Εσείς έχετε απατήσει κάποιο σύντροφο σας ποτέ;

Εσείς έχετε απατήσει κάποιο σύντροφο σας ποτέ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
  • Ναι

    Ψήφοι: 8 27.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 21 72.4%

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Και τώρα τι περιμένεις? Να σου πούμε και συγχαρητήρια? :ermm:


πρόσεχε μικρή :mad:
1)μη μου τη μπαίνεις :mad::mad:
2)μη spammareis απάντησε στο ερώτημα
3)δε θέλω συγχαρητήρια, ίσα ίσα στην αρχή του ποστ λέω οτι ο Μάριο είναι σωστός.
4)
Κορίτσια δε ξέρω τι λέτε εσείς, πάντως όσες έχετε απατήσει παρατηρώ οτι πιπιλάτε την ίδια καραμέλα.... είσαστε στα χωρίσματα, μείνατε στα φιλιά κλπκλπ
λάθος είμαι? κατά κόρον το χρησιμοποιήσατε.... (αναφέρομαι στις γυναίκες)
5)ήμουν ειλικρινής τουλάχιστον και είπα τα πράγματα με το όνομα τους. Πραγματικά ήταν ευχαρίστηση. Οι λόγοι είναι προσωπικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Έχω ήδη απαντήσει. Οτι δε θα το έκανα ποτέ είτε στα χωρίσματα ήμουν, είτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ναι, οκ ο Μαριο σωστός αλλά να ρωτήσω κάτι? Εγώ δεν θα πω αγαπάω... Θα πω ότι γουστάρω να είμαι σε μια σχέση με κάποιον αλλά δεν κόβω καμιά φλέβα οπότε αν κάτσει "κάτι" δεν θα πω όχι. Δικαίωμα μου δεν είναι? Έδωσα τπτ όρκους αγάπης και δεν το πήρα χαμπάρι? Στο θέμα μας τώρα :P ναι έχω απατήσει ολους μου τους πρώην,πλην ενός. Για κάποιους ήταν αφορμή για να σηκωθώ να φύγω, για κάποιους ήταν απλά... ένα ακόμα κέρατο στο κεφάλι τους και η ζωή συνεχίζεται. Όσον αφορά τον 1 που δεν κεράτωσα ποτέ, μας χώρισαν οι καταστάσεις πολύ πριν μπουν άλλα πράγματα στο παιχνιδι οπότε το χέρι μου στη φωτιά δε το βάζω! Και όλα καλά και άγια τα περί αγάπης αλλά ΝΑΙ υπάρχει το ενδεχόμενο ύστερα από πολλά χρόνια σχέσης (και όταν σε έχει δει και τον έχεις δει πολλές φορες με το "δεν βλέπεται από τον ύπνο μαλλί-μάτι κτλ", "τι τα φτιάχνω τα φαγητά για να του φτιάχνω τέτοια κοιλια?" κτλ και σε προσεγγίζει ο τέλειος ναι μπορεί και να ...ενδώσεις ακόμα και αν τον αγαπάς γιατί μπορεί ναι η ερωτική αγάπη να μεταλλάχθηκε σε ...αδερφική... Βέβαια τότε είναι που πρέπει να αναρωτηθείς διάφορα αλλά σταματώ εδώ μην βγω εντελώς off-topic...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μη σταματάς, καλά το πήγαινες:P

έθεσες ένα μεγάλο θέμα, την πολύχρονη σχέση (αν ν ο αριθμός των ετών, τότε ν >5, ας πούμε). Πόσο δυνατός άραγε, αισθάνεται κανείς να αντισταθεί σε πειρασμούς, όταν κατά κάποιο τρόπο ..."έχει δέσει το γάιδαρό του" (μιλάω για την μία φορά που θα τύχει κάτι τέτοιο, όχι κέρατο διαρκείας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εγώ (ν=6) δεν αντιστάθηκα πάντως. Και όχι μόνο δεν αντιστάθηκα αλλά την περίοδο εκείνη έκανα και "έκπτωση" στα standard μου με τον συγκεκριμένο. Ξέρω όμως άτομο [κοπέλα τουλ ξέρω εγω] που είναι 9 (! ) χρόνια πλέον σε σχέση και έχει αντισταθεί σθεναρά σε όλους τους πειρασμούς -και έχουν προκύψει αρκετοί, είναι ωραία κοπέλα. Βέβαια η ίδια ύστερα από 9 χρόνια εξακολουθεί να κοιτάζει τον άλλο στα μάτια με λατρεία (και αν δεν τους αγαπούσα και τους 2 τοσο πολύ θα ζήλευα-και τώρα το κάνω δλδ αλλά όχι με κακία αλήθεια!) ενώ εγώ πχ ύστερα από 6 χρόνια σχέσης (5 και 8 μήνες για την ακρίβεια) είχα μπει σε ένα loop συνήθειας πολύ πολύ έντονο οπότε... δεν ξέρω...και δεν είναι τυχαίο που όχι λόγω κεράτου [δεν πήρε γραμμή τπτ] αλλά 7 μήνες μετα του κούνησα το μαντήλι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
Ναι, οκ ο Μαριο σωστός αλλά να ρωτήσω κάτι? Εγώ δεν θα πω αγαπάω... Θα πω ότι γουστάρω να είμαι σε μια σχέση με κάποιον αλλά δεν κόβω καμιά φλέβα οπότε αν κάτσει "κάτι" δεν θα πω όχι. Δικαίωμα μου δεν είναι? Έδωσα τπτ όρκους αγάπης και δεν το πήρα χαμπάρι? Στο θέμα μας τώρα :P ναι έχω απατήσει ολους μου τους πρώην,πλην ενός. Για κάποιους ήταν αφορμή για να σηκωθώ να φύγω, για κάποιους ήταν απλά... ένα ακόμα κέρατο στο κεφάλι τους και η ζωή συνεχίζεται. Όσον αφορά τον 1 που δεν κεράτωσα ποτέ, μας χώρισαν οι καταστάσεις πολύ πριν μπουν άλλα πράγματα στο παιχνιδι οπότε το χέρι μου στη φωτιά δε το βάζω! Και όλα καλά και άγια τα περί αγάπης αλλά ΝΑΙ υπάρχει το ενδεχόμενο ύστερα από πολλά χρόνια σχέσης (και όταν σε έχει δει και τον έχεις δει πολλές φορες με το "δεν βλέπεται από τον ύπνο μαλλί-μάτι κτλ", "τι τα φτιάχνω τα φαγητά για να του φτιάχνω τέτοια κοιλια?" κτλ και σε προσεγγίζει ο τέλειος ναι μπορεί και να ...ενδώσεις ακόμα και αν τον αγαπάς γιατί μπορεί ναι η ερωτική αγάπη να μεταλλάχθηκε σε ...αδερφική... Βέβαια τότε είναι που πρέπει να αναρωτηθείς διάφορα αλλά σταματώ εδώ μην βγω εντελώς off-topic...

Πέρα από το αν όσα λες είναι σωστά ή όχι, σε παω γιατί τα λες χύμα και τσουβαλάτα χωρίς να κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλο σου και ηθικολογίες. :worship: :worship: :worship: :worship:

Μια ερώτηση και μια παρατήρηση μόνο.

Ερώτηση: Αν κάποιος σε κερατώσει και γυρίσει και σου πει τα παραπάνω θα τον καταλάβεις; Η ζωή σου θα συνεχιστεί έτσι απλά όπως τα διατυπώνεις;

Παρατήρηση: Το nick σου είναι ο αναγραμματισμός του δικού μου!:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από zxr:
Ερώτηση: Αν κάποιος σε κερατώσει και γυρίσει και σου πει τα παραπάνω θα τον καταλάβεις; Η ζωή σου θα συνεχιστεί έτσι απλά όπως τα διατυπώνεις;

Παρατήρηση: Το nick σου είναι ο αναγραμματισμός του δικού μου!:P :P :P

Aπάντηση στην παρατήρηση: Αν δεις τις ημερομηνίες εγγραφής μας στο forum το δικό ΣΟΥ nick είναι αναγραμματισμός του δικού μου :teasing: :teasing: :teasing: :teasing: :teasing:

τώρα όσον αφορά την ερώτηση...να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω... Όπως συχνά λέω ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έχει τύχει να καταλάβω κάτι... αν είχα...δεν ξέρω πως 8α αντδρούσα... εξαρτάται κ το άτομο που θα είχα... κοιτάζοντας τις σχέσεις μου για κάποιους πραγματικά δεν 8α με ένοιαζε καθόλου και για κάποιους θα...εσκαγα... Είναι θέμα συναισθημάτων... Αυτό που, με όση ειλικρίνεια μπορώ να έχω, νομίζω ότι σίγουρα θα πάθαινα είναι μια...κρίση εμφάνισης και θα με έπιανε μια ανάγκη άμεσης επιβεβαίωσης... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
Aπάντηση στην παρατήρηση: Αν δεις τις ημερομηνίες εγγραφής μας στο forum το δικό ΣΟΥ nick είναι αναγραμματισμός του δικού μου :teasing: :teasing: :teasing: :teasing: :teasing:

τώρα όσον αφορά την ερώτηση...να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω... Όπως συχνά λέω ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έχει τύχει να καταλάβω κάτι... αν είχα...δεν ξέρω πως 8α αντδρούσα... εξαρτάται κ το άτομο που θα είχα... κοιτάζοντας τις σχέσεις μου για κάποιους πραγματικά δεν 8α με ένοιαζε καθόλου και για κάποιους θα...εσκαγα... Είναι θέμα συναισθημάτων... Αυτό που, με όση ειλικρίνεια μπορώ να έχω, νομίζω ότι σίγουρα θα πάθαινα είναι μια...κρίση εμφάνισης και θα με έπιανε μια ανάγκη άμεσης επιβεβαίωσης... ;)


Καλά έλεγα εγώ να κατοχυρώσω τα πνευματικά δικαιώματα του nick μου από το '98. Καλά να πάθω!!! :P :P Είμαι περίεργος να μου πεις από που βγαίνει....

Για αυτούς που δεν θα σε ένοιαζε καταλαβαίνω γιατί τους κεράτωσες. Για αυτούς όμως που σε νοιάζει, η ερώτηση είναι γιατί τελικά τους κεράτωσες; Αφού δείχνεις ότι έχεις κάποια αισθήματα για αυτούς.

Μήπως τελικά το κέρατο δεν είναι θέμα συναισθημάτων αλλά μια συλλογή εμπειριών και μια ανάγκη για επιβεβαίωση ότι μπορώ να έχω τον καθένα/καθεμία; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από zxr:
Μήπως τελικά το κέρατο δεν είναι θέμα συναισθημάτων αλλά μια συλλογή εμπειριών και μια ανάγκη για επιβεβαίωση ότι μπορώ να έχω τον καθένα/καθεμία; :hmm:

Φυσικά δεν μπορώ να υπερασπιστώ όλους τους...απανταχου ασκούντες το σπορ αλλά ΦΥΣΙΚΑ κ το κέρατο, πιστεύω εγώ είναι μια επιβεβαίωση του...περνάει η μπογια μου, αρέσω κτλ. Δεν προσπαθώ να πουλήσω μούρη αλλά (ευτυχώς :P ) δεν είχα ποτέ προβλήματα αναγνωρίσης από το άλλο φύλο αλλά στανταρ -νομίζω- όταν η σχέση τραβάει σε βάθος και εσύ ΔΕΝ ...ζαχαρώνεις για τον άλλο οι...προτάσεις μειώνονται (λογικό...αφού μονίμως συνοδεύεσαι!) και ίσως λέω ίσως να αναζητάς την αναγνώριση. Σε εμένα τουλ έτσι λειτουργησε όλες τις φορές. Ήρθε πάντα σε μια στιγμή που χωρίς να μου λείπει τπτ (sex included) από τη σχέση πιο συχνά τον έβλεπα και με έβλεπε με το μαλλί μαζεμένο και τη φόρμα παρά βαμμένη-φτιαγμένη κτλ κτλ. Δεν ξέρω ίσως έβγαινε και από μέσα μου. Δεν ξερω τι να σου πω...

Α...και σίγουρα παίζει το ότι αν με ρωτήσεις δεν θα σου πω ότι για κανέναν από αυτούς με τους οποίους τα είχα δεν έκοψα φλέβα ποτέ μου [πλην ενός αλλα μας...χώρισε η ζωή!!!!] ούτε καν για τη μακροχρόνια σχέση μου. Αγαπούσα τον άνθρωπο, τον νοιαζόμουν αλλά δεν έπεφτα ποτέ κάτω ξερή για τον "εραστή" (ανεξαρτήτως...ικανοτήτων!)

Ένας ΄φίλος μου λέει ότι έχω άλλον έναν χρόνο να κανω μλκς (aka ως τα 25) που θεωρούμαι μικρή, μετά θα αρχίσω να τα "πληρώνω" όλα αυτα! :P

ΛΕΣ???? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Γι αυτόν που έκοβες φλέβα θα τον απατούσες??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Γι αυτόν που έκοβες φλέβα θα τον απατούσες??:hmm:


δεν ξέρω πως θα μου έβγαινε... Δυστυχώς έφυγε για τουλ 4 χρόνια για Αμερική πολύ πριν φτάσει η σχέση στο επίπεδο εκείνο στο οποίο συνήθως άρχιζαν να μου μπαίνουν ιδέες... Δεν ξέρω...Μου αρέσει να πιστεύω πως "οχι δεν θα τον απατούσα ποτέ" αλλά....απλά δεν μπορώ να ξέρω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
Ένας φίλος μου λέει ότι έχω άλλον έναν χρόνο να κανω μλκς (aka ως τα 25) που θεωρούμαι μικρή, μετά θα αρχίσω να τα "πληρώνω" όλα αυτα! :P

ΛΕΣ???? :whistle:

:hehe::hehe::hehe:

εσύ πεστου ότι το να κάνεις μλκιες είναι ανεξαρτήτου ηλικίας:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
δεν ξέρω πως θα μου έβγαινε... Δυστυχώς έφυγε για τουλ 4 χρόνια για Αμερική πολύ πριν φτάσει η σχέση στο επίπεδο εκείνο στο οποίο συνήθως άρχιζαν να μου μπαίνουν ιδέες... Δεν ξέρω...Μου αρέσει να πιστεύω πως "οχι δεν θα τον απατούσα ποτέ" αλλά....απλά δεν μπορώ να ξέρω....

Ίσως τους απατάς γιατί δεν νιώθεις τόσα πολλά, όπως λες΄δεν κόβεις φλέβα για αυτούς, πιστεύω πως αν βρεις καποιον για τον οποίο θα κόβεσαι δεν θα μπορείς να σκεφτείς να τον απατήσεις όπως δεν θα θέλεις και αυτός να απατήσει εσένα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.

Ναι...!!!!! Το έχω κάνει...!!! :redface: :redface: :redface: [smilie=4,31,28]
Χωρίς αυτό, να πιστεύω εκ των υστέρων, ότι ήταν η σωστότερη επιλογή που μπορούσα να ακολουθήσω..., την συγκεκριμένη στιγμή της ζωής μου... :hmm: :hmm: :hmm:

Βέβαια, τίποτα δεν είναι τυχαίο..., γιατί τίποτα τέτοιο, δεν γίνεται χωρίς να έχουν προηγηθεί άλλα λάθη..., τα οποία παρ΄ όλο που δεν φάνηκαν ικανά να διαλύσουν τη σχέση νωρίτερα, εκ του αποτελέσματος απεδείχθει περίτρανα..., ότι έπρεπε να είχε τελειώσει πολύ πριν..., δηλαδή πριν φτάσουν τα πράγματα εκεί... :worry: :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Βέβαια, τίποτα δεν είναι τυχαίο..., γιατί τίποτα τέτοιο, δεν γίνεται χωρίς να έχουν προηγηθεί άλλα λάθη..., τα οποία παρ΄ όλο που δεν φάνηκαν ικανά να διαλύσουν τη σχέση νωρίτερα, εκ του αποτελέσματος απεδείχθει περίτρανα..., ότι έπρεπε να είχε τελειώσει πολύ πριν..., δηλαδή πριν φτάσουν τα πράγματα εκεί... :worry: :worry: :worry:
θα προσθέσω σε αυτά που είπες lillith επειδή είμαι κι εγώ αυτής της θεωρίας πως απατάς κάποιον όταν δεν σε γεμίζει, έτσι σε οδηγεί να το βρείς κάπου αλλού βέβαια καλύτερα είναι να χωρίζεις και να λες και στον άλλον τους πραγματικούς λόγους


Γενικά μιλάω όχι σε εσένα συγκεκριμένα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
θα προσθέσω σε αυτά που είπες lillith επειδή είμαι κι εγώ αυτής της θεωρίας πως απατάς κάποιον όταν δεν σε γεμίζει, έτσι σε οδηγεί να το βρείς κάπου αλλού βέβαια καλύτερα είναι να χωρίζεις και να λες και στον άλλον τους πραγματικούς λόγους


Γενικά μιλάω όχι σε εσένα συγκεκριμένα;)



Συμφωνώ πως το σωστό θα ήταν να μην φτάνουμε εκεί..., να χωρίζουμε όταν καταλαβαίνουμε, πως κάτι έχει αλλάξει και ο σύντροφός μας, δεν μας καλύπτει πιά, όπως κάποτε... χωρίς να αφήσουμε να δημιουργηθούν καταστάσεις που θα πληγώσουν και εμάς, αλλά και τον άλλον...
Θα ήταν καλύτερα να προλαβαίνουμε να χωρίζουμε, πριν αρχίσει η φθορά της σχέσης..., στο βαθμό αυτό, που δεν τιμά..., ούτε εμάς, ούτε και τον άλλον...
Σπάνια όμως, έχουμε το σθένος, να φερθούμε τόσο σωστά..., γιατί συνήθως, ή δεν θα θέλουμε να το πιστέψουμε..., ή θα νομίζουμε πως πρέπει να κάνουμε κάποια ακόμα προσπάθεια, μήπως και σώσουμε τη σχέση..., ή δεν ξέρω τι άλλο...
Και το αποτέλεσμα είναι, να γίνονται συνήθως τα πράγματα πολύ χειρότερα... και βέβαια να έρχεται και το τέλος της σχέσης..., αλλά κάτω από τις χειρότερες συνθήκες... :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν είναι καλύτερα να τον πιάνεις τον άλλον και να του λές στα ίσια πως η σχέση πάει κατα διαόλου, να πούμε τί φταίει και να γίνει μια προσπάθεια και απο τις 2 μεριές??
Μετά αν δούμε πως δεν αλλάζει κατι αντε γεια,


Δεν μιλάω για κανέναν συγκεκριμένα, μιλάω γενικά για να μην παρεξηγούμαστε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThE BeasT aNd tHe BeauTy

Νεοφερμένος

Ο ThE BeasT aNd tHe BeauTy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Υστερα απο 6 χρονια σχεση το εκανα. Οταν ενοιωσα οτι η σχεση μου ειχε πεσει σε τελμα, πανω απο ενα χρονο χτυπαγα τα καμπανακια αλλα δεν τα ακουγε κανεις. Ξεκινησα παραλληλη σχεση την οποια κρατησα για 6 μηνες με τραγικο τελος. Μια ωραια μερα βρεθηκαμε και οι 3 να σηζηταμε.....Ηταν απο τις πιο εφιαλτικες μερες της ζωης μου. Πανε 2 χρονια τωρα και ακομα ειμαι ρακος ψυχολογικα. Με την πρωτη μου σχεση ειμαι ακομα, αποφασισε να με συνγχωρεσει....
(ξερω οτι αν ειχατε το τηλ. της θα την περνατε να της πειτε οτι ειναι μ......η κ.τ.λ) το ξερω.
Οπως ξερω και τα λαθη που εκανε που αν και δεν τα αναγνωριζει ανοικτα ξερει οτι αυτα ειναι που οδηγησαν τη σχεση μας εκει που εφτασε. Αλλιως δεν δεν θα δεχοτανε να συνεχισουμε. Για μενα ολα εχουν καταστραφει, κατι το οποιο δεν θελει να πιστεψει να καταλαβει.

Σας εχει τυχει ποτε να αγαπατε καποιον παρα πολυ μεχρι θανατου....αλλα σαν την αδερφη σας?

Αυτη ειναι η μεγαλυτερη καταρα για μια σχεση και εγω το εχω παθει. Δεν μπορω να κανω μπροστα ουτε πισω. Ειδικα οταν βλεπω αυτα τα δακρυα να κοιλουν στο προσωπο της. Θα μου πειτε την λυπασαι. Οχι δεν την λυπαμαι. Λυπαμαι και τους δυο. Λυπαμαι μια σχεση που ηταν γεματη αγαπη και πεθανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
φιλε μου..σε καταλαβαινω..παντως εμενα δεν θα μου πηγαινε η καρδια μετα απο τοσο καιρο σχεσης να κανω κατι τετοιο
..ποσο μαλλον που λες οτι την αγαπας μεχρι θανατου..

να πω κι εγω την προσφατη και μοναδικη φορα που εκανα κατι <παρομοιο>..
τα χω με μια κοπελα 1χρονο κ 3 μηνες..η σχεση μας..με τις κρισεις και ολα αυτα που περασαμε(περασα κυριως) εκαναν εμενα και τα συναισθηματα μου να φθηρθουν...

και αυτην την παρασκευη σε ενα χορο(σχολειου)..δυστηχως κ εντελως αυθορμητα φιλιθικα με ενα κοριτσι..δεν ξερω γιατι..αλλα οτι παθος ειχα μεσα μου το εβγαλα σε αυτην την κοπελα(την οποια την ηξερα αρκετο καιρο,απλα δεν ειχαμε πολυ στενες επαφες)..
τωρα ειμαι σε μια παραξενη φαση..δεν ξερω τι ακριβως θελω..απο την μια καλο ειναι να εισαι ελευθερος..αλλα απο την αλλη δεν μπορω να αφηνω καποιον να <εισβαλει> στη ζωη μου και να μου την κανει..μανταρα..τι λετε?
την αγαπαω την κοπελα που ειμαι μαζι της τοσο καιρο,απλα λογο του οτι ειναι η πρωτη μου σχεση,μαλλον την καλοεμαθα παρα πολυ ..με αποτελεσμα..να τα τρωω εγω ολα στη μαπα..
και το κακο ειναι,ενω οτι εγω καποιες φορες(τις περισσοτερες)κανω λαθη σε αυτην την σχεση..μεσα μου νιωθω οτι ειμαι σωστος και λειτουργω κανονικα..αλλα οταν μιλαμε στο τηλεφωνο και για ολα εχει κατι να πει,φωναζει κανει ρανει..δεν το αντεχω..!!!!!!εγω δηλαδη πως στα λαθη της(που αρκετες φορες ειναι ιδια με τα δικα μου)υποχορω και δεν το κανω ολοκληρο θεμα??απλα το σκευτομαι με τον εαυτο μου και μετα απο μικρο χρονικο διαστημα μου φευγει..ο προβληματισμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Αίσχοςςςςςς, να υπάρχει το θράσος και να το κάνει κάποιος και να το παραδέχεται σαν κατόρθωμα, όποιος είναι άνθρωπος, και όχι ανθροπώμορφο βόδι, όταν δεν τον γεμίζει μια σχέση αποχωρεί, ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ , και οι συνηθισμένες μπουρδολογίες του στύλ "δεν σήμαινε τίποτα", ήταν ένα λάθος, μια παρόρμηση της στιγμής" κτλ, είναι για τα μπάζα,όπως και αυτοί που τις λένε, ό άλλος δεν είναι ούτε μέντιουμ, ούτε προφήτης να ξέρει τι χρειάζετε το έτερον ήμισι κάθε στιγμή, για αυτό έχουμε το στοματάκι μας, για να μιλάμε, αλλά φυσικά όποιοι το κάνανε τους αξίζει να πάθουν το ίδιο για να στρώσουν και να καταλάβουν, πάντα έτσι συμβαίνει όχι μόνο σε αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top