Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Άνδρες

    Ψήφοι: 59 59.0%
  • Γυναίκες

    Ψήφοι: 5 5.0%
  • Εξίσου

    Ψήφοι: 36 36.0%

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
δεν ισχυει αυτο...ο άνθρωπος με πραγματικο πηγαιο χιουμορ σιγουρα είναι εξυπνος άνθρωπος..
το αντιθετο όπως δεν ισχυει παντα...μπορει να υπαρχουν πανεξυπνοι άνθρωποι που όμως δν έχουν και δεν αντιλαμβανονται αρκετα το χιουμορ...το χιουμορ δεν είναι για όλους και ούτε πρεπει να το έχουν όλοι για θεωρουνται έξυπνοι..είναι σαν τα τα άλλα ταλεντα της ζωγραφικης ή της δημιουργιας μουσικης πχ μπορει καποιος ευφυης άνθρωπος να μην έχει ούτε το ένα ούτε το άλλο,ενω αυτοι που τα΄χουν σε μεγαλο βαθμο σιγουρα είναι εξυπνοι άνθρωποι..ελπιζω να γινομαι κατανοητος

Αυτα ειναι τα λαθη στα οποια υποκυπτει κανεις οταν μιλαει γενικα για χιουμορ και περιμενει να μην υπαρξει βλαβη της γενικοτητας.
Πρωτα απ'όλα υπαρχουν πολλά είδη ευφιας οπως λες κι εσυ. Δεν μπορει καποιος που ειναι εφυιης πχ με τις επιστημες να θεωρειται πως ειναι ευφυιης στα παντα(τεχνες,χιουμορ,ζωη). Οχι οτι δεν ειναι εφικτο, απλως δεν εμπεριέχεται στην λέξη εφυιης σ'ενα τομεα(συμφωνουμε μεχρι εδω). Ομως το χιουμορ ειναι παντα θεμα ευφυιας. Εκτος αν θεωρεις οτι διαθετει χιουμορ ο καραγκιοζακος της παρεας που κανει γκαφες και λεει αηδιες για να γελασει η παρεα. Εκει δε γελας απο την ποιοτητα των συνειρμων αλλα απο την ασυνειδητη (η και πολλες φορες συνειδητη) αναγκη του ανθρωπου να αισθανεται ανωτερος απεναντι σε αλλους ανθρωπους.
Ο εγκεφαλος δεν θεωρει αστειο το ευφυιες αλλα και μια πληθωρα καταστασεων και σκηνικων.
Το θεμα ειναι τι οριζουμε τελικα ως χιουμορ? Εγω ποσταρα σ' αυτο το θεμα πιστευοντας πως το χουμορ ειναι μια απο τις ανωτατες πνευματικες εκδηλωσεις. Ομως κανουμε συζητηση και για τον χαβαλετζη της παρεας... :/:


δηλαδη λες ότι δεν υπαρχει καμια γενετικη προδιαθεση-ικανοτητα?λες ότι όλα είναι απο την κοινωνια?ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ!

Απο τη στιγμη που δεν υπαρχουν εμπιστες ερευνες για γενετικη προδιαθεση ειναι σωστο να θεωρουμε αποδειξεις τις εικασιες?
Παραλογη κι αντιεπιστημονικη η διαμορφωση του χαρακτηρα απο την κοινωνια?
Απο το φεγγαρι μας κατεβηκες εσυ? :P
Η ηθικη που διαθετεις πως τη διαμορφωσες?
Το αισθημα δικαιοσυνης και σωστου ή λαθους?
Τους τροπους συμπεριφορας?
Βλεπεις γενιες και γενιες να καθοριζουν το lifestyle τους αναλογα με τις επιταγες της μοδας και τις υποτιθεμενες απαιτησεις της κοινωνιας. Εκατομμυρια ατομα βασιζουν τη ζωη τους σε προτεινομενα προτυπα. Προς "θεου" δε λεω πως ετσι πρεπει να γινεται, αντιθετως μαλιστα τα κατακρινω ολα αυτα. Ομως καθημερινα βλεπω ατομα που παραμενουν δεμενα χειροποδαρα στη πλατωνικη μας κοινωνια και μονο ενα μερος απο αυτα καταφερνουν να ξεφυγουν ετσι ωστε να διαμορφωσουν το χαρακτηρα τους ετσι οπως αυτοι πραγματικα θελουν.(και σ' αυτη την κατηγορια ανηκουν ολοι αυτοι οι κωμικοι που τους αποδιδουμε την αξια τους με φτηνο και χυδαιο τροπο στο φυλο τους). Επομενως εχει δικιο η Λια οταν αναφερεται σε εγκεφαλικα πιπιλισματα σε νεαρη ηλικια ο αποηχος των οποιων μενει σε αρκετα ατομα κι αργοτερα στη ζωη τους... Ολοι τα εχουμε ζησει δυστυχως...

Ζητω ο γενετικα τροποποιημενος υπερανθρωπος!:clapup:

αν δε θελεις να πιστεψεις κατι ,δεν το πιστευεις,περα απο οποιαδηοτε λογικη αποδειξη...

οπου λογικη αποδειξη οι αποψεις μερικων e-stekiτων?(που και ολοι να ηταν παλι λογικη αποδειξη δεν την ελεγες)
κακο πραγμα η Πιστη φιλε μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παραλογη κι αντιεπιστημονικη η διαμορφωση του χαρακτηρα απο την κοινωνια?
ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ!η γενετικη προδιαθεση υπαρχει σε όλα έστω και κατ' ελαχιστον.εγω λεω να μην τα ριχνουμε [B]όλα [/B]στην κοινωνικη επιρροη,αυτο λεω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως δεν μπορω να πω αν οφειλεται σε γενετικη προδιαθεση γιατι απλα δεν το γνωριζω. Παρολα αυτα ομως το χιουμορ οντας κατι το ειδικο πιο πιθανο ειναι να ειναι επικτητο καθως ο ανθρωπος χρειαζεται την εμπειρια της κοινωνιας και της γνωσης που θ' αποκτησει κι οχι καποιας εμφυτης πηγης. Ακομη και η εφυια αμφισβητειται κατα ποσο ειναι κληρονομικη η οχι (φαινομενο flynn) ποσο μαλλον να πουμε οτι το ταλεντο(στο χιουμορ) ειναι α πριορι ικανοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Δηλαδή κατά τη γνώμη σου είναι θέμα φύλου το χιούμορ; Προσωπικά δεν έχω εντοπίσει κάτι τέτοιο. Έχω γελάσει εξίσου και με άνδρα και με γυναίκα που έχουν χιούμορ. Ίσως η διαφορά έγκειται στο είδος των αστείων αλλά παρόλα αυτά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.
Συμφωνω απολυτα...Δεν νομιζω πως εχει σχεση με το φυλο..Πραγματι ισως να υπαρχει διαφορα στο ειδος,για παραδειγμα μαλλον τα γυναικεια αστεια ειναι καπως πιο..χμ...κομψα σε αντιθεση με των αντρων,αλλα αυτο δεν τα εμποδιζει απο το να ειναι εξισου ωραια..

Απο τη ζωη μου (και σχολεια ,γυμνασια λυκεια κλπ),ελαχιστα -για να μη πω κανενα κοριτσι με πραγματικο έξυπνο χιουμορ δεν έχω δει..Ενω έχω δει αρκετα αγορια..

Εγω παλι απο τη δικη μου ζωη εχω δει ενα σωρο κοριτσια με ωραιο και εξυπνο χιουμορ και αρκετα αγορια που κανουν χιουμορ και μετα γελανε μονοι τους..Και το αντιθετο βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν τιθεται θεμα σεξισμου και ειναι λαθος να το βλεπετε ετσι καθε φορα που θα αναφερθει μια διαφορά (προς οποιοδηποτε φυλλο) που με τις γνωσεις μας και την κριση μας, δεν ευσταθει. Ειναι αλλωστε θεματα που ακομα ερευνονται και το αν τελικά κατι ηταν σεξισμος, θα πρεπει να το πουμε στο τελος.

Γενικά παντως, ειναι αποδεκτό οτι οι αντρες εχουν περισσοτερο χιουμορ. Ισως η φυση το εχει προβλεψει, αφου πρεπει να ελκουν τις γυναικες, ενω εμεις ελκουμαστε απο την ομορφια τους κλπ.

Και μονο ο καθενας σας να σκεφτει αστεια ατομα, ειτε ηθοποιους ειτε κωμικους, ειτε απο παρεες κλπ, ευκολα θα διαπιστωσετε οτι η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι αντρες. Βεβαια, εμεις οι αντρες γελαμε και με χαζομαρες, αλλά οκ κανείς δεν ειναι τελειος.

Σε μια ερενα με μαγνητικη τομογραφια βρεθηκε οτι οι γυναικες δεν φαινεται να περιμενουν το αστειο οσο οι αντρες και ετσι τους ξαφνιαζει τροπον τινα και γελανε περισσοτερο.

Σε μια αλλη, φανηκε οτι οι ανδρες αντιδρουν πιο συναισθηματικά στο χιουμορ απ'οτι οι γυναικες.

Διαφορές υπαρχουν λοιπον και δεν ειναι χωρις αποδειξεις.

Παντως τα τελευταια χρονια εχω εντοπισει μια γυναικα κωμικο που ξεχωριζει, την Λιζα Λαμπανέλι. Ειναι ασχημη, χοντρη και βριζει. Κι ομως το χιουμορ της την εχει κανει πολυ γνωστη στην αμερικη. Δειτε δειγματα :




Λινκς καποιων ερευνων που αναφερω :
https://www.sciencentral.com/articles/view.php3?article_id=218392682
https://www.news.harvard.edu/gazette/1999/10.14/haha.html
https://www.vanityfair.com/culture/features/2007/01/hitchens200701
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Noμίζω ότι χιούμορ έχουν και οι άντρες και οι γυναίκες.
Απλά εμείς στις συζητήσεις μιλάμε περισσότερο σοβαρά απ΄ ότι θα' πρεπε, ενώ τα αγοράκια κάνουν συνέχεια χαβαλέ.
Επομένως, φαίνεται ότι περισσότερο χιούμορ έχουν οι άντρες.
Ε?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι ειναι απλα μια λαθος εντυπωση. Αν ηταν ετσι θα ειχαμε περιπου ισαριθμους συγγραφεις,ηθοποιους,κωμικους,καλλιτεχνες και ατομα που συνανταμε καθημερινα, με καλο χιουμορ. Ομως προσωπικα δεν βλεπω κατι τετοιο. Ισα ισα που αν συναντησω γυναικα με καλο χιουμορ μου κανει εντυπωση. Ισως ειμαι και αυστηρος, δεν ξερω. Δεν γελαω ευκολα αυτο το γελιο που ξεκαρδιζομαστε, και εχω παρατηρησει οτι εχει σχεση με τα βιωματα. Οσο περισσοτερο ασχολεισαι με χιουμορ, και εχεις δει πολλα, απο τη μια μεν το καλλιεργεις και διασκεδαζεις, απο την αλλη δε, θελεις ολο και κατι παραπανω για να γελασεις πολυ, ή τελοσπαντων δε γελας με καποια πραγματα πλεον γιατι σου φαινονται ξεπερασμενα καπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Συγγνωμη βρε συ Lorien, αλλα για να θεωρησεις οτι καποιος εχει χιουμορ θα πρεπει να λεει πραγματα που σε κανουν να κυλιεσαι στα πατωματα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Συγγνωμη βρε συ Lorien, αλλα για να θεωρησεις οτι καποιος εχει χιουμορ θα πρεπει να λεει πραγματα που σε κανουν να κυλιεσαι στα πατωματα?!

Ναι!μιλαμε για χιουμορ υψηλου επιπεδου...αναλογο με αυτο των ηθοποιων που με μια ατακα δεν κρατιεσαι απο τα γελια..δε λεμε για χαζολογημα και χαμογελακια..σε αυτα ειναι καλυτερες οι γυναικες...


lorien δικιο εχεις αλλα οι κυριες του φορουμ κανουν οτι δεν καταλαβαινουν...:hmm::whistle:

γιατι σας ενοχλει να υπαρχουν διαφορες αναμεσα στα δυο φυλα?θα θελατε να υπαρχει μονο ενα φυλο?στην καθημερινοτητα και στον καλιτεχνικο χωρο αυτο βλεπουμε...πολυ περισσοτερους ανδρες απο γυναικες...και σε νεαρη ηλικια ακομα πιο λιγες γυναικες..

τωρα αν θελετε να κλεισετε τα ματια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
lorien δικιο εχεις αλλα οι κυριες του φορουμ κανουν οτι δεν καταλαβαινουν...:hmm::whistle:

γιατι σας ενοχλει να υπαρχουν διαφορες αναμεσα στα δυο φυλα?θα θελατε να υπαρχει μονο ενα φυλο?στην καθημερινοτητα και στον καλιτεχνικο χωρο αυτο βλεπουμε...πολυ περισσοτερους ανδρες απο γυναικες...και σε νεαρη ηλικια ακομα πιο λιγες γυναικες..

τωρα αν θελετε να κλεισετε τα ματια..

Kανουμε οτι δεν καταλαβαινουμε τι;Επειδη δεν κρινουμε τα παντα απο το φυλο;Και δεν νομιζω οτι ενοχλει καμια μας το γεγονος οτι υπαρχουν διαφορες αναμεσα στα δυο φυλα....Ουτε πιστευω οτι θα υπηρχε καποια γυναικα μεσα στο φορουμ που θα ηθελε να υπαρχει μονο ενα φυλο....Μπορει περισσοτεροι αντρες να κανουν ωραια αστεια συνολικα,σε σχεση με τις γυναικες,αλλα δεν νομιζω οτι το φυλο ειναι σημαντικος παραγοντας για να κρινουμε το ποιος εχει χιουμορ και ποιος οχι....Και γενικα ειναι πολυ εκνευριστικο το γεγονος οτι μεσα σε μια παρεα οταν μια γυναικα παει να πει ενα ανεκδοτο η αστειο,ολοι οι αντρες ειναι αρνητικα προκατειλημμενοι...Και υπαρχουν πολλες γυναικες στο καλλιτεχνικο χωρο..Ομως αυτη ειναι η αποψη σου και σεβαστη,αλλα δεν χρειαζεται να κατηγορεις οτι ''κανουμε οτι δεν καταλαβαινουμε..''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μπορει περισσοτεροι αντρες να κανουν ωραια αστεια συνολικα,σε σχεση με τις γυναικες,αλλα δεν νομιζω οτι το φυλο ειναι σημαντικος παραγοντας για να κρινουμε το ποιος εχει χιουμορ και ποιος οχι...

ενταξει ...αυτο λεμε...

και η προκαταληψη δεν ειναι καλη..το καλο χιουμορ πρεπει να εκτιμαται απο οποιον και αν προερχεται...

απλα λεμε στο θεμα χιουμορ οι ανδρες υπερισχυουν...οχι οτι δεν εχουν χιουμορ οι γυναικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
ενταξει ...αυτο λεμε...

και η προκαταληψη δεν ειναι καλη..το καλο χιουμορ πρεπει να εκτιμαται απο οποιον και αν προερχεται...

απλα λεμε στο θεμα χιουμορ οι ανδρες υπερισχυουν...οχι οτι δεν εχουν χιουμορ οι γυναικες...

Ωραια χαιρομαι που ξεκαθαριστηκε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Συγγνωμη βρε συ Lorien, αλλα για να θεωρησεις οτι καποιος εχει χιουμορ θα πρεπει να λεει πραγματα που σε κανουν να κυλιεσαι στα πατωματα?!
Oχι δε νομιζω να ειπα καπου αυτο. Απλά λεω πως μαζι με το επιπεδο ευφυιας και το χαρακτηρα/ιδιοσυγκρασια, τα βιωματα και η καλλιεργεια/τριβη με το χιουμορ, ανεβαζουν τον πηχη και δεν γελω τοσο με τα ιδια πραγματα. Χρειαζομαι κατι νεο και εξυπνο. Το αν θα προκειται για μικρο αστειο ή για ξεκαρδιστικο δεν εχει σημασια. Και οι 2 περιπτωσεις υποκεινται σε αυτη τη θεωρια. Απ'οσο εχω δει απο τον εαυτο μου και κοντινους μου ανθρωπους δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
απλα λεμε στο θεμα χιουμορ οι ανδρες υπερισχυουν
η μελιω νομιζω σου κλονισε το επιχειρημα αγγελε..:P

να προσθεσω οτι αν δειτε και τα βιντεακια που παρεθεσε ο λοριεν θα προσεξετε οτι το χιουμορ αν και υποκειμενικο καμια φορα, βασιζεται στην εξυπναδα, θελει οξυδερκεια , να εισαι γρηγορος , να ξερεις να αυτοσαρκαζεσαι (βασικο) , να μην εχεις κομπλεξ (βασικο) και να εχεις καλη προαιρεση και διαθεση...

παντα θεωρουσα τους ανθρωπους που ειχαν χιουμορ οσο ιδιαιτερο και αν ηταν πολυ εξυπνους και τρομερα σοβαρα ατομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
η μελιω νομιζω σου κλονισε το επιχειρημα αγγελε..:P

...

παντα θεωρουσα τους ανθρωπους που ειχαν χιουμορ οσο ιδιαιτερο και αν ηταν πολυ εξυπνους και τρομερα σοβαρα ατομα...

Αχ, πριονισμένο μου χιούμορ, εδώ δεν είναι η κλίνη του Προκρούστη, αλλά του φίλου μου του Άγγελου ο υπνόσακκος...

- Λοιπόν, Άγγελε, νομίζω ότι αλλότε παραβλέπεις κι άλλοτε δεν (ανα)γνωρίζεις,

- ότι ...οι άγγελοι δεν έχουν χιούμορ, όχι βέβαια επειδή δεν έχουν φύλο,
- ότι...τα παιδιά δεν έχουν χιούμορ, επειδή έχουν μεν φύλο, αλλά παραμένουν ακόμη "αγγελούδια", όσο δεν τα έχει ακόμη αλλοτριώσει(ωριμάσει) ο κοινωνικός τους βίος,
-ότι, σχεδόν μέχρι και τον 19ο (μΧ) αιώνα, οι γυναίκες δεν είχαν καν δικαίωμα στο γέλιο, αν ήθελαν να μην τις θεωρήσουν "ξεδιάντροπες".
-ότι οι άντρες εκδηλώνουν χιούμορ, συνήθως όταν υπερβαίνουν τη φάση της αυτοϊκανοποίησής τους και είναι πια σε θέση, να ξεκινήσουν την υπόλοιπη ζωή τους, πρωτίστως με αυτοσαρκασμό, για την φουντωμένη τους ουρά, και τέλος,
ότι το χιούμορ μόλις αποκτάει χαρακτηριστικά φύλου, γίνεται παγωνιέρα!
Νομίζω; Ίσως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ναι!μιλαμε για χιουμορ υψηλου επιπεδου...αναλογο με αυτο των ηθοποιων που με μια ατακα δεν κρατιεσαι απο τα γελια..δε λεμε για χαζολογημα και χαμογελακια..σε αυτα ειναι καλυτερες οι γυναικες...


lorien δικιο εχεις αλλα οι κυριες του φορουμ κανουν οτι δεν καταλαβαινουν...:hmm::whistle:

γιατι σας ενοχλει να υπαρχουν διαφορες αναμεσα στα δυο φυλα?θα θελατε να υπαρχει μονο ενα φυλο?στην καθημερινοτητα και στον καλιτεχνικο χωρο αυτο βλεπουμε...πολυ περισσοτερους ανδρες απο γυναικες...και σε νεαρη ηλικια ακομα πιο λιγες γυναικες..

τωρα αν θελετε να κλεισετε τα ματια..

Στο φόρουμ υπάρχει ένα μέλος με το όνομα Μελιώ (το νου σου στην αμέλεια) .
Διάβασε καμιά δεκαριά έστω από τα ποστ της και μετά ξαναπέρνα .
Μπορεί να είμαι οφτόπικ και να έπρεπε καλύτερα να παραθέσω επιχειρήματα , αλλά αυτά θα είναι (ή θα θεωρήσεις ότι είναι) υποκειμενικά .
Ενώ αν κάνεις αυτό που σου λέω , μετά θα ξεχάσεις αυτό το μήνυμα σου :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με ενα ατομο δεν αλλαζει ο μεσος ορος και ο γενικος κανονας...
και γυναικες αρσιβαρισρτιες υπαρχουν ..αυτο δε σημαινει πως σαν μεσο ορο οι ανδρες δεν ειναι πιο ισχυροι μυικα απο τις γυναικες...


νας σας φερω ολων των ειδων τα παραδειγματα...
να σας δειξω και γυναικες με μηδενικη αντιληψη χιουμορ?τι σημαινει πως ειναι ολες ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
με ενα ατομο δεν αλλαζει ο μεσος ορος και ο γενικος κανονας...
και γυναικες αρσιβαρισρτιες υπαρχουν ..αυτο δε σημαινει πως σαν μεσο ορο οι ανδρες δεν ειναι πιο ισχυροι μυικα απο τις γυναικες...


νας σας φερω ολων των ειδων τα παραδειγματα...
να σας δειξω και γυναικες με μηδενικη αντιληψη χιουμορ?τι σημαινει πως ειναι ολες ετσι?


αγγελε μου καλε μου αγγελε προσεξε με προσεκτικα:P

δεν μπορεις να ξερεις ποιος εχει χιουμορ και ποιος οχι απολυτα αν δεν τον γνωρισεις... καποιοι εχουν το χαρισμα και ειναι εκδηλο το χιουμορ τους καποιοι ομως πρεπει να νιωσουν ανετα και μετα να το εκφρασουν..

ξερεις ποιοι δεν εχουν χιουμορ αγγελε?? οι κακεντρεχοις ανθρωποι , οι μιζεροι και οι μουντζουφλιδες... δεν ειναι θεμα αντρα γυναικας ειναι θεμα ανθρωπου καλε μου...


πς. εγω ας πουμε ξερεις ποσο χιουμορ εχω??:redface: και μετριοφροσυνη??:redface::P:P:P:P αλλα δεν το δειχνω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aν ηταν εντελως ασχετο με το φυλο δε θα παρατηρουσαμε αυτα που παρατηρουμε moonlight. Δεν ειναι ενα απολυτο θεμα. Σχετιζεται και με το φυλλο, χωρις να ειναι κατι καθοριστικο απαραιτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σχετιζεται και με το φυλλο, χωρις να ειναι κατι καθοριστικο απαραιτητα.
σωστοοοός...

ξερεις ποιοι δεν εχουν χιουμορ αγγελε?? οι κακεντρεχοις ανθρωποι , οι μιζεροι και οι μουντζουφλιδες...
αλλο λαθος εδω...το οτι δεν εχεις χιουμορ δεν σημαινει οτι ειναι κακο απαραιτητα..μπορεις να εισαι πολυ καλος ανθρωπος...σπανιο βεβαια να μην εχεις καθολου...

τι προκαταληψη ειναι αυτη?
δεν πρεπει ολοι να εχουμε χιουμορ!οπως δεν πρεπει να πιανει απαραιτητα το χερι μας στη ζωγραφικη ή τη μουσικη.πχ
το χιουμορ οπως και πολλα αλλα ταλεντα δεν ειναι για ολους και ετσι πρεπει να ειναι!αν τα ειχαν ολοι τοτε τι αξια θα ειχαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top