Πες τα φόρα παρτίδα. Είναι στατιστικά αποδεκτό;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Σήμερα είχα μια συζήτηση με εναν φίλο και μου παρέθεσε την εξής άποψη - την οποία συνήθως ενστερνίζομαι (90% των περιπτώσεων) και είναι κάτι που γουστάρω να συνηθίζω να το κάνω- οτι πας και τα λες χύμα σε μια κοπέλα (υποτίθεται οτι έχετε μια Α επαφή). Θα ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες -κυρίως σε αυτές απευθύνομαι- του φόρουμ πως νιώθουν, πως σκέφτονται και συνήθως πως αντιδρούν σε περιπτώσεις που ο.... υποψήφιος αντι για μανούρας, έρχεται και σας τα ξεφουρνίζει όλα φόρα παρτίδα.

Είναι κάτι τέτοιο αποδεκτό από το γυναικείο φύλο; Άσχετα από τις δικές μου εμπειρίες από γυναικείες αποκρίσεις, θα ήθελα να ακούσω πέντε πράγματα κι απο τη γυναικεία σκοπιά ώστε αυτά να αποτελέσουν τροφή προς σκέψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω αυτό θα το έκανα , δλδ να παω να το πω χυμα, μονο αν δεν ειχα κατι "σοβαρο" στο νου. Τωρα αν ηθελα σοβαρη σχεση ... θα το πηγαινα αργα αργα ... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Πάσο, αλλά και πολύ σοβαρά να θες να το πας υπό την προϋπόθεση οτι "σκάς" πλέον, θες να το βγάλεις από μέσα σου...

εδω είναι το ζουμί...:)

ΥΓ: Σαφώς μιλάω μόνο για σοβαρά σ αυτό το θέμα και οτι ήδη έχεις προσπαθήσει να το δείξεις έστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Φίλε μου αυτό που λες είναι θαρραλέα κίνηση από μέρους σου αλλά προσωπικά πιστεύω ότι η κάθε κοπέλα θέλει την ιδιαίτερη προσέγγιση της.
Τι θέλω να πω με αυτό.

1.Δεν πάει εσύ να είσαι το καλύτερο και ομορφότερο παλικάρι του κόσμου,η κοπέλα δεν πρόκειται να σου απαντήσει θετικά στην ενδεχόμενη ερωτική εξομολόγηση που θα της κάνεις εσύ ξαφνικά,αν δεν σε βλέπει/θέλει ερωτικά.

Ναι μεν εσύ το κάνεις με απόλυτη ειλικρίνεια και ανδρισμό από την πλευρά σου (ως υποτιθέμενος κυνηγός) αλλά από την άλλη είναι ακραία λύση για μερικές κοπέλες (οι ομορφότερες έχουν μεγάλη εμπειρία στις ερωτ.εξ. από άνδρες,σπάνια είσαι ο πρώτος που της λέει κάτι ανάλογο..)
Συνήθως οι περισσότερες κολακεύονται με μία τέτοια κίνηση από έναν άνδρα αλλά πιστεύω ότι είναι η κατάλληλη κίνηση να της τα πείς όλα αυτά, μόνο όταν έχεις εμφανή/ορατά σημάδια ότι την ελκύεις και εσύ ερωτικά.Αν και πάλι είναι ρίσκο για τα βγάλεις όλα άμεσα στην φόρα.

2.Στην περίπτωση που γνωρίζω μία κοπέλα που με ελκύει εξωτερικά και εσωτερικά (καθώς μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα μπορείς να αποφανθείς αν σε ελκύει εξωτερικά ή όχι),τότε συνήθως μιλάμε για 99.9% των περιπτώσεων για κλασική περίπτωση κεραυνοβόλου έρωτα ,που δυστυχώς όσο και να θέλεις να αποδείξεις με τα λόγια σου στην άλλη το ενδιαφέρον σου, δεν είναι συνήθως το καλύτερο ,καθώς οι σοβαρές σχέσεις -συνήθως- ξεκινούν από μια βαθιά και προσεκτική γνωριμία με το υποψήφιο έτερον ήμισυ προτού καταλήξουν σε σοβαρή σχέση με γερά θεμέλια.

Όταν θέλεις να κάνεις σοβαρή σχέση πάντα κοιτάς την πνευματική επικοινωνία σας (όπως και η ίδια) ,άρα θα πρέπει να της δώσεις να εξερευνήσει/ανακαλύψει τον εσωτερικό-κρυφό σου κόσμο,στην περίπτωση που δεν την γνωρίζεις τόσο καλά.

Επειδή είναι δύσκολο να ελέγξεις τις αντιδράσεις σου όταν είσαι μαζί της,τις περισσότερες φορές κάνουμε βιαστικές κινήσεις και λέμε "βαριές" εκφράσεις,που παρόλο είναι ειλικρινέστατες και πηγάζουν από την καρδιά μας,συνήθως το μόνο που καταφέρνουν είναι να τρομοκρατήσουν την κοπέλα λόγω της έντασης που μεταδίδουν.

3.Και το βασικότερο όλων,που το αφήνω για το τέλος.Αν υπάρχει πνευματικό δέσιμο (πέρα της εμφάνισης που θεωρητικά καλύπτει ο ένας τον άλλον) τότε θα διαπιστώσεις και από μόνος σου αν δείχνει ενδιαφέρον για να μάθει περισσότερα για σένα και να μοιραστεί τις απόψεις/ιδέες/γνώσεις/εμπειρίες της με αδιάκοπη συζήτηση.

9 στις 10 φορές,όταν βρισκόμαι για καφέ ή ποτό με κάποια που διαπιστώνω άμεσα ότι επικοινωνώ σε μεγάλο βαθμό (ας είναι και το πρώτο ραντεβού/γνωριμία) και υπήρχε εμφανής ερωτική έλξη και από τους 2,κατέληγε άμεσα σε σχέση (που ξεκινούσε με ένα παθιασμένο φιλί στο τέλος του ραντεβού) καθώς ο καθένας μας έδινε άμεσα στον άλλον ότι υπάρχει έλξη και λόγω αυτής της ακατάσχετης επιθυμίας να θέλεις να "μάθεις" τον άλλον όσο πιο πολύ γίνεται μέσα στα στενά χρονικά όρια ενός καφέ ή ποτού (μαξ 2 ώρες).Αυτό βέβαια είναι η τέλεια περίπτωση που ανακάλυψες ένα διαμάντι.
Στις φυσιολογικές καταστάσεις,αν δεν καταλάβεις για πότε κύλησαν αυτές οι 2 ώρες από την "λογοδιάρροια" που σας κατέλαβε ξαφνικά και τους 2 (που τις περισσότερες φορές τα ραντεβού της δεν κρατούν πάνω από 1-1.5 ώρα) τότε πιστεύω
ότι έιναι η καλύτερη απόδειξη ότι η κοπέλα ενδιαφέρεται ερωτικά για σένα.

Για μένα αυτοί είναι οι καλύτεροι καφέδες/ποτά που μπορώ να έχω με κάποια,γιατί ξέρω τι θα πει να χάνεσαι για 2 ώρες μέσα στα μάτια της και τον πανέμορφο κόσμο του μυαλού της και να νομίζεις ότι κάθε λεπτό κρατάει σαν μία ώρα...


Για να καταλήξω.
Πάνε και δείξε της τον πραγματικό σου όμορφο και καλό κόσμο και πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος είναι σε θέση να καταλάβει αν ο άλλος/η ενδιαφέρεται έστω και λίγο ερωτικά.
Αν δεις από το πρώτο σας ραντεβού έστω αυτό το λίγο,τότε είναι αρκετό για να σου δώσει το εύνασμα να την γνωρίσεις περαιτέρω και να κανονίσετε περισσότερες συναντήσεις όπου εκεί θα αρχίσεις σταδιακά να εκφράζεις την έλξη/θαυμασμό σου για αυτήν περιμένωντας βέβαια το ανάλογο feedback.Δεν θέλουν βιασύνες αυτά τα πράγματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αυτό που έχει σημασία δεν είναι τι θα πεις, ή πόσες λέξεις περιέχει, αλλά το πως θα της δώσεις να καταλάβει ότι δεν την πιέζεις με τα λόγια σου.
Πες ό,τι έχεις να πεις, και κάνε βήμα πίσω. Άστην να πάρει τον έλεγχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Αυτό που έχει σημασία δεν είναι τι θα πεις, ή πόσες λέξεις περιέχει, αλλά το πως θα της δώσεις να καταλάβει ότι δεν την πιέζεις με τα λόγια σου.
Πες ό,τι έχεις να πεις, και κάνε βήμα πίσω. Άστην να πάρει τον έλεγχο.
To ντουβρονιλιθρίνιον εμίλησεν και με κάλυψεν με μία φράση ενώ εγώ τα είπα με 100:redface:
Άστην να σου δείξει αν ενδιαφέρεται έστω και λίγο από από το ενδιαφέρον που έχεις εσύ για αυτήν.
Με άλλα λόγια,αστήν να σου δείξει ότι της είσαι ποθητός όπως αυτή για σένα.Μην προχωράς αν δεν στο δείξει με τον θηλυκό της τρόπο,συμβουλή.

Ας μιλήσουν οι γυναίκες, εμείς πολύ το αναλύουμε :P

Καλημέρες κορίτσια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Είμαι υπερ της άμεσης ένδειξης με διάφορους τρόπους των συναισθημάτων αλλά όχι και τόσο υπερ του να τα πεις κατευθείαν όλα φόρα παρτίδα....
Οι περισσότερες γυναίκες ενώ θέλουν να ακούν ΚΑΙ τις λέξεις δίνουν περισσότερη σημασία στις πράξεις.
Γιατί τι νόημα έχει να πας και να πεις σε κάποια, "σε γουστάρω" όταν την επόμενη στιγμή αντί να κοιτάς τα μάτια της κοιτάς τον πανέμορφο πισινό που προσπέρασε από δίπλα σας :P
Αυτά που είπε ο Covy περί του πρώτου ραντεβού με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνη... φαίνονται αυτά τα πράγματα (παρεπιπτόντως έχω κάνει πρώτο ραντεβού 13 ώρες το οποίο φυσικά κατέληξε και σε σχέση :P )

Εν ολίγης... πρώτα δείξε και μετά πες... και ότι πεις ας είναι λιτό και όχι με πολλά λόγια... διότι... "οι άντρες δε μιλούν πολύ...." ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τονCovenant αν η άλλη δεν σε βλέπει ερωτικά και ερωτική εξομολόγηση να της κάνεις δεν αλλάζεις κάτι, καλύτερα είναι να πας να της τα πεις χύμα όταν έχεις δείγματα απο μεριά της ότι υπάρχει μια έλξη.

Βέβεια υπάρχει και η άλλη εκδοχή στην οποία ανήκω κι εγώ,να σε θέλει να καίγεται για εσένα να λιώνει να τρελένεται αλλά να μην δείχνει το παραμικρό γιατί ντρέπεται, γιατί είναι εγωίστρια για 1002 λόγους.
Σε αυτή την περίπτωση προσπαθείς να μάθεις κάτι απο την φίλη της ή φίλο της και τότε αυτός ή αυτή στάνταρ θα της το σφυρίξει οπότε θα δεις διαφορετική συμπεριφορά αν υπάρχει η έλξη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Τις περισσότερες φορές το να τα λες χύμα δεν είναι και το καλύτερο..από πολλές πλευρές,όχι μόνο από άποψη χυλόπιτας και για να μην εκτεθείς..Το καλύτερο είναι να κυλίσουν τα πράγματα ομαλά..Με κινήσεις και όχι λόγια να δείξεις αυτό που νιώθεις..και αν υπάρχει ενδιαφέρον τα πράγματα θα κυλήσουν από μόνα τους..Αυτα από προσωπική μου εμπειρία..Αν και πάντα εκτιμούσα τους ανθρώπους που έλεγαν τα πράγματα με το όνομα τους και είχαν αυτοπεποίθηση..Σημειωτέον λόγια λίγα και καλα..Γιατί τα πολλά χαλάνε την ουσία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Τις περισσότερες φορές το να τα λες χύμα δεν είναι και το καλύτερο..από πολλές πλευρές,όχι μόνο από άποψη χυλόπιτας και για να μην εκτεθείς..Το καλύτερο είναι να κυλίσουν τα πράγματα ομαλά..Με κινήσεις και όχι λόγια να δείξεις αυτό που νιώθεις..και αν υπάρχει ενδιαφέρον τα πράγματα θα κυλήσουν από μόνα τους..Αυτα από προσωπική μου εμπειρία..Αν και πάντα εκτιμούσα τους ανθρώπους που έλεγαν τα πράγματα με το όνομα τους και είχαν αυτοπεποίθηση..Σημειωτέον λόγια λίγα και καλα..Γιατί τα πολλά χαλάνε την ουσία..

Το βασικότερο, ξέχασα να το προσθέσω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εξαρτάται καθαρά και από τους 2...Συνταγή δεν υπάρχει...π.χ. αν ο κολλητός μου μου έλεγε χυμα ρε Βικάκι σε γουστάρω και σε θέλω θα το δεχόμουν και θα μου άρεσε που μου μίλησε έτσι από την στιγμή που με αυτό τον άνθρωπο έχουμε μοιραστεί τα πάντα κι έχει την οικειότητα ακόμα και σε αυτό τον τομέα να μου πει τι ακριβως νιώθει....Δεν θα σοκαριστώ...Γιατί τον ξέρω, με ξέρει και καταλαβαινόμαστε...

Με έναν τύπο που βγαίνω όμως έπι 3 μέρες ε...δεν θα ήθέλα να μου το πει έτσι...θέλω παιχνίδι...θέλω ψήσιμο κλπ...Θέλω μυστήριο, να τον ανακαλύψω τον άλλον...Να υπάρχει στον αέρα η έλξη και να την κρατάμε κρυμμένη...Γιατί να μην παιχτεί το παιχνίδι χαλαρά; Και ας έρθει και το φιλί και το σεξ κλπ χωρίς δηλώσεις "σε γουστάρω πολύ από την πρώτη στιγμή" :P

Για εμένα το θέμα τα λέω χύμα έχει να κάνει καθαρά με το πόσο με γνωρίζει ο άλλος ,τη σχέση και την επικοινωνία που έχουμε 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Θα μιλήσω καθαρά βάσει της προσωπικής μου εμπειρίας. Αν κάποιος, με ξέρει ελάχιστα, δε μου αρέσει και οπότε δεν του έχω δείξει κάτι και μου "τα πει φάτσα φόρα" όχι μόνο ξενερώνω :worry: , αλλά αν έστω τον έβλεπα φιλικά, μετά από αυτό δε θέλω να έχω καμία σχέση μαζί του και όταν πρέπει να διατηρήσω τη φιλική σχέση δυσκολεύομαι πολύ (κουλό;;;) ;)

Πιστεύω ότι κατάμουτρα τα λένε οι τύποι που είναι συνήθως χάλια (αυτό βέβεια δε σημαίνει ότι "είμαι χάλια -> τα λέω ευθέως", αλλά "τα λέω ευθέως -> είμαι χάλια", δλδ δεν πάει "ευθέως και αντίστροφα") και έχουν μάθει από χυλόπιτες, οπότε άλλη μία δεν πειράζει.. επίσης αυτοί νομίζουν ότι αν τους χαμογελάσεις λίγο (για κάποιο αστείο) ότι αμέσως τους έχεις ερωτευτεί!!! (αυτά είναι τα λεγόμενα "λιγούρια")

Προτιμώ τους άντρες που σου δείχνουν, σου πετάνε υπονοούμενα (δεν εννοώ σεξουαλικά - ή τέτοια πολύ καλυμμένα) και αφού τους έχω δείξει και εγώ ότι ανταποκρίνομαι να μου πουν κανένα "μ'αρέσεις" κλπ. - όχι μεγάλα λόγια.

Εμένα μου αρέσουν αυτοί που είναι σοβαροί, αλλά όχι δήθεν, οι οποίοι λέγοντας λίγα, αλλά δείχνοντας πολλά μου δείχνουν ότι δεν είμαι μία από τις πολλές, αλλά η ΜΙΑ...:huglove:

όσο για τη διάρκεια των ραντεβού... τα 4 πρώτα της τωρινής σχέσης μου (μέχρι να τα φτιάξουμε δλδ) κρατούσαν γύρω στις 5-6 ώρες :beer: . Με πέρασες Michelle :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Γιατί δεν βάζουμε δημοσκόπηση ???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγω πισέύω οτι το χύμα είναι ο,τι καλύτερο και βοηθάει πολύ!!

Αυτό που εκτίμησα ιδιαίτερα στον άνθρωπό που είμαστε μαζί εδώ και 3 χρόνια είναι οτι μου τα είπε χύμα οτι αισθάνεται απο την αρχή...δεν υπήρχαν τακτικές παιχνίδια και τετοια κόλπα...Και σε αυτό το χύμα έχουμε συμφωνήσει και οι δύο

Θεωρώ οτι οταν αρχίσουν τακτικές και μισόλογα και γυροφέρνει κάποιος κάτι και δεν το λέει κατι δεν πάει καλά...δεν μου φαίνονται καλές οι προθέσεις.....

οταν κάποιος έχει το θάρρος να πέι κατευθείαν τι αισθάνεται το εκτιμώ απεριόριστα και μετράει πάρα πολύ για μένα. Τό να μπορούν να μοιράζονται 2 άνθρωποι ελέυθερα τισ σκέψεις και αισθήματά τους δείχνει σεβασμό και θάρρος.

Αν υπάρχει πραγματικό ενδιαφέρον δεν καταλαβαίνω σε τι χρειάζεται να μπάινεις στη διαδικασία να κρύβεις πράγματα και να προσπαθεις έμμεσα να τα εκφράσεις! Σε εμένα συνήθως η τακτικές και το ψήσιμο καταλήγουν σε απίστευτη βαρεμάρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nan:
Πιστεύω ότι κατάμουτρα τα λένε οι τύποι που είναι συνήθως χάλια (αυτό βέβεια δε σημαίνει ότι "είμαι χάλια -> τα λέω ευθέως", αλλά "τα λέω ευθέως -> είμαι χάλια", δλδ δεν πάει "ευθέως και αντίστροφα") και έχουν μάθει από χυλόπιτες, οπότε άλλη μία δεν πειράζει..


Ενω όλο το πόστ σου ήταν αρκούντως ικανοποιητικό και χρήσιμο, εδω θα αναγκαστώ να διαφωνήσω διότι αρκετές φορές τα χω πει χύμα αλλά αυτό δε με κάνει χάλια ούτε και έτρωγα έτσι συνεχώς χυλόπιτες. Σαφώς και εχω μάθει απο χυλόπιτες και άλλη μια δεν πειράζει (αυτή χάνει, σιγά μη κάτσω να σκάσω)! Δεν είμαι όμως τόσο χαζός ώστε να ξέρω οτι πχ έστω ισχύει αυτό που λες και εντούτοις να συνεχίσω να είμαι χύμας. Δε στοχεύω να φαω όσο το δυνατόν πιο ευγενική χυλόπιτα. Σκοπεύω να τα κάνω όλα γκολ, να αρπάξω τη γυναίκα και να φύγω. Κι αν φάγαμε και μια χυλόπιτα παραπάνω, στο καζολίνι μου κι εμένα, έτσι γούσταρα, έτσι της τα πα. Σε άλλη θα τα πω αλλιώς. Πιο ήρεμα ή πιο χύμα. Τους αρέσει; Καλώς! Δε τους αρέσει; Στο καζολίνι μου...:clapup:

Και στο κάτω κάτω εσυ βρε καλό μου, απ το χύμα καμάκι θα καταλάβεις αν ο άλλος είναι χάλιας; Το ζευγάρι μάτια γιατί μας το έδωσε ο Ύψιστος;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Angel-Eyes:
Εγω πισέύω οτι το χύμα είναι ο,τι καλύτερο και βοηθάει πολύ!!

Αυτό που εκτίμησα ιδιαίτερα στον άνθρωπό που είμαστε μαζί εδώ και 3 χρόνια είναι οτι μου τα είπε χύμα οτι αισθάνεται απο την αρχή...δεν υπήρχαν τακτικές παιχνίδια και τετοια κόλπα...Και σε αυτό το χύμα έχουμε συμφωνήσει και οι δύο

Θεωρώ οτι οταν αρχίσουν τακτικές και μισόλογα και γυροφέρνει κάποιος κάτι και δεν το λέει κατι δεν πάει καλά...δεν μου φαίνονται καλές οι προθέσεις.....

οταν κάποιος έχει το θάρρος να πέι κατευθείαν τι αισθάνεται το εκτιμώ απεριόριστα και μετράει πάρα πολύ για μένα. Τό να μπορούν να μοιράζονται 2 άνθρωποι ελέυθερα τισ σκέψεις και αισθήματά τους δείχνει σεβασμό και θάρρος.

Αν υπάρχει πραγματικό ενδιαφέρον δεν καταλαβαίνω σε τι χρειάζεται να μπάινεις στη διαδικασία να κρύβεις πράγματα και να προσπαθεις έμμεσα να τα εκφράσεις! Σε εμένα συνήθως η τακτικές και το ψήσιμο καταλήγουν σε απίστευτη βαρεμάρα...

Οτι εχω κάνει bold στο πόστ σου με βρίσκει σύμφωνο 100% και μάλιστα με έφερε σε πνευματικό οργασμό (αυτό που λέμε, "πες τα χρυσόστομη"):)

Απλά να υποκλιθώ στο μεγαλείο σου κοπελιά!:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Οτι εχω κάνει bold στο πόστ σου με βρίσκει σύμφωνο 100% και μάλιστα με έφερε σε πνευματικό οργασμό (αυτό που λέμε, "πες τα χρυσόστομη"):)

Απλά να υποκλιθώ στο μεγαλείο σου κοπελιά!:worship:

Σ ευχαριστώ πολύ! Αυτά που λέω τα πιστέυω απόλυτα και μακάρι να μπορούσαν όλοι να τα εφαρμόσουν.Νομίζω οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων θα ήταν πολύ καλύτερές.

Και να σου πώ και κάτι, από μινι δημοσκοπήσεις σε γνωστούς και φίλους έχω διαπιστώσει οτι οι σχέσεις όπου το χύμα επικρατεί (κυρίως στην αρχή)πάνε καλύτερα και είναι πιο αληθινές.

Και κατά την ταπεινή μου άποψη από προσώπικές εμπειρίες εχώ καταλήξει στο οτί απαξ και αρχίσουν τα ψησίματα και οι τακτικές και τα παιχνίδια...αστα να πάνε!! κάποιος απο τους δύο έχει όρεξη για παιχνίδια, δεν σε σέβεται!

Αμα ο άλλος ενδιαφέρεται πραγματικά ειλικρινά και τίμια, Υπάρχουν δλδ αισθήματα και δεν το ψάχνουμε ή πάμε να παίξουμε και οτι κάτσει δεν χρειάζονται τσαλίμια και δεν μπορεί να το κρατήσει μέσα του!! Πρέπει να εκδηλωθεί.Δλδ αν κάποιοσ πεί οτι του αρέσει μια κοπέλα στο 5ο ραντεβού και έχουν προηγηθέι 500 τακτικέσ έχει μεγαλύτερη αξία από το να το πέι στο 2ο αν το αισθάνεται αληθινά...δεν νομίζω

Εγώ τουλάχιστον έτσι το βλέπω και θα το βλέπω ...χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν και να στιγματήσω συμπεριφορές.

Για μένα είναι η πιο ώραία εκδήλωση ενδιαφέροντος η πιο αληθινή και αξιοσέβαστη και φυσικά θα φερθώ ανάλογα!Μου τη σπάει να σου ανοίγει κάποιος την καρδιά του και εσυ να συνεχίζεις το παιχνιδάκι π.χ. οχι δεν τηλεφωνω τώρα σε 2 μέρες, μην στειλει μήνυμα γλυκο δείξε σκληρή, παίξε με τις λέξεις, ασε υπονοούμενα, ειναι το τρίτο ραντεβού πώς μπορεί να σε θέλει τόσο....

Το βασικότερο είναι να είναι ο άλλος αυθεντικός και να τα πιστέυει, να βγαινουν φυσικά, να μην ακολουθεί τακτικές στο πώσ να τα πεί και να εκδηλώνει τα συναισθήματά του με θάρρος, σεβασμό και ειλικρίνεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
αυτή χάνει, σιγά μη κάτσω να σκάσω

αυτή την "λογική" εγώ δεν την καταλαβαίνω valder :confused:. τι σημαίνει "αυτή χάνει" :|; δλδ άμα σου αρέσει κάποια η οποία τελικά αποδειχτεί ότι δεν ενδιαφέρεται για σένα, πιστεύεις ότι βγήκε σώνει και καλά χαμένη από το όλο στόρυ; πολύ εγωιστικό μου ακούγεται αυτό... είναι σα να συμπεριφέρεσαι στο θέμα της προσεγγισης του άλλου φύλου πιστεύοντας ότι de facto σε θέλουν όλες (sic). εμένα τουλάχιστον άμα παρατηρούσα ότι μου συμβαίνει κάτι τέτχιο θα άρχιζα να ανησυχώ :D.

στο δια ταύτα τώρα. το να τα ρίξω - μου τα ρίξουν στην ψύχρα από την πρώτη στιγμή δε μου αρέσει (νταξ, εγώ είμαι κ λίγο χέστης :P), εκτός από καταστάσεις του στυλ "δε θα την ξαναδώ, ό,τι κάνω τώρα" (όπου και πάλι είμαι χέστης :D). το να πάθω έγκαυμα όμως από το ψηστήρι το βρίσκω εντελώς απαράδεκτο και κατακριτέο. δε μου αρέσουν αυτού του τύπου τα παιχνιδάκια. άλλο το φλερτ, άλλο αυτή η αηδία. ή θες ή δε θες.- σε σένα μιλάω, μην κοιτάς αδιάφορα αλλού :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Αυτό που έχει σημασία δεν είναι τι θα πεις, ή πόσες λέξεις περιέχει, αλλά το πως θα της δώσεις να καταλάβει ότι δεν την πιέζεις με τα λόγια σου.
Πες ό,τι έχεις να πεις, και κάνε βήμα πίσω. Άστην να πάρει τον έλεγχο.

Κι εγώ θα συμφωνήσω με το Ντουζάκι..!:clapup:με κάλυψε πλήρως!!!:clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
αυτή την "λογική" εγώ δεν την καταλαβαίνω valder :confused:. τι σημαίνει "αυτή χάνει" :|; δλδ άμα σου αρέσει κάποια η οποία τελικά αποδειχτεί ότι δεν ενδιαφέρεται για σένα, πιστεύεις ότι βγήκε σώνει και καλά χαμένη από το όλο στόρυ; πολύ εγωιστικό μου ακούγεται αυτό... είναι σα να συμπεριφέρεσαι στο θέμα της προσεγγισης του άλλου φύλου πιστεύοντας ότι de facto σε θέλουν όλες (sic). εμένα τουλάχιστον άμα παρατηρούσα ότι μου συμβαίνει κάτι τέτχιο θα άρχιζα να ανησυχώ :D.

στο δια ταύτα τώρα. το να τα ρίξω - μου τα ρίξουν στην ψύχρα από την πρώτη στιγμή δε μου αρέσει (νταξ, εγώ είμαι κ λίγο χέστης :P), εκτός από καταστάσεις του στυλ "δε θα την ξαναδώ, ό,τι κάνω τώρα" (όπου και πάλι είμαι χέστης :D). το να πάθω έγκαυμα όμως από το ψηστήρι το βρίσκω εντελώς απαράδεκτο και κατακριτέο. δε μου αρέσουν αυτού του τύπου τα παιχνιδάκια. άλλο το φλερτ, άλλο αυτή η αηδία. ή θες ή δε θες.- σε σένα μιλάω, μην κοιτάς αδιάφορα αλλού :P.

Βασικά το όλο θέμα το έχεις πάρει σε λάθος βάση στην 1η παράγραφο. Γιατί θεωρώ οτι είσαι λάθος; Άκου λοιπόν: Ο κάθε άνθρωπος προσπαθεί να καλλιεργήσει τον εαυτό του με βάση τα εφόδια που έχει πάρει από κάθε προηγούμενη εμπειρία της ζωής του. Μεταλλασσόμεθα δηλαδή με στόχο το καλύτερο. Το "καλύτερο" σε εντελώς υποκειμενική βάση, έτσι; Φτάνεις σε ενα σημείο που γυρνάς και λες: "Νιώθω οτι είμαι όμορφος, νιώθω οτι εχω μια Α κοινωνικότητα, κλπ κλπ" και αυτό πας και το δείχνεις στην άλλη. Εκείνη μπορεί να μη το καταλάβει, να υπάρχει μια ασυμβατότητα. Κατ εμέ λοιπόν χάνει την ευκαιρία να εκτιμήσει αυτό το άτομο που έχει απέναντι της και να διαπιστώσει τι θα μπορούσε εκείνος να της προσφέρει. Δεν είναι κακό, ούτε η κοπέλα πρέπει να θανατωθεί στην πυρά! Απλά αδυνατεί να δει κάποια πράγματα με μια Α σκοπιά και έτσι χάνει. Δεν είναι εγωισμός λοιπόν φίλε! Είναι γνώθι σ' αυτόν όπως έλεγαν και οι Αρχαίοι... Κάτι που προφανώς εσυ το εκλαμβάνεις λάθος ως εγωισμό και με τη σειρά σου χάνεις κι εσυ. Κατάλαβες τώρα γιατί φτάνεις στο σημείο να αποκαλείς τον εαυτό σου χέστη δημοσίως; Δεν έχεις εκτιμήσει τι μπορείς να κάνεις, δεν εκμεταλλεύτηκες τις ευκαιρίες έστω για να μπορείς να το εκτιμήσεις...και χάνεις!

Άρα λοιπόν τώρα ποιός θα έπρεπε να ανησυχεί; Εγω ή εσυ που δεν ακολούθησες μια πανάρχαια σοφή ρήση;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top