοποβολής και το κάναμε κρέμα. Τρελό splatter, πετάξαμε και το ντενεκέ. Τη δεύτερη φορά στις σκάλες και το εκτέλεσε με ένα κατσαβίδι ο πατέρας μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Βρε παιδιά για λύστε μου μια απορία γιατί η ανησυχία αυτή δεν με αφήνει να απολάυσω το μπάνιο μου!! Υπάρχει περίπτωση καθώς κάνεις μπάνιο και τρέχει νερό στο σιφώνιο να βγει κατσαρίδα απο το σιφώνιο?? Δεν λέω για το σιφώνιο στο πάτωμα αλλά για αυτό στη ντουζιέρα. Λογικά δεν θα την παρασύρει το νερό που κατεβαίνει ώστε να μην βγει?


το χω σκεφτει και γω απειρες φορες και γω αυτο!
ωστοσο αν και μου φαινεται υπερβολικο να συμβει, καθε τρεις και λιγο κοιταζω γυρω μου απο πανω μου, παντου, ανοιγω μεχρι και την κουρτινα και κοιταζω απεξω στο υπολοιπο μπανιο τι γινεται! μετα μαλιστα τιναζω και ξανατιναζω το μπουρνουζι μου, μπας και προλαβε και χωθηκε καμια αναθεματισμενη και μπηκε!:redface:

σε μια καθηγητρια μου που λεγαμε παρομοιες ιστοριες, ειχε μπει μεσα στο τζιν της οχι μια, αλλα 2 και κεινη η κακομοιρα το φορεσε ανυποψιαστη... ειναι λοιπον στην Ομονοια και το παιρνει χαμπαρι... κατεβασε λεει το παντελονι της μπροστα σε ολο τον κοσμο και ουρλιαζε η κακομοιρα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top