• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πάντως δεν είχα σφουγγαράκια στη μύτη..έφυγα μετά από 5 ώρες, ανέπνεα κανονικά και ούτε αίμα έτρεξε..δε ξέρω αν χρησιμοποίησε νέες τεχνικές, σημασία έχει ότι το αποτέλεσμα ήταν τραγικό.. αυτά τώρα με τα σφουγγαράκια με τρελαίνουν λίγο γιατί δε ξέρω αν θα μπορώ να αναπνέω απ το στόμα...κάνα καλό ξενοδοχείο κοντά στο νοσοκομείο ξέρει κανείς να προτείνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
με τη γλωσσα εννοουσα οτι εγω φοβομουν να φτερνιστω με ανοικτο το στομα και το "καταπινα"
λογικα πρεπει να ηταν λαθος οπως ειπε και η Πετρινα:)
το διαφραγμα απλα πρεπει να ξερει ο γιατρος να το κανει,γτι αλλιως...
απλα διαρκει λιγη ωρα.η πλαστικη κραταει πολυ.
tasinho πως ειναι δυνατον να μην ειχες σφουγγαρακια?για τρεις μερες μαζευουν οτι "τρεχει"
εσυ δεν ειχες τπτ?η μυτη σου ηταν στεγνη??????????:worry:εκτος αν εκανες μονο διαφραγμα.συναντησα εναν στο νοσοκομειο που πειραξε μονο διαφραγμα και δεν ειχε ουτε ναρθηκα,ουτε σφουγγαρακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλη αναρρωση michelle!!! και εγω αυτη την εβδομαδα θα παω για την επεμβαση..θα σας γραψω και εγω την εμπειρια μου γιατι οντως ειναι πολυυυυυ σημαντικο για αυτους που θελουν να κανουν να ξερουν τι τους περιμενει!!προσωπικα μεχει βοηθησει πολυ να παρω κουραγιο ολα αυτα που διαβαζω εδω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σήμερα επιτέλους κατάφερα να κοιμηθώ σχεδόν κανονικά! (ξύπνησα μόνο 2 φορές, μια στις 2 και μια στις 7 το πρωί, και στις 2 πιθανόν να μην είχα ξυπνήσει, αλλα χτύπαγε το κινητό μου)

Φυσικά και όταν φταρνιζομαι έχω και το στόμα ανοιχτό, ενστικτωδώς, δεν μου είπε τίποτα σχετικό ο γιατρός. Αν και προσπαθώ να μην φταρνίζομαι.

Σε 24 ώρες βγάζω τα σφουγγαράκια :D Ανυπομονώ τόσο που τις μετράω ανάποδα :D

Ερώτηση: Το ναρθηκάκι που θα φοράω μετά είναι ουσιαστικά αυτό που φοράω και τώρα; Ή θα μου αλλάξουν κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
michelle μου υπομονή και καλή ανάρωση. τα δύσκολα σιγά σιγά περνούν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
το ιδιο θα φορας michelle...elenadi δεν ειχα τπτ εντελως γι αυτο δε ξερω τι εχει κανει στη μυτη μου..προβλημα αισθητικο δεν ειχα(τωρα εχω αποκτησει).οσο για το λειτουργικο ολοι μ λεγαν οτι εχω μια χαρα διαφραγμα,μονο αυτος ειπε οτι δεν ειναι καλο(μηπως για να παρει λεφτα?δε ξερω)...το προβλημα ηταν οτι μου κολλουσαν λιγο τα ρουθουνια(προβλημα βαλβιδας δλδ) κ μου ειπε οτι θα τα διορθωσει ολα και θα χρειαστει κ ρινοπλαστικη...το αποτελεσμα?ξεχασε τι επρεπε να κανει και οταν το εμαθα αυτο εμεινα λακαμας...τωρα τελευταια που περναει ο καιρος εχω φρικτους πονους(για καποια δευτερολεπτα) και νιωθω συνεχως μπουκωμενος...γι αυτο και οσοι απο σας παιδια σκεφτεστε να κανετε κατι,ψαξτε τον πιο εμπειρο γιατρο και οχι αυτον που μπορει να σας κοψει καποια χρηματα...θα το μετανιωνετε ολοι σας τη ζωη μετα(προσωπικη εμπειρια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Λια
Καλορίζικη η νεα σου μύτη.Τωρα χρειάζεται αρκετή υπομονή μεχρι να φύγει το οίδημα.Το σπαστικό της υπόθεσης είναι το οίδημα το οποίο ακόμα και άριστος να είναι ο γιατρός, αργεί κάπως να φύγει.Το μασαζ με ανοδικές κινήσεις όπως είπε ο γιατρός στην Έλενα βοηθάει στην καλή κυκλοφορία του αίματος οπότε η μύτη ξεπρήζεται καπως.
Λογικά η μύτη πρέπει να μείνει σχεδόν η μισή(όταν ξεπρηστεί) απο αυτό που βλέπετε μετα την εγχείριση, οπότε καλό κουράγιο και να ακολουθείτε τις οδηγίες του γιατρού πιστά για να μην έχετε παρατράγουδα. Υποθέτω ότι και εσύ την έκανες στον [...]?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
...elenadi δεν ειχα τπτ εντελως γι αυτο δε ξερω τι εχει κανει στη μυτη μου..προβλημα αισθητικο δεν ειχα(τωρα εχω αποκτησει).οσο για το λειτουργικο ολοι μ λεγαν οτι εχω μια χαρα διαφραγμα,μονο αυτος ειπε οτι δεν ειναι καλο(μηπως για να παρει λεφτα?δε ξερω).

Χρυσέ μου άνθρωπε αφού δεν είχες κανένα πρόβλημα ούτε αισθητικό ούτε λειτουργικό τι πηγες και έκανες εγχείριση?Σε ποιόν την έκανες? Τώρα γιατί ενδιαφέρεσαι ακριβώς για δεύτερη ρινοπλαστική? Διότι εκει τα πράγματα είναι διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Χρυσέ μου άνθρωπε αφού δεν είχες κανένα πρόβλημα ούτε αισθητικό ούτε λειτουργικό τι πηγες και έκανες εγχείριση?Σε ποιόν την έκανες? Τώρα γιατί ενδιαφέρεσαι ακριβώς για δεύτερη ρινοπλαστική? Διότι εκει τα πράγματα είναι διαφορετικά.

λειτουργικο ειχα οπως γραφω..βαλβιδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι, στον γιατρό που μου είχες προτείνει την έκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
γεια σας παιδια!

σημερα επιτελους εβγαλα τον ναρθηκα!
το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο αν και εγω επειδη ειμαι τελειομανης δεν ενθουσιαστικα τοσο οσο την αδελφη μου που με ειδε πρωτη και κατι αλλες κοπελες που μου ειπαν ολες "στην εκανα γαματη την μυτη"!!!
φυσικα υπαρχει διαφορα γιατι ειχα "καμπουρακι" αλλα αυτο πουμε χαλαει λιγο ειναι οτι ειναι λιγο μεγαλα τα ρουφουνια και μπροστα η μυτη αλλα μου ειπε ο γιατρος ειναι ακομα πρησμενη εκει και θα φυγει σε 10-30 μερες!!!
πρεπει να εχει δικαιο γιατι την μυτη μου σε εκεινη την μερια την αισθανομαι οτι ειναι πρησμενη!!!

οσο για το προφιλ ειναι πολυ ωραιο!!!η μυτη ισια <<αλφαδι>> και γενικα το προφιλ που εγω οσο ειχα την προηγουμενη μυτη το απεφευγα συνεχεια και ενιωθα ασχημα τωρα δειχνει πολυ καλυτερο!

Λια αυριο βγαζεις τα ταμπον?θα δεις την γλυκα και εσυ............:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
tasinho λογικα πηγε να σου πειραξει μονο το διαφραγμα(αφου δεν ειχες ουτε σφουγγαρακια ουτε τπτ) και τα'κανε μανταρα παντου..ακουσα πολλες περιπτωσεις στο νοσοκομειο που εγιναν ολεθριες επεμβασεις σε αχρηστους γιατρους ή σε δημοσια νοσοκομεια.Οντως ειναι κτι πολυ σημαντικο και δεν πρεπει να παιζει κανεις με αυτα.Ειδικα αφου πονας,καλυτερα να πας να συμβουλευτεις το γιατρο.. :(

σταματα giorgali να τους τρομαζεις ολους..:P Φυσικα εισαι πρησμενος εκει μπροστα στο ακρορινιο.Εμενα δυο μηνες μετα,εχει υποχωρησει πολυ,αλλα ακομα ειναι πρησμενη.Πριν δε μπορουσα να την ακουμπησω,τωρα δε μπορω να την πιεσω:P και αμελω να κανω και μασαζ..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ελενα ουτε μια κουβεντα δεν ειπες για την καινουργια μου μυτη!!!

καλα.............. :mad:

θα εμπαινα στο msn τωρα να στα ελεγα αλλα δεν μπαινει,εχει κολησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μεγειά georgali!!!!

Δεν μου απαντήσατε, το ναρθηκάκι που θα έχω μετά θα είναι το ίδιο που φοράω τώρα; Δεν θα το βγάλει καθόλου να δει αν όλα πάνε καλά; Κι αν δεν πάνε όλα καλά;
Γενικά έχω κατάαγχωθεί μήπως κάνω καμιά βλακεία εγώ στη μετεγχειρητική περίοδο και χαλάσω το αποτέλεσμα, άγχη του στυλ "Κοιμήθηκα λίιιγο προς το πλάι και όχι ακριβώς ανάσκελα, μήπως πειράζει;", "το ναρθηκάκι δεν είναι τελείως λείο στο πλάι, μήπως δεν είναι ούτε η μύτη;" :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ευχαριστω

το ναρθηκακι μια και καλη θα στο βγαλει μετα απο 7-10 μερες!εγω το κρατησα 11μερες αλλα αφου μου ειπε τοσες τι να κανω!

αυριο ψυχραιμια και οταν σου βγαλει τα ταμπον αυτο ειναι,μετα δεν εχει τιποτα αλλο!

εγω σημερα ειχα ζαλιστει γιατι μου εκανε παλι εκεινο που ρουφαει λιγο αλλα ξερεις ποιος ειναι ο λογος που πηγα να λιποθυμησω?
οταν βλεπεις την καινουργια μυτη νιωθεις λιγο περιεργα και την βλεπεις καπως!
λες τωρα αυτην την μυτη θα εχω?γιατι εχεις συνηθισει την παλια!

οταν βγηκα και εκατσα λιγο μια κοπελα που ειχε κανει και μου λεει πολυ ωραια στην εκανε (δεν την ηξερα την κοπελα) και μου λεει θα σου φανει λιγο παραξενη στην αρχη και οτι οταν αυτη ειδε την καινουργια της μυτη λιποθυμησε!!!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Κατ' αρχάς Λία και georgalis καλορίζικες οι καινούργιες σας μύτες!!:D

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ κάποια στιγμή να κάνω ρινοπλαστική , μπορείτε να μου αναφέρετε ενδεικτικά πόσο πήγε η τιμή? Ξέρω ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, εξαρτάται απ' τον γιατρό, από τι ακριβώς θα σου κάνει κτλ αλλά θέλω να ξέρω περίπου πόσο κυμαίνεται!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σήμερα πήγα να μου βγάλουν τα σφουγγαράκια. Σιγάααα καλέ!!! Αυτό ήταν;; Με είχατε τρομάξει :P
Πιο δυσάρεστο είναι αυτό που ρουφάει, παρά τα σφουγγαράκια!

Και ...ανέπνευσα!! Καλέ, τόσο πολύ αέρα παίρνει ο κόσμος όταν αναπνέει; :worry: :P Ε ρε τι έχανα τόσα χρόνια! :D

Για πόσες μέρες θα είναι έτσι τεράστια τα ρουθούνια μου; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Εδω μπορεί κάποιος να βάλει την φοτο του απο τα εγγραφα του, και να δει γρήγορα και ευκολα πως θα είναι μετα απο ρινοπλαστική. Παίρνει και αvφάς φοτος.Βέβαια το αποτέλεσμα του pc μπορεί να διαφέρει αρκετά απο αυτό που είναι εφικτό στην πραγματικότητα.Είναι ιδανικό για κάποιον που δεν ξέρει καλα το photoshop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ειδες Λια με το φοβιτσιαρη το georgali τι επαθες????????? :P
αντρες παιδι μου αντρες!!!!! :P:P
Μην αγχωνεσαι για τη μυτη.Ουτε προκειται να σου πεσει στο μαξιλαρι οταν εισαι πλαγια,οπως ενιωθα εγω,ουτε να σου στραβωσει με το παραμικρο.Αργοτερα στο μασαζ πρεπει να προσεξεις.Θα στα πει αυτα ο γιατρος.Μην κρινεις απο το ναρθηκα φυσικα.Δε θα βγαλεις κανενα λογικο συμπερασμα.Ουτε οταν στο βγαλει.θελει υπομονη.
θα ειναι για καιρο η μυτη σου πρησμενη.Εμενα ειναι κυριως το ακρορινιο(που αν ξεπρηστει αυτο θα δειξει η μυτη!!)
Βελτιωνεται οσο παει.Στους δυο μηνες θα φυγει αρκετο πρηξιμο(δε θα νιωθεις "βαρια" τη μυτη και θα μπορεις να την ακουμπας) Στους τρεις πιστευω θα ειναι οκ απο πρηξιμο(εγω ειμαι στους δυο) αλλα η τελικη μορφη θελει καιρο εχω ακουσει.Δλδ 6 μηνες σιγουρα.Βεβαια ολα αυτα τα εχω ΑΚΟΥΣΕΙ -δεν τα εχω βιωσει.Οσο περναει ο καιρος θα σας λεω.
Και να μην τρομαξουν αυτοι που διαβαζουν-οταν λεμε τοσο καιρο παιρνει για την τελικη μορφη εννοουμε οτι φυσικα ειναι μια χαρα εξωτερικα η μυτη.Απλα φυσιολογικο ειναι μετα απο ταλαιπωρια τετοια να περιμενεις το τελειο.Που θα κανει καποιο καιρο!!:)
Εμενα μου στοιχισε 3750 μετα απο ενα παζαρακι.Το αρχικο ειναι 4000.
Αλλα δε μετανιωνω στιγμη.Δε θα διακινδυνευα τετοιο πραγμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
φυσικα υπαρχει διαφορα γιατι ειχα "καμπουρακι" αλλα αυτο πουμε χαλαει λιγο ειναι οτι ειναι λιγο μεγαλα τα ρουφουνια και μπροστα η μυτη αλλα μου ειπε ο γιατρος ειναι ακομα πρησμενη εκει και θα φυγει σε 10-30 μερες!!!πρεπει να εχει δικαιο γιατι την μυτη μου σε εκεινη την μερια την αισθανομαι οτι ειναι πρησμενη!!!

Σίγουρα είναι πρησμενη η μύτη και αν δεν περάσουν τουλάχιστον 6 μήνες δεν φαίνεται τελικό αποτέλεσμα. Να έχουμε όμως και υποψιν οτι μια μύτη γίνεται μικρότερη σε μάκρος είναι πολύ πιθανό να γίνεται και λίγο πιο μεγάλη σε πλάτος. Κατί σαν συμπίεση δηλαδη.Ο έμπειρος γιατρός όμως ξέρει ακριβώς την σωστή αναλογία οπότε λαξεύει την μύτη στα σημεία που πρέπει ώστε να φαίνεται συμμετρική, ακόμα και αν έχει πλατύνει λίγο με το ελαφρύ ανέβασμα που της έχει κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top