Συντήρηση Αυγών από Αχινούς

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ζητειται ψαρας που ασχολειται με αλιευση αχινων!! :P:P
Και να μην εισαι δηλαδη, αλλα μπορεις να βοηθησεις, με κανεις!!:P

Εχω ενα θεματακι...
Γνωριζει κανεις περι συντηρησης αυγων απο αχινους?
Αφου καθαρισει κανεις τους τελευταιους και βαλει τα αυγα μεσα σε γυαλινα βαζακια γεματα απο παγωμενο θαλασσινο νερο, υπαρχει κατι που μπορουμε να βαλουμε μεσα, ωστε να διατηρηθει αναλλοιωτος ο αχινος και διαυγες το νερο? Να αποφυγουμε δηλαδη ενδεχομενη αλλοιωση των αυγων και θολωσης του νερου?

Οποιαδηποτε πληροφορια, δεκτη!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και συ γιατί δεν τους μαγειρέυεις αμέσως να ξεμπελιάζεις;
Λεπόν.. έχω δει τη μάνα μου να βάζει το βαζάκι στο ψυγείο, αφού έχει στίψει πριν κάμποσα λεμόνια μέσα.
Θα τη ρωτήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν αφορα προσωπικη καταναλωση...
Ειναι προς πωληση, προφανως μεγαλες ποσοτητες.
Εχει παρατηρηθει κατα τους θερινους μηνες, οτι το νερο θολωνει και δειχνουν τα αυγα να αλλοιωνονται. Κατα τους χειμερινους δεν παρατηρειται κατι τετοιο.
Πηρε το αυτι μου, οτι κατι βαζουν μεσα για να διατηρουνται, απλα δεν μπορω να βρω τι μπορει να ειναι αυτο, γι αυτο και το εθεσα ως θεμα...

Ρωτησε ομως τη μαμα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
εγώ θα έλεγα κατάψυξη αμέσως μετά το καθάρισμα

(αν έχεις δει και στα μεγάλα σουπερμάρκετ στους καταψύκτες πωλούνται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτο επιβαλλεται και ειναι κατι που κανουν ουτως ή αλλως.
Αλλα το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει...
Ή μαλλον λαθος...σε παγο τα βαζουν...συγγνωμη δεν ειναι μεσα σε θαλασσινο νερο?
Μα δεν υποτιθεται οτι ο ψαρας τα πουλαει φρεσκα?! Τα σουπερ προφανως τα πωλουν κατεψυγμενα...αυτο ειναι αλλο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top