• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!!σημερα βγηκα και εγω απτο νοσοκομειο...χειρουργηθηκα χθες στις 1 το μεσημερι,η επεμβαση κρατησε 2 ωρες...δεν καταλαβα τπτ...ουτε ποναω καθολου!!! το μονο δυσαρεστο ηταν οτι εκανα εμετο χθες 4 φορες το αιμα που ειχα καταπιει...και ειχα αρκετη αιμοραγια...εχουν πρηστει λιγο τα ματια...και φυσικα το ποιο σπαστικο ειναι οτι πρεπει να αναπνεω αποτο στομα....ε αυτο ειναι το χειροτερο για μενα....ευτυχως κοιμηθηκα ομως καλα το βραδυ...σημερα περασε το πρωι ο γιατρος πριν φυγω μου ειπε την παρασκευη να παω για να μου βγαλει τις γαζες κτλ..προς το παρον ολα καλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
kitkat περαστικα αν και σε 5 μερες θα εισαι ενταξει!

θα σου φυγουν και οι μελανιες στα ματια!

και εγω μολις με εβαλαν στο δωματιο μετα απο το χειρουργειο θυμαμαι εκαναν εμετο :( για τον ιδιο ακριβως λογο,θα ειχα πιει αιμα και ηθελα να το βγαλω!

εσυ ομως 4 εμετους :eek:,μπραβο!!!

ρε παιδια θελω να ξεπρηστει η μυτη μου και γρηγοραααααααααααα!
ειναι πρησμενη και δειχνει μεγαλη:(!αντε να κανω υπομονη να δω πως θα γινει;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
kitkat περαστικά και σου εύχομαι η νέα σου μύτη να είναι όπως την ονειρευόσουν! :)

giorgalis κουράγιο!!

Σήμερα πήγα για καθαρισμό και μου είπαν ότι θα βγάλω το ναρθηκάκι την Κυριακή τελικά :( Και επειδή 26-30 θα λείπω ταξίδι, θα το βγάλω Τετάρτη :( Και το χειρότερο; Θα πάω ταξίδι με το ναρθηκάκι :( Μου φαίνεται ότι σε όλους λέει 2-3 μέρες λιγότερο απ'ότι είναι τελικά :P
Πάντως (γιατί συζητήθηκε πιο πάνω) και σήμερα η συμπεριφορά του ήταν μια χαρά. Είναι με τα κέφια του προφανώς, όπως είπα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καλα αυτο με το αιμα μονο ο [...]. το καταφερνει, μου το ελεγε παλιοτερα κ ενα αλλο παιδι. Ισως επειδη σας εκανε ημιανοιχτη. Εμενα που με χειρουργουσαν σχεδον 8 ωρες, που μου ανοιξανε τελειως τη μυτη, τη ξεμονταρανε κ την ξανασυναρμολογησαν, τετοιο προβλημα δεν ειχα.
tasinho ο χονδρος απ'το πλευρο θελει μια ωρα για ν'απομονωθει, κ για να χρησιμοποιησει πλευρο σημαινει πως εισαι προχωρημενη περιπτωση. 4 ωρες μου ακουγονται λιγο. Αλλα εστω κ τοσες να χρειαστουν, ενας μεσος χειρουργος θα ξεσκιζε 4-5 μυτες σ'αυτον το χρονο κ θα τσεπωνε πανω απο 12000 Ε. Αν κ ο [...] χρεωνε με την ωρα δεν θα του ερχοταν κανεις. Να αλλος ενας λογος που δεν ενθουσιαζετε οταν του'ρχονται ασθενεις για επανορθωτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fotini...

Νεοφερμένος

Η fotini... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θελω να απαντησω στο παιδι που ειπε ολα αυτα για τον [...] . οτι τον επισκεφτηκα σημερα και μπορω να πω οτι εχω εντυπωσιαστει.. ειναι τρομερο στον τροπο που μιλαει και συμπεριφερεται στον ασθενη. πραγματικα απορω γιατι φερθηκε και μιλησε σε σενα και σε κανενα 2 με αυτον τον τροπο. δεν μπορω να φανταστω τι μπορει να του ειπατε ειλκιρινα. ο ανθρωποσ ειναι επαγγελματιας και πραγματικα δεν καταλαβαινω τον λογο που πρεπει να σου πει τιν ακριβως θα σου κανει στο χειρουργειο απο τιν στιγμη που επιλεγεισ να πασ εκει γιατι ειναι κορυφη τον αφηνεισ να κανει την δουλεια του οπωσ εκεινοσ ξερει. εμενα μου μιλησε απιστευτα καλα και εκεινοσ και η κοπελα η ξανθεια που ειναι τρομερα χαμογελαστη και γλυκια και μου εξηγησε οσα πρεπει να ξερω για τησ δικεσ μου υποχρεωσεισ οχι πωσ θα κανει την δουλεια του... και ισα ισα που μιλουσε και με τιν γραμματεα του ανετα μπροστα μου και εδειχνε οτι δεν ειναι ψωνιο και ειναι ανετοσ και ειλικρινεισ και πανω απο ολα ανθρωποσ.. και πειτε μου καποιοσ αν εχει προβλημα απο την δουλεια του ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χεχε, τι έλεγα ότι είναι με τα κέφια του; :P
Πάντως η κοπέλα η ξανθιά όντως είναι πολύ γλυκιά και χαμογελαστή. :thumbup:

Πάντως οι "κανα 2" δεν είπαμε ότι μας μίλησε όπως περιγράφει ο tasinho!! Απλά η συμπεριφορά του could be better. Προσωπικά η αλαζονεία δεν με ενοχλεί όταν προέρχεται από ανθρώπους που όντως έχουν τόσες ικανότητες όσο πιστεύουν. Αυτό που με ενόχλησε κάπως είναι ότι τον βρήκα λίγο αδιάκριτο, μάλλον προσπαθώντας να γίνει φιλικός (?) και λίγο είρωνα. Αλλά ξανατονίζω, ΚΑΜΙΑ σχέση με τα όσα περιέγραψε ο tasinho!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Ενας εμπειρος χειρουργος ξερει οτι οι επανορθωτικες επεμβασεις εχουν μεγαλυτερο κινδυνο αποτυχια, επομενως δεν τον συμφερει να τις κανει γιατι κινδυνευει να δυσφημιστει. Η κακη συμπεριφορα λοιπον προς τον ασθενη ειναι κατι σαν αμυντικος μηχανισμος.
Ο άνθρωπος απο οτι έχω καταλάβει είναι τελειομανής. Θέλει το αποτέλεσμα μετα το χειρουργείο να αγγίζει την τελειότητα. Επειδή γνωρίζει οτι στο δεύτερο χειρουργείο δεν μπορεί να επιτευχθεί η τελειότητα, και είναι αμφίβολο το αποτέλεσμα αλλα και πως θα αντιδράσει ο οργανισμός για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν είναι το ίδιο ενθουσιασμένος όταν πρόκειται για επανεπέμβαση ρινοπλαστικής.Όταν η μύτη είναι άθικτή, ο χειρουργος μπορεί να κάνει περισσότερα και να είναι σίγουρος για το αποτέλεσμα,στην δεύτερη περίπτωση όμως ΔΕΝ υπάρχουν εγγυήσεις, άσχετα αν ο γιατρός είναι άριστος.
Βέβαια πρέπει να πω οτι εγγυήσεις δεν υπάρχουν απο οτι ξέρω όταν στην δεύτερη εγχείριση επιβάλλεται ο γιατρός να χρησιμοποιήσει μόσχευμα, αν όμως δεν έχει αφαιρεθεί πολύ υλικό απο την πρώτη εγχείριση και δεν χρειάζεται μόσχευμα νομίζω είναι πολύ πιο εύκολο να διορθωθεί. Με λίγα λόγια αυτός που έκανε ρινοπλαστική έστω και αποτυχημένη, αλλα δεν του έχουν αφαιρέσει μεγάλη ποσότητα οστού, χόνδρων είναι πιο εύκολο να την διορθώσει και πολύ πιο αισιόδοξα τα πράγματα.Υπάρχουν άνθρωποι που πήγαν να διορθώσουν υβο και εξακολουθεί να υφίσταται. Αυτό φτιάχνεται πολύ πιο εύκολα διότι λαξεύει ο γιατρός το σημείο εκεί την καμπουρα χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιήσει μόσχευμα.Το ιδανικό βέβαια είναι να κάνουμε μια εγχείριση και να ξεμπερδεύουμε, διότι αλλιώς είναι μεγάλη ταλαιπωρία.

Αυτό που με ενόχλησε κάπως είναι ότι τον βρήκα λίγο αδιάκριτο, μάλλον προσπαθώντας να γίνει φιλικός (?)
Αν θες μου λες τι σε ρώτησε και τον βρήκες λίγο αδιάκριτο?Αν θες βέβαια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
fotini σε κοβω για πολυ τσιρακι ε?διαβασε ολα τα ποστ και μετα μιλα....πηγα εκει για 2η επεμβαση οχι για 1η φορα...εσυ τοσο πολυ θιχτηκες που δεν εχεις εγχειριστει κιολας σ'αυτον?του βρισαμε τη μανα και ειμαστε περιεργοι οπως ειπαν και αλλες γι αυτο μας μιλησε ετσι...και δεν ειπε κανεις οτι δεν ειναι καλος στη δουλεια του ουτως η αλλως εκει θα παω να εγχειριστω,απλα παρεθεσα την εμπειρια μου....εσενα τοσο πολυ σε πειραξε,ε?εδω μιλαμε αντικειμενικα κ ειλικρινα δε κρυβομαστε πισω απο συμφεροντα και λεμε και τα καλα και τα κακα του καθενος...και αν διαβαζες καλα δεν εκρινε κανεις τη δουλεια του...αλλα μαλλον αλλου κολλησες..η michelle και καποιοι αλλοι αν διαβαζες και πιο πριν γραφουν οτι ειναι με τιε μερες του,οκ?δλδ ποιο το οφελος να πω ψεμματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
παιδια αυτο ειπα και γω δε κρινω τη δουλεια του αλλα τη συμπεριφορα του προς εμενα..
Tasinho, θέλω να σου πω το εξής. Όταν βρέθηκα στο ιατρείο του συγκεκριμένου,για να ρωτήσω για το ρινικό διάφραγμα, ημουν με μια φίλη που ενδιαφερόταν για επανεπέμβαση ρινοπλαστικής.
Θα σου πω ακριβώς τι της είπε. Η μύτη σας δεν είναι και καμιά τραγική περίπτωση ρινοπλαστικής, εχω δει ΠΟΛΥ χειρότερες μύτες απο την δική σας, αν δεν έχετε πρόβλημα λειτουργικό, τότε αφήστε το.Αυτή και μόνο η φράση του εμένα με κέρδισε, διότι θα μπορούσε να της πει εχεις τα χάλια σου τα μαύρα και στο αισθητικό και στο λειτουργικό οπότε κανε το.
Μια άλλη στο τέλος την ειρωνεύτηκε κάπως όταν του είπε την φράση ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ αν θα κάνει την επανεπέμβαση εννοούσε, και εκείνος της είπε ναι σκέψου το κάπως ειρωνικά, σαν να της λεει,ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΤΣΟΚΟΒΕ Ο ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΙΤΗΣ, δεν το σκεφτόσουν και τώρα θα το σκεφτείς πολύ, και μου το είπε ο κοπέλα την στενοχώρησε κάπως αλλα μου λεει δεν απάντησα το κατάπια, διότι είχε απόλυτο δίκιο, διότι έπρεπε να παθω για να μάθω ρε πστ μου? Σου λεει ο άνθρωπος σε χειρουργείο μπαίνεις γιατί ΔΕΝ το ψάχνεις σοβαρά το θέμα να βρείς κάποιον άριστο γιατρό? Ξέρεις πως παρασύρονται άνθρωποι και τους πετσοκόβουν διάφοροι άσχετοι? Το έζησες νομίζω.Εδω η elenadi πήγε σε εναν άλλο πριν να της δώσω το όνομα, άσχετο εντελώς που της έδειχνε φοτο και στήθους που έφτιαξε. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! Μα τι σχέση έχει η μύτη με το στήθος? Η μύτη είναι απο τις δυσκολότερες επεμβάσεις,και ακόμα και τελειο στήθος, κοιλιά, κ.τ.λ να φτιάχνει ενας γιατρός ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι και καλός στην μύτη.Η οργή του [..] οφείλεται 1) Στη αφέλεια κάποιον ανθρώπων που δεν το ψάχνουν καλά και πάνε και τους ριμάζουν. 2) Στους απατεώνες που τα τσεπώνουν και χειρουργούν χωρίς να γνωρίζουν καν το αντικείμενο. Την προηγούμενη εβδομάδα πέτυχα ενα γνωστό μου γιατρό γυναικολόγο και μου έλεγε ότι κάνει και πλαστική στήθους!!! Αν είναι δυνατόν. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ! που δεν έχει καν άδεια για να το κάνει αυτό.Έλεοοος. Μεγάλη προσοχή παιδιά και πάνω απο όλα ενημέρωση όχι όσον αφορά μόνο ρινοπλαστική αλλα όλες τις επεμβάσεις αυτού του είδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
tasinho σε παρακαλώ πρόσεξε πως εκφράζεσαι και μην καταφεύγεις σε προσβλητικούς χαρακτηρισμούς (αναφέρομαι στο "τσιράκι"). Εκτός του ότι υποβαθμίζει τα λεγόμενα σου αυτό, δεν επιτρέπονται.

Πάντως σκεφτείτε και το άλλο: Εγώ, η elenadi, ο giorgalis, o tasinho είμαστε όλοι γύρω στα 21-23 απ'ότι είδα. Ίσως στη Φωτεινή να φέρθηκε καλύτερα λόγω ηλικίας (30). Το age discrimination άλλωστε είναι πολύ διαδεδομένο στην Ελλάδα, δε μου κάνει εντύπωση πλέον...

@swamps Μην φανταστείς τίποτα τρομερά αδιάκριτο. Απλά δεν μου αρέσει να με ρωτάνε για τα προσωπικά μου άνθρωποι που μόλις γνώρισα και να εκφέρουν και άποψη για τα ολίγα που ίσως πω. Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να γίνει κάποιος φιλικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
πρωτα απ ολα συγγνωμη απλα δε γινεται να δικαιολογουμαι για πραγματα που βιωσα και τα μετεφερα οπως ειχα πει οτι θα κανω οταν θα επισκεπτομουν το γιατρο...κανεις δεν εκρινε τη δουλεια του,την εμπειρια του τις γνωσεις του...παρεθεσα στιγμιιαιες αντιδρασεις και ΟΠΩΣ ειπα πολλες φορες τον ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ...απλα δε μπορει καποιος που δε διαβαζει ολοκληρωμενα κ συγκεκριμενα τα ποστ να εκφερει γνωμη και να "προσβαλλει" τον αλλο...ουτε κανουμε exit poll ή οπως καναμε στο σχολειο που σηκωναμε τα χερια και να πουμε ποιος ειναι ή δεν ειναι ικανοποιημενος απο τον εκαστοτε γιατρο..μπορει 10 ατομα να ειναι πληρως ικανοποιημενοι απο τον γιατρο που εκανα την 1η εγχειρηση αλλα εμενα,ισως και αλλους 3-4,να μας κατεστρεψε...δλδ απαγορευεται να πουμε την εμπειρια μας?οπως και αν αγορασεις ενα αυτοκινητο..μπορει τα 5000 μοντελα να μην εμφανισουν ουτε ενα προβλημα αλλα εσενα του γκαντεμη να σου κατσει ενα ελαττωματικο..τι θα κανεις?θα πεις,"α,οκ δε πειραζει" ή θα πας στην εταιρια θα ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ το προβλημα και θα ζητησεις καποιο αλλο μοντελο ή επιδιορθωση....ΚΑΙ πρεπει να καταλαβουν καποιοι οτι τα ποστ στο site δεν αντιπροσωπευουν ολο το ποσοστο των ανθρωπων που εχουν υποβληθει σε ρινοπλαστικη αλλα το δικο μας "μικροκοσμο"...αντιπροσωπευει τις εμπειριες του giorgali,της michelle,της swamps,του ramblade,της elenadi(που κυριως αυτα τα ατομα γεμιζουν τις σελιδες με ποστ) και των αλλλων χρηστων...αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλησπερα στην παρεα!!! σημερα εβγαλα τις γαζουλες απτα ρουθουνια και μου κανανε και τον καθαρισμο!δεν ηταν οπως το περιμενα σιγουρα...ηταν μια χαρα!οκ..λιγο αλλα πολυ λιγο δυσαρεστο να σου βγαζουν εκεινο το πραγμα απτη μυτη αλλα οχι και τοσο τραγικο οσοτο φοβομουνα...ειμαι καπως μπουκωμενη αλλα ελπιζω να διορθωθει συντομα και αυτο....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
μπορει 10 ατομα να ειναι πληρως ικανοποιημενοι απο τον γιατρο που εκανα την 1η εγχειρηση αλλα εμενα,ισως και αλλους 3-4,να μας κατεστρεψε...


Δεν νομίζω φίλε μου.Για να φτάσεις σε σημείο να χρειάζεσαι χόνδρο και απο τα πλευρό τότε σημαίνει οτι ο συγκεκριμένος που σου έκανε την πρώτη εγχείριση είναι κομπογιαννίτης ΑΑ.Ένας άνθρωπος που ριμάζει την μύτη κάποιου σε τέτοιο βαθμό, τότε λίγο χλωμό να έχει κάνει και καλή δουλειά σε άλλους. Δεν το αποκλείω βέβαια αλλα δυσκολεύομαι να το πιστέψω, και είμαι σίγουρη οτι θα έχει κάνει πολλές πατάτες πάνω στην δουλειά του, απλά δεν γνωρίζεις ίσως τα άτομα που την έχουν επίσης πατήσει.
Τώρα όσον αφορά την εμπειρία σου πολύ καλα κάνεις και τα μεταφέρεις εδω, η οπου αλλού θέλεις απλά πρέπει να τα μεταφέρεις σωστα, και να λες τα πράγματα όπως ακριβώς τα είπε, π.χ. την λέξη πινόκιο την είπε οταν ήθελε να αναφερθεί σε μύτες σελωτές και χειρουργημένες απο άλλους γιατρούς οι οποίες μετα την εγχείριση είναι αίσχος.
Τώρα όσον αφορά το άλλο που παρατήρησες οτι δεν σχολίασα, αυτό δηλαδή οτι χαρακτήριζε τις εγχείρισεις του λαλακίες όπως λες, δεν είμαι συνήγορος του συγκεκριμένου για να κάθομαι να απολογούμαι για τα λεγόμενα του, αλλα φαντάζομαι οτι ίσως το είπε πανω στην αγανάκτηση του διότι πρώτα ο άνθρωπος είναι ΩΡΛ και τον ενδιαφέρει η καλή λειτουργία της μύτης και μετα το αισθητικό μέρος, πράγμα το οποίο ο κόσμος βλέπει αλλιώς. Οι περισσότεροι που πανε εκεί τους ενδιαφέρει η εμφάνιση τους και δεν δίνουν δεκάρα για το αν θα αναπνέουν σωστά μετά, και αυτό ίσως τον εκνευρίζει. Αλλά επειδή δεν ήμουν μπροστά να ακούσω τι είπε, πως το είπε και γιατί το είπε σε αυτήν στο τηλέφωνο καλύτερα θα ήταν να μην το σχολιάσουμε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρίν λίγο πήγα να μου αλλάξουν τη μεγάλη ταινία που συγκρατόυσε το νάρθηκα με μια μικρότερη επειδή θα πάω ταξίδι αύριο και ήθελα να είμαι λίγο πιο άνετα. Να έχετε υπόψιν ότι όταν σου βγάζουν την εν λόγω ταινία σε τρίβουν μετά με βενζίνη και ΤΣΟΥΖΕΙ. Η συμπεριφορά του γιατρού σήμερα ήταν άψογη πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
swamps βλεπεις οτι δε το συνεχισα αλλα απανταω σε οσους επικρινουν..οποιος θελει να με κατακρινει και να μου την "πει" μπορει να μου στειλει πριβε μηνυμα για να μη νομιζει κανεις οτι γραφω αναληθειες και ηλιθιοτητες...εγω οταν ενδιαφερθηκα για εγχειρηση,διαβασα ολα τα ποστ "προσεκτικα" απο την αρχη(μου πηρε κανα 2ωρο) και μετα εκανα και γω καποιες ερωτησεις...και ξερετε οτι σας εστειλα ολους οσους ειχατε καποια προσωπικη εμπειρια μηνυματα πριβε και δεν εγραφα οτι μου κατεβαινε στο μυαλο..αυτο δειχνει καποια πραματα νομιζω...τελος δε μ αρεσει να βλεπω στο τελος(οχι παντα) καθε ποστ να αναφερονται στη συμπεριφορα του εκαστοτε γιατρου γιατι φαινεται σα να ειμαι εγω ο ψωριαρης και το λεω με την εννοια οτι οταν καποιος ενδιαφερεται να επισκεφτει ενα γιατρο μπορει καποιος να τον προιδεασει,να τον "προετοιμασει" για τα παντα που μπορει να αντιμετωπισει κατα την επισκεψη του...δε κατηγορω κανενα παιδι(ειλικρινα) απλα αν γνωριζα τις "ιδιαιτεροτητες" του χαραχτηρα του συγκεκριμενου ιατρου,θα μπορουσα να ακολουθησω αλλη γραμμη πλευσης(οπως εγραψε και ο ramblade οτι πρεπει να πας με τα νερα του κτλ)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
τελος δε μ αρεσει να βλεπω στο τελος(οχι παντα) καθε ποστ να αναφερονται στη συμπεριφορα του εκαστοτε γιατρου γιατι φαινεται σα να ειμαι εγω ο ψωριαρης

Αν αναφέρεσαι στα δικά μου ποστ, το κάνω επειδή είχα γράψει πιο πάνω ότι δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του όταν πήγα αρχικά επίσκεψη στο ιατρείο του, καθώς και πριν/μετά το χειρουργείο και αφού από τότε κάθε φορά που τον είδα συμπεριφερόταν μια χαρά, το γράφω για να μην περάσω λάθος/άδικη εντύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
οπως εγραψα δεν αναφερομαι σε σενα ουτε στους αλλους που ανεβαζουν ποστ σχετικα...απλα λεω οτι κανεις δεν ειχε γραψει για τη συμπεριφορα αυτου του ανθρωπου καθως ολοι μιλουσαν μονο για τη δουλεια του...καπου εκει εμφανιστηκα εγω και εγραψα αυτα που βιωσα και βγαινουν ποσοι και με κατηγορουν...δε θελω να ανακυκλωνομαι και να μιλαω συνεχεια γι αυτο και για τον καθενα εδω μεσα που δε διαβαζει "ολοκληρωτικα" τα ποστ,εχω αλλες εγνοιες...γι αυτο ανεφερα στο ποστ μου,οτι πρν αρχισω να γραφω και να κρινω διαβασα πρωτα ΟΛΑ τα ποστ και με μεγαλη προσοχη και σεβασμο σ αυτους που τα παρεθεσαν....το ξαναλεω καμια σχεση με σενα και τα υπολοιπα παιδια....αμα ειχα προβλημα θα στο γραφα οπως εκανα και στους αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
το λεω με την εννοια οτι οταν καποιος ενδιαφερεται να επισκεφτει ενα γιατρο μπορει καποιος να τον προιδεασει,να τον "προετοιμασει" για τα παντα που μπορει να αντιμετωπισει κατα την επισκεψη του...δε κατηγορω κανενα παιδι(ειλικρινα) απλα αν γνωριζα τις "ιδιαιτεροτητες" του χαραχτηρα του συγκεκριμενου ιατρου,θα μπορουσα να ακολουθησω αλλη γραμμη πλευσης(οπως εγραψε και ο ramblade οτι πρεπει να πας με τα νερα του κτλ)..

Πως θα σε προετοιμάσει κάποιος για το την συμπεριφορά του γιατρού tasinho, απο την στιγμή που συνήθως δεν συμπεριφέρεται ετσι?Οι περισσότεροι λένε οτι είναι ευγενέστατος, και κάποιοι άλλοι ότι είναι είρωνας και αλαζόνας.Άντε βγάλε άκρη τώρα εσύ, και προετοιμάσου για την συμπεριφορά του ακούγοντας αντίθετες απόψεις.Μπορεί να τον πέτυχες και σε ώρα που ήταν εξαντλημένος.Βέβαια έχεις και εσύ τον πόνο σου και δεν φταίς σε τίποτα αν ο άλλος εχει νεύρα αλλα θέλω να σε ρωτήσω το εξής.. Αν εσύ έφτιαχνες 5,6 μύτες την ημέρα και κάποιες απο αυτές ριμαγμένες απο προηγούμενη ρινοπλαστική και είχες και καμια 20ρια πελάτες το απόγευμα ο καθένας με ερωτήσεις και παραξενιές, να σε περιμένουν στο ιατρείο τι συμπεριφορά θα είχες?Τέλος θέλω να πω οτι συμφωνώ με την elenadi οτι εδω ασήμαντοι και έχουν αλαζονική συμπεριφορά,και δεν μας ενοχλεί και μας ενοχλεί που είναι λίγο αυτός?Εσυ να κοιτάξεις να λυθεί το πρόβλημα σου και ασε αυτόν να είναι οτι θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιωργος 22

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος 22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια και συγχαρητηρια για την δημιουργια της εν λογω ενοτητας,διαβαζω το σαιτ απο τοτε που ηταν στην σελιδα 3,οποτε εχω διαμορφωσει μια σφαιρικη αποψη για το ολο θεμα...

Το δικο μου "προβλημα",ειναι το λεγομενο καμπουρακι στην μυτη και οτι κατω πριν τα ρουθουνια ειναι λιγο χοντρο το σημειο...Δν ειναι καμμια πολυ μεγαλη μυτη,ουτε ειναι κατι τραγικο στην προσοψη αλλα με χαλαει πολυ στο προφιλ,και κυριως στο δεξι μερος,και σε συνδυασμο με την κατω γναθο μου που ειναι λιγο πιο μεσα φαινεται λιγο ασχημα,ξαναλεω ειναι λιγο πιο μεσα...

Απο οτι εχω καταλαβει η ολη διαδικασια στοιχιζει γυρω στα 4000,η μονη απορια που εχω ειναι η εξης...Ρεαλιστικα μια περιπτωση σαν την δικια μου,μια δλδ συνηθισμενη περιπτωση,ποσο καιρο χρειαζεται για να μπορω να βγω εξω και να γυρισω στις καθημερινες μου υποχρεωσεις??Να μπορω να παω στην σχολη μου,στην δουλεια μου,χωρις να χρειαζεται να ειμαι με γαζες,η να χρειαζεται να κανω πλυσεις....1-2 βδομαδες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το γύψο θα τον βγάλεις σε 10 μέρες από το χειρουργείο, οπότε εξωτερικά δεν θα φαίνεται τίποτα.
Πλύσεις θα κάνεις για αρκετό καιρό, αλλά μετά τις 15 μέρες με προοδευτικά ελαττούμενο ρυθμό. Γενικά πάντως δεν είναι κάτι τρομερό οι πλύσεις. 2 λεπτά υπόθεση είναι όταν το συνηθίσεις. Δηλαδή, και στη δουλειά να είσαι, δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα να πας 5 λεπτά στην τουαλέτα να κάνεις την πλύση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top