Η τέχνη και το χρήμα

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
dig. :D


Αν dig αρκετά, θα δεις ότι η τεχνολογία φταίει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Αν dig αρκετά, θα δεις ότι η τεχνολογία φταίει.
Για ολα η τεχνολογια φταιει ... πως το ξεχασα αυτο; :P
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Εννοείται ότι δε θα το αγοράσω! Γιατί νομίζεις ότι γίνεται τέτοιος χαμός με την πειρατεία της μουσικής; Δεν είναι (μόνο) επειδή είμαστε γύφτοι, αλλά και επειδή ένα καινούριο CD έχει καταντήσει να κοστίζει τόσα ευρώ όσα και τα λεπτά της μουσικής που περιέχει...
Εγω αυτο που δεν μπορω να καταλαβω πως μπορειτε να κρινεται αν ενα cd αξιζει 10Ε ή 20Ε ή 30Ε ή 100Ε. Εγω το μονο που κανω ειναι να δω αν μου αρεσει ο δισκος. Αν μου αρεσει και εχω τα λεφτα το αγοραζω. Αν δεν εχω τα λεφτα δεν το αγοραζω τωρα και περιμενω ειτε να πεσει η τιμη ειτε να βρω λεφτα. Τελος φυσικα αν δεν μου αρεσει δεν το αγοραζω.

Το ιδιο και ενα βιβλιο. Οταν κοιταω την τιμη ενος βιβλιου την κοιταω μονο για ενα λογο. Να δω αν εχω την δυνατοτητα εκεινη την στιγμη να το αγορασω. :)
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Το έργο της δισκογραφικής είναι να παράγει χρήματα. Τελεία. Για αυτό το λόγο ιδρύθηκε και αυτή τη λειτουργία επιτελεί, δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.
Ο,τιδήποτε άλλο (όπως ας πούμε να πετάει και ένα κόκκαλο στον καλλιτέχνη για να μη γαβγίζει) είναι απλά παρενέργεια.
Διαφωνείς με αυτό;
Απολυτα. Πολλες φορες ο καλλιτεχνης δεν εχει τα λεφτα για καποιες δραστηριοτητες. Πχ για διαφημιση. Δεν ειναι κριμα ενα cd να μην το μαθω μονο και μονο επειδη ο καλλιτεχνης δεν ειχε τα λεφτα να κανει διαφημιση; ;)
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Εγώ είδα ότι από τη στιγμή που βγήκαν τα πειρατικά cd, οι εταιρίες έριξαν τις τιμές, έβαλαν καλύτερη συσκευασία, έβαλαν κι ένα dvd δώρο.Αυτό δείχνει ότι μπορούσαν να ρίξουν τις τιμές καιρό τώρα αλλά ηιατί να το κάνουν όταν έβγαζαν τεράστια κέρδη.Το έκαναν όταν αναγκάστηκαν.Και πάλι κέρδη έχουν.
Οκ, το εχω διαπιστωσει οτι εγινε αυτό. ΑΛΛΑ δεν εγινε τιποτα παραπερα. Γιατι τα πειρατικα δεν μπορουν να ανταγωνιστουν τις εταιριες πουθενα αλλου εκτος απο την τιμη. Ετσι ο ανταγωνισμος σταματαει εδω. Ομως οι εταιριες μπορουν να ανταγωνιζεται για παντα. Π.χ. Η μια εταιρια ξεκιναει να βγαζει και mp3 cds ενω η αλλη αρχιζει και βγαζει την μουσικη και σε flash disk. Μετα ερχεται μια αλλη εταιρια που συνδιαζει και τα 2. Μετα ......
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Γιατί ο καλλιτέχνης να κάνει τέχνη και να περιμένει να βγάλει χρήματα από αυτή?Υποτίθεται ότι κάνει τέχνη γιατί έχει κάτι να πει και η αμοβή του είναι να ακούσουν αυτό που έχει να πει όσο το δυνατόν περισσότεροι.
Η τεχνη απαιτει αφωσιωσει. Αν αναγκαζεται να κανει μια δευτερη δουλεια για να ζησει παπαλα η τεχνη. So simple :)
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Ακριβώς. Γιατί να μπλέκονται μεσάζοντες in the first place; Αυτό θέλω να θίξω και όχι το αν είναι ακριβό το cd ή όχι.. Μιλάω για τέχνη για την τέχνη..
Εχω απαντησει στην αρχη του μηνυματος αυτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Εγω αυτο που δεν μπορω να καταλαβω πως μπορειτε να κρινεται αν ενα cd αξιζει 10Ε ή 20Ε ή 30Ε ή 100Ε. Εγω το μονο που κανω ειναι να δω αν μου αρεσει ο δισκος. Αν μου αρεσει και εχω τα λεφτα το αγοραζω. Αν δεν εχω τα λεφτα δεν το αγοραζω τωρα και περιμενω ειτε να πεσει η τιμη ειτε να βρω λεφτα. Τελος φυσικα αν δεν μου αρεσει δεν το αγοραζω.
Απο τη στιγμή που η τέχνη (μουσική) ευτελίζεται σε προϊόν (CD), πρέπει να αντιμετωπίζεται και ως τέτοιο (προϊόν δηλαδή) από τους καταναλωτές.
Εγώ πάλι αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι η φράση με τα bold. Δε θα ψάξεις δηλ. να βρεις ποιο μαγαζί το έχει σε καλύτερη τιμή; Αν δεις ένα CD του αγαπημένου σου συγκροτήματος με 40 ευρώ, δε θα πας παραδίπλα να δεις μήπως το έχουν με 20;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Συνηθως τα cd ειναι λιγακι fix οι τιμες ειδικα σε μεγαλα/γνωστα καταστηματα. Αλλα παντα κανω μια ερευνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Πάντως εγώ παρατηρώ ότι ακόμη και καινούριες κυκλοφορίες δεν ξεπερνούν τα 17Ε. Υπάρχουν ίσως και εξαιρέσεις, αλλά όταν βρίσκεις κλασσικά cd με 7Ε γιατί να μην το αγοράσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Πάντως εγώ παρατηρώ ότι ακόμη και καινούριες κυκλοφορίες δεν ξεπερνούν τα 17Ε. Υπάρχουν ίσως και εξαιρέσεις, αλλά όταν βρίσκεις κλασσικά cd με 7Ε γιατί να μην το αγοράσεις;
ειδικα οταν ο "μαυρος" τα πουλαει 5 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Την ανέλυσα την διαφόρα πιο πάνω (υποκειμενικά πάντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
exposed καλά και άγια όλα αυτά που λες αλλά στέκονται στην επιφάνεια του προβλήματος. Πώς τόσες και τόσες μεγαλειώδεις εκφράσεις της τέχνης ανά τα χρονικά έγιναν πασίγνωστες χωρίς να μπλέκονται μέσα οι διαπλεκόμενες δισκογραφικές και τα παρακυκλώματα των ραδιοφωνικών/τηλεοπτικών σταθμών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως το θέμα μας είναι αν οι εταιρίες που μεσολαβούν είναι απαραίτητες. κι εδώ συμφωνώ με τον Zorgy
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Απο τη στιγμή που η τέχνη (μουσική) ευτελίζεται σε προϊόν (CD), πρέπει να αντιμετωπίζεται και ως τέτοιο (προϊόν δηλαδή) από τους καταναλωτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σορρυ παιδια αλλα εγω ενα εργο τεχνης δεν το βλεπω σαν οποιοδηποτε προϊόν. Και πιστευω οτι δεν μπορουμε να το αντιμετωπιζουμε σαν ενα οποιοδηποτε προϊόν.
Ειναι κατι διαφορετικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Η αλήθεια είναι πως το θέμα μας είναι αν οι εταιρίες που μεσολαβούν είναι απαραίτητες. κι εδώ συμφωνώ με τον Zorgy
αμαν βρε φρουφρούλη, μου πήρες το quote που ήθελα να κάνω. :P:P

Μπαντ, μπαντ φρουφρούλη :D:D

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax-σωραίος.-:
Απο τη στιγμή που η τέχνη (μουσική) ευτελίζεται σε προϊόν (CD), πρέπει να αντιμετωπίζεται και ως τέτοιο (προϊόν δηλαδή) από τους καταναλωτές.
Και από τη στιγμή που η τέχνη γίνεται επάγγελμα, εγώ θα κρίνω αν θα γίνω πελάτης ή όχι.

Και επειδή είμαι φίνο παιδί, το πάω παραπέρα: δεν υπάρχουν λεφτά για διαφήμιση λέτε. Όπως λοιπόν, υπάρχει το σπίτι του ηθοποιού, ας υπάρξει και το σπίτι του καλλιτέχνη γενικότερα, όπου όόόόλοι που πιστεύουν ότι κάνουν τέχνη, θα μπορούσαν να εκθέσουν την τέχνη τους και να κριθούν κατα πως πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατι μαλλον με πιασατε αδιαβαστο ... που μπορω να μαθω περισσοτερα για το "σπιτι του ηθοποιου";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
στη σελίδα της Φόνσου:P:P

αστειεύομαι, δεν ξέρω περισσότερες πληροφορίες, αν έχει σάιτ or something, αλλά κάνε ένα γούγλιν να δεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και ομως υπαρχει σιτε. (https://www.actorhouse.gr/)
Ακουγεται πολυ ενδιαφερουσα προσπαθεια αλλα δεν μπορω να κρινω εαν δεν δω αποτελεσματα :)

Τεσπα, το οτι οι καλλιτεχνες μπορουν να ενωθουν ωστε μας προσφερουν κατι καλλιτερο σιγουρα μπορει να γινει. ΑΛΛΑ ποσοι θελουν να γινει κατι τετοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μα το άρθρο δεν λέει ότι στην παρούσα φάση είναι εύκολο η τέχνη να ανεξαρτητοποιηθεί από το χρήμα, τη διαφήμιση, τους μεσάζοντες κτλ. απλά αναρωτιέται το αν θα ήταν καλύτερα και το με ποιους τρόπους θα μπορούσε να επιτευχθεί σήμερα..

Άρα από τους διάσημους καλλιτέχνες ίσως αρκετοί να μη θέλουν, αλλά από τους άσημους αρκετοί θέλουν σίγουρα..

ΥΓ. Ωραίο το σπίτι του ηθοποιού..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, οι μεσάζοντες που μεσολαβούν μετέτρεψαν την τέχνη σε προϊόν.Όταν ο δημιουργός έχει από την εταιρία στην οποία ανήκει deadlines για να παραδώσει κάποιο "έργο τέχνης", πολύ αμφιβάλλω αν στο τέλος κάνει τέχνη.Θα μου φαινόταν καλύτερο να μη βγαίνουν 50 cd τη μέρα, αλλά ένας τραγουδοποιός πχ, ίσως έχοντας μια άλλη δουλειά από την οποία να ζει, να γράφει τραγούδια με την ησυχία του και ας του πάρει χρόνια να βγάλει δίσκο,Και είμαι σίγουρος ότι αυτό που τελικά θα φτιάξει θα είναι πολύ ανώτερο από τη μαζική παραγωγή του σήμερα.
Και η διαφήμιση δεν είναι τόσο απαραίτητη.Γιατί έτσι στηρίζεσαι στον διαφημιστή για το για ποια προϊόντα θα σε ενημερώσει.Αν κάτι σε ενδιαφέρει δεν πειράζει να ψάξεις μόνος σου να δεις τι καινούργιο προέκειψε.Αν δε βγαίνανε 1000 cd το χρόνο αλλά 50, θα ήταν πολύ πιο εύκολο να παρακολουθεί κάποιος μόνος του τις εξελίξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Κατά τη γνώμη μου, οι μεσάζοντες που μεσολαβούν μετέτρεψαν την τέχνη σε προϊόν.Όταν ο δημιουργός έχει από την εταιρία στην οποία ανήκει deadlines για να παραδώσει κάποιο "έργο τέχνης", πολύ αμφιβάλλω αν στο τέλος κάνει τέχνη.Θα μου φαινόταν καλύτερο να μη βγαίνουν 50 cd τη μέρα, αλλά ένας τραγουδοποιός πχ, ίσως έχοντας μια άλλη δουλειά από την οποία να ζει, να γράφει τραγούδια με την ησυχία του και ας του πάρει χρόνια να βγάλει δίσκο,Και είμαι σίγουρος ότι αυτό που τελικά θα φτιάξει θα είναι πολύ ανώτερο από τη μαζική παραγωγή του σήμερα.
Και η διαφήμιση δεν είναι τόσο απαραίτητη.Γιατί έτσι στηρίζεσαι στον διαφημιστή για το για ποια προϊόντα θα σε ενημερώσει.Αν κάτι σε ενδιαφέρει δεν πειράζει να ψάξεις μόνος σου να δεις τι καινούργιο προέκειψε.Αν δε βγαίνανε 1000 cd το χρόνο αλλά 50, θα ήταν πολύ πιο εύκολο να παρακολουθεί κάποιος μόνος του τις εξελίξεις.

Σωστό κι αυτό. Υπάρχουν και καλλιτέχνες που παραδίδουν δουλειά μόνο όταν είναι έτοιμη. Δηλαδή μη σταθούμε στα εγχώρια παραδείγματα που τα τραγούδια γράφονται σε 2 μέρες και είναι σουξεδάκια του ραδιοφώνου. Άλλωστε εδώ μιλάμε για πραγματικούς καλλιτέχνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Κατά τη γνώμη μου, οι μεσάζοντες που μεσολαβούν μετέτρεψαν την τέχνη σε προϊόν.Όταν ο δημιουργός έχει από την εταιρία στην οποία ανήκει deadlines για να παραδώσει κάποιο "έργο τέχνης", πολύ αμφιβάλλω αν στο τέλος κάνει τέχνη.Θα μου φαινόταν καλύτερο να μη βγαίνουν 50 cd τη μέρα, αλλά ένας τραγουδοποιός πχ, ίσως έχοντας μια άλλη δουλειά από την οποία να ζει, να γράφει τραγούδια με την ησυχία του και ας του πάρει χρόνια να βγάλει δίσκο,Και είμαι σίγουρος ότι αυτό που τελικά θα φτιάξει θα είναι πολύ ανώτερο από τη μαζική παραγωγή του σήμερα.
Και η διαφήμιση δεν είναι τόσο απαραίτητη.Γιατί έτσι στηρίζεσαι στον διαφημιστή για το για ποια προϊόντα θα σε ενημερώσει.Αν κάτι σε ενδιαφέρει δεν πειράζει να ψάξεις μόνος σου να δεις τι καινούργιο προέκειψε.Αν δε βγαίνανε 1000 cd το χρόνο αλλά 50, θα ήταν πολύ πιο εύκολο να παρακολουθεί κάποιος μόνος του τις εξελίξεις.
Με τα bold δυστυχως ετσι βλεπω και εγω τα πραγματα.

Οσο για τα κοκκινα. Δεν νομιζω οτι ισχυει παντα. Π.χ. Ναι μεν ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτιματα (Αυτο που ειναι στο last-fm πρωτο) το ανακαλυψα εντελως τυχαια απο το google (Εψαχνα κατι ασχετο). Ομως καποια αλλα τα ανακαλυψα απο τα διαφημιστικα που υπαρχουν στα cd μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Και η διαφήμιση δεν είναι τόσο απαραίτητη.

Η διαφήμιση είναι παντού απαραίτητη. Μην ξεχνάμε ότι ακόμα και για τους ίδιους μας τους εαυτούς, ένα είδος διαφήμισης προσπαθούμε να κάνουμε, όταν φτιάχνουμε όμορφα βιογραφικά, σε ποιοτικό χαρτί, με προσεγμένη γραμματοσειρά κ.λ.π. Προσπαθούμε να πλασάρουμε τον εαυτό μας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Τώρα, αν το περιεχόμενο του βιογραφικού είναι καλό ή όχι, δεν έχει καμία σημασία. Άλλωστε, πόσες φορές δεν έχει τύχει να αγοράσετε ένα cd και να μην ακούγεται σχεδόν κανένα τραγούδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Άλλο δουλειά, άλλο τέχνη, αυτό προσπαθώ να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top