• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
λιγο ασχετο αλλα εγω θα το γραψω...χθες που πηγα σε ωρλ για μια ενοχληση στο αυτι,κοιταξε και τη μυτη μου και μου ειπε οτι εχω στραβο διαφραγμα αλλα οχι τοσο που να χρειαζεται εγχειρηση...
ο αδερφος μου πριν 2 χρονια ειχε παιε στο νοσοκομειο κ του ειπε ο γιατρος οτι χρειαζεται εγχειρηση, μετα ομως που πηγε σε ενα στρατιωτικο στην αθηνα του ειπαν οτι δεν χρειαζεται...δεν ξερεςι ποιον να πιστευψεις τελικα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salvation

Νεοφερμένος

Η salvation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Μπορεί κάποιος που είναι ευχαριστημένος από την ρινοπλαστική του να μου δώσει κάποιο όνομα γιατρού? Δεν ξέρω κανέναν και θα ήθελα μέχρι τα Χριστούγεννα να καταλήξω κάπου! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

elenadi πόσο σου κόστισε η επέμβαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
γεια σας παιδια!

εγω την τριτη εκανα ρινοπλαστικη-διαφραγμα στο Ιασω general στον [...]

ολη την ιστορια θα την γραψω σε λιγο αλλα θελω να πω:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΝΟ!!!ενταξει εχει λιγο πονο αλλα οχι σαν κατι που διαβασα εδω μεσα οτι δεν εχει πονο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
εγω εγραψα λεπτομερως ολη τη διαδικασια-ακριβως το τι ενιωσα στο τελευταιο μου μηνυμα.
αλλα τονισα οτι ειναι θεμα ανθρωπου και οργανισμου και το τι επεμβαση κανει.εγω εκανα μονο πλαστικη.δεν πονεσα,απλα ταλαιπωρηθηκα.ενιωσα σαν να ειμαι κρυολογημενη,με πονο στο λαιμο.αυτα μπορει καποιος να τα πει και πονο.το πιο δυσκολο ειναι μεχρι να βγουν τα ταμπον.και τα παντα ειναι θεμα θετικης αντιμετωπισης.Εγω ετσι προσπαθω να αντιμετωπιζω τα παντα στη ζωη μου.και το ρουφηγμα της μυτης για να στην καθαρισουν μπορει καποιος να το πει πονο.εγω το λεω απλα δυσαρεστο.οπως και το οτι νιωθεις τη μυτη σου να ζυγιζει κανα τονο,ειδικα οταν ξαπλωνεις θα μπορουσε καποιος να το πει πονο-εγω το λεω σπαστικο που συμβαινει.πονο λεω οτι περασα το καλοκαιρι οταν εκαψα το ποδι μου στην εξατμιση μηχανης και δε μπορουσα να περπατησω για δυο εβδομαδες.εκει να δεις πονο.
giorgali καλη τυχη απο εδω και περα.θελει λιγο υπομονη.να παιρνεις panadol για πονοκεφαλο,πονολαιμο.μην παιρνεις τα παυσιπονα του νοσοκομειου γτι ειναι πολυυυυ βαρια..
παυσιπονα εγω επαιρνα για δυο εβδομαδες το πολυ.υπομονη εεεε!!!;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ θα πάω την Πέμπτη να την κάνω, μιας και τελικά έχω και πρόβλημα με το διάφραγμα (πράγμα που εξηγεί πολλές δυσκολίες στην αναπνοή που είχα κατά καιρούς). Μη με τρομάζετε ρεεεε :P

Στο [...] έχει wifi? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλησπερα και απο εμενα!!! και εγω σκεφτομαι να κλεισω ραντεβου για την επεμβαση μεστις επομενες μερες...βεβαια ο γιατρος οταν πηγα μου ειπε οτι δεν χρειαζομαι ρινοπλαστικη...εγω παλι λεω οτι χρειαζομαι....δεν ειναι οτι εχω τεραστιο προβλημα αλλα δεν αισθανομαι εγω ωραια με τον εαυτο μου..(ε και η αληθεια ειναι οτι εχω ακουσει στο παρελθον καποια σχολιακια για την μυτουλα μου..) πριν εβλεπα καποια βιντεακια στο youtube κατι σαν journal απο κοπελες που εκαναν την επεμβαση και την πορεια της υγειας και της εμφανισης τους απο την πρωτη κιολας μερα μεχρι την μερα που βγαλανε το ναρθηκακι....χμ...λιγο το μελανιασμα τους με τρομαξε αλλα το αποτελεσμα σε ολες ηταν πολυ ωραιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
kitkat γιατί δεν δημοσιεύεις κανένα τέτοιο βιντεάκι να δούμε κι εμείς; Ενδιαφέρον ακούγεται...
(θα πατήσεις "Απάντηση" και μετά θα το δημοσιεύσεις με το κουμπάκι
)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.


μμ...ελπιζω να το κανα σωστα.. !

https://www.youtube.com/watch?v=lHQg_7Mf3VQ και αυτο ειναι κατι παρομοιο...

:redface: ουπς!!!! thanx Λια!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Με makeup δεν φαινόταν τίποτα.Κι ακόμα και μαύρη να είσαι, όπως μια κοπέλα που είδα.Μετά από 6 μέρες έχουν φύγει.
Καλή τύχη Michelle και kitkat! Όλα θα πάνε καλά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
νασαι καλα elenadi:) !!! ελπιζω να αποδειχτει και ο γιατρος καλος....δυστυχως δεν μπορω να κατεβω αθηνα και θα κανω εδω την επεμβαση (θεσσαλονικη) σε ωρλ ....μακαρι να πανε ολα καλα για ολους εμας τους "ενδιαφερομενους"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
elenadi γενικα το ειπα βρε απλως το εγραψα να ξερουν οτι εχει πονο,οχι πολυ αλλα εχει!εγω δεν ειχα ξανακανει χειρουργειο ποτε στην ζωη μου και μπορει να μου φανηκε ετσι!

αληθεια ακομα δεν μπορω να αναπνευσω απο την μυτη,κανω πλυσεις καθε μια ωρα αλλα εχει αιματα και δεν μπορω να αναπνευσω!σε ποσες μερες θα πλυθουν και θα φυγουν τα αιματα απο τα ρουθουνια και θα αναπνευσω κανονικα απο την μυτη?

τα ραμματα θα φυγουν απο μονα τους νομιζω δεν στα βγαζει ο γιατρος,ετσι δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αίματα;;; :blink:
Μήπως να επικοινωνήσεις με το γιατρό; (Αν και απ'όσο ξέρω είναι εξωτερικό μέχρι την τετάρτη :/: )

elenadi ευχαριστώ!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
την τριτη 8 του μηνος ειχα κλεισει χειρουγειο στο [...] για ρινοπλαστικη-διαφραγμα!!!
στις 7 το πρωι παω στο [...] μου κανουν εξετασεις και κατα τις 8 με στελνουν στο δωματιο,σε 10 λεπτα ηρθε το παιδι με το φορειο να με παρει!!!ξεκιναω να βγαζω τα ρουχα μου (γινομαι ασπρος και ..να η πρωτη λιποθυμια).Μετα απο λιγο σηκωνομαι βαζω και τα υπολοιπα ρουχα,καθομαι στο φορειο και παμε............για χειρουργειο!!!(εγω κατασπρος και να κοιταω σαν χαζος γυρω-γυρω)

στο χειρουργειο μου βαζουν αναμεσα στα ποδια και που εβγαζε ζεστο αερα και ο αναισθησιολογος μου πιανει την κουβεντα,μετα ερχεται ο γιατρος και μου λεει "Γιωργο ετοιμος για την εγχειρηση?" μετα δεν θυμαμαι τιποτα αλλο!!!

απο τις 8.30 μεχρι τις 12.30 με ειχαν στο χειρουργειο!!!μετα το μονο που θυμαμαι ηταν να με ξυπναει ο γιατρος,κοιταω δεξια αριστερα για να σω που ειμαι (θυμαμαι ηταν μια κοπελα δεξια και μια αριστερα που ειχαν κανει και αυτες ρινοπλαστικη γιατι ειχαν γαζες στην μυτη.

μετα απο την ναρκωση θυμαμαι μονο εναν εμετο που εκανα οταν με εβαλαν στο κρεβατι του δωματιου και μετα συνεχεια υπνο απο την ναρκωση!

κατα τις 16.00 ανοιγω τα ματια και κοιταω την αδελφη μου που ειχε ερθει και μου ειχαν βαλει μασκα οξυγονου (βοηθαει πολυ στην αναπνοη στην αρχη) και καθε ωρα για 15λεπτα μου εβαζαν παγο στα ματια για να ξεπριστω!

αργοτερα σηκωθηκα απο το κρεβατι στην καρεκλα για αρχη και μετα κανονικα βαλτες στον διαδρομο(παντως οατν περπατησεις σου φευγει η ναρκωση και νιωθεις καλυτερα)

την απομενη μερα ηρθε ο γιατρος με ειδε λιγο κια μετα πηρα εξιτηριο!!!

τωρα αναπνοη μονο απο το στομα λιγο ενοχλητικο αλλα σαν την πεταλουδα στο νοσοκομειο οχι!!!

ναι σταζει αιμα απο την μυτη οταν την πλενω λιγο αλλα με βουλωνουν και δεν μπορω να αναπνευσω!

εσεις αναπνευσατε κατευθειαν μολις σας εβγαλαν τα ταμπον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιώργο, ευχαριστούμε που παρέθεσες κι εσύ την εμπειρία σου, είναι πολύ χρήσιμο να ξέρουμε τι να περιμένουμε όσοι δεν την έχουμε κάνει ακόμα!!

(αν και ομολογώ ότι με τρόμαξες λίγο :redface: )

εσεις αναπνευσατε κατευθειαν μολις σας εβγαλαν τα ταμπον?
Αυτό θα ήθελα κι εγώ να το γνωρίζω... Είχα την εντύπωση πως κανονικά αναπνέεις αμέσως... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
συνεχιζω.........

χθες πηγα να μου βγαλουν τα ταμπον!!!ειναι οτι χειροτερο μου εκαναν!!!καθησα στην καρεκλα ερχεται η κοπελα και μου κανειμιαμε δυναμη να βγουν τα ταμπον!!!πολυ πονος και μετα πηρε μια μαλακια που ρουφαγε και μου ρουφαγε τα αιματα αλλος πονος απο εκει!μετα επειδη ειχα γινει ασπρος μου λεει καστε λιγο στο κρεβατι (ειχε εκει διπλα ενα κρεβατι).Μετα μου εβαλε δυο φορες ενα βαμβακι με κατι που ειχε βαλει πανω για να σταματησει η αιμοραγια.

αυτα ειναι αυτα που εχω περασει μεχρι τωρα!!!

μην φοβασαι καθολου

απλως εγω εγραψα την δικια μου εμπειρια!

μην ξεχνας ομως:
1.εκανα για πρωτη φορα χειρουργειο
2.φοβαμε τα νοσοκομεια γενικως
3.δεν ειμαι ψυχραιμος!

εγω παντως δεν αναπνεω ακομα απο την μυτη ειναι μπουκωμενη!θα μας πει η elenadi αν ειναι αν οταν εβγαλε τα ταμπον ανεπνεε κανονικα απο την μυτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α, μόλις χτες τα έβγαλες τα ταμπόν; Περίεργο, υποτίθεται ότι βγαίνουν σε 2 μέρες από την εγχείριση (μπορεί βέβαια και να θυμάμαι λάθος :redface: )
Κι εμένα η πρώτη μου εγχείριση ever θα είναι :cold:
Το καλό είναι ότι δεν φοβάμαι καθόλου τα νοσοκομεία και το θέμα το αντιμετωπίζω με τόση ψυχραιμία μέχρι στιγμής που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και ...επιπολαιότητα :P
Αν και όταν διαβαζω εμπειρίες σαν τη δική σου, με πιάνουν για λίγο οι φόβοι μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
τα ταμπον βγαινουν παντα 3 μερες μετα το χειρουργειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
να κανω μια ερωτησουλα giorgali??? την μυτη σου για το πως θα ειναι μετα στο εδειξε στο Pc??? η απλα σου ειπε πως πρεπει να γινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
εμενα δεν μου την εδειξε στο pc και ουτε ηθελα γιατι αυτα ειναι βλακειες για μενα!!!

αν πας στον [...] τοτς ειναι κορυφη και να εχεις παντα στο μυαλο σου οτι και να μην σου κανει την τελεια μυτη κανενας δεν θα στην εκανε καλυτερη!

παντως κοιταει φωτο και χαρακτηριστικα προσωπου πριν κανει την εγχειρηση!

εγω δεν εχω βγαλει το ναρθηκα ακομα αλλα απο οτι μου ειπαν μου την εχει σηκωσει πολυ λιγο και σιγουρα θα μου εχει βγαλει το καμπουρακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
giorgalis πώς πάει;

Εγώ σήμερα είδα εφιάλτη ότι πήγα λέει να την κάνω και δεν με έπιανε με τίποτα η νάρκωση :lol: :lol: Άντε, 2 days to go...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top