Τι όνειρο είδατε χθες;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νομίζω οτι θα ήταν ενδιαφέρον να γράφουμε εδώ τα όνειρα που είδαμε όποτε τα θυμόμαστε. Έτσι θα μπορούμε ίσως με τον καιρό να παρατηρήσουμε και κάποιο pattern στα όνειρα μας και να βγάλουμε και κάποιο συμπέρασμα για το υποσυνείδητο μας! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Είναι πολύ καλή συνήθεια το ονειρικό ημερολόγιο, πολύ όμορφο thread.
Χθες είδα ότι κουρευόμουν μόνος μου :confused:
(κουρεύτηκα και irl αλλά φυσικά όχι μόνος μου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
τι όνειρο είδα χτες;;;; (ή τέλος πάντων την τελευταία φορά που κοιμήθηκα...)

απλά....... ααααααχχχχχχχχ........... :inlove::inlove::inlove::inlove:

από αυτά που δε θες να ξυπνήσεις....





ΥΓ>@ifrit: αυτό το έχω κάνει πολλές φορές μόνος μου....δεν είναι τίποτα... μη μασάς!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ειδα ενα που συγουρα δεν θα θελε να το δει κανεις. Ειμαι στο σχολειο και μπαινει ο θειος μου στην ταξη και μου λεει χαρακτιριστικα "Ο μπαμπας και ο παπους "κοιμιθικαν", ελα μαζι μου" και ευτιχος εκει ξυπνισα

Με εχουν επιρεασει οι πολλες αυτοκτωνιες που γινοντια τελευτεα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Πολύ παράξενο όνειρο είδα, ότι κάτι έφτιαχνα και οταν τελείωσα και φώναξα κάποια άτομα να το δουν ήταν σαν να μην είχα φτιάξει τίποτα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickg78

Νεοφερμένος

Ο nickg78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ έβλεπα ότι κάτι προσπαθούσα να φτιάξω με routers, servers και διάφορα άλλα (μέχρι και στον ύπνο μου με κυνηγάνε τα άτιμα μηχανήματα :P). Ξαφνικά ένας router άρχισε να βγάζει ένα περίεργο ήχο, που έμοιαζε με αυτόν του κινητού μου τηλεφώνου :hmm:

Άρχισα να αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό, ε... και βέβαια τότε διαπίστωσα ότι ήταν το ξυπνητήρι. :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Είδα μια συμφοιτήτριά μου από τη σχολή, την οποία έχω να δω πολύ καιρό, και οτι έκλαιγε και προσπαθούσα να την παρηγορήσω. Ένα από τα όχι και τόσο ευχάριστα όνερα που έχω δει... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και εγω δει ονειρα, και μαλιστα πολλα που προταγωνιστει η τεχνολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χτες είδα στον ύπνο μου την αδερφή του μαρκουλάκη σε ένα κατεστραμμένο σήριαλ με βουνά και σπασμένες σπονδυλικές στήλες. δε σας λέω τι κάναμε :P :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
αναδάσωση???:hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χθες είδα ένα πολύ μεγάλο όνειρο. Το μόνο που θυμάμαι είναι οτι κάτι με είχε πιάσει και άρχισα λεει να πηγαίνω σε μαγαζιά που είχα να πατήσω χρόνια (στη Μυτιλήνη τα περισσότερα ή μερικά δεν πρέπει να υπάρχουν καν στην πραγματικότητα) και να βρίσκω γνωστούς που είχα να δω χρόνια. Με μερικά άτομα είχα χαρεί πολύ μάλιστα γιατί τα συμπαθούσα. :wacko: :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
αφηστε...........ολο το βραδυ ονειρευομουν οτι ανεβαινα εκατομμυρια σκαλες στο σπιτι στην ισπανια..........ξυπνησα ψοφια!! δεν το λεω στο ετσι, σοβαρα, δεν το εχω ξαναπαθει! ηταν λες και δεν ειχα κοιμηθει καθολου! και ειχα χτυπησει και δεκαωρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ΚΑλά ακούστε το κουλό είχα παραγγείλει κάτι απο το e-shop και τελικά ήρθε απο το πλαίσιο και οταν πήγα να το ανοίξω χάθηκε και αναρωτιομουν πως έγινε αυτό:worry:

Δεν πάω καλά τελευταία:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ κουλαμάρα είδα!
Ήμουν λεει στο πανεπιστήμιο (που δεν έμοιαζε καθόλου με το ΑΠΘ) και έπρεπε να δώσω ένα μάθημα, το οποίο ελάχιστα είχα διαβάσει. Ρωτώντας λοιπόν έμαθα σε ποιό αμφιθέατρο δίναμε, αλλά επειδή είχα φτάσει νωρίτερα έκανε ένα τμήμα απο το έτος μου μάθημα λεει (μάθημα λίγο πριν την εξεταστική! ΛΟΛ!) και είπα να παρακολουθήσω μπας και μάθω τίποτα και γράψω καλύτερα. Σε λίγα λεπτά μετά όμως σχολάσαμε και έμεινα μόνο εγώ και ο καθηγητής στην αίθουσα. Σημειωτέον οτι ο καθηγητής δεν είχε καμία σχέση με τους συνήθείς καθηγητές πανεπιστημίου αλλά κόλαζε και αγία :redface: :P (sorry Πάνο!)
Πήγα που λέτε εγώ αθώα αθώα να τον ρώτήσω κάτι (ναι, δεν είχα σκεφτεί τίποτα πονηρό γιατί είμαι πιστό κορίτσι, νι :P) και αυτός μετά απο λίγο λέει με πήρε αγκαλιά! Ε εγώ έκατσα, και μιλάγαμε περι ανέμων και υδάτων. Τίποτα παραπάνω δεν κάναμε, I swear!! :P
Ε, μετά ξύπνησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μήπως είναι να δώσεις τίποτα εξετάσεις τώρα??
γιατί αυτά τα έβλεπα όταν είχα εξετάσεις ή είχα ωραίο καθηγητή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
H πλάκα είναι οτι εκτός του ότι έχω να πατήσω εβδομάδες, δεν είχα ποτέ στο πανεπιστήμιο ωραίο καθηγητή! :P
Ούτε εξετάσεις πρόκειται να δώσω!
Α, και κάτι άλλο που θυμήθηκα! Του έλεγα όταν με είχε αγκαλιά για τα μαθήματα που χρωστάω και είχε φρίξει! Και όσο αυτός έφριττε, τόσο του έλεγα εγώ κι άλλα που χρώσταγα να πάθει κανα εγκεφαλικό! Χαχαχαχαχαχ!
Πάντως δεν είμαι ακόμα σίγουρη αν όλο το σκηνικό το έβλεπα ερωτικά στον ύπνο μου... Δλδ την αγκαλιά κ όλο αυτό ίσως την έβλεπα "φιλική" κι όχι ερωτική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
H πλάκα είναι οτι εκτός του ότι έχω να πατήσω εβδομάδες, δεν είχα ποτέ στο πανεπιστήμιο ωραίο καθηγητή! :P
Ούτε εξετάσεις πρόκειται να δώσω!
Α, και κάτι άλλο που θυμήθηκα! Του έλεγα όταν με είχε αγκαλιά για τα μαθήματα που χρωστάω και είχε φρίξει! Και όσο αυτός έφριττε, τόσο του έλεγα εγώ κι άλλα που χρώσταγα να πάθει κανα εγκεφαλικό! Χαχαχαχαχαχ!
Πάντως δεν είμαι ακόμα σίγουρη αν όλο το σκηνικό το έβλεπα ερωτικά στον ύπνο μου... Δλδ την αγκαλιά κ όλο αυτό ίσως την έβλεπα "φιλική" κι όχι ερωτική...


Πάνοοο μην διαβάσεις το συγκκριμένο ποστ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επίσης κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα στο μυαλό: Ίσως να με είχε πάρει αυτή τη στιγμή αγκαλιά ο Πάνος και το είδα στον ύπνο μου ότι με έπαιρνε αγκαλιά ο καθηγητής... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Επίσης κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα στο μυαλό: Ίσως να με είχε πάρει αυτή τη στιγμή αγκαλιά ο Πάνος και το είδα στον ύπνο μου ότι με έπαιρνε αγκαλιά ο καθηγητής... :hmm:

εγώ σημερά επαθα αμνησία(lol), δεν θυμάμαι τι ονειρό είδα:/:, γιατι σχεδον κάθε βράδυ βλέπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Το σούπερ κουλό, είχα πάει σε άσχετη σχολή να ψάξω την πτυχιακή μου και την βρήκα και δεν μου την έδιναν:hmm::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top