Υπόθεση Michael Jackson

TheBattleOfEvermore

Νεοφερμένος

Η Dirty Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Πέθανε ο Μάικλ Τζάκσον!! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παρακολουθώντας τηλεόραση σήμερα έπεσα πάνω στην είδηση του θανάτου του Michael Jacson .
Πιστεύω ότι όλοι μας έχουμε τραγουδήσει και χορέψει , ειδικά η γενιά μου τραγούδια του.
Βρέθηκε εχθές στο σπίτι του αναίσθητος , νεότερο για τα αίτια θανάτου δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα.
Πάντως πραγματικά αυτός ο άνθρωπος ήταν φαινόμενο…


Από καρδιακή ανακοπή πέθανε ο σταρ της ποπ, Μάικλ Τζάκσον, όπως δήλωσε ο ιατροδικαστής του Λος Aντζελες, Φρεντ Κοράλ.


Σε συνέντευξή του στο CNN, ο ιατροδικαστής Φρεντ Κοράλ δήλωσε ότι ο θάνατος
του Μάικλ Τζάκσον διαπιστώθηκε στις 2.26- τοπική ώρα Καλιφόρνια , αφού τον
εξέτασαν οι γιατροί του νοσοκομείου στο οποίο μεταφέρθηκε με ασθενεφόρο, από
την κατοικία του.

Εν τω μεταξύ, ο πρώην εκπρόσωπος του σταρ της ποπ μουσικής, Μάικλ Τζάκσον, δήλωσε ότι "δεν εξεπλάγη" από "τα τραγικά νέα" για το θάνατο του Τζάκσον.
"Ο Μάικλ βρισκόταν σε ένα ανέφικτο, δύσκολο και συχνά αυτοκαταστροφικό ταξίδι εδώ και χρόνια. Το ταλέντο του ήταν αναμφισβήτητο, αλλά έτσι ήταν και η ενόχλησή του για τους κανόνες του κόσμου", δήλωσε ο πρώην εκπρόσωπος του Τζάκσον, Μάικλ Λεβίν.
"Ο άνθρωπος απλά δεν μπορεί να αντέξει σε τέτοια επίπεδα πίεσης", πρόσθεσε.

απόσπασμα από - v2.imerisia.gr -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Καλό ταξίδι στον Μιχαλάκι μας...

Φυσικά και όλοι τραγουδίσαμε και χορέψαμε.
Μεγάλη η λύπη μου.
Έφυγε νωρίς. Αλλά άφησε μεγάλη ιστορία πίσω του.

Εχουμε να θυμόμαστε.!!!!! και να τραγουδάμε τα τραγούδια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Από τις μεγαλύτερες μορφές του μουσικού στερεώματος όλων των εποχών! Αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς, ότι είδους μουσική κι αν ακούει....



Τώρα όσον αφορά στην προσωπική του ζωή, .... τι να πει κανείς; Τα πλούτη δεν φέρνουν την ευτυχία ...
Τι κρίμα! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Δε με συγκίνησε καθόλου ο θανατός του!Όταν έχω ακούσει τόσα άσχημα πράγματα για αυτόν τον άνθρωπο, δε μπορώ να τον θαυμάσω ούτε σαν καλλιτέχνη! Επιρεάζομαι πολύ απο την προσωπική ζωή των σταρς..Όταν θαυμάζω κάποιον, θέλω να τον θαυμάζω στο σύνολό του..
Οκ μου αρέσουν τα τραγούδια του, αλλά ως εκεί..

Η παιδοφιλία του είναι εμφανής!!! Αυτό είναι με έχει κάνει να τον σιχαθώ πραγματικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όπως και να έχει.. χάθηκε ένας άνθρωπος, πολύ νέος ακόμα, πολύ ταλαντούχος, που άφησε το στίγμα του και τα τραγούδια του θα ακούγονται για πολλές δεκαετίες ακόμα

Ούτε από τους δικούς μου αγαπημένους ήταν,
μα από το πρωί βλέπω στο MTV που έχουν tribute και παίζουν τα βιντεο κλιπ του και είμαι τόσο πολύ στενοχωρημένη..
Τον ευχαριστώ για τη μουσική που μας χάρισε.. Αυτό μόνο
και εύχομαι να αναπαυθεί εν ειρήνη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα ήθελα να τον θυμάμαι έτσι:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianaaa

Νεοφερμένος

Η Ηλιανα Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κριμα ηταν ενα πολυ χαρισματικο πλασμα ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Rest in peace... Θυμάμαι το ύφος των γονιών μου όταν πρωτοβγήκε το Billie Jean, πώς θαύμαζαν τις χορευτικές φιγούρες. Θυμάμαι τη συμμαθήτριά μου, που είχε αγοράσει καπέλο και ένα γάντι αλά Michael Jackson. Θυμάμαι το ολόχρυσο εισητήριο από τη συναυλία που θα έδινε τότε στο Ολυμπιακό στάδιο... που ματαιώθηκε. Εμάς 12 ετών να χορεύουμε μιμούμενοι τις σπασμωδικές φιγούρες. Θυμάμαι να διαβάζω στα Νέα στις αρχές της δεκαετίας του '90 για την επόμενη πλαστική επέμβασή του: σκόπευε λέει να μεγαλώσει το πηγούνι του, τι urban legends κι αυτά. Θυμάμαι να ανατριχιάζω με το Little Susie του HIStory.
Κρίμα που ταλαιπωρήθηκε, τόσο σωματικά όσο και ψυχικά. Πέρασα πολύ καλά χάρη σ' εκείνον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Η παιδοφιλία του είναι εμφανής!!! Αυτό είναι με έχει κάνει να τον σιχαθώ πραγματικά..

Says who? Ο κίτρινος τύπος; Wow, then it must be really true :look:...
Σημασία έχει ότι ήταν σπουδαίος καλλιτέχνης με αξιοθαύμαστη ανοδική πορεία στο είδος του, με πωλήσεις δίσκων παγκοσμίως που θα μπορούσες να βρεις κόπια του και σε απομονωμένο χωριό στα Ιμαλάια. Να λοιπόν γιατί θα τον έβγαζαν και εξωγήινο τα μμε, θα το διάβαζαν πολλοί. Αν παρακολουθούσαν κι εμάς 24/7 από μικρες κινήσεις θα μπορούσαν να μας βγάλουν από πρεζόνια, μέχρι ψυχοπαθείς, κτηνοβάτες, σατανιστές, εξωγήινους, ότι έχουμε τρίτη ρώγα στο αυτί κ.ο.κ.

Υ.Γ. ακόμα και να ήταν, γιατί να με επηρεάσει ως ακροατή;


R.I.P.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να μπερδευουμε καλλιτεχνικη καριερα και προσωπικη ζωη συνεχεια οταν κρινουμε εναν καλλιτεχνη. Σχεδον ολοι οι πραγματικοι καλλιτεχνες στην πορεια τους αποδειχθηκαν μεγαλα τομαρια (πχ Μαρλο Μπραντο).

Ο Michael Jackson ταραξε για τα καλα τα νερα της pop παραμενωντας η ποιο αναγνωρισημη και ποιο γραφικη φιγουρα στη συγχρονης σκηνη της.

Koρυφαιο κομματι, οπως και το videoclip επισης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Δεν είπα πως δεν έχει κάνει μεγάλα πράγματα στο είδος του!! Αλλά ΕΓΩ προσωπικά δε μπορώ, δε θέλω, να δίνω τόση σημασία για έναν άνθρωπο που οι πράξεις του είναι τόσο αμφιλεγόμενες.. Μόνο στην ιδέα ότι μπορεί όλα αυτά να είναι αλήθεια, τρελαίνομαι.. Δε νιώθω καλά!!Βέβαια ίσως γιατί έχω και μια ιδιαίτερη ευαισθησία στο ζήτημα της παιδοφιλίας(αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).. Τι να πώ;;

Και συνήθως όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά..

Γνώμη μου είναι, και δεν θα αλλάξει τώρα!
Μη χαλάσουμε τις καρδιές μας για αυτό.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Μη χαλάσουμε τις καρδιές μας για αυτό.. :/:
Προσεξε πως μιλας για τον θεο... :P:P

Αυτο που δεν μπορω να χονεψω εγω πολυ ευκολα (χωρις να εχω ζησει την πορεια του MJ) την αλλαγη που εκανε στο χρωμα του. Νομιζω ειναι το χειροτερο δειγμα ρατσισμου που εχω δει ποτε μου αλλα δεν υπηρξανε και πολλες αντιδρασεις απ'τους μαυρους ισως γιατι ειναι τοσο εξεφτηλιστικη η υποτιμηση του "λευκου" προς το προσωπο τους που ολοι πιστευω μεσα τους θα ειχαν ευχηθει εστω και για μια φορα να ηταν λευκοι, οπως τα καταφερε ο m.jackson (oχι οτι τα κινιτρα του mj ηταν ρατσιστικα, αλλα απο καθαρη μεγαλομανια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κρίμα για έναν τέτοιο καλλιτέχνη :( Έφυγε πολύ νέος και δεν μπορώ παρά να λυπηθώ πολύ ανεξάρτητα του πόσο χαρισματικός ήταν σε αυτό που έκανε. Είμαι κι εγώ από τα άτομα που μεγάλωσαν μαζί του και θυμάμαι στο δημοτικό μια χρονιά κάποια παιδιά 3-4 χρόνια μεγαλύτερά μας είχαν κάνει χορευτικό προσπαθώντας να μιμηθούν τις κινήσεις του.

Προσωπικά θεωρώ ότι ήταν πολύ μπροστά από την εποχή του σε θέματα καλλιτεχνικά και ότι δίκαια είχε τον τίτλο του Βασιλιά της Ποπ. Απίστευτη ενέργεια και μοναδικές χορευτικές φιγούρες που όλοι προσπαθούσαν να υιοθετήσουν.

R.I.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το χρώμα δεν ήταν μεγαλομανία, έπασχε από (και) από λεύκη. Και από λύκο, μπαϊ δε γουέι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Το χρώμα δεν ήταν μεγαλομανία, έπασχε από (και) από λεύκη. Και από λύκο, μπαϊ δε γουέι...
Λευκη, λυκος...

Δηλαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.






Σε καθε περιπτωση, κριμα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top