Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αντράκι;; Οουουου, το μουστάκι μου λείπει :cold::'(

Που κάλεσα και ενισχύσεις (Μαριλένα ανοίγει την πόρτα κι έκανε και χιουμοράκι : "Mouse busteeeerssss...Πού είναι η στολή μου;")

Κάναμε τόσο θόρυβο που και ο πιο ήρεμος άνθρωπος θα πάθαινε 5 απανωτά εγκεφαλικά, κοπανούσαμε όλο το σπίτι, σκουπίσαμε παντού, σηκώσαμε τα πάντα, αλλά και πάλι κάπου θα κρύβεται το άτιμο. Αγόρασα 4 παγίδες κόλλας με δηλητιριασμένο φαί στη μέση και μου είπαν να βάλω και μια σταγόνα λάδι, θα φτιάξω και μια αυτοσχέδια παγίδα που πετυχαίνει συχνά και δεν θα κοιμηθώ για ώρες. Θα μπω στο μόνο δωμάτιο που δεν παίζει να μπήκε ποτέ, θα ταμπουρωθώ με φακό και νερό και μέχρι να πάθω νευρικό κλονισμό δεν θα το κουνήσω. Ε ρε γλέντια. Από τη μία ο χωρισμός, μετά η γαστρεντερίτιδα, μετά το στομάχι, μετά αυτό, άντε να με πιστέψουν ότι έκαψα την εξεταστική έτσι. :cold::cold: ιου ιου ιου

Τώρα πήρα ένα κάρο απολυμαντικά, χλωρίνες, γάντια και θα τρίψω το σπίτι μέχρι να τριφτούν και οι τοίχοι. Και δεν μπορώ να αγγίξω και τίποτα στην κουζίνα κι έχω μείνει με 10 ευρώ μέχρι δευτέρα πρωί. ΑαΑαΑαΑαΑαΑα!!!

Παρηγορητικές (ντεμέκ) κουβέντες που άκουσα σήμερα :


  • Και να ξέρετε δεσποινίς ! Τα ποντίκια έρχονται με παρέα! 2-2 που λένε! Για να δω τα αυτιά σας λίγο, δαγκώνουν ξέρετε! (κρύος ιδρώτας εγώ)
  • Ααα να μετακομίσεις τώρα! Μπορεί να έχουν φωλιές παντού εκεί!
  • Ο γάτος ακόμα να γυρίσει
  • ΧΑχαχαΧΑΧΑχΑΧΑΧαχΑΧΑχα (γονείς, κολλητοί, περιπτεράς)
  • Ααα τώρα πρέπει να πετάξεις τα πάντα στην κουζίνα και τα υπόλοιπα να μουλιάσουν σε χλωρίνη, καλή τύχη.
  • Σε ραδιοφωνική εκπομπή μέσω νετ ενός φίλου μου πριν λίγο : "Motorhead για το τέλος και χαιρετίσματα στον νέο σου συγκάτοικο Κατερίνα!:D "

:cold: Τις παγίδες πού να τις βάλω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Όταν πρίν χρόνια έμενα σε παλιό σπιτι και συνάντησα ένα όμορφο ποντικάκι η πρώτη ενέργεια μου ήτανε να φέρω μέσα στο σπίτι(δωροδοκόντας την με φαγητό)μια γάτα που τριγύριζε στην γειτονιά σκελετωμένη στην κυριολεξία.
Μετά από μία βδομάδα μου έφερε γιά να μου τα δείξει τα 4 γατάκια της.
Δεν καθάρισε μόνο το σπίτι μου αλλά και όλη τη γειτονιά γιατί πλέον και οι γείτονες κατάλαβαν τη χρησιμότητα της.

Όσο ήμουν παντρεμένος είχαμε κατσαριδοπαγίδες σχεδόν σε όλους τους χώρους,αλλά πάντα βλέπαμε κατσαρίδες.
2 χρόνια χωρισμένος(δεν καθαρίζω συχνά:redface:) και οι κατσαρίδες έχουν εξαφανιστεί(το έχω ξαναγράψει)χάρη σε ένα μικρούλι σαμιαμίδι το οποίο βλέπω πολύ σπάνια.

Αν θέλουμε να εξαφανίσουμε τους ανεπιθύμητους επισκέπτες, ο καλύτερος τρόπος είναι να γίνουμε φίλοι με τους φυσικούς τους εχθρούς και όχι να σκορπάμε αλόγιστα δηλητήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Στις γωνίες και έξω από τρύπες οι παγίδες αη γκεσ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ελπίζω να γυρίσει ο φυσικός του εχθρός , αλλά θα β'αλω και παγίδες και θα τα τσούξω όλα με χλωρίνες, άρχισα ήδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Σου πουλάω τον δικό μου σε τιμή ευκαιίας :evil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δεν αντεχω αλλο!!

:cry_x::cry_x::cry_x:

υποφερω! θελω τον μπαμπα μου! μονο αυτος μπορει να με σωσει...:(

σημερα οπως σκουπιζα, εκανα στην ακρη την κουρτινα για να σκουπισω απο πισω και ξεπεταχτηκε και αλλη ψοφια:stunned:!

τουλαχιστον πιανουν τοπο τα λεφτα που χω ριξει σε τεζα...:/:


αλλα ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!:cry_x::cry_x::cry_x::cry_x::cry_x:


Υ.γ.: την πεταξα με τη σκουπα στην αυλη ετσι ωστε να τη δουν και να τη μαζεψουν αυτοι, αφου προτιμουν να τις κυνηγανε και οχι να δωσουν 100 e για μια απολυμανση! αμα πια! ΑΓΑΝΑΧΤΗΣΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υ.γ.: την πεταξα με τη σκουπα στην αυλη ετσι ωστε να τη δουν και να τη μαζεψουν αυτοι, αφου προτιμουν να τις κυνηγανε και οχι να δωσουν 100 e για μια απολυμανση! αμα πια! ΑΓΑΝΑΧΤΗΣΑ!
Έξω από την πόρτα του διαχειριστή να την αφήσεις την κατσαρίδα με σημείωμα:
"Μην ενοχλείστε, θα έρθουν οι φίλες μου να με μαζέψουν".



:cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Εγώ στην είσοδο της πολυκατοικίας τις πετάω! Ουκ ολίγες φορές άκουγα τα πρωινά από τις γριές που κατεβαίνανε απ' τα διαμερίσματά τους "ΑΑΑΑΑ.... κατσαρίδα"

"Να τη βάλεις υπόθετο" μου ρθε να φωνάξω μια μέρα. Τα κολλητηλίκια με τον άλλον που το διαμέρισμά του είναι αντικείμενο διατριβής στις υγειονομικές παραβάσεις και στη βρώμα, τι τα χεις;:mad:

Μια άλλη γριά κάποτε έλουζε όλο το φωταγωγό με χλωρίνη για να μη της πηγαίνουν κατσαρίδες και όπως είχα ανοιχτό το παραθυράκι μου έλουζε την κουζίνα και μ ακουγε και δε σταμάταγε. Ακόμα θυμάμαι που ανέβηκα με το βρακί στον 2ο και την άρχισα στους γαλλικούς ιδιωματισμούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

playerofsin

Νεοφερμένος

Η playerofsin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οφειλω να παραδεχτω οτι με ολα αυτα που διαβαζω εδω αγχωθηκα.
Το χειμωνα μπηκε ποντικι στο σπιτι μου...
Εγλωβιστηκε στην τουλαπα σε μια σχισμη και ψωφησε πριν 2 μηνες.
Τις παγιδες με την κολλα τις εβαλα αλλα δεν πηγε το ατιμο!Ειναι και εξυπνα!:D
Μετα απο εναν εφιαλτικο χεμωνα(ο πρωτος μου ως φοιτητρια) τωρα πια προσεχω τα παντα στο σπιτι για να μην εχω τα ιδια τρεξιματα.
Παντως ακομα να ανακαλυψω απο που μπηκε!Μαλλον απο το μπαλκονι μιας και μενω σε ημιοροφο και απο κατω εχει αυλη (σιχαμερη) :eek:.
Τωρα οσον αφορα τις κατσαριδες εδω στην Αθηνα ειναι σκετες ΧΗΜΕΙΑ.
ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Επισης για τους ρομαντικους εχω το εξης Στις παραλιες τα βραδια οι "φιλες" μας κανουν παρτυ...Εχω προσοπικη εμπειρια...


TAKE CARE GUYS;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Τωρα οσον αφορα τις κατσαριδες εδω στην Αθηνα ειναι σκετες ΧΗΜΕΙΑ.
ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Ευτυχώς, υπάρχει κι ένας άνθρωπος με όμοιο βίωμα. Γι αυτό κι εγω θα πάρω το λαπτόπι μου και θα πάω στο Κιάτο μου να ηρεμήσω καμιά βδομάδα μετά την εξεταστική!:D Τουλάχιστον θα γλυτώσω απ' τα όργια της φύσης των Αθηνών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ιιιι βοήθεια... Νομίζω ότι βρήκα κατσαρίδα. Δεν έχω δει ποτέ καμία έτσι μικρή, δεν ξέρω αν είναι η γερμανική... Αλλά αηδίασα, μόλις σφουγγάρισα το σπίτι και έκανα μπάνια και κουζίνα!!! Τι να κάνωωωω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
απορία από άσχετο πρωτευουσιάνο

πώς ξεφορτώνεται κανείς οριστικά τους σκορπιούς ; πέραν της αποθήκης προτιμάνε και τους αποπάνω ορόφους ;
και κυρίως , τι προκαλεί το δηλητήριο τους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ναι θα το πω, φοβαμαι ο,τι πετουμενο υπαρχει.
οχι δε σιχαινομαι. απλως φοβαμαι.

νομιζω πως θα με φαει.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
απορία από άσχετο πρωτευουσιάνο

πώς ξεφορτώνεται κανείς οριστικά τους σκορπιούς ; πέραν της αποθήκης προτιμάνε και τους αποπάνω ορόφους ;
και κυρίως , τι προκαλεί το δηλητήριο τους ;


1.αμα δε θελουν αυτοι δεν τους ξεφορτωνεσαι με τιποτα.
2. αμεεε, απόλα έτσι για εμπειρία!!
3. μολις τους δειξεις την απεχθεια σου και τους φερθεις ασχημα.

:whistle:
στο 1 θα κάνω μια συμπλήρωση, απλώς κάνε τους κουβέντα και πες τους πως δεν τους θες.
(μη διανοηθεις να χρησιμοποιησεις εντομοαπωθυτικο, θα σου ρθουν εις τετραπλουν την αλλη μερα. κανε δουλεια μονος, στην αναγκη ευγενικα και μετρημενα παρε σκουπακι και απαλα βγαλτους αποξω.)

:clapup::D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τελικά το παραδοσιακό σκουπόξυλο της γιαγιάς αποδεικνύεται αποτελεσματικότατο.
Χτυπάς την κατσαρίδα με μένος μέχρι να γίνει ένα με το πάτωμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Καλό αυτό αλλά εγώ συχαίνομαι μετά να σφουγγαρίζω την πολτοποιημένη ανατομία της κατσαρίδας. Συνήθως εφάρμοζα απ ευθείας ψέκασμα με εντομοκτόνο αφρό (για να μη μυρίζει) και παρακολούθηση / χρονομέτρηση μέχρι να πεθάνει (το ρεκόρ είναι 5:52 αλλά στο τρίλεπτο συνήθως είναι ανάσκελα) και μετά με ένα Α4 τη φαρασώνω και την πετάω. Μια μέρα που δεν είχα έριξα zero freeze και έγινε άμεση κρυογενετική ακινητοποίηση. Ακόμα αναρωτιέμαι αν αναβίωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Tις ιπταμενες κατσταριδες πως τις αντιμετωπιζεις γκαντεμη;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
πέρνωντας ένα περιοδικό και κάνοντας άλματα είς ύψος :P
εγώ κάποτε είχα σκοτώσει έτσι μια ιπτάμενη είχα πάρει ένα περιοδικό και δν θυμάμαι γτ, το πέταγα στν αέρα και τσουπ, πάρτην κάτω τν κατσαρίδα τν έφαγα :redface:
κάτι παρόμοιο είχε συμβεί στο σχολείο, άθελα μου είχα σκοτώσει μια μύγα, ενώ μιλάγαμε με μια φίλη μου εγώ κουνούσα τα χέρια μου πέρα δώθε αν δν είναι αυτό body language τότε τι είναι; 8) προσπαθώντας να τν κάνω να καταλάβει το σημαντικό της όλης υπόθεσης που αναλύαμε, και κι τσουπ σκάω το χέρι μου στο κάγγελο που καθόταν αμέριμνη και μας κοιτούσε και στο αψε σβήσε είχε μεταφερθεί στν άλλο κόσμο
δν ήθελα γμτ να τν σκοτώσω τν λυπήθηκα μετά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Tις ιπταμενες κατσταριδες πως τις αντιμετωπιζεις γκαντεμη;;




Με ενσωματωμένο ανιχνευτή θερμότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
:P

Εγω το Καλοκαιρακι επρεπε να αντιμετωπισω ενα ιπταμενο τερας. Ενω ειχα αραξει στον καναπε με μισοσβηστα φωτα αργα το βραδυ και χαλαρωνα εμφανιστηκε απ'το πουθενα μια ιπταμενη κατσαριδα και κολλησε στο τοιχο που ηταν ο καναπες. Πηγα να τα κανω επανω μου.. Αρπαξα οτι λιφο και αθενς βοις ειχα μαζεψει ολο το καιρο και ξεκινησα την ανιση μαχη. Μιλαμε για θηριο κανονικο.

Στο τελος βγηκα νικητης,:D αλλα μεχρι τοτε μου πηγε νααααα....

Σιχαμενα ζωα!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top