Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Tiποτα δεν έγινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
καλα και πολλες φορες εχει πεσει το ρευμα και εχει κλεισει παοτομα ο υπολογιστης και ποτε δεν επαθε τιποτα...νομιζω φταιει και το ntfs συστημα των αρχειαων του δισκου..ενα λαπτοπ που εχω που εχει xp οπως και και το σταθερο μου κομπιουτερ αλλα εχει fat32 μολις κλεισει αποτομα μετα κανει ελεγχο δισκων κλπ οταν ανοιξει μετα..ενω το δικο μου με ntfs τιποτα,,ανοιγει σαν να μην συμβαινει τιποτα...:P
Νομίζω ότι το κυριότερο πρόβλημα με το μη "σωστό" κλείσιμο του υπολογιστή είναι ότι κάποια αρχεία μπορεί να μείνουν ανοιχτά και σε fat32 αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να τα διαβάσεις ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα ετοιμα pc δηλαδη που πουλανε ολες οι εταιριες δεν εχουν πια δισκετα?καλα και τι βαζουν στο 3,5 bay?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://pc-store.gr/product_details.php?category_id=125&language_code=el&item_id=595&ref=pathfinder
αυτο αν εχει και 5,25 περιβλημα..
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807504

η νεα μητρικη θα εχει 3 εσωτερικες υποδοχες usb ,τη μια θα την παρει το κουτι με τα δυο βυσματα usb,αλλα θελω multibay με 4 usb βυσματα που να πανε στις δυο υποδοχες στην καρτα(χωρις επιπλεον ρευμα) και με card reader...αλλα οσο και αν σου φαινεται περιεργο δεν βρισκω...

α καιμια απορια....τα rounded καλωδια ide δημιουργουν ποτε κανα προβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyTziEn

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
α καιμια απορια....τα rounded καλωδια ide δημιουργουν ποτε κανα προβλημα?
Δεν έχω ακούσει κατι αρνητικό, αντιθέτως διευκολύνουν τη ροή του αέρα και δείχνουν ανθρώπινα...
Η υποψία μου είναι ότι από τότε που έγιναν μόδα τα see-through κουτιά δημιουργήθηκε η πρακτική ανάγκη να μη φαίνονται οι κουρελο-καλωδιοταινίες και έτσι βγήκαν αυτά τα κομψότατα καλώδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω παρηγγειλα και round floppy καλωδιο απο το e-shop..!
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750767

μονο εκει υπηρχε..οπου αλλου το ζηταγα με κοιτουσαν σαν εξωγηινο..:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κι αλλο προβ:
Ο ενας υπολογιστης εχει φαει σκαλωμα και δεν ανοιγει με τιποτα. Σταματανε ολα στο
Initializing USB Controllers ....Done
Το πληκτρολογιο δεν ανταποκρινεται για να κανω οτιδηποτε, και γενικα μου χει σπασει τα νευρα.
Ενι αιντιαζ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
yes, one very useful


get a life please
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το γραφω οταν ζηταει να καθορισω δισκο;
Δωσε περισσοτερες οδηγιες :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
θα συμφωνίσω απόλυτα για τα μακ (κι εγώ Linux εχω), καλό είναι να πετάξουμε όλοι κάποτε αυτα τα windows από τους υπολογιστές μας, να ηρεμίσει λίγο το κεφάλι μας.
+1 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyTziEn

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μήπως εννοείς ότι σου βγάζει κάποιο μήνυμα System Disk not found bla bla bla... αν κολλάει μετά το USB Devices δοκίμασε να τις βγάλεις όλες να δεις τι θα γίνει (μήπως παίζει κάποιο conflict) γενικά γράψε αναλυτικά τι κάνει όσο πάει να φορτώσει και τι έκανες πριν από αυτό (αν εκανες κάτι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyTziEn

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγω παρηγγειλα και round floppy καλωδιο απο το e-shop..!
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750767

μονο εκει υπηρχε..οπου αλλου το ζηταγα με κοιτουσαν σαν εξωγηινο..:D:P
Κάποτε έπαιζαν και rounded UV-Sensitive καλώδια όταν ήταν μόδα οι UV λάμπες μέσα στο κουτί... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Κι αλλο προβ:
Ο ενας υπολογιστης εχει φαει σκαλωμα και δεν ανοιγει με τιποτα. Σταματανε ολα στο
Initializing USB Controllers ....Done
Το πληκτρολογιο δεν ανταποκρινεται για να κανω οτιδηποτε, και γενικα μου χει σπασει τα νευρα.
Ενι αιντιαζ?
Η μητρική είναι asus? Τρώνε τέτοιου είδους κολλήματα αυτές.
Με σβηστό το pc, βγάλε όλες τις usb συσκευές. Άνοιξε το pc. Ασε να φορτώσουν τα windows, και ξαναβάλε τα usb πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Johny οχι, βγαζει μονο αυτο που εγραψα.. Κολλαει εκει η οθονη, δεν ανταποκρινεται ουτε σε f..κατι που ειναι για να μπεις σε μενου, ουτε τιποτα, ειναι παγωμενα ολα, μεχρι που βγαινει αλλη οθονη και ζηταει να καθορισεις δισκο.

Σταυρο ναι asus ειναι. Θα το δοκιμασω, θενκγιου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
A, κάποιες asus μητρικές αν δεν βρουν boot device βγάζουν menu Και σε ρωτάνε απο που να Bootαρουν (το κάνουν και με συνδιασμό πλήκτρων κατα την εκκίνηση, για να ξεπεράσεις τις ρυθμήσεις του boot order). Βλέπεις το σκληρό δίσκο απ οπου κανονικά θα έπρεπε να Bootαρεις εκει; Αν όχι πρέπει να κοιτάξεις οτι τον βλεπει σωστά το bios σου. Αν ναί ξεκινάει όταν τον διαλέξεις; Αν ξεκινάει πρέπει να πειράξεις το boot order για να τον βρισκει χωρίς την παρέμβασή σου. Αν όχι δεν είναι Bootable πια ο δίσκος (η δεν μπορεί να bootαρει η μητρική απο εκει για κάποιο λόγο) οπότε μας λές τι σου βγάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
:whatever::whatever:
To σύστημα ζητούσε 1 ανβα8μιση.Και εγώ αποφάσισα να τημ κάνω.
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧς ΑΥ8ΕΝΤΙΚΑ WINDOWS....
τι να κάνω?:'(
Και γιατί ρε μπούφο δεν μιλάς στον Άγγελο;....


Σου στέλνω μήνυμα στο μσν για να σε βοηθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
pc speaker εχουν τα σημερινα κουτια?πρεπει να βαλω αν δεν εχει η μητρικη?
τα coolermaster δεν εχουν?μου φαινεται κουφο..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
OK ευχαριστώ...8α προσαπα8ήσω......Αγγελε....8ασ ε ρώταγα..αλλ δν μ απαντας στο μσν
ρε εχει απο8ηκευτει ο κωδικος σου στο πσ μ!χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Κυκλοφορει ενα πειρατικο patch το οποιο τα κανει αυθεντικα ...
Ενημερωτικα το λεω ... περετερω πληροφοριες απαγορευετε να δωσω ...
Για απανταχου φτωχαδακια που δεν υποστηριζουν το αθλιο λογισμικο της Microsoft και το χρησιμοποιουν απο αναγκη σαν και εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top