Αγοραίος έρωτας, ηθική και νομοθεσία

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
οχι παντα, ορισμενες φορες ναι και αυτο φυσικα ειναι ανηθικο και παρανομο, αλλα οχι παντα, ειναι υπερβολη να το νομιζουμε αυτο, οι περιστερες λειτουργουν με στανταρ πελατεια, επιλεκτικα και χωρις κανενα πανω απο το κεφαλι τους

δεν υπάρχει επάγγελμα στον ιδιωτικό τομέα που να μην έχει κανέναν πάνω από το κεφάλι του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alex-k

Νεοφερμένος

Ο Alex-k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
το θέμα είναι αν πρέπει να δώσεις κάτι από το κορμί σου για να εξασφαλίσεις κάτι σε ένα κόσμο που το μόνο που υπάρχει και μπορείς να το έχεις είναι τα φυτά εγώ σαν φυτό το χαρίζω το κορμί μου αλλά όλα τα υπόλοιπα τα έχουν κάποιοι και για κάποιους λόγους όπως ο αγοραίος έρωτας τα κρατάνε δικά τους όταν όλος ο κόσμος είναι εξασφαλισμένος έχει σημασία τη θα δώσεις για να ζήσεις όπως τους άλλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
ξερεις τις πορνες καλυτερα απο τον μποντλερ?

ωραιος...

Όχι, ξέρω καλύτερα τον Μπωντλέρ από τις πόρνες :confused:

Εγω παντος πληρωνω για να τρωω, αν καποιος με πληρωνε για να τρωω θα το εκανα με χαρα.

Αν σε έβαζα να τρως φασόλια κάθε μέρα δεν θα έλεγες το ίδιο σε 2 χρόνια

Οι περισοτερες ακριβες εσκορτ πανε με 1-2 την ημερα, αλλες πανε με 20, αλλες με 60 αλλα ειναι επιλογη τους. Ειναι εννηλικες με μυαλο και ξερουν τι κανουν.

Δεν τις υποχρεωνει κανενας να πανε με δυο μεραρχιες...

Τι νομίζεις ότι πορνεία είναι να έχει μια κοπέλα χειραφετημένη και φεμινίστρια ένα δικό της χώρο όπου κάνει ότι νομίζει αυτή καλύτερο; Οι νταβαντζήδες τι έγιναν τους πάτησε το τρένο. Δεν θέλω να μετρήσω ποιος είναι ο κανόνας και ποια η εξαίρεση αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν είναι τίποτα το αστείο να δουλεύει κάποια σε τέτοιο επάγγελμα. Τώρα θα μιλούσα για τις αυτοκτονίες και τις "αυτοκτονίες" οι οποίες περνούν στα ψιλά από πλευράς αστυνομίας αλλά δεν θέλω να χαλάσω την ζαχαρένια μερικών.

λες βλακειες για δυο βασικους λογους 1) το αιδοιο αφορα τα εξωτερικα χαρακτηριστικα του γυναικιου αναπαραγωγικου συστηματος οπερ διαβαζε λιγο περισοτερο 2) ο κολπος στον οποιο υποθετω οτι αναφερεσαι δεν ξεχιλωνει για τον ιδιο λογο που δεν ξεχιλωνει ο κ#$ος σου επειδη χ34523εις τρεις φορες τη μερα

επαναλαμβανω χρησημοποιω τη γλωσσα που αρμοζει στο θεμα...

Λολ έχεις πάει με πόρνη; Μην απαντάς έχεις πάει αν δεν το έχεις δει εμπειρικά ε τότε εγώ είμαι λάθος σχώρα με

Καλές διακοπές πάω μπαχάμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Λες ….
Εγώ πάλι δεν βλέπω ηθικό δίλλημα σε κάτι που αφορά την συναλλαγή μεταξύ δύο ενηλίκων ατόμων. Είναι καθαρά προσωπικές οι επιλογές,όσο και οι συνέπειες. Δεν είμαστε παιδιά,έχουμε ευθύνη του εαυτού μας!
και μετά …
Αν κανείς προτιμά το ζιγκολίκι απ΄την οικοδομή,δεν είναι ανήθικοι οι νόμοι, είναι ανήθικος ο ίδιος.
Βλέπει και κανείς άλλος την αντίφαση ή μόνο εγώ ? :hmm:( έχω πιει και 4 καφέδες ..)

εξαλλου.. σ'ένα ραντεβού,ειδικά στο πρώτο που είθισται το κέρασμα απ'τον άντρα,γνωρίζεις τον άλλο ως άτομο,ως χαρακτήρα,σαν προσωπικότητα,με σκοπό να σε μάθει πρίν σε αυτώσει

Αυτώσει ? :hmm:

Τελικά σε πόσο μεγάλη ηθική εκτίμηση έχουμε τον έρωτα ...ειδικά όταν δεν είναι αγοραίος ....
Μάλιστα !
Ξέχασα να πώ,οτι η ηθική είναι σχετική.
Αν είναι λέει σχετική ? Αν είναι ?

Σχετικότατη! Ο Απόλυτος Νόμος της Σχετικότητας θα έλεγα η άσχετη εις την Φυσική ( σόρι Αιστάιν φορ δατ )
Διότι αυτό εδώ που εσύ θεωρείς ηθικόν και θεμιτόν δλδ το να ....
Απλά δεν θεωρώ και τόσο ηθικό το να το δίνεις στον κάθε ανώμαλο για ένα χ ποσό. Θα δικαιολογούσα κάποιον που το έκανε (1-2-3 φορές) για κερδίσει κάτι,μια θέση,μια δουλειά,κάτι.. αλλά το να θέτεις το σώμα σου στη διάθεση κάποιου (που υπο φυσιολογικές συνθήκες ούτε να τον φτύσεις δεν θα ήθελες),ε,ναι,είναι ανήθικο όταν το κάνεις κατ'εξακολούθηση..

Εγω το θεωρώ το πλέον ανήθικο και υποκριτικό διότι ....
Αν πάλι,το κάνεις μια-δυο φορές για να καρδίσεις κάποιο στόχο,απλώς θα πείς,ο σκοπός αγιάζει τα μέσα,άξιζε η θυσία,ποτέ ξανά,πάμε παρακάτω.
Για το προσωπικό μου μέτρο αξιών ο σκοπός που αγιάζει τα μέσα κοινώς το να αυτωθώ για να δανειστώ το ρήμα που χρησιμοποίησες με το αφεντικό μου για να γίνω προισταμένη κι επειδή έγινε μόνο 3-4 φορές στην γκαρσονιερίτσα του με τιμά ως προσωπικότητα και εντέλλει δεν έγινε και τιποτις βρε αδελφέ .

Δεν έγινα και π@υτ@να ...
Αυτό για μένα είναι το ανήθικο προς τους δύσμοιρους με τα 28 πτυχία που ανέμεναν τη θέση και εγώ με την εκ γεννετής μου "πιστωτική κάρτα" έρποντας ...γλύφοντας και ξεσκονίζοντας ( τη γκαρσονιέρα εννοώ ) ανέβηκα με δόξα και τιμή τις σκάλες της ιεραρχίας ....με την όπισθεν ! ( γκουχ-γκουχ ) Και φυσικά γυρίζοντας σπίτι περηφανεύτηκα στον άντρα μου τον αχαίρευτο που έχει να δει προαγωγή από την εποχή που ειχαμε δραχμές ! Χα !

Μερικές σκορπιες σκέψεις επι του θέματος στο οποιο ειλικρινά δεν έχω σαφή απάντηση

Για την ώρα μόνο προβληματισμούς και σκέψεις .
Η πορνεία στην Ελλάδα είναι νόμιμη όπως προαναφέρθηκε εφόσον τηρούνται όλοι οι κανόνες που έχουν οριστεί .
Όταν μιλάμε για πορνεία να μην ξεχνάμε πως αναφερόμαστε και σε άντρες όχι μόνο σε γυναίκες .

Οι προβληματισμοί μου : Τελικά πόσο σημαντικό θεωρούμε το σώμα μας ? Πιο πολύ από την ψυχή μας ?

Τόσο που σε παλιότερα χρόνια η έλλειψη παρθενίας θεωρούνταν από τη γυναίκα όχι μόνο ανήθικο αλλά και παράνομο ? Υπάρχουν χώρες που ακόμη το θεωρούν , δείτε λιθοβολισμούς στα μουσουλμανικά καθεστώτα .

Δεν θα διαφωνήσω πως όταν κάνεις έρωτα συμμετέχει και η ψυχή όμως ....
Γιατί έχει επικρατήσει η άποψη πως ένας άντρας μπορεί ευκολα να τα αποσυνδέει και να κάνει σεξ χωρίς τη συμμετοχή συναισθήματος παρά μόνο καλύπτοντας μια φυσική του ανάγκη και μια γυναίκα όχι ?

Μια πολύ ενδειαφέρουσα άποψη που ειχα διαβάσει παλιότερα ( δυστυχώς δεν θυμάμαι που, ώστε να αναζητήσω την πηγή μόλις όμως τη βρω θα το κάνω ) ήταν πως μέσω της πορνείας ο πόρνος/η είναι αυτοί που διαχειρίζονται το άλλο φύλλο και όχι ο πελάτης αυτών . Βάζοντας τον άλλον να πληρώσει τον υποβιβάζεις και τον "χρησιμοποιείς" πουλώντας ουσιαστικά το εμπόρευμά σου γίνεσαι εσύ ο αφέντης και όχι ο πελάτης ...
Ενδειαφέρουσα και ανατρεπτική άποψη ,οι ψυχολόγοι της παρέας ίσως ξέρουν σε ποια θεωρία αναφέρομαι και μας την αναλύσουν καλύτερα απο την δική μου ατυχή προσπάθεια .:)


Και για να απαντήσω στο ερώτημα του Παναγιώτη πιστεύω πως δεν θα έκανα αυτη τη δουλειά γιατί
έχω " σθήματα κύριος και δεν πουλάω το κορμί μου , προτιμώ να πουλάω το μυαλό μου , τις ώρες μου , τα κουράγια μου , τα νειάτα μου , τις ιδέες μου , τις αντοχές μου , τις εργατοώρες μου σε κάποιον που θα μου δίνει πολύ λιγότερα χρήματα

Ε, ναι λοιπον , υπάρχουν και χειρότερα βίτσια από των πελατών μιας πόρνης :D:P



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Αν σε έβαζα να τρως φασόλια κάθε μέρα δεν θα έλεγες το ίδιο σε 2 χρόνια

Ο εξαναγκασμος ειναι παρανομος (και ανηθικος) ειτε αφορα φασολια, ειτε σεξ, ειτε το να σε βαζουν να κοιμασαι σε στρωμα απο πουπουλα ολη τη μερα.

Το θεμα μας δεν αφορα τις πορνες που ειναι εξαναγκασμενες να το κανουν αυτο. Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν φυσικα και υπαρχουν, αλλα αυτο που κανουν ΑΥΤΕΣ δεν ειανι ανηθικο, ανηθικος ειναι ο καφρος που τις υποχρεωνει να κανουν κατι που δεν θελουν με μια συχνοτητα και ενα ρυθμο που δεν θελουν.

Τι νομίζεις ότι πορνεία είναι να έχει μια κοπέλα χειραφετημένη και φεμινίστρια ένα δικό της χώρο όπου κάνει ότι νομίζει αυτή καλύτερο; Οι νταβαντζήδες τι έγιναν τους πάτησε το τρένο. Δεν θέλω να μετρήσω ποιος είναι ο κανόνας και ποια η εξαίρεση αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν είναι τίποτα το αστείο να δουλεύει κάποια σε τέτοιο επάγγελμα. Τώρα θα μιλούσα για τις αυτοκτονίες και τις "αυτοκτονίες" οι οποίες περνούν στα ψιλά από πλευράς αστυνομίας αλλά δεν θέλω να χαλάσω την ζαχαρένια μερικών.

Ναι ορισμενες ειναι ακριβως ετσι, και αυτες αφορα το τοπικ, αυτες που εκαναν την ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ, την συνειδητη επιλογη να κανουν αυτο το πραγμα. Οτιδηποτε αλλο ειναι παρανομο και ανηθικο για ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ που ειναι πολυ καλα κατοχυρομενοι νομικα και αφορουν την ανθρωπινη ελευθερια.

Αν δεν μπορεις να κανεις αυτη τη διακριση, τοτε συγγνωμη αλλα εχεις προβλημα.

Ο λογος για τον οποιο το κακομοιρο 15χρονο απο την νιγηρια ποθυ ειναι αναγκασμενο να παιρνει χωρις προφυλαξη 100 αντρες τη μερα μεχρι που δεν μπορει να περπατησει δεν ειναι η πραξη καθεαυτη αλλα το γεγονος οτι δεν το επελεξε και ακριβως το ιδιο απανθρωπο και αποτροπιαστικο και με το παιδακι στην σενεγαλη που ραβει μπαλες ναικ μεχρι που ματωνουν τα δαχτυλα του.

Αλλα τις αγοραζεις τις μπαλες nike ετσι δεν ειναι?

Η μηπως πιστευεις οτι το σπιτι που μενεις το εχτισε ενας εργατης που δουλευε με πληρη ιατροφαρμακευτικη ασφαλιση, καλο μισθο και 8ωρο?

Λολ έχεις πάει με πόρνη; Μην απαντάς έχεις πάει αν δεν το έχεις δει εμπειρικά ε τότε εγώ είμαι λάθος σχώρα με

Λολ νομιζω πως τα θυλικα του φορουμ μπορουν να μας επιβεβαιωσουν οτι οσων ειδων διαφορετικες μυτες υπαρχουν αλλων τοσων ειδων διαφορετικης υφης, ελαστικοτητας, μεγεθους και βαθους κολποι υπαρχουν.

I wouldnt know γιατι δεν εχω παει με καμια γυναικα ακομα αλλα αν ειχα παει θα μπορουσα να σου επιβεβαιωσω εμπειρικα οτι δυο ιδιες γυναικες μεχρι τωρα δεν εχω συναντισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...
Για μένα ηθικό είναι όταν το θέλουν και οι δύο. Όχι όταν ο μέν ζιγκολό κάνει την καρδιά του πέτρα,κι ο δέ πελάτης σκέφτεται ''δε θα θελα να ήμουν στη θέση του''..

- Απόλυτα σωστό, το ¨κόκκινο"!
- Δηλαδή, ο "πελάτης", ό,τι κι αν "σκέφτεται", είναι λιγότερο... ανήθικος( στο μπλε-μαρέ);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Για μένα ηθικό είναι αυτό που το κάνεις χωρίς να σου δημιουργεί αυτά τα αγκαθάκια στην ψυχή που σε βασανίζουν. Αλλά ποιος είναι αυτός που είναι τόσο συνειδητοποιημένος ώστε να προσέχει τα αγκαθάκια;

Αν υπάρχουν γυναίκες που είναι πόρνες από επιλογή τους, προτιμώ να μην το ξέρω. Ας μείνω για αυτό το θέμα στην άγνοια. Περισσότερο κακό θα μου κάνει η γνώση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ την πορνεία ανήθικη γιατί εξ'ορισμού παραβιάζει το βασικότατο δικαίωμα κάθε ανθρώπου να χρησιμοποιεί όπως θέλει το σώμα του.
Oταν η πορνεια ειναι έξωθεν εξαναγκαστική (και οχι οικειοθελής),σαφώς (παρα)βιάζεται το δικαίωμα της αυτοδιάθεσης. Οταν ειναι οικειοθελής - οπότε ασκείται στα πλαισια του ισχύοντος οικονομικού φιλελευθερισμού -,απλά ασκειται το εν λογω δικαιωμα και ως εκ τουτου,οφειλει να προστατεύεται απο το κράτος.

Η πορνεια δεν ειναι ανήθικη επειδη παραβιαζει θεμελιώδες δικαίωμα,μα επειδη ο/η πόρνος/η εξαναγκάζεται (ειτε οικειοθελώς,ειτε μη) προκειμενου να επιβιώσει,να θεσει προς συνεχή σεξουαλική χρήση (ήτοι,"μόλυνση") του έσχατου μεσου / κεφαλαίου που διαθέτει (του σώματός του).

Χρήση,που συνήθως ασκεί επιλεκτικά και προς ευχαρίστηση και οχι απο αναγκη.
Επίσης, σχετικά με το επιχείρημα ότι η πορνεία είναι πανανθρώπινο φαινόμενο σε όλες τις εποχές και άρα κάτι φυσιολογικό, θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι για κάποιες χιλιάδες χρονια και ο θεσμός της δουλείας θεωρούταν κάτι απόλυτα φυσιολογικό, και σχεδόν απαραίτητο για την ομαλή λειτουργία της κοινωνίας. Οι σκλάβοι ήταν αντικείμενα που έναντι αμοιβής μπορούσε καθένας να χρησιμοποιεί όπως ήθελε, ακριβώς όπως συμβαίνει και με τις πόρνες. Δε νομίζω όμως να υπάρχει κανεις που να το θεωρεί σήμερα το θεσμό της δουλείας ηθικό, γιατί λοιπόν να μην ισχύει το ίδιο και για την πορνεία που λειτουργεί με την ίδια περίπου λογική?
Η σκλαβια εξέλειψε επειδη οι ανθρωποι κατάφεραν καποια στιγμή (εστω και με πολέμους) να κατανοήσουν την αξία / ιδιαιτερότητα κάθε ανθρώπου,απο σκέτη ιδιοκτησία και "πράγμα" που ήταν και της δώσουν την πρέπουσα θεση. Σε μια κοινωνία που συνεχώς εξελισσόταν και η οικονομική δραστηριότητα ολοένα και περιπλεκόταν / εκσυχρονιζόταν,δεν υπήρχε ανάγκη (αμεσης) εκμετάλλευσης ανθρώπου απο ανθρωπο. Εξάλλου,θα ηταν απαγορευτικό το κόστος συντήρησης των δουλων.
Εκμετάλλευση ανθρώπου απο ανθρωπο υπαρχει σαφώς και σημερα. Απλά εχει παρει αλλη μορφή,έμμεση,ειναι κεκαλυμμένη πισω απο το σύγχρονο οικονομικό οικοδομημα.

Η πορνεία εξακολουθεί και "ανθίσταται" - ενώ ειναι κατακριτέα και ανήθικη - και δεν έχει καταργηθεί επειδη εκεί οι κοινωνίες εκεί υποκριτικά "επαιξαν" μεροληπτικά. Την καταδίκασαν μεν,αλλα στην ουσία μουλωχτα την ανεχτηκαν / ανέχονται,επειδη επιτελεί κοινωνικό εργο και κρατά τις σεξουαλικές ισορροπίες..



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάτι αρκετά ενδιαφέρον από την εφημερίδα Τα Νέα

Σεξ δημοσίως στην καρδιά της Βαρκελώνης

Σοκ στην ισπανική κοινή γνώμη προκαλεί το θέμα που δημοσιεύει σήμερα, στην πρώτη της σελίδα η ισπανική εφημερίδα El Pais.

Οι φωτογραφίες από τις οποίες συνοδεύεται είναι χαρακτηριστικές : εκδιδόμενες γυναίκες επιδίδονται σε σεξουαλικές πράξεις σε δημόσιο χώρο και μάλιστα υπό το φως της μέρας. Το δημοσίευμα έχει τον τίτλο «Σεξ επί πληρωμή στο δρόμο, δίπλα στην αγορά, στη Λα Μποκερία».

Σύμφωνα με την εφημερίδα, οι σκηνές που απαθανατίστηκαν στις φωτογραφίες, έλαβαν χώρα στην φημισμένη αγορά της Βαρκελώνης «Λα Μποκερία», κοντά στην Όπερα, με είσοδο στην «Λα Ράμπλα». Είναι δηλαδή από τις πλέον τουριστικές περιοχές της πόλης με πολλά καταστήματα και κόσμο, σχεδόν όλο το 24ωρο.

Οι έμποροι και επαγγελματίες της συγκεκριμένης περιοχής διαμαρτύρονται έντονα και ζητούν να αποκατασταθεί η καλή δημόσια εικόνα της πόλης τους.

Όπως επισημαίνει στην El Pais ο δημοσιογράφος Bertran Cazorla, η «Λα Μποκερία» έχει κυριολεκτικά «καταληφθεί» και οι καμάρες του κτιρίου όπου βγήκαν οι φωτογραφίες εγκλωβίζουν την «ρυπαρότητα που χαρακτηρίζει την εξαχρείωση στην καρδιά της Βαρκελώνης».

Δείτε το φωτορεπορτάζ
https://www.tanea.gr/default.asp?pid=21&la=1&ct=2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
όταν ο άνθρωπος χάνει ιδέες που μόχθησε αιώνες να κερδίσει , χάνει και τα προσχήματα

είπαμε να είμαστε κυνικοί αλλά υπάρχουνε πολλών ειδών αξιοπρέπειες , και αν χάνουνε κάποιες , άλλες τις χρωστάμε απέναντι στους υπολοίπους

να μην μιλήσω και για το κέντρο της αθήνας την νύχτα και βγω οφτόπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...Η πορνεία εξακολουθεί και "ανθίσταται" - ενώ ειναι κατακριτέα και ανήθικη - και δεν έχει καταργηθεί επειδη εκεί οι κοινωνίες υποκριτικά "επαιξαν" μεροληπτικά. Την καταδίκασαν μεν,αλλα στην ουσία μουλωχτα την ανεχτηκαν / ανέχονται,επειδη επιτελεί κοινωνικό εργο και κρατά τις σεξουαλικές ισορροπίες..

...Κάποτε, τουλάχιστον, η ιεροδουλεία ήταν θεραπευτική μέθοδος. Κι αναρρωτιέται κανείς: Ποιος είναι πιο "ανήθικος", ο γιατρός που γλύφει φακελάκια ή μία/ένα ιερόδουλος/ζιγκολό, που γλύφεται από ανείπωτους καημούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Θα δικαιολογούσα κάποιον που το έκανε (1-2-3 φορές) για κερδίσει κάτι,μια θέση,μια δουλειά,κάτι.

μια θεση , μια δουλεια κατι? τι ? τι μπορει να ειναι τοσο σημαντικοτερο απο το να σεβομαι τον εαυτο μου?
μια δουλεια μπορει να βρει ο καθενας και ας μην ειναι η καλυτερη τουλαχιστον θα κοιμαται τα βραδυα ησυχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
η πορνεία δεν θα σταματήσει ποτέ να υπάρχει, από τη στιγμή που υπάρχουν άτομα και πληρώνουν για σεξ. επίσης ας μην ξεχνάμε πως αν δεν ήταν οι κοπέλες αυτές (που είναι επιλογή τους το επάγγελμα), τότε ο αριθμός των βιασμών θα είχε πάει στα ύψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
τότε ο αριθμός των βιασμών θα είχε πάει στα ύψη.

Ο βιασμος ειναι πραξη εξουσιας ΟΧΙ σεξουαλικης επιθυμιας, δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο. Αυτο που θα γινοταν (συμφωνα με το κοινωνιολογικο παραδειγμα των χωρων της μεσης ανατολης) θα ηταν μια γενικοτερη αυξηση της αυτοκαταστροφικης εγγληματικοτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Ο βιασμος ειναι πραξη εξουσιας ΟΧΙ σεξουαλικης επιθυμιας, δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο. Αυτο που θα γινοταν (συμφωνα με το κοινωνιολογικο παραδειγμα των χωρων της μεσης ανατολης) θα ηταν μια γενικοτερη αυξηση της αυτοκαταστροφικης εγγληματικοτητας

συμφωνώ μαζί σου, αλλά σκέψου ένα κράτος που δεν έχει πόρνες .... υπάρχουν τόσοι άντρες που για διάφορους λόγους δεν έχουν γυναίκες... αυτοί τι θα κάνανε;;;;:hmm:

ααα αν είχαν όρεξη για σεξ πραγματικά θα βιάζανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
ααα αν είχαν όρεξη για σεξ πραγματικά θα βιάζανε

Οχι, γιατι επαναλαμβανω ο βιασμος δεν ικανοποιει την επιθυμια για σεξ αλλα την επιθυμια για επιβολη. Πως να το πω πιο απλα, με τον βιασμο δεν φευγει η "φαγουρα", ειναι αλλο πραγμα...Δεν εχει καμια σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ο βιασμος ειναι πραξη εξουσιας ΟΧΙ σεξουαλικης επιθυμιας, δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο. Αυτο που θα γινοταν (συμφωνα με το κοινωνιολογικο παραδειγμα των χωρων της μεσης ανατολης) θα ηταν μια γενικοτερη αυξηση της αυτοκαταστροφικης εγγληματικοτητας
τι εννοείς "αυτοκαταστροφικής εγκληματικότητας";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
τρομοκρατες που ανατιναζονται σε σχολεια κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος Κιχώτης

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Κιχώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
΄Σήμερα θα θίξω ένα ζήτημα λίγο άσχετο αλλά και σχετικό με τις γυναίκες.... πολλές γυναίκες όταν ακούσουν την λέξη: ΠΟΥΤ@Ν@ παρεξηγούνται, παρακάτω θα αναλύσω τους λόγους για τους οποίους δε πρέπει να παρεξηγούνται:

Ο χαρακτηρισμός «πουτ@ν@» για μια γυναίκα, ακόμα και στην πιο ήπια χαζοναζιάρικη έκφρασή της π.χ. «πουτ@νίτσ@ μου εσύ», ανέκαθεν ακουγόταν κάπως και αντιμετωπίζεται, από τη γυναίκα καταρχάς, ως ένας από τους χειρότερους χαρακτηρισμούς. Είναι όμως έτσι; Πρέπει ο χαρακτηρισμός για μια γυναίκα ως «πουτ@ν@» να θεωρείται ως ο χειρότερος χαρακτηρισμός για την θηλυκότητα αλλά και την ανθρώπινη υπόσταση μιας γυναίκας;

Μήπως τελικά όλο αυτό είναι ένα έντεχνο επικοινωνιακό κατασκεύασμα το οποίο αλλοιώνοντας τον πραγματικό χαρακτήρα που έπρεπε να εμπνέει η λέξη «πουτ@ν@» «ευνουχίζει» σεξουαλικά τη γυναίκα και την καταστεί όμηρο της απειλής να χαρακτηρισθεί «πουτάνα»;
Αν παρατηρήσουμε τα σημεία θα δούμε ότι οδηγούμαστε σε εντελώς διαφορετικά συμπεράσματα από αυτά που συνειρμικά μέχρι τώρα οδηγούμαστε όταν χαρακτηρίζουμε ή όταν ακούμε να χαρακτηρίζουν μια γυναίκα ως «πουτ@ν@»!

Ας δούμε λοιπόν τα σημεία...

• Η πουτ@ν@ γνωρίζεις ότι έχει πηδηχτεί με πολλούς και ότι θα πηδηχτεί με ακόμα περισσότερους ασχέτως αριθμού. Δεν στο κρύβει ούτε προσπαθεί να ωραιοποιήσει την πραγματικότητα.

Αντίθετα για τη γυναίκα / γκόμενα σου ποτέ δεν θα γνωρίζεις πραγματικά με πόσους έχει πηδηχτεί πριν από εσένα, με πόσους πηδιέται όταν είσαστε μαζί και πόσο μάλλον τι θα κάνει στο μέλλον. Ζεις δηλαδή πάντα μέσα σε μια πλάνη ή σε έναν κόσμο όπως στον έχει πουλήσει αυτή.

• Η πουτ@ν@ γνωρίζει ότι κοστίζει ένα συγκεκριμένο ποσό για να σου προσφέρει τις υπηρεσίες της. Άρα ανέτως μπορεί να χαρακτηρισθεί οικονόμα αφού έτσι σου δίνεται η δυνατότητα να έχεις τον έλεγχο των οικονομικών σου και να κάνεις έναν σωστότερο προϋπολογισμό και κατανομή των εξόδων σου.
Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα σου ποτέ δεν ξέρεις εκ των προτέρων πόσο θα σου κοστίσει. Ακόμα και οι έμπειροι οικονομικά κατεστραμμένοι, αδυνατούν να ορίσουν έστω και κάποια «χοντρά» όρια τα οποία θα μπορούσαν πιθανώς να βοηθήσουν τους νέους στα πρώτα τους βήματα ως άντρες και να τους προετοιμάσουν ώστε να ελαχιστοποιήσουν το ρίσκο της «επένδυσής» τους.

• Η πουτ@ν@ είναι επαγγελματίας στο σεξ. Αυτό σημαίνει ότι γνωρίζει πολύ καλά το αντικείμενο, η ικανοποίηση που θα σου προσφέρει είναι σίγουρα πολύ πάνω από τον μέσο όρο των ερασιτεχνών του είδους, ακολουθεί κανόνες διασφάλισης ποιότητας και προς εξυπηρέτηση του πελάτη θα στο προσφέρει εκεί που θέλεις, όπως το θέλεις, τότε που το θέλεις.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα είναι ερασιτέχνης στο σεξ. Αυτό σημαίνει ότι οι επιδόσεις της στο σεξ σπάνια ξεπερνούν το μέτριο καθώς συνήθως λείπει η εμπειρία, η παροχή υπηρεσιών της δεν έχει διασφαλισμένη ποιότητα, η διάθεσή της ορίζει αποκλειστικά το αποτέλεσμα, οι επιθυμίες σου δεν παίζουν κανένα ρόλο και ούτε καν συζητιούνται αν δεν συμπίπτουν με τις δικές της.

• Η πουτ@ν@ και η εμφάνισή της, καθώς και η ποιότητα των υπηρεσιών της είναι ανάλογη του κόστους της. Όσο περισσότερα είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις τόσο καλύτερη σε εμφάνιση θα πάρεις και τόσο καλύτερη ποιότητα υπηρεσιών θα δεχτείς.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα παραμένει η ίδια σε εμφάνιση και σε ποιότητα ανεξαρτήτως των χρημάτων που είσαι διατεθειμένος να ξοδέψεις για αυτήν.

• Η πουτ@ν@ έχει τσατσά η οποία όσο περνάει ο καιρός σε προσέχει όλο και πιο πολύ και σε περιποιείται.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα έχει μητέρα = πεθερά που όσο περνάει ο καιρός αναφέρεται όλο και με πιο απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς για την προσφορά σου στην ζωή της θυγατέρας της και γενικότερα στην κακοτυχία της.

• Η πουτ@ν@ είναι κυρία και ποτέ δεν θα σου κάνει σκηνή επειδή πηδάς τη γυναίκα σου / γκόμενα σου.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα σου θα κάνει σίγουρα σκηνή όπου και αν βρίσκεστε την στιγμή που θα μάθει ότι πηδάς μια πουτάνα.

• Η πουτ@ν@ πάντα αναγνωρίζει σε έναν τακτικό της πελάτη την συνεισφορά του και τον ανταμείβει είτε με κάποια έκπτωση είτε με μια δωρεάν υπηρεσία.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα σου ποτέ δεν αναγνωρίζει την οικονομική σου συνεισφορά. Πάντα θα ζητάει ακόμα περισσότερα από αυτά που δίνεις και θα είναι έτοιμη να τα καταναλώσει.

• Η πουτ@ν@ ποτέ δεν πρόκειται να σε κερατώσει γιατί για το χρόνο που έχεις πληρώσει για να σου ανήκει είναι αποκλειστικά δική σου και αποκλείεται να τον μοιράσει με κάποιον άλλον... αν εσύ δεν το θέλεις.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα σου σίγουρα θα σε κερατώσει και ακόμα χειρότερα ποτέ δεν θα σου ζητήσει να συμμετάσχεις.

• Η πουτ@ν@ ποτέ δεν θα σου αρνηθεί να φέρει και μια φίλη της με την αντίστοιχη αμοιβή φυσικά.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα σου ποτέ δεν πρόκειται να δεχτεί να φέρει την μουνάρα κολλητή της στο κρεβάτι σας για σεξ όποιο και να είναι το τίμημα που θα της τάξης!

• Η πουτ@ν@ μπορεί να είναι διαφορετική κάθε φορά και η ηλικία της να παραμένει για πάντα σταθερή. Έτσι πάντα έχεις την φρεσκάδα του καινούργιου στην ιδανική για σένα ηλικία.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα σου για μια ζωή ή για όσο είσαστε μαζί θα είναι πάντα η ίδια και θα γερνάει!

• Η πουτ@ν@ δουλεύει πάντα σε σπίτι και προσφέρει οικονομικά σε αυτό.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα σου το να δουλεύει σπίτι το θεωρεί υποτιμητικό για τους 2 μεταπτυχιακούς τίτλους της και το 1 διδακτορικό της. Επίσης δεν είναι διατεθειμένη να προσφέρει στο σπιτικό σας καθώς τα λεφτά της «ανήκουν» στον Hondo Center, στον «Καλογήρου» και στο κομμωτήριο της.

• Η πουτ@ν@ το σεξ το έχει ως τρόπο ζωής.

Αντίθετα η γυναίκα / γκόμενα ως τρόπο για να «τυλίξει» αυτόν που πιστεύει ότι θα είναι «ιδανικός» σύζυγος ή για να ζητήσει κάτι!

Είναι πασιφανές λοιπόν ότι ο χαρακτηρισμός πουτ@ν@ για μια γυναίκα θα πρέπει να εκλαμβάνεται ως κομπλιμέντο και μάλιστα από τα «ακριβότερα».
Οπότε κυρίες μου, την επόμενη φορά που ένας άντρας σας αποκαλέσει «πουτ@ν@», μην ξινίσετε τα μούτρα... απλά χαμογελάστε του και αποδείξτε του πόσο πουτ@ν@ είστε!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΆΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΆΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ.

Πάλι καλά. Εάν όμως η τσατσά είναι η πεθερά, ο νταβατζής ποιός είναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top