Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επισης απο εκεινο το φορτωμενο ρολοι για γυναικειο καρπο, θα προτιμουσα τουλαχιστον ενα φορτωμενο που να ειναι πιο κομψο, οπως πχ αυτο :



Εχει 90 πετραδια επανω αλλα δε κανει τρελο μπαμ οπως το αλλο.

Και να ρωτησω κατι τωρα εγω : ποσο ακριβο φαινεται αυτο το ρολοι οπως το βλεπετε ; Ποσο δειχνει οτι κοστιζει περιπου ; Πειτε χωρις να το ψαξετε, αλλιως δεν εχει νοημα. Και χωρις να το αναλυσετε. Σα να το βλεπατε να το φοραει καποια γυναικα σε μια συναντηση, δεξιωση, κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αντε βρε που συμφωνησαμε τωρα μονο! Απλά οι αλλες ειναι με θετικες και ειναι σιωπηλες, ninja.

Συμφωνουμε οντως. Οσο πιο φορτωμενο ειναι κατι, τοσο πιο καλλιτεχνης πρεπει να σαι για να βγει καλο. Και παλι μεχρι ενα σημειο. Αμα φτασει να εχει 30 μπαχαρικα η σαλτσα, χανει αντι να κερδιζει, οσο μαγειρας και να σαι.

Πχ απο τα παρακατω ρολογια :

Αυτο φωναζει "rich" :



ενω πχ αυτα φωναζουν "smart n elegant" : (τυχαια τα βρηκα για να δωσω το στιγμα ως προς τον τυπο-ιδεα ρολογιου που καμουφλαρεται σε βραχιολι)


Επισης απο εκεινο το φορτωμενο ρολοι για γυναικειο καρπο, θα προτιμουσα τουλαχιστον ενα φορτωμενο που να ειναι πιο κομψο, οπως πχ αυτο :



Εχει 90 πετραδια επανω αλλα δε κανει τρελο μπαμ οπως το αλλο.

Και να ρωτησω κατι τωρα εγω : ποσο ακριβο φαινεται αυτο το ρολοι οπως το βλεπετε ; Ποσο δειχνει οτι κοστιζει περιπου ; Πειτε χωρις να το ψαξετε, αλλιως δεν εχει νοημα. Και χωρις να το αναλυσετε. Σα να το βλεπατε να το φοραει καποια γυναικα σε μια συναντηση, δεξιωση, κλπ.

Ε τωρα επελεξες ενα αθλιοτατο φορτωμενο με 3 που τρωγονται...
Εαν επρεπε να επιλεξω καποιο θα ηταν αυτο που εβαλε η Λαβ, διαφορετικα αυτο:


Αλλα και παλι δεν ειναι του γουστου μου τα λεπτεπιλεπτα ρολογια...Προτιμω τα μεγαλα και ας ειναι και αντρικο εν αναγκη...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε αυτο : "Η ομορφια για μενα δεν περιοριζεται αναγκαστικα απο κατι οπως το κοστος υλικων"...δηλαδη ακριβως το ιδιο σχεδιο, χρωμα κ.λ.π. σε μπλουζα ας πουμε εαν ειναι απο ενα αθλιο συνθετικο υφασμα ειναι το ιδιο ομορφο με κεινο που ειναι απο ενα ποιοτικο υφασμα? Ελπιζω πως οχι...
Αν δε κανω λαθος ειπες οτι τα ρουχα δεν ειναι ιδιο παραδειγμα με τα κοσμηματα κλπ...
Σαφως και στο ρουχο η ποιοτητα υφασματος παιζει ρολο γιατι ειναι πιο απτο και αναγνωρισιμο απ'ολους. Νομιζεις οτι το ιδιο ευκολα ξερει ο καθενας να διακρινει την φθηνη απο την ακριβη πετρα, το επιχρυσο απο το χρυσο ; Δε νομιζω. Και αυτοι που μπορουν θα ειναι ειτε γυναικες ειτε χρυσοχοοι απο αντρες :P

To θεμα ειναι οτι ειπες οτι η εμφανιση (ομορφια δλδ) εξαρταται απαραιτητα απο την αξια. Στο οποιο διαφωνω. Πρωτο λογο εχει το σχεδιο. Σαφως και τα υλικα, αλλα σε 2η φαση.

Ενιγεουει, προσωπικα προτιμω την ποιοτητα ακομα και ειναι απο παγκο και καλαθια, παρα το αντιθετο...
Δεν ειπε το αντιθετο και κανεις εδω..Το οτι η αξια δεν ανεβαζει απαραιτητα την ομορφια λεω τοση ωρα. Τιποτα αλλο. Α , και οτι το πολυ, ευκολα γινεται λιγο ή κιτς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ΟΠως επισης και το λιτο πολλες φορες ειναι αδιαφορο...
Οποτε επανερχομαστε στο θεμα γουστου και σωστης χρησης...
Το ποσοι διαθετουν τα παραπανω ειναι αλλο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε τωρα επελεξες ενα αθλιοτατο φορτωμενο με 3 που τρωγονται...
Και το αρχικο που σου αρεσε να βαλεις, παλι τα αλλα θα διαλεγα, για τον ιδιο λογο. Το 1ο το φτιαχνει οποιοσδηποτε, δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο, απλα πεταξαν πετρες επανω. Τα αλλα ομως εχουν ιδιαιτεροτητα, εμπνευση. Μετραει πιο πολυ για μενα.

Αλλα και παλι δεν ειναι του γουστου μου τα λεπτεπιλεπτα ρολογια...Προτιμω τα μεγαλα και ας ειναι και αντρικο εν αναγκη...
Νταξει, αλλο αυτο. Ειπαμε. Γουστα. :)


Ποσο φαινεται να κοστιζει το ρολοι που εβαλα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι αλλα το λιτο δε θα το δεις και θα πεις "θεε μου τι φορεσε το ατομο". Απλα δε θα πεις/σκεφτεις τιποτα.;)

Αν ο σκοπος μας ειναι να τραβηξουμε οσο περισσοτερα βλεμματα γινεται , να φορεσουμε και ρολοι τοιχου. 20 ευρω και θα μας κοιτανε ολοι στανταρ!

Και ειναι πιο ευκολο να κανεις ενα κομψο/ομορφο αντικειμενο οταν ειναι λιτο, απότι οταν το φορτωνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.


ΠΟιο απ ολα?
Δε με διαβαζεις :whistle:

Επισης απο εκεινο το φορτωμενο ρολοι για γυναικειο καρπο, θα προτιμουσα τουλαχιστον ενα φορτωμενο που να ειναι πιο κομψο, οπως πχ αυτο :



Εχει 90 πετραδια επανω αλλα δε κανει τρελο μπαμ οπως το αλλο.

Και να ρωτησω κατι τωρα εγω : ποσο ακριβο φαινεται αυτο το ρολοι οπως το βλεπετε ; Ποσο δειχνει οτι κοστιζει περιπου ; Πειτε χωρις να το ψαξετε, αλλιως δεν εχει νοημα. Και χωρις να το αναλυσετε. Σα να το βλεπατε να το φοραει καποια γυναικα σε μια συναντηση, δεξιωση, κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για μενα το αδιαφορο ειναι και ασχημο. Το τι σχολια μπορει να κανω δε νομιζω οτι ειναι κατι που θα επρεπε να σε απασχολει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε με διαβαζεις :whistle:

Δηλαδη θελεις εσυ τωρα απο μια φωτο να καταλαβω ενα τα πετραδια ειναι ζιργκονακια ας πουμε ή μπριγιαν και εαν επισης ο μπρασελες ειναι ασημιενιος ή λευκοχρυσος, ωστε να καταληξω και στο ποσο περιπου μπορει να κοστιζει?! :confused:
Τρελλος παπας σε βαπτισε καρδια μου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το 2ο ενικο ηταν σχημα λογου προφανως.Ουτε "με απασχολουν" τι σχολια θα κανει ο καθενας. Εννοω οτι ενα αδιαφορο ρολοι/κοσμημα, απλα περναει απαρατηρητο. Δεν βλεπουμε καποιον και λεμε "πωωω πω τι αδιαφορο βραχιολι που φοραει". Δεν λειτουργει ετσι ο εγκεφαλος. Αυτο θα το κανει με κατι που τραβαει βλεμματα και δεν ειναι ομορφο. Γιαυτο λεμε οτι το λιτο ειναι πιο δυσκολο να κανει ασχημη κακη εντυπωση, απο το φανταχτερο. Επαναλαμβανω, εκτος βεβαια, αν για καποιον η ομορφια ειναι αρρηκτα συνυφασμενη με τη φανταχτεροτητα (αν υπαρχει τετοια λεξη). Οπότε πασο.

Δηλαδη θελεις εσυ τωρα απο μια φωτο να καταλαβω ενα τα πετραδια ειναι ζιργκονακια ας πουμε ή μπριγιαν και εαν επισης ο μπρασελες ειναι ασημιενιος ή λευκοχρυσος, ωστε να καταληξω και στο ποσο περιπου μπορει να κοστιζει?! :confused:
Τρελλος παπας σε βαπτισε καρδια μου!:P
Και αν το εβλεπες σε μια γυναικα πανω που περνουσε διπλα σου, δε θα μπορουσες να το περιεργαστεις. Αν δεν ειχε και πολυ φως ο χωρος , ουτε τα πετραδια θα εβλεπες για να δεις τι κανουν με το φως, αρα κοψιμο και ποιοτητα κλπ.

Στο περιπου πες, ποσο δειχνει κι ας μην το χουμε μπροστα μας. (και το αλλο το φορτωμενο εικονα ειναι, αλλα δειχνει ακριβο κι αυτο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με βάλατε στο τριπάκι να ψάξω κι εγώ ρολόγια που μου αρέσουν, να σας δειξω πως αντιλαμβάνομαι προσωπικά το μινιμαλισμό και βρήκα ένα που το ερωτεύτηκα παράφορα:

:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Ένα ακόμη (που δεν μου άρεσε τόοοσο όσο το προηγούμενο, αλλά είναι επίσης του γούστου μου):

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μιαααα που τ'αναφεραμε και ψαχνομαι για ρολοι, αυτο πως σας φαινεται;


Θελω λευκο, σχεδον αντρικο (και να μην ειχε το ροζ ατσαλι δηλαδη θα το προτιμουσα) και με μεγαλο καντραν.. Εχετε δει τιποτα καλο; :x
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πολύ ωραίο το από πάνω λοουβ! Εγκρίνω! :D:D

Προτάσεις, για να χουμε επιλογές..


DKNY



ή σε άλλο στυλ..

Emporio Armani




Εμένα μ αρέσουν πολύ και του Mango, δεν ξέρω πώς θα σου φανούν..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ωραιο κι αυτο Λια. Κανει λιγο σε σταγονα.
Corpse μαρεσει. Ομως νομιζω αν ηταν ολο απλα λευκο δε θα ταν το ιδιο ωραιο.
Αλλα τι πραγμα ειναι αυτο να θελετε αντρικα μεγαλα ρολογια ;

Θελεις δλδ ενα απλο λευκο μεγαλο αντρικο ρολοι ; Οπως πχ οι παπουδες μας ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Θελω λευκο, σχεδον αντρικο (και να μην ειχε το ροζ ατσαλι δηλαδη θα το προτιμουσα) και με μεγαλο καντραν.. Εχετε δει τιποτα καλο; :x

To λουράκι δε θα έπρεπε να σε δεσμεύει. Μπορείς να το αλλάξεις σε ό,τι χρώμα θες!
Στο καντράν δώσε βάση.
Για παράδειγμα ορίστε αυτό που είναι περίπου το ίδιο σχέδιο με αυτό που έβαλες και δεν έχει ροζ.:P



Μ΄αρέσουν και αυτά πολύ και είναι και στην ίδια τιμή πάνω κάτω:


Μέχρι πόσα λεφτά μιλάμε;
Θέλεις οπωσδήποτε να έχει χρονογράφους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Απο Πειραως περασα χθες και το ειδα, δε το ειχα υποψιν μου. Χμμ..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλυψακι το 2ο μου αρεσει καπως, ειναι κοντα σ'αυτο που επισης μ'αρεσει:

τα υπολοιπα μου φανηκαν πολυ κοριτσιστικα :P :ksynw to moysi moy:

Λορι δεν ξερω τι μανια εχει πιασει γενικως, εγω τα προτιμω τα ανδρικα γιατι μου φαινονται πιο κλασικα και πιο ευκολα στο να κανουν εφφε χωρις πολλα πολλα :p

Ηρουδιμ οχι, δε θελω απαραιτητα χρονογραφους αν και μου αρεσουν αρκετα. Εχεις δικιο για το λουρακι, ειχα αποκλεισει ο,τι δεν ειχε λευκο :blonde:

Ω μπερδεμα, οσο χαζευω τοσο σε αλλ'αντ'αλλων καταληγω. Οταν βγω γυρα να τα δω και 3δ γιατι απ'τις φωτο μπορει να τα φανταζομαι αλλιως, θα βαλω φωτο με τα επικρατεστερα, προς το παρον απο ανδρικο λευκο κατεληξα να ζαχαρωνω αυτο :S

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Το ρολόι που χτυπούσε ρυθμικά χρόνια τώρα στη γωνιά σταμάτησεεεεεεεεεεεεεεε ..:P
Με παρασύρατε θα ποστάρω κι εγώ μερικά ρολόγια












Πειράζει που κάποιες φορές μου αρέσουν και κάτι τέτοια κομμάτια
Που μου δίνουν την αίσθηση πως φορώ μίντι ροζ ταγιερ ,μαλλί λάχανο
και πάω βόλτα στο Ζάππειο ?





Ετούτο τώρα δεεεεεν είναι ρολόι είναι ο αυτόματος εκφραστής
συναισθημάτων γιατί όταν σε ρωτάει ο λεγάμενος
" πες μου τι νιώθεις για μένα ? "εσύ αντί να του πεις
" κοιταξε τα μάτια μου και θα καταλάβεις "
του δείχνεις το δάχτυλο ... εμμ το χέρι ήθελα να πω !




Κορπς ... σε αρέσει τούτο ?



Αυτό πάντως αρέσει σε μένα !!



Και στην άλλη του εκδοχή λέω να το πάρω δώρο στην Ντράμμι :D
( έχει και μπονους τρακ αυτόγραφο του αλις κούπερ :P )


Πάντως Κορπς για να επανέλθω στο ζητούμενο του λευκού ρολογιού
θα σου έλεγα πως ήτο μόδα φέτο αλλά ολίγον τι καλοκαιρινό αν το πάρεις τώρα σε δυο
μήνες δεν θα το φοράς οπότε έχω να σου προτείνω μερικά που θαρρώ ταιριάζουν
πιο πολύ στο στυλ σου





Καλά μη το γελάτε εμένα μου αρέσαν και δεν πα' να λέτε
Σε συγκεκριμένες φάσεις και με συγκεκριμένο ντύσιμο εγώ θα τα
φορούσα άνετααααα



Λεπόν αυτο το ρολοι το δείχνω διότι μου θύμισε το σκηνικό όπου σε καρφώνει
ο άλλος στο μπούστο και όταν τον ρωτάς αγριεμένη " ΤΙ ΚΟΙΤΑΣ κύριος " αυτός
αντί να σου απαντήσει " εεεχμμ ! το σταυρουδάκι κοίταζα " σου λέει : μετρώ αν οι χτύποι
της καρδιάς σου συντονίζονται με του ρολογιού σου ... ( μουαχαχα από κρυάδες τα καμάκια άλλο τίποταααααααα )

Και με τούτο εδώ το ρολογάκι μπαίνεις σε μια αντιπροσωπεία αυτοκινήτων
και ρωτάς τον πωλητή : Πόσο πάει βρε παληκάρι η μερσεντές ?
σου λέει :@$^^***((( κάνει κυρια μου
και του απαντάς : ωραία πάρε το ρολογάκι για προκαταβολή
λεπτοδείκτης και ζαντολάστιχο .....


Γενικά δεν πολυσυμπαθώ τον μπρασελεςςς αλλά σε όποιους αρέσει ....
φοριέται και στο δεξί σαν κόσμημα !!


Τέλος ανακάλυψα τη χαρά του λογιστή , του σκράπα μαθητή ,
τη λατρεία του τσιγγουνη , ρολογάκι με ακρίβεια ... ευρωλεπτου :P



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.


Δωρακι μιας εβδομαδας...:) (κριμα που χανει στη φωτο, δε φαινεται καθολου καθαρα το καντραν....)
Αν και εχω λατρεια στα αντρικα, ομολογω πως το συγκεκριμενο που αρεσει πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top