Εταιρείες δημοσκοπήσεων

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Με αφορμή κάτι που είπε η Michelle σκέφτηκα το εξής:
σίγουρα γνωρίζετε την ύπαρξη εταιριών δημοσκοπήσεων, όπως ειναι πχ η metron analysis κτλ..
Ξέρετε ομως εαν οι συγκεκριμένες εταιρίες απασχολούν "εξωτερικούς" συνεργάτες; Δλδ όχι να τους προσλάβουν αλλά να τους δίνουν ένα "χ" ποσό για όσα ερωτηματολόγια συμπληρώσουν.
Σαν επιπλέον χαρτζηλίκι κάπως.. μ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απ'όσο γνωρίζω, έτσι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
Με αφορμή κάτι που είπε η Michelle σκέφτηκα το εξής:
σίγουρα γνωρίζετε την ύπαρξη εταιριών δημοσκοπήσεων, όπως ειναι πχ η metron analysis κτλ..
Ξέρετε ομως εαν οι συγκεκριμένες εταιρίες απασχολούν "εξωτερικούς" συνεργάτες; Δλδ όχι να τους προσλάβουν αλλά να τους δίνουν ένα "χ" ποσό για όσα ερωτηματολόγια συμπληρώσουν.
Σαν επιπλέον χαρτζηλίκι κάπως.. μ? :hmm:

γνωριζω πολυ καλα το αντικειμενο απο μεσα..
ο,τιδηποτε θελεις πολυ ευχαριστως να σου εξηγησω μεσω πμ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Κατ'αρχήν να ευχαριστήσω τη νεραϊδούλα... :)

Κατά δεύτερον να πω και κάτι: πχ εγώ πιανω δουλειά σε μια τετοια εταιρια, ολα καλά και ωραια, και ερχεται μια ωραια πρωια εκει που εγώ ρωταω τον κοσμο ένας τυπος απο την επιθεώρηση εργασίας, λεμε τωρα, και με ρωταει σε ποιον δουλευω και αν ειμαι ασφαλισμενη κτλ.. και φυσικα εγω ΔΕΝ ειμαι.. γιατι να το ριψοκινδυνευσει ο εργοδοτης να με εχει ανασφαλιστη και να φαει και το προστιμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
Κατ'αρχήν να ευχαριστήσω τη νεραϊδούλα... :)

Κατά δεύτερον να πω και κάτι: πχ εγώ πιανω δουλειά σε μια τετοια εταιρια, ολα καλά και ωραια, και ερχεται μια ωραια πρωια εκει που εγώ ρωταω τον κοσμο ένας τυπος απο την επιθεώρηση εργασίας, λεμε τωρα, και με ρωταει σε ποιον δουλευω και αν ειμαι ασφαλισμενη κτλ.. και φυσικα εγω ΔΕΝ ειμαι.. γιατι να το ριψοκινδυνευσει ο εργοδοτης να με εχει ανασφαλιστη και να φαει και το προστιμο?

Υποτίθεται ότι οι εξωτερικοί συνεργάτες εκδίδουν δελτίο παροχής υπηρεσιών.....
Επειδή αυτό δεν γίνεται πάντα(δλδ γίνεται μόνο όταν ο άλλος είναι δηλωμένος ελ.επαγγελματίας) αλλά επειδή σε τέτοιες δουλειές δεν συμβαίνει η πραγματικότητα είναι πως η επιθεωρηση εργασίας δεν σταματά άτομα στο δρόμο(εκτός αν έχεις πάγκο:P αλλά τότε συνήθως σε σταματά η αστυνομία γιατι δεν έχεις άδεια:D ).
Δεν ξερω αν υπάρχει ειδική ρύθμιση για εταιρείες στατιστικών ερευνών(μάλλον η νεραιδούλα θα ξερει καλύτερα εκ των έσω) που δεν νομίζω να υπάρχει, αλλά μου είχε κάνει εντύπωση πως όταν ήμουν απογραφέας το 2001 η Ε.Σ.Υ. μας είχε πληρώσει αλλά δεν μας είχε ασφαλίσει(αλλά μάλλον αυτό είναι ειδική περίπτωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aaradbei

Νεοφερμένος

Η aaradbei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ πάντως που δουλεύω σε εταιρεία δημοσκοπήσεων είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ και γενικά δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Είναι τυπικότατοι όσον αφορά ένσημα, πληρωμές κλπ...

Είναι μια καλή λύση για έξτρα χρήματα και το πλεονέκτημα είναι ότι εσύ καθορίζειςα το πρόγραμμα σου...
Επίσης συνήθως τρέχουν πολλές έρευνες και οι εταιρειες αυτές έχουν πάντα ανάγκη από προσωπικό. οπότε πιστεύω ότι αν πας ανα πάσα στιγμή θα σε δεχτούν..!;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva_top

Νεοφερμένος

Η eva_top αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Επειδή ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε μια εταιρεία τηλεφωνικών δημοσκοπήσεων και ερευνών μήπως θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποια εταιρεία γιατί δε μπορώ να βρω;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγγελική9312

Νεοφερμένος

Η Αγγελική9312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα παιδιά!!Πρώτη φορά μπαίνω στο site σας και θα ήθελα να μάθω μερικά πράγματα για τις εταιρείες δημοσκοπήσεων. Ψάχνω για περιστασιακή δουλειά και νομίζω πως κάτι τέτοιο θα ήταν ιδανικό δεδομένης της εποχής.....

Συγγνώμη για τα ελληνοαγγλικά μου...!!!!!Ξεχάστηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Τι ακριβως θελεις να μαθεις? Εγω δουλευα παλιοτερα σε μια τετοια part-time στη Θεσσαλονικη, που εχει εδρα στην Αθηνα, πολυ γνωστη εταιρια. Τα χρηματα πολυ λιγα και φυσικα "μαυρα", αλλα ειχε ευελικτο ωραριο. Να ξερεις πως κατα πασα πιθανοτητα οι συνομιλιες σου ηχογραφουνται. Ο προγραμματιστης μας ειχε φιλτρο που μπορουσε να ελεγξει καθε ποτε παιρνεις τηλεφωνο, ποσες κλησεις σου απαντανε και ποσες δημοσκοπησεις επιτυχημενες κανεις, ατομικα.
Δεν ειναι κατι δυσκολο, μπορει να το κανει ο οποιοσδηποτε, απλως εγω εφυγα διοτι δεν ειχα ιδιαιτερη αναγκη τα χρηματα, και ειχα βαρεθει τη μονοτονια του να σηκωνεις το ακουστικο και να λες τα ιδια πραγματα-ποιηματακι σε ολους. Επισης καταλαβα οτι αυτη η δουλεια δε μου ταιριαζει, γιατι μου την ειπε η διευθυντρια οτι εχω πολλες αρνησεις.. δηλ. πρεπει να επιμεινεις λιγο οταν ο αλλος αρνειται. Κι εγω σιχαινομαι να πιεζω τον αλλο, εστω και τον ασχετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κλεο21

Νεοφερμένος

Η κλεο21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια καλημερα σας,
μολις εγινα μελος στο e-steki κ με αφορμη οτι ψαχνω δουλεια σε εταιρια δημοσκοπησεων η ερευνων στη θεσσαλονικη διαβασα τα προηγουμενα μηνυματα που ειχατε αφησει,αν κ παλια βεβαια,μπορει καποιος να με βοηθησει αν ξερει καποια εταιρια με καλες αποδοχες(πχ οσα παραπανω ερωτηματολογια συμπληρωνεις τοσα περισσοτερα κερδιζεισ)κ αν αξιζει το κοπο να το ψαξω?
Σας ευχαριστω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosveria

Νεοφερμένος

Ο giorgosveria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε εταιρεία δημοσκοπήσεων. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια αν γνωρίζει?Δε ξέρω πως να ψάξω,βέβαια μια λύση είναι να μπω στα sites και να στείλω βιογραφικά.Απλά ρωτάω αν ξέρει καποιος πιο συγκεκριμένα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Public Issue
GPO
Rass
Alco
Vprc
Metron analysis
Marc, Gallup, Μrb

Τι ακριβως να σου πουμε?:hmm: Το πoια προσφερει καλυτερες συνθηκες εργασιας ειναι υποκειμενικο, οπως στις περισσοτερες δουλειες.
Το πως ψαχνουμε δουλεια ειναι κοινο για ολους
Βρες τα τηλεφωνα τους, παρε τους και στειλε βιογραφικα.

Bonne chance:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwta91

Νεοφερμένος

Η giwta91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
γνωριζω πολυ καλα το αντικειμενο απο μεσα..
ο,τιδηποτε θελεις πολυ ευχαριστως να σου εξηγησω μεσω πμ.;)
Ενδιαφερομαι να δουλεψω σε εταιρεια δημοσκοπησεων (ειμαι φοιτητρια στατιστικης, 3ο ετος) μπορει καποιος να μου πει που να κοιταξω για αγγελιες? η να μου πει εταιρειες που ψαχνουν φοιτητες αυτη την περιοδο? Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top