Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Αυτός επιμένει αλλά είναι άσχετος. 'Αλλαξα τεχνικό και συμφωνεί μαζί μου, hardware έχει πρόβλημα, όχι το software, και ο πιο άσχετος το βλέπει.

Προφανώς είναι θέμα hardware. Με τον παλιό μου υπολογιστή είχα το πρόβλημα αυτό όπως το περιγράφεις με τα reboot μετά απο 5 λεπτά αφότου άνοιξε και με πολύ συχνότερα bluescreen. Μετά απο format έστρωσε λίγο η κατάσταση γιατί για κάποιο λόγο το λογισμικό επιβάρυνε την κατάσταση αλλά όλο αυτό συνεχίστηκε πολύ πιο αραιά βέβαια.Αλλά συνεχίστηκε. Γνώμη μου είναι ότι είναι θέμα μητρικής και εμένα χωρίς να είμαι και σίγουρος. Εγώ πάντως το παλιό μου το pc το έστειλα και πήρα καινούριο γιατί αγανάκτησα και τοτε δεν ήξερα την τύφλα μου και απο υπολογιστές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Δεν ξέρω κατά πόσο εύκολο και εφικτό είναι να ανακτηθεί το παλιό λειτουργικό ωστόσο μερικές χρήσιμες συμβουλές:
Με ενα partition recovery tool - απο τα πολλα που κυκλοφορουν - μπορει να γινει επαναφορα του λειτουργικου πριν το format απο το recovery cd.

Βουνό,για εναν απλό χρήστη. :)
Περίπατος για εναν πιο πεπειραμενο.

Το θεμα ειναι αν αυτο τελικα θα πετυχει και αν τελικά αξιζει τον κοπο.

Αν μπορεσεις και αποθηκεύσεις τα αποθηκευμενα σου αρχεια σε καποιο φλασάκι,τοτε το format ειναι η πιο καλη λυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν μπορεσεις και αποθηκεύσεις τα αποθηκευμενα σου αρχεια σε καποιο φλασάκι,τοτε το format ειναι η πιο καλη λυση.

Μμμ ναι, κι εγώ εκεί κατέληξα. Υπάρχει recovery partition, το βρήκα πατώντας F10 και έπειτα F8 και σκέφτομαι να αποθηκεύσω τη μουσική και τις φωτογραφίες της μικρής σε DVDs και να κάνω format. Έτσι κι αλλιώς δεν είχε προγράμματα που θα της λείψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosgate4

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά κάτι έχει γίνει στο pc μου και δεν εμφανίζετε το 'command run',αλλιώς 'εκτέλεση' στο μενού μου έναρξης...Τώρα πού το χρειάζομαι για να τρέξω κάτι δε το βρήσκω.Tι μπορώ να κάνω για να το εμφανίσω..
Please..Περιμένω λύσεις..





Υ.Γ έχω τα''Microsoft Windows XP Professional Version 2002 Service Pack 3''

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
window key + r
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosgate4

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
πάτα το κουμπί στο πληκτρολόγιο που έχει το logo των Windows πάνω... (ανάμεσα στο ctrl και στο alt κάτω αριστερα :/ )
και ταυτόχρονα το R

:/

<- ctrl, windows key, alt :/ :/ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

FAIIIIIIIIIIIIIIILLLLLL

Από κει και πέρα δεξί κλικ στο έναρξη - ιδιότητες - μενού έναρξη - προσαρμογή - τσεκάρεις το εκτέλεση εντολής και ξαναεμφανίζεται η επιλογή.

Αλλά ναι, για αρχή μάθε πιο είναι το windows key.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosgate4

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Με βγάζει ένα παράθυρο πού λέει
''Αυτη η λειτουργια ακυρωθηκε εξαιτιας των περιορισμων που ισχυουν σε αυτον τον υπολογιστη.Επικοινωνηστε με το διαχειρηστη του συστηματος σας''
τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Με βγάζει ένα παράθυρο πού λέει
''Αυτη η λειτουργια ακυρωθηκε εξαιτιας των περιορισμων που ισχυουν σε αυτον τον υπολογιστη.Επικοινωνηστε με το διαχειρηστη του συστηματος σας''
τι να κανω?

Ναι ναι, να σαι σίγουρος ότι είδαμε την εικόνα, δεν χρειάζεται να την ανεβάσεις κάπου, μην το σκέφτεσαι ΚΑΝ.

Απάντηση:

Μπες ως admin.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosgate4

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σκτα
δε γινεται τιποτα..
αλλος τροπος?¨/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εφόσον είναι δικός σου ο υπολογιστής.....
Γιατί δεν πατάς έναρξη, αποσύνδεση χρήστη, και να συνδεθείς ως διαχειριστής(admin)?
αυτό σου λέει και το μήνυμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Και τώρα μια απορία που την έχει σίγουρα και ένα ακόμα στεκίτης :P

Τα λινκ που μου στέλνουνε στο μσν ανοίγονται με τον chrome , κάτι που μου την σπάει .
Στο μσν δεν βρίσκω επιλογή να διαλέξω browser και στον chrome στις επιλογές , εκεί που λέει <<ορίστε τον προεπιλεγμένο browser>> είναι απενεργοποιημένη η επιλογή :mad:

μάλιστα έχω απεγκαταστήσει και ξαναεγκαταστήσει πολλές φορές τον chrome και κάθε φορά ξετσεκάρω την επιλογή <<προεπιλεγμένος browser>> :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosgate4

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σκατα μαγκες..τον εχω διαγραψει τον χρηστη του admin και ειμαι με αλλους...
υπαρχει τροπος εκτος format?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Δεν μπορείς να φτιάξει 1 λογαριασμό admin?????????Αφού δικό σου είναι το Pc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

l2eclipse

Νεοφερμένος

Ο l2eclipse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το προβλιμα λιθηκε το κανα reboot στα χπ κε ολα οκ εκτοσ το οτι εχο προβλιμα με το kismet τι γραφο οταν το ανιγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Η εντολή εξαφανίστικε απο όταν άρχισες να μπαίνεις με άλλους λογαριασμούς ή <<ξαφνικά>>;
Αν ήταν <<ξαφνικά>> υπάρχει το ενδεχόμενο να κόλλησες κάποιον <<ιό>> που απενεργοποιεί διάφορες λειτουργίες ωστε να δυσκολέψει την αφαίρεση του.

Κάντο και ένα σκανάρισμα με ένα updated antivirus καλού κακού.
Παρόλα αυτά μπορείς να φτιάξεις λογαριασμό admin εύκολα.

Μπορείς να δοκιμάσεις και το άλλο βέβαια:

Φτιάξε ένα αρχειάκι blabla.bat στην επιφάνεια εργασίας (αφού πρώτα έχεις απενεργοποιήσει την απόκρυψη extension απο τον explorer)
και γράψε μέσα cmd. Μετά save και πάτα διπλό κλικ πάνω του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε ρε script kiddying που πέφτει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
^^καμιά ιδέα κάποιος ; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosgate4

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πως κανω λογαριασμο admin?sos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top