Macbook ή όχι;

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Απλά θέλει οθόνη που να έχει dvi (το 98% έχουν) αλλιώς θέλει τον άλλο αντάπτορα (που παλι τον έχει η apple και μπορείς να τον πάρεις ξεχωριστά). Τέλος αν πάρεις οθόνη γι αυτό έχε υπόψη σου και οθονη με tv tuner πχ κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

isidorosrigas

Νεοφερμένος

Ο isidorosrigas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Απλά θέλει οθόνη που να έχει dvi (το 98% έχουν) αλλιώς θέλει τον άλλο αντάπτορα (που παλι τον έχει η apple και μπορείς να τον πάρεις ξεχωριστά). Τέλος αν πάρεις οθόνη γι αυτό έχε υπόψη σου και οθόνη με tv tuner.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Δημήτρη! Θα το συζητήσω και με τον αδερφό μου και θα δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isidorosrigas

Νεοφερμένος

Ο isidorosrigas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ποιό θα αγοράζατε εσείς;:hmm:
Να σημειώσω πως έχω ένα LG λάπτοπ (αυτό) εδώ και 3 χρόνια. Με προεγκατεστήμα Vista και του εγκατέστησα και τα 7.:/: Desktop δεν έχω.
Και το Mac Mini και το MacBook Pro μου αρέσουν πάρα πολύ. :/: (αχ ρε Apple!)
Edit : Σε αυτή την οθόνη που μου είπες μπορώ να δω τηλεόραση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Παρε το apple πολυ απλα δεν θα μπορεις να γυρισεις πισω μετα, αν δεν σου αρεσει στο αγοραζω εγω αν το εχεις σε καλη κατασταση γιατι θελει η αδελφη μου ενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Edit : Σε αυτή την οθόνη που μου είπες μπορώ να δω τηλεόραση;
Ναι, όπως και σε όλες τις οθόνες με την ένδειξη "tv tuner" (απλά έδωσα το πρώτο λίνκ που βρήκα, έχει αρκετές).

Οσο για το mini vs macbook είναι θέμα του για πόσα λευτά διαφορά μιλάμε (θα είναι κανα 400αρι σιγουρα, πες μας ακριβώς), του αν τα δίνεις, άλλα και του αν κάνεις δουλειά με το lg η θες να το αλλάξεις σαν laptop (οποτε εχεις λόγο να δώσεις τα extra λευτά για να έχεις laptop).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Εδάδ, πάρε μακ. &-
Δεν σκοπεύω να μπω σε ατελείωτες συζητήσεις για τα χαρακτηριστικά κλπ.
Ήμουν εντελώς κατά των μακ μέχρι που με έπεισε ο Αντρας και πήρα το μακμπουκ αντί για οποιοδήποτε άλλο λαπτοπ. Once you mac you never go back
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
εμ αυτο ειχα αναγκη


την αποψη μιας κυριας του Αντρα της


χιχι

γεια σου ρε μορφαρα γιουκι (με χρωστας καφε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
αι από δω μαρή :p
Να τον ακούς τον άντρα μου...ξέρει!!!

(Τον καφέ έλα να τον πιούμε σπίτι μου, να δεις και το μακμπουκ να πειστείς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δυο απορίες που είχα πάντα: Στα Windows, ειδικά στα Vista, καλό είναι να έχεις 4GB Ram. Το αντίστοιχο νούμερο για Mac ποίο είναι;
Το Outlook για Mac πόσο καλό είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
to leopard παιζει μια χαρα και με 1gb, στα 2gb που εχει το μακμπουκ μπορω να δουλευω ανετα φοτοσοπ.

γενικος δεν ειανι ιδιαιτερα βαρυ...

το outlook ειναι οπως των windows προσωπικα προτιμω το mail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
to leopard παιζει μια χαρα και με 1gb, στα 2gb που εχει το μακμπουκ μπορω να δουλευω ανετα φοτοσοπ.
Δηλαδή τα 4GB σε Mac είναι υπερβολή;

το outlook ειναι οπως των windows προσωπικα προτιμω το mail
Και όσο αφορά ημερολόγιο, επαφές, tasks το outlook δεν είναι μονόδρομος; Μην ξεχνάς ότι σε αυτά είναι πολύ σημαντικός και η υποστήριξη συγχρονίσου ή έστω Microsoft Exchange.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ολα αυτα στο μακ ειναι αλληλενδετα στο ical, adress book κτλ...

γιατι να ειναι υπεροβλη τα 4gb?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
γιατι να ειναι υπεροβλη τα 4gb?
γιατι θυμάμαι μια εποχή που ήταν μέγεθος δίσκου και οι απλοί χρήστες κάνανε πάνω κάτω τα ίδια που κάνουν και τώρα. Που σημαίνει ότι τα windows είναι memory hogs και άμα προσέξεις λίγο γράφεις πιο οικονομικές σε μνήμη εφαρμογές.
Μιλάμε για εφαρμογές "βλεπω mail", "σερφάρω στο web", "γράφω ένα κείμενο", ο,τι έχει μέσα physics simulation και photorealistic rendering θέλει όση μνήμη του δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isidorosrigas

Νεοφερμένος

Ο isidorosrigas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μιά χαρά είμαι με το LG αν και θα ήθελα ένα Macbook Pro. Μου αρέσει πάρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose25

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Το mac δεν συγκρινετε σε τιποτα με το pc. Εγω το συνηστω. Α! και οτι μπορεις να κανεις σε ενα pc το κανεις και σε ενα mac!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
γιατι θυμάμαι μια εποχή που ήταν μέγεθος δίσκου και οι απλοί χρήστες κάνανε πάνω κάτω τα ίδια που κάνουν και τώρα.

ε καλα αντε να παιξεις hd video ομως σε παλιο μηχανημα.

παντος εμενα το quadra 650 μου ειχε 16mb ram και λειτουργουσε αψογα, δεν ειναι μονο φαινομενο των πισι αυτο.

btw σοβαρα τωρα, το 1994 το doom ερχοταν σε 4 δισκετες, δηλαδη ηταν περι τα 4mb

το crysis τωρα εχει install 10+gb.

Ειναι αληθεια τοσο πολυ καλυτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokman

Νεοφερμένος

Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Kι εγω εχω φαει κολλημα με τους mac, αλλ πρεπει να συμβιβαστεις με την ιδεα του διαφορετικου!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Macbook με κλειστά μάτια. Υπερτερεί σε hardware και αξίζει τα λεφτά του. Και εγώ όταν πάρω υπολογιστή 100% θα είναι mac. Και επιπλέον ξεφορτώνεσαι και τα windows και έχεις ωραιότατα τα mac!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Αμα εχεις τα χρηματα δεν το συζηταμε καν, το αγοραζεις χωρις δευτερη σκεψη. Και με 1gb ram που ειχα στο Mac Mini μια χαρα ηταν για το Leopard ( Οχι το Snow ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αμα εχεις τα χρηματα δεν το συζηταμε καν, το αγοραζεις χωρις δευτερη σκεψη

Σοβαρά; Kρίμα που δεν έχει μοντέλο tablet (εκτός από εκείνα τα...ταψιά) εννοώ με περιστρεφόμενη οθόνη, κανονικό και όχι οn-screen virtual keyboard, και αναγκάστηκα και πήγα σα χαζός να αγοράσω ενα ταπεινό....hp (σασί από αλουμίνιο,desmoti) που έτσι και το δουλέψουν οι...macάνθρωποι, θα αναθεωρήσουν (ίσως και αφιππεύσουν) κάποιες εμμονές, ότι τα mac είναι η απόλυτα τέλεια κατασκευή! Κάααααποτε ίσως, πλέον η ψαλίδα έκλεισε (καταλάβετέ το) και έχουν συμβάλλει σε αυτό τα win7!

Απλά η apple "έπαιζε & παίζει" μόνο στην ...lusso κατηγορία, ενώ οι (περισσότεροι) υπόλοιποι κατασκευαστές, διαθέτουν στην αγορά και οικονομικά και μεσαία μοντέλα, όταν όμως τα "ακουμπήσεις" έχουν μια χαρά προϊόντα άψογης κατασκευής και λειτουργίας!

Κάποιοι αδυνατούν να το κατανοήσουν αυτό! Δεν πειράζει, ποιούς θα έχουμε εμείς οι υπόλοιποι να....πειράζουμε; :D

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top