Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
και εν γένει θα ηρεμήσει η πλάση από τις αδικαιολόγητες φοβίες που τυχόν έχετε.

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.

Τι σκέφτεσαι φεγγάρω μου; Αφού έτσι είναι. Πραγματικά θυμώνω όταν βλέπω ανθρώπους φοβισμένους με τους υπολογιστές. Όπως όταν παίρνει ο άλλος ένα αμάξι και φοβάται να πατήσει το γκάζι πάνω από τα 10χμ/ω και πάει όλη η εθνική οδός σα να συνοδεύει πομπή τον Ανδρέα Παπανδρέου από το Ωνάσειο ως την Εκάλη.

Όταν παίρνεις κάτι, το παίρνεις για να το χρησιμοποιήσεις μέσα σε λογικά πλαίσια και όχι για να το φοβάσαι (πολλές φορές και αδικαιολόγητα). Άκου σκηνικό.... Προχτές αναβαθμίζαμε τηλεφωνικώς ένα pc με linux μ' ένα φίλο. Μου κάνει "Κόλλησε μετά την αναβάθμιση, ζητάει κωδικό να μπει στο desktop". Του λέω τι διανομή έχεις; Μου λέει την 8.10 είχα και αναβαθμίζω στην 9.04 (κωδικοί που αντικατοπτρίζουν ημερομηνίες εκδόσεων του Ubuntu Linux). Ε λέω πάει στα κομμάτια, Ubuntu έχει, θα κυλήσει χάρμα η διαδικασία και θα είμαστε οκ! Μου λέει τι Ουμπούντου... Τι είναι αυτό.... Εγώ ένα Μονομάχο έβαλα! Πρώτη κεραμίδα στο κεφάλι μου!:mad:

Λεω κι εγω τι διάολο μου λέει;;; Μονομάχος;;; Δεν έχω ιδέα από την κάθε καινούρια διανομή που ξεφυτρώνει σα μανιτάρι και υπόσχεται δηθεν ευκολία όλα σε ένα DVD. Googlάρω λοιπόν και όντως έτσι ήταν. Μια διανομή βασισμένη στο Ubuntu, ελληνική, που υποτίθεται ότι είναι όλα σε ένα νοικοκυρεμένα. Για να μη στα πολυλογώ, ο δημιουργός της διανομής δεν είχε ακολουθήσει πιστά το δρόμο του Ubuntu και έπρεπε να μυρίσω τα νύχια μου ότι το Username που ζήταγε από τους χρήστες, ήταν το όνομά του "emcpn" !!! Φυσικά ούτε αυτό δούλεψε!:mad:

Toυ λέω "ποιός σου είπε να ξεκινήσεις με τέτοιο πράμα"; Μου λέει "ένας φίλος. Κρίμα λέει, άσ' το θα κάνω φορμάτ". Του λέω "δεν είναι λύση αυτή! Θα ψάξω το βράδυ και θα σου πω, μη σβήσεις τίποτα". Τελικά άκαρπες όμως οι προσπάθειες. Και το παιδί εμφανώς στενοχωρημένο λέει "θα κάνω φορμάτ... Μπορείς να μου φέρεις σε DVD τη νέα έκδοση του Μονομάχου;" Δεύτερη κεραμίδα!:mad: Σα να μου λέει "Δε μ' αρέσει το ψάρι, μπορείς να μου τηγανήσεις ξανά ένα ψάρι να δοκιμάσω;":confused:


Και αναρρωτιέμαι τι παιδεία υπάρχει λοιπόν στα PC... Που δεχόμαστε λογισμικό από φίλους επειδή τάχα μας είπαν ότι είναι όλα σε ένα νοικοκυρεμένα; Που μας πετάνε ένα παράθυρο διαφήμισης και φοβόμαστε να κλείσουμε μετά το PC μη μεταδοθεί ο ιος; (που πίστεψέ με, αν είναι να μεταδοθεί, δεν περιμένει να το κλείσεις. Του αλλάζει τα φώτα κατευθείαν) Η που με την πρώτη τρικλοποδιά, αμέσως φορμάτ;;;

Πήρατε ένα pc. ΜΗΝ το φοβάστε. Και να γίνει βλακεία μια φορά, άνθρωποι είμαστε όλοι, κι εγώ την έχω πατήσει όταν δεν ήξερα. Ρώτησα, έψαξα, googlαρα, έβαλα και λίγο το μυαλουδάκι μου και τωρα νιώθω ότι είμαι πιό ολοκληρωμένος αναφορικά με γνώσεις pc!:)

Και προφανώς του φίλου που σας λέω, δεν θα του πάω το μονομάχο, αλλά ένα σετ από CD με διανομές για να δοκιμάσει live και να διαλέξει, αφού φυσικά του εξηγήσω τις βασικές διαφορές τους και τις διαδικασίες της καθεμιάς. Δεν του πετάς ένα DVD και τον αφήνεις έρμαιο επειδή εσυ στο μπακάλικο έβαλες μονομάχο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ο δημιουργός της διανομής δεν είχε ακολουθήσει πιστά το δρόμο του Ubuntu και έπρεπε να μυρίσω τα νύχια μου ότι το Username που ζήταγε από τους χρήστες, ήταν το όνομά του "emcpn"
Ο δημιουργός δίνει έτσι χύμα το root account; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Ο δημιουργός δίνει έτσι χύμα το root account; :worry:

Τι να σου πω, κι εγώ δεν ξέρω τι γίνεται σ' αυτές τις μανιταροειδείς διανομές... Το χάος το ίδιο! Και πες πάει στα κομμάτια, πέρα από όποια κακόβουλη χρήση του Username... άμα δεν πάει ο χρήστης να ψάξει ψύλλο στ' άχυρα μέσα σε threads και posts, δεν τον βρίσκει καν τον κωδικό και μένει με ένα prompt στον GDM για Username... Είναι πραγματικά χρηστική μια διανομή από κει και πέρα;:hmm:

Και φυσικά δεν κατηγορώ τους χρήστες. Το κατηγορώ μου απευθύνεται στους μυητές και δημιουργούς. Οι μέν πρώτοι γιατί δεν κάνουν τη ζωή πιό απλή στο νέο χρήστη με αυτό που πρότειναν, και οι δεύτεροι γιατί δεν κάνουν τη ζωή πιό απλή στο νέο χρήστη με αυτό που δημιούργησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Τ Το κατηγορώ μου απευθύνεται στους μυητές και δημιουργούς. Οι μέν πρώτοι γιατί δεν κάνουν τη ζωή πιό απλή στο νέο χρήστη με αυτό που πρότειναν, και οι δεύτεροι γιατί δεν κάνουν τη ζωή πιό απλή στο νέο χρήστη με αυτό που δημιούργησαν.
Δεν ξέρω τελευταία τι παίζει,αλλά τα Linux ήταν πάντα μαλωμένα με την ευκολία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Και αναρρωτιέμαι τι παιδεία υπάρχει λοιπόν στα PC... Που δεχόμαστε λογισμικό από φίλους επειδή τάχα μας είπαν ότι είναι όλα σε ένα νοικοκυρεμένα; Που μας πετάνε ένα παράθυρο διαφήμισης και φοβόμαστε να κλείσουμε μετά το PC μη μεταδοθεί ο ιος; (που πίστεψέ με, αν είναι να μεταδοθεί, δεν περιμένει να το κλείσεις. Του αλλάζει τα φώτα κατευθείαν) Η που με την πρώτη τρικλοποδιά, αμέσως φορμάτ;;;

Τι σκέφτεσαι φεγγάρω μου; Αφού έτσι είναι. Πραγματικά θυμώνω όταν βλέπω ανθρώπους φοβισμένους με τους υπολογιστές. Όπως όταν παίρνει ο άλλος ένα αμάξι και φοβάται να πατήσει το γκάζι πάνω από τα 10χμ/ω και πάει όλη η εθνική οδός σα να συνοδεύει πομπή τον Ανδρέα Παπανδρέου από το Ωνάσειο ως την Εκάλη.

βαλτερακο μου καλε ακουσε με λιγο... και αν ειμαι οφ τοπικ να το αφαιρεσετε.. και γω θυμωνω με αυτους που κρατανε το αυτοκινητο και πανε σαν χελωνες γιατι εγω παω με 120 σε κανονικο δρομο και αμα μου δωσεις και δυνατο τουτου τοτε δεν ξερω και γω με ποσα θα πηγαινα αλλα απο την αλλη τους καταλαβαινω γιατι δεν ειναι ολοι το ιδιο...

εγω πηρα κομπιουτερ λογω δουλειας πριν ενα δυο χρονια. δεν ηξερα καν πως ανοιγει το ρημαδι. ωρα για να παω να μαθω δεν εχω και οτι εμαθα ηταν απο μονη μου και απο μικρα πραγματακια που μου εξηγουσαν... για μενα αυτο ειναι επιτευγμα γιατι αν πηγαινα καπου να μαθω πιστεψε με χαζη δεν ειμαι θα το ξεπεταγα σε χρονο τε τε.

οταν ομως ειχω ηδη παθει ζημια με ιο στο πισι παλιοτερα και πιστεψε με δεν μπορω να μην εχω πισι ειδικα κατα την διαρκεια της χρονιας τοτε καταλαβαινεις οτι για μενα ειναι σημαντικο να μην το ξαναπαθω ή να μαθω πως να προσεχω. δεν ειναι το θεμα να παθει κατι ο υπολογιστης. μωρε ας γινει κομματια ποιος νοιαζεται το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να μην εχω λογω δουλειας επι καθημερινης βασεως.

μαθε να μην εισαι αυστηρος με τον κοσμο βαλτερακο μου που δεν ξερει ή δεν εχει την δυνατοτητα να μαθει καποια πραγματα με σενα. και πιστεψε με υπαρχουν σοβαροτερα πραγματα για να θυμωνει κανεις απο αυτα.... :)

φιλικα μουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
μαθε να μην εισαι αυστηρος με τον κοσμο βαλτερακο μου που δεν ξερει ή δεν εχει την δυνατοτητα να μαθει καποια πραγματα με σενα. και πιστεψε με υπαρχουν σοβαροτερα πραγματα για να θυμωνει κανεις απο αυτα.... :)

φιλικα μουν...

Καταρχήν όχι δεν είσαι off-topic. Ίσα ίσα θα μπορούσε να βγεί και γόνιμος διάλογος από εδώ. Κατα δεύτερον πως προείπα 2 στιγμές πιό πάνω, δεν είμαι αυστηρός με το χρήστη, οπότε μην με χτυπάς με το γάντι πλάγια παρεξηγημένη! :P Είμαι αυστηρός με όλους εκείνους που δεν φρόντισαν ώστε ο χρήστης να μπορεί να είναι οκ στη δουλειά του και εν γένει στη χρήση του αντικειμένου το οποίο πλήρωσε από τον κόπο του. Δημιουργούς και μυητές που δημιουργούν φοβίες σε σένα και κάθε άλλο απλό χρήστη!

Σκέψου ότι εγώ στη Β Γυμνασίου είχα ένα αρχαίο PC. Πάω λοιπόν να μάθω Computer σε ένα φροντιστήριο, γιατί ήθελε λέει ο πατέρας μου να μου πάρει καινούριο και να μάθω να χρησιμοποιώ για δουλειές.

Χαρακτηριστικά μου είχε πει κι όλας "Είναι πολύ χοντρή, μη γελάσεις όταν τη δεις" αλλά ας το παραλείψουμε αυτό!:D

Κάθομαι λοιπόν: Πρώτο μάθημα, πως βάζουμε τα χέρια στο πληκτρολόγιο, τα δάχτυλα συγκεκριμένα.

Επόμενη βδομάδα: Επεξεργαστής κειμένου τύπου DOS (μαύρη οθόνη, κι έτσι, ουτε καν Windows 95/3.11). Γράψε μου λέει μια οθόνη όλο "ααααααα"

Επόμενη βδομάδα: Γράψε μου μια οθόνη όλο "ββββββ"

Έφυγαν αρκετά λεφτά έτσι μη στο πολυλογώ, μέχρι που την έστειλα στο διάολο κι έφυγα. Πηρα λοιπόν μετά από λίγο καιρό ένα pc με windows και άρχισα μόνος μου, τσουκου τσουκου. 1997 αυτό ε! Κράτα την ημερομηνία! Ε μέχρι και το 2003 ξέρω γω, τύχαινε να κολλάω ιούς και σε πιό καινούρια μηχανήματα που έπαιρνα. Φυσικά όσο πέρναγε ο καιρός μάθαινα να προστατεύομαι!

Δε μπορεί να με πει κανεις χαζό, όπως δεν λέει και κανείς εσένα τώρα χαζή. Απλούστατα, η ασχετοσύνη και η κομπογιαννοσύνη-ασυδοσία-απατεωνιά-αδιαφορία, των "έμπειρων", έχει γεμίσει τον κόσμο με φοβίες.

Θες έμπειρο;;; Κάτσε με ένα φίλο που είναι 10 χρόνια στους υπολογιστές, ή κάποιον απόφοιτο αξιόλογου τμήματος πληροφορικής και ρώτα ότι θέλεις. Όχι "μπακάληδες" και "ειδικούς" που θα ρθουν 10 λεπτά, θα σου πούν "πάτα F8" χωρίς να σου πουν ΓΙΑΤΙ μπαίνουν σε safe mode και μετά "ααα ναι μωρέ, τα ψιψιψίνια με τα κοκοκοψαρα είναι, δε το ξέρω καλά, πάτα του ένα φορμάτ".

Απλά πράγματα! Κατάλαβες τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
οπότε μην με χτυπάς με το γάντι πλάγια παρεξηγημένη! :P

βρε βαλτερ μου αν ημουν παρεξηγημενη δεν θα στο πεταγα πλαγιως πιστεψε με αλλα στη μουρη:P

Είμαι αυστηρός με όλους εκείνους που δεν φρόντισαν ώστε ο χρήστης να μπορεί να είναι οκ στη δουλειά του και εν γένει στη χρήση του αντικειμένου το οποίο πλήρωσε από τον κόπο του. Δημιουργούς και μυητές που δημιουργούν φοβίες σε σένα και κάθε άλλο απλό χρήστη!

τωρα εισαι πιο ξεκαθαρος..

Θες έμπειρο;;; Κάτσε με ένα φίλο που είναι 10 χρόνια στους υπολογιστές,

και αμα δεν εχω δηλ. τι να κανω??:confused:

άποιον απόφοιτο αξιόλογου τμήματος πληροφορικής

α καλα τωρα σωθηκες.. σε πληροφορω οτι οσους ξερω που ειναι υποτιθεται γνωστες του αντικειμενου ειναι ασχετοι σε πρακτικα θεματα... οχι ολοι φυσικα αυτοι που ετυχε να δω εγω.. ενα φιλαρακι μου που ειναι γατα σ'αυτα δεν εχει καμια σχεση με το αντικειμενο. οτι εμαθε το εμαθε μονος του...

Κατάλαβες τώρα;

το καλο μαζι μου ειναι οταν μου εξηγουν ετσι απλα παντα καταλαβαινω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Επειδή δε μπορώ να το βλέπω αυτό το μήνυμα με τέτοια (μερικώς) λάθος συμβουλή και να μην απαντάω, να με συγχωρείς κατα τ' άλλα συμπαθέστατη tinkerbell :) αλλά θα απαντήσω:


1) ΠΟΤΕ δεν πατάμε οποιαδήποτε βλακεία πεταχτεί ΑΠΟ ΤΟΝ BROWSER

Αυτές οι βλακείες περιλαμβάνουν pop-ups διαφημίσεων ή και ψευτικα applications πχ στο Facebook σου εμφανίζει μια διαφήμιση τύπου "Ο Νικος είπε αυτό" κι ο Νίκος όντως είναι φίλος σου αλλά δεν το χει πει καν.
Η με msn τύπου παράθυρα, κι εκεί διαφήμιση είναι!

2) ΑΝ για οποιοδήποτε λόγο ΑΝΟΙΞΕΙ αυτή η βλακεία, δεν πατάμε ΤΙΠΟΤΑ μέσα στο χώρο της διαφήμισης. ΟΥΤΕ yes , ΟΥΤΕ no, ΟΥΤΕ τον κάλο στο δεξί μας δάχτυλο. Πατάμε το Χ στο παράθυρο TOY BROWSER ή τη μπάρα του στην taskbar και δεξί κλικ ---> Κλείσιμο/Έξοδος!

Πιθανό να μην έχεις και τόσο άδικο.
Και για να είμαι ειλικρινής, προσπαθώ να θυμηθώ το τελευταίο ανάλογο παράθυρο που μου 'τυχε να δω και να θυμηθώ αν είχε επιλογές του τύπου που περιέγραψα νωρίτερα ("ναι", "όχι" κλπ κλπ). Αλλά δεν μπορώ.... :worry:
Ίσως επειδή τα τελευταία που έχω δει εδώ και πάάάάρα πολλούς μήνες είναι μόνο κάτι διαφημίσεις σε ιν.τζιαρ ή μετεό που έχουν μόνο το "Close" ("X") και τίποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
βρε βαλτερ μου αν ημουν παρεξηγημενη δεν θα στο πεταγα πλαγιως πιστεψε με αλλα στη μουρη:P

Ούτε λίγο σασπένς;:(:P



τωρα εισαι πιο ξεκαθαρος..

Το ξέρω καλή μου Σεληνοφεγγάρω!:)



και αμα δεν εχω δηλ. τι να κανω??:confused:

ξέρω ένα ωραίο thread που κάτι τυπάκια θα σου απαντήσουν αμέσως:

https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=11775 :D


α καλα τωρα σωθηκες.. σε πληροφορω οτι οσους ξερω που ειναι υποτιθεται γνωστες του αντικειμενου ειναι ασχετοι σε πρακτικα θεματα... οχι ολοι φυσικα αυτοι που ετυχε να δω εγω.. ενα φιλαρακι μου που ειναι γατα σ'αυτα δεν εχει καμια σχεση με το αντικειμενο. οτι εμαθε το εμαθε μονος του...

https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=11775 λέμε!:D

το καλο μαζι μου ειναι οταν μου εξηγουν ετσι απλα παντα καταλαβαινω...:)

Δεν είμαι αξιολάτρευτος τελικά;:clapup:



Πιθανό να μην έχεις και τόσο άδικο.
Και για να είμαι ειλικρινής, προσπαθώ να θυμηθώ το τελευταίο ανάλογο παράθυρο που μου 'τυχε να δω και να θυμηθώ αν είχε επιλογές του τύπου που περιέγραψα νωρίτερα ("ναι", "όχι" κλπ κλπ). Αλλά δεν μπορώ.... :worry:
Ίσως επειδή τα τελευταία που έχω δει εδώ και πάάάάρα πολλούς μήνες είναι μόνο κάτι διαφημίσεις σε ιν.τζιαρ ή μετεό που έχουν μόνο το "Close" ("X") και τίποτε άλλο.

Αυτά τα Cosmote κλπ στο in.gr δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Πατάς το Χ και καθάρισες. Γενικά σε άλλα όμως, πάντα Χ. Όχι ΝΟ ΓΙΕΣ και τα λοιπά αρνητικοσυγκαταβατικά!:D

Οτιδήποτε εντός παραθυρίου, φεύγει εκτός πισίου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ξέρω ένα ωραίο thread που κάτι τυπάκια θα σου απαντήσουν αμέσως:

https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=11775 :D




https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=11775 λέμε!:D

:hmm: τι εννοεί ο ποιητής; :hmm:



Αυτά τα Cosmote κλπ στο in.gr δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Πατάς το Χ και καθάρισες. Γενικά σε άλλα όμως, πάντα Χ. Όχι ΝΟ ΓΙΕΣ και τα λοιπά αρνητικοσυγκαταβατικά!:D

Οτιδήποτε εντός παραθυρίου, φεύγει εκτός πισίου!:D

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ: πως τα συγκεκριμένα δεν είναι τίποτα σπουδαίο!!! (μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε, μου φαίνεται :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
:hmm: τι εννοεί ο ποιητής; :hmm:

Τίποτα. Το λίνκ για το θέμα ήθελα να βάλω απλά, έβαλα λίνκι που εστίαζε σε πόστ. Θα το αλλάξω με την αυγούλα, γιατί πάω τώρα για ξεκούραση!:)

Edit: Το έκανα τώρα τελικά. Δε μου αρέσει να αφήνω πίσω εκκρεμότητες.




Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ: πως τα συγκεκριμένα δεν είναι τίποτα σπουδαίο!!! (μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε, μου φαίνεται :P)

Τινκερβέλλιον, μη μου πας κόντρα εμένα για θα στα μασουλήσω τα φτερά και δε θα ξαναπετάξεις!:pfff:

Μου μάθατε όλοι, βρήκατε αθώο και γλυκούλι το Βαλντεράκι και το πειράζετε!:baby::baby::baby::panwkatw::panwkatw::panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
...
Τινκερβέλλιον, μη μου πας κόντρα εμένα για θα στα μασουλήσω τα φτερά και δε θα ξαναπετάξεις!:pfff:

Μου μάθατε όλοι, βρήκατε αθώο και γλυκούλι το Βαλντεράκι και το πειράζετε!:baby::baby::baby::panwkatw::panwkatw::panwkatw:

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι! τα φτεράκια μου!!!!!!!!!!!!!! :kill: :kill: :kill:















:offtopic: :oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Είδα στο site των Multirama ότι έχουν μια υπηρεσία επισκευής PC (https://www.multirama.gr/support/techsupport/computerrepair). Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μόνο αν έχεις αγοράσει από εκεί το PC; Ξέρει κανένας; Την έχει χρησιμοποιήσει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Είδα στο site των Multirama ότι έχουν μια υπηρεσία επισκευής PC (https://www.multirama.gr/support/tech...computerrepair). Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μόνο αν έχεις αγοράσει από εκεί το PC; Ξέρει κανένας; Την έχει χρησιμοποιήσει; :hmm:
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=19410
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Ήρθε ένας φίλος με ένα σκληρό δίσκο Transcend Storejet 320gb να αντιγράψει στον υπολογιστή μου κάποια τραγούδια και ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει το δίσκο. Ψάχνω στο internet για drivers και δε βρίσκω. Τϊ να φταίει; μήπως το ότι έχω windows vista; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Ήρθε ένας φίλος με ένα σκληρό δίσκο Transcend Storejet 320gb να αντιγράψει στον υπολογιστή μου κάποια τραγούδια και ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει το δίσκο. Ψάχνω στο internet για drivers και δε βρίσκω. Τϊ να φταίει; μήπως το ότι έχω windows vista; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Απ την στιγμή που ο δίσκος είναι sata τα vista μπορούν να θεωρηθούν μόνο σαν αβαντάζ.
Κάτι άλλο είναι.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δε με βοήθησε κάπου. Μπορείς αν θέλεις να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Sorry!Αυτή τη στιγμή δεν είμαι σε θέση να δώσω λύση.

Edit:Έχεις μία συσκευή USB plug and play οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις(αν δεν το έκανες ήδη )είναι ενημέρωση των USB απ'την διαχείριση συσκευών.
Έχοντας vista υποθέτω ότι το pc σου είναι σχετικά καινούργιο και δεν χρειάζεται αναβάθμιση το BIOS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top