Προκηρύξεις ΕΠΟΠ - 2009

giotatom

Νεοφερμένος

Η giotatom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με τις προκηρυξεις για τους 1800 ΕΠ.ΟΠ που θα παρουν το Πολεμικο Ναυτικο, Αεροπορια και Στρατος. Καταρχην θα ηθελα να ρωτησω εαν εχουμε το δικαιωμα να υποβαλλουμε αιτησεις κ στα τρια Σωματα ή μονο σε ενα της επιλογης μας? Κ κατα δευτερον που θα βρω τις αιτησεις? Πουθενα κ σε κανενα site δεν υπαρχει καμια φορμα αιτησης για αυτες τις προκηρυξεις.Πρεπει να παω στο Υπουργειο Αμυνας να τις παρω?Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εδώ μπορείς να βρεις την προκύρηξη για το στρατό ξηράς.Από ότι είδα στο τέλος έχει κάποιες φόρμες αιτήσεων.
Επίσης δεν υπάρχει πρόβλημα να υποβάλλεις αιτήσεις και στα 3 σώματα, αλλά αν θυμάμαι καλά δεν βγαίνουν όλες οι προκυρήξεις μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
@Γιώτα-τομ,

αν είσαι κοπέλα μην πας για επ.οπ.

αν είσαι άντρας μην πας για επ.οπ.

αν ενδιαφέρεσαι για δικό σου άνθρωπο πείστον με όλες σου τις δυνάμεις μην πάει για επ.οπ.

Το λέει η ίδια η λέξη:

Πρώτα πας και λες "επ"
και στο τέλος λες "οπ" και φεύγεις.

Το να χαραμίσεις 7 χρόνια της ζωής σου (υποχρεωτικά, νομίζω) ή περισσότερα στο στράτευμα σαν μισθοφόρος φαντάρος με συνθήκες ζωής λυκόσκυλου (λόγω μεταθέσεων) και χρήματα που θα τρως σε νοίκι, φαγητό, μπαράκια είναι μια παρατεταμένη δυστυχία που δεν είναι τέτοια μόνο για στρατόκαυλους.

Αν έχεις φετίχ με παρωχημένο οπλισμό του '40 και σκουριασμένα σίδερα, τότε συνιστώ να κάνεις πάρτυ αφού πας.
Αν όχι, κάνε πάρτυ προτού πας (σαν τα μπάτσελορ ένα πράμα, που ξέρουν τι τους περιμένει στην έγγαμη συμβίωση) γιατί ακολουθεί πήζινγκ και μετάνιωμα.

Με τη μ@λ@κία των ανθρώπων, βέβαια δε θα βγάλεις άκρη, οπότε το πάρτυ τέλειωσε νωρίς, πριν ακόμα πάει τρεις :/:


Αν δε βρίσκεις άλλη δουλειά με τα ίδια φράγκα, μην πας για επ.οπ.

Γίνε νεκροθάφτης, κουβαλητής φερέτρων, αλουμινάς, πλέκτης οργάντζας, ενισχυτικός συμβουλάτορας χήρων, αποσπαστής προσοχής του ντένις τρομερού, poolman (:redface:)...ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΠΟΠ.


Το ξαναλέω: όχι επόπ.

Είναι λίγη η ζωή να τη χαραμίζεις σε αναζητητές ψευτοπειθαρχίας και σε υπακοή σε μπάσταρδους γαλονάτους που η σκαλιστή πίπα τους λείπει να νομίσουν ότι είναι οι γιοι του αρχηγού της φυλής "σε γ@μ@ω" γιατί έχω δύο σαρδέλες στους ώμους και τρεις πουλάδες στο πέτο .

Τώρα, καλύτερα να μην επεκταθώ στον όρο πουλάδα. Και για αυτόν τα λέει η ίδια η λέξη ούλα ούλα.

Οι άνθρωποι στο στρατό χρίζουν ψυχολογικής υποστήριξης.

Πήγαινε σε ένα ψυχολόγο κατευθείαν, ντε.
Γιατί να πας δηλ. 7 min. χρόνια κάπου και μετά να πας να ψυχαναλυθείς;


Το παράξενο δεν είναι που κάποιοι (όπως εσύ) θέλουν να καταταγούν ως εποπ. Το παράξενο είναι που η διαστροφή τους πιάνει απο κάτω τη σιωπή των άλλων...

Νύχτα στρωμένη τσιγάρα και πρώιμα γεράματα.
Αντέχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
:worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:

για πρώτη φορά δεςμ

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotatom

Νεοφερμένος

Η giotatom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ειμαι κοπελα. Μηπως τις γυναικες τις προωθουν σε γραφεια ?Ειναι τοσο αΘλια τα πραγματα ? Εγω θεωρω οτι ειναι επαγγελματικη αποκατασταση κ ενας καλος μισθος για αρχη. Αλλωστε βασει αυτων των δυο κριτηριων σκεφτομουν να κανω αιτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παπαδόπουλος10077

Νεοφερμένος

Ο Παπαδόπουλος10077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
(γενικως οι γυναικες ειναι σοβαρο προβλημα σε καθε εκφανση της ζωης, αν δειτε πολυ ευκολα καταλαμβανουν θεσεις και στον ιδιωτικο τομεα και στο δημοσιο... Ειδικα αν ειναι ομορφες... Οοοο... Τοτε ολες οι πορτες ανοιγουν... Παντου... Αλλα και στο στρτρο οι γυναικες τη βγαζουν μια χαρα... Ολο το μανικι σε καθε δουλεια το τραβανε οι αντρες... Ειτε αυτο λεγεται κοινωνια ειτε στρατος. Δεν ειμαι αντιφεμινιστης... Απλως λεω την αληθεια... Οσες κοπελες γνωριζω που εμειναν χωρις δουλεια ή προσφατα τελειωασν σχολες βρηκαν πιο ευκολα καλες δουλειες... Ενω οι αντρες ακομα ψαχνονται... Υπαρχει ρατσισμος κατα των αντρων πλεον... Αν πατε στους δημους θα δειτε οι κυριες που καθαριζουν τους δρομους να λουφαρουν επικαλουμενες το φυλο τους... Ε τοτε γιατι μπηκαν στη καθαριότητα;;; Θα σας πω εγω: γιατι υπαρχουν οι μαλακες οι αντρες που σε καθε στιγμη της ζωης τους θα πληρωνουν... Ειτε με τον μοχθο τους ως εργαζομενοι ειτε με το μοχθο τους ως συζυγοι

Τώρα οσο αναφορά τους εποπ
Λοιπόν, επειδή τα πράγματα πρέπει να λέγονται με το όνομά τους, πρέπει να σας πω πως έχουν εντελώς άδικο όσοι λένε να μη γινεις εποπ. Εσενα μπορει να σε συντηρει ο μπαμπακας σου ή μπορει να σου εχουν βρει δουλεια οι φιλοι και οι γνωστοι... Εγω πχ να σου πω για μενα... Τον σιχαινομαι το στρατο, εχω κανει θητεια... Αλλα τωρα εχω τελειωσει ενα τει με αριστα... Και δεν βρισκω πουθενα εργασια... Παρα μονο τηλεφωνικες του κλωτσου και του μπατσου... Αρα επιλεγω εποπ γιατι ουτε αναρχας πλουσιοπαιδι είμαι ουτε και κανενας καλοπερασακιας για νη μην αντεξω...

Καποιοι λενε οτι η ζωη ενος εποπ ειναι ζωη μεταθεσεων... "Ζωη τσιγγανου"


Ε ναι λοιπον!!! Καλυτερα τσιγγανος παρα ζητιανος του καθε π***** καριολη εργοδοτη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
(ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΚΦΑΝΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ... ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΕΣ...ΟΟΟΟ... ΤΟΤΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ... ΠΑΝΤΟΥ.... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΤΡΟ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΝΙΚΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΝΕ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ..ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΙΤΕ ΣΤΡΑΤΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΦΕΜΙΝΙΣΤΗΣ...ΑΠΛΩΣ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ Ή ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΑΣΝ ΣΧΟΛΕΣ ΒΡΗΚΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ... ΕΝΩ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΠΛΕΟΝ..ΑΝ ΠΑΤΕ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΥΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΛΟΥΦΑΡΟΥΝ ΕΠΙΚΑΛΟΥΜΕΝΕΣ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥΣ.. Ε ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΗ ΚΑΘΑΡΙΌΤΗΤΑ??? ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΓΩ: ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ....ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΧΘΟ ΤΟΥΣ ΩΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΟΧΘΟ ΤΟΥΣ ΩΣ ΣΥΖΥΓΟΙ

Τώρα οσο αναφορά τους Εποπ
Λοιπόν, επειδή τα πράγματα πρέπει να λέγονται με το όνομά τους, πρέπει να σας πω πως έχουν εντελώς άδικο όσοι λένε να μη γινεις ΕΠΟΠ. ΕΣΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΤΗΡΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΣΟΥ Ή ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ... ΕΓΩ ΠΧ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ... ΤΟΝ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΘΗΤΕΙΑ... ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΝΑ ΤΕΙ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ.... ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΡΓΑΣΙΑ... ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΛΩΤΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΠΑΤΣΟΥ...ΑΡΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΕΠΟΠ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΑΝΑΡΧΑΣ ΠΛΟΥΣΙΟΠΑΙΔΙ ΕΊΜΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΙΑΣ ΓΙΑ ΝΗ ΜΗΝ ΑΝΤΕΞΩ...

ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΕΝΟΣ ΕΠΟΠ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ... "ΖΩΗ ΤΣΙΓΓΑΝΟΥ"


Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ!!!! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΣΙΓΓΑΝΟΣ ΠΑΡΑ ΖΗΤΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΟΥΣΤΗ ΚΑΡΙΟΛΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ!!!
Απειθώς αναφέρω στρατηγέ μου μη φωνασκείτε διότι ο λοχίας με παρέσυρε και πίναμε
κάτι τσίπουρα στο καψιμι ..:P
ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΚΦΑΝΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,
Αφήστε στρατηγέ μου τι να πεις παλιογύναικα δεν κάθονται στο σπίτι τους
να πλύνουν κανα πιάτο να 'ουμε που μου θέλουν και καριέρες ουστ !

ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΠΛΕΟΝ
Αμ δεν το έχω δει κυρ -συνταγματάρχα μου νομίζεις ? Μέχρι ξεχωριστά παγκάκια έχουν
φτιάξει για τα ρσενικά .. .απαρχάιντ σκέτο λέμεεεε
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΦΕΜΙΝΙΣΤΗΣ
Προς Θεού τι λέτε τώρα ... φωτιά να πέσει να μας κάψει αν υποννοήσουμε κάτι τέτοιο ...
ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΑΝΑΡΧΑΣ ΠΛΟΥΣΙΟΠΑΙΔΙ ΕΊΜΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΙΑΣ ΓΙΑ ΝΗ ΜΗΝ ΑΝΤΕΞΩ...
Βρε ουστ απο κει με τους λεχρίτες τους άπλητους να ' ουμε ...:mad:
Σκοπιά καψιμι αγγαρεία τα ... σου Μαρίαααααααααα
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΣΙΓΓΑΝΟΣ ΠΑΡΑ ΖΗΤΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΟΥΣΤΗ ΚΑΡΙΟΛΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ!!!
Έτσι , έτσι στρατηγέ μου καλύτερα να αιματοκυλώ όλη την υφήλιο δια το υψηλόν ιδεώδες
του έθνους μου και των Ελ βεβαίως βεβαίως , παίζοντας και κανα πόλεμο με τα πλεημομπιλ μου
το βράδυ με τους "απέναντι" από τη ζητιανιά στο κάθε βρωμοθήλυκο που έγινε διευθυντού για
να με προσλάβει .. ουστ !

Λοιπόν το 'χει η βραδιά απόψε μου φαίνεται .... :D
Πάλι θυμήθηκα άλλη ιστορία όταν ένα βράδυ κάποιοι φίλοι είχαν πιάσει το γνωστό θέμα του
στρατού , και ενθυμούμενοι τις περιπέτειες τους μας είπε ένας για έναν πλωτάρχη που μπαίνοντας
στα δωμάτια τους μια μέρα ειδε κάτι βιβλία του μαρξ , αφηνιασε και άρχισε το αντικουμουνιστικό παραλήρημα φωνάζοντας
- Θα τα κάψω όλα ωρέεεε λεχρίτες κουμούνιααα
Κάποια στιγμή βλέπει το γνωστό βιβλίο του Μάο Τσε Τουγκ με τίτλο : Νέα Δημοκρατία
Και αναφωνεί το αμίμητο
- Τι λέει αυτό ωρέ ? Νέα Δημοκρατία ? Ααα , αυτό είναι καλό αυτό να το κρατήσετεεεε :P



Όπως και να έχει όποιος θέλει να περιφέρει τον εγκεφαλό του στο μεσοδιάστημα
του ασυγκράτητου σωβινισμού , διαποτισμένο από αιθαλομίχλη έπαρσης με σταγονίδια φαλοκρατισμού
και μεγαλοιδεατισμού ώστε να δικαιολογεί την μίζερη ύπαρξή του τα στρατά τον περιμένουν εναγωνίως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
(ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΚΦΑΝΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ... ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΕΣ...ΟΟΟΟ... ΤΟΤΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ... ΠΑΝΤΟΥ.... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΤΡΟ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΝΙΚΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΝΕ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ..ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΙΤΕ ΣΤΡΑΤΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΦΕΜΙΝΙΣΤΗΣ...ΑΠΛΩΣ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ Ή ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΑΣΝ ΣΧΟΛΕΣ ΒΡΗΚΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ... ΕΝΩ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΠΛΕΟΝ..ΑΝ ΠΑΤΕ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΥΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΛΟΥΦΑΡΟΥΝ ΕΠΙΚΑΛΟΥΜΕΝΕΣ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥΣ.. Ε ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΗ ΚΑΘΑΡΙΌΤΗΤΑ??? ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΓΩ: ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ....ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΧΘΟ ΤΟΥΣ ΩΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΟΧΘΟ ΤΟΥΣ ΩΣ ΣΥΖΥΓΟΙ

Ο πο μεγάλος τρόμος του άνεργου,
είναι ο τρόμος να είναι άνεργος και αγκόμενος :redface:


Την Κυριακή (αυτήν που μας έρχεται) γίνεσαι στρατηγός
πιο γελοίος κι απ' αληθινός διατάζεις τον εαυτό σου
διατάζεις τα όνειρα, διατάζεις τα πουλιά
σε βλέπουν κοπέλες πίσω από γραφεία και πάνε για τσισάκια
σε βλέπουν τα παιδιά, σφίγγονται στη μαμά τους
σε δείχνουν με το δάχτυλο, γελούν, φωνάζουν: "Ο τρελός"!

Μαρτύριο μαρτύριο γιατί δυστυχισμένε σ'έβαλαν και υπόγραψες χαρτί
μαρτύριο αυτά τα βράδυα,
που τα ετοιμάζεις πως και τι ολόκληρη βδομάδα
με πονηρά χαμόγελα και με κρυφή χαρά (ζμποινγκ :confused:)
ξέροντας; μην ξέροντας; ότι θα βγουν πικρά και σκάρτα...

Αυτά τα βράδυα δυναστεύει η αγαπημένη που σου πήρε τη θέση στην επιχείρηση της γειτονιάς σου,
στο γραφειάκι του ΓΕΣ με τα ωραία τα πατώματα επειδή είχε μυτερή γυαλιστερή γόβα κι εσύ ήσουν λακαμάς
αυτά τα βράδυα η θύμιση γίνεται αλύπητη σα νυχτερίδα
αυτά τα βράδυα παίζει αβάσταχτη λαϊκή μουσική (Σιγκοάλα Σιγκοάλα Σιγκοάαααλα...;) )

Νταλκαδιάσου άφοβα...

Τα'χεις βαθειά μέσα σου, με το νόμο, όχι με τη γυναίκα.

Οι νομοθέτες δε μας ρώτησαν. Κρίμα :mad:
Άστα να παν στο διάολο :)


Λοιπόν, επειδή τα πράγματα πρέπει να λέγονται με το όνομά τους,

Προς επύρρωσιν, ας ρίξω και τη ρίμα μου, έτσι για τη χαρά της ονοματοδοσίας Εποπ (ΠΖ) Papadopoulos. :)

Ρίμα #1:
Τι τα θέλαμε τα λούσα και τα γράμματα,
στο στρατό οι μορφωμέν' είναι για κλάμματα . :P


Ρίμα #2:
- Τι ήσουν ως πολίτης ρε μουστάκια; Μίλα!

- Καθηγητής. - Κ' εσύ γυαλάκια; - Μουσικός.

- Ρε κουνηθείτε ρε τι κάθεστε σαν ξύλα;

Εδώ δεν είστε τίποτα εδώ είναι στρατός! (μπρρρ, σώπα και τσουτσούριασε η θρίξ μου)

Ρίμα#3:

Όλη μέρα στο πεδίο αχ, σκασίλα και χολή,
και στο θάλαμο τη νύχτα ποδαρίλα και πορδή.

Ρίμα#4:

Στη σκοπιά στο ένα χέρι το τσιγάρο του
το φεγγάρι πάει να πιάσει με το άλλο του

Δεν άκουσε ο ΕΠ.ΟΠ (ΠΖ) Papadopoulos, τον σκεπτικιστή πατέρα του:

(ρίμα νάμπερ φάιβ): - ποιοί είναι πατέρα οι νικηταί και ποιοί οι ηττημένοι?
- στον πόλεμο παιδί μου υπάρχουν μόνο σκοτωμένοι...

- Κ' η Παναγία που σας προστάτευε που ήτανε πατέρα
δεν ηταν δίπλα σας όταν φωνάζατε Αέρα;

- Ίσως την έβλεπαν οι στρατηγοί την Παναγία,
όταν μας ψάχνανε στους χάρτες μέσα στα γραφεία...:/:

- Πατέρα φύγανε οι παλιοί
και έπεσε σκοπιά πολύ...:mad:

Κι απ'τη κοπέλα σου:

αχ η καρδιά μου με πονεί
δεν το αντέχω θα'ρθω εκεί
για να σε δώ για ένα φιλί. ..:worry:

κι απάντηση από τον ΕΠΟΠ (ΠΖ) Papadopoulos:

Λενιώ μου κάνε υπομονή
Απρίλη Μάη θα΄μαι κει.
Αχ το χακί μας χώρισε,
κανείς μας δεν αρρώστησε.
Κλάμα έφερε σε σένανε
και ακεφιά σε μένανε.
Τα δίκια μου με πνίγουνε
άδεια δε μου δίνουνε
κουράγιο να υπομείνουμε..(σνιφ σνιφ)

Με το όνομα τους. Ελήφθη όβερ...φσσσσ..



ΕΣΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΤΗΡΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΣΟΥ Ή ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ...

Νιώθω λίγο αναρμόδιος, αλλά τώρα που γνωριστήκαμε, βγάλτε μεσιέ τα πατημένα λόγια από μέσα σας…:)

Ομιλείτε με Εφ.Ανθ/γο (ΠΖ) που πέρισυ τέτοια εποχή έκανε κι ένα σχολιάκι (της πλάκας) στις πλαγιές κάποιων υψωμάτων, κατα Σάμο μεριά καθώς επίσης και εν καιρώ θητείας είχε 5-6 στρατιώτες, 10 εποπάκια και 5-6 υπαξ. υπο διοίκηση...

Αναρμόδιος εννοώ, ως προς το ότι δεν είμαι dad preserved ούτε βυσματικός σε δουλειά.
Με τη διάζευξη, γέλασα κάπως γιατί φαντάζομαι το σεναριάκι να 'μουν βυσματικός και να έκανα αυτή τη δουλειά που κάνω. Αν είναι να χαραμίζεσαι με βύσμα, τότε χωρίς βυσμάτωση αυτοκτόνα και άσε ένβελοπ ότι συναινείς για δόσιμο νεφρού, καρδιάς, νωτιαίου μυελού αλλά όχι εγκεφάλου γιατί αυτό το παράδειγμα δείχνει καθαρά πόσο καμμένος είναι ! :D

Δηλ. κάποιος που δεν πάει για ΕΠΟΠ είναι είτε μπαμπακοσυντηρητάκιας (:confused:) είτε δουλεψοβολεψάκιας (:hmm:).
Από ανατριχίλα στη ραχοκοκκαλιά πως πάμε;

Πάει καιρός που έχω να διαλογιστώ με παράλληλα γραψίματα με έναν άνθρωπο σαλάχι (εξαιτίας των πολλών ηλεκτρονιοβόλτ :P) από κοινού συντηρώντας το: και ουτω καθ΄εξής…


ΕΓΩ ΠΧ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ... ΤΟΝ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΘΗΤΕΙΑ...


Η άρχουσα τάξη στοχάζεται, αν θα μπεί κάτω από την αμυντική ομπρέλα της Τουρκίας δίνοντας το μισό Αιγαίο ή αν θα παίξει τον τυχοδιωκτικό της άγριο καπιταλισμό στα Βαλκάνια…

Κι εσύ καλείσαι να παίξεις τον τσαμπουκαλευτή του συστήματος με 1000 ευρώ μηνιαίο αποθεματικό...

Τι μαζοχισμό να απαιτεί η ενδυνάμωση της λογικής της αποτυχίας του κράτους και την επιστροφή στο νεοραγιαδισμό;

Οι αχρείοι (και σίγουρα θα συναντήσετε πολλούς στο άρμυ) περισσεύουν στις μέρες μας, δε χρειάζεται να τους τιμούμε και με τις επιλογές μας, βρε σύντεκνε...

Πόσο μάλλον όταν έχουμε και επίγνωση της φυσικής απέχθειας που μας προκαλούν!


ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΝΑ ΤΕΙ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ....


ΝΑ λόγος … το σόναρ να το έχουμε κλειστό και οι τορπίλες όταν δε μας βυθίζουν να μας δυναμώνουν…:)



ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΡΓΑΣΙΑ... ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΛΩΤΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΠΑΤΣΟΥ...

Συμπλεγματικοί επαρχιώτες που εκδικούνται τους αστούς που τους σνομπάρισαν…:D

Κάπως έτσι έχει η κατάσταση στη σχέση αφεντικά - Υπάλληλοι. :worry:

Γιατί ακόμη κι αν βρεις, μην περιμένεις βεβαίως να πάρεις τα ορισμένα απο συλλογικές συμβάσεις.
Και αυτοί πάντα θα βολεύονται με αλλοδαπούς, απτυχίωτους και λοιπούς ανειδίκευτους...

Από δω παν κι άλλοι...

Εσύ μη γίνεσαι στάχτη που σκορπά χαρίζοντας το πιο λευκό πρόσωπο σε τέτοιους.
Σε θέλουν με ηθικό που έχει καμφθεί, σε θέλουν μελλοντικό μισθοφόρο του στρατού, σε θέλουν στραβάδι, σε θέλουν άλλη μια εύκολη στατιστική, σε θέλουν μπάλωμα του μπαλώματος για το ξεχαρβάλωμα της έννοιας "θητεία" για λόγους που τους εξυπηρετούν απόλυτα κι άλλα πολλά (δε θα κάνω ανάλυση αλά φροντιστιρί γιατί αναγουλιάζω κάπως)...

Έτσι όμως μένουμε στις μακρινές κωδωνοκρουσίες και δε θα ακουγόμαστε, κάποτε...
δε θα μας ακούν ούτε τα ίδια μας τα αυτιά..



ΑΡΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΕΠΟΠ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΑΝΑΡΧΑΣ ΠΛΟΥΣΙΟΠΑΙΔΙ ΕΊΜΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΙΑΣ ΓΙΑ ΝΗ ΜΗΝ ΑΝΤΕΞΩ...


Από νωρίς το βραδάκι σκέφτομαι πως γραφές σαν αυτήν εδώ είναι δείκτες για το πως αναμορφώνεται ο ορίζοντας αναμονής και τι είδους απαντήσεις αξιώνει…
Γιατί η γραφή αυτή ξεκινάει σαν μια απάντηση του αναγνώστη στην στρατιωτική ας πούμε περιρρέουσα…

Δηλ επιλέγεις τι θα κάνεις στη ζωή σου δια της πουαρικής ρήσεως "όταν έχω απορρίψει όλους τους αθώους, ένοχος είναι αυτός που μένει"? Μα η ζωή δεν πρέπει να είναι μια διαρκής ενοχή, ούτε καν ανοχή.

Ειδικά εκεί που θα σπαταλάς τον μεγαλύτερο χρόνο σου...

Δηλ επειδή δεν είσαι πλούσιος, δεν είσαι μαλθακός, δεν είσαι γλυφτρόνι, therefore, army unfolds!

Αυτό ταιριάζει μούρλια με το: επειδή δεν είσαι κατακάθι, δεν είσαι και κανένας άσχημος, ας ανοίξεις σπιτικό με τη Κατίνω τη χοντρή που έχει 2 εξοχικά και 5 διαμερίσματα για να μη σφιχτοκωλιάσεις στη ζωή σου.

Μα μόλις περιέγραψες το απόλυτο σφιχτοκώλιασμα!
Περιφέρεσαι γύρω από τη λογική του "easy money" κι αυτό είναι μεγάλη λούμπα και χλαπάτσα...

Και τέλοσπάντωνε εμείς ξοδεύουμε τα νιάτα μας αλλιώς, που να πάρει...
να πω πως δε το'χεις ζήσει στις πιο ασπρόμαυρες εκδοχές ?:worry:

Ψάχνοντας (ποτέ με μισή καρδιά, μα πάντα με το πυροβόλο της αλήθειας στηριγμένο στην καρδιά, τι να κλάσει και το G3 και το HK-11 και το Μ-16) για ένα σύντροφο τον βρίσκουμε...

Στη σκοπιά θα'σαι μόνος και θα φυλάς τη γή από τα πεσμένα φύλλα και τα ουρλιαχτά των λυκανθρώπων ? :worry:

Βγάζουμε τα τσιγάρα μας κι ανάβουμε,
λέμε δυο λόγια για την κίνηση του δρόμου, τον καιρό
και τον κορίτσαρο που στέκει πλάι μας
κι εκεί που λέγαμε να συστηθούμε φεύγει με ένα πνιγμένο γεια χαρά..

Στη σκοπιά θα τα σκέφτεσαι όλα αυτά; Ή στο σπίτι μόνος σου αγκαλιά με το χειριστήριο του playstation?

Αξίζουν 7 πεταμένα στα σκουπίδια χρόνια?

ή απλώς το'χεις σίγουρο το 100άρι και δε καίγεσαι?
ή απλούστερα ακόμη, είπες να μονάσεις εναλλακτικά; (θυμίζω ΕΠ.ΟΠ μόνο σε παραμεθόριο πια, δηλ. Εβρο ή νησιά ΑΝ. Αιγαίου)


Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ!!!! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΣΙΓΓΑΝΟΣ ΠΑΡΑ ΖΗΤΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΟΥΣΤΗ ΚΑΡΙΟΛΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ!!!


Θέλει τόλμη και μαστοριά συνάμα -προπάντων στα ζόρια- να ανοίγεις ένα παράθυρο προς τον κόσμο, μέσα από το λόγο σου, όχι μέσα από ικεσίες και παρακαλετά, με κοίταγμα στα μάτια (κι ας βουρκώσεις, θα γίνει αντιληπτό και εκτιμητέο, στο λέω σοβαρά) ...

...οπότε υπό τέτοιο πρίσμα, καλά κάνεις και εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα.. :P

Χωρίς την αυτολογοκρισία και τα βαυκαλίσματα, η γραφή σου με έπεισε ότι υπάρχουν σοβαροί λόγοι να κρυφοκοιτάξουμε απʼ τα παράθυρα, ίσως και περισσότερο από όσους έχουμε για να καθρεφτιζόμαστε...

Σημασία για μένα έχει επίσης ότι όσα εξέθεσες εδώ τα έγραψες φορώντας κάτι πρόχειρο. Αργά η γρήγορα να περιμένουμε το σάλτο σου απʼ τα παράθυρα και την βόλτα σου στο δρόμο. Έχω βάσιμες υποψίες ότι δεν θα προσέξει κανείς το γκρίζο σου αμπέχονο αυτή την ύστατη στιγμή.



υγ. ..όταν χτυπάει σημαία να στέκεσαι προσοχή, όταν σε ρωτούν να λές πάντοτε Δεν ξέρω ή για όλα φταίνε οι γυναίκες, να ξυρίζεσαι κάθε πρωί, τρεις φορές την εβδομάδα να γυαλίζεις πόρπες και άρβυλα...
Στο στρατό οι πιο κολάσιμες πράξεις είναι η απειθαρχία, η κλοπή και το ψέμα.. (κι εσύ τα κάνεις και τα 3 σαν πολίτης!!)
Τώρα διαλύσου και στις πέντε τ'απόγευμα πάλι εδώ. Θα σου μιλήσω περί ναρκών..

Δεν είμαι διμοιρίτης worry not. Υπήρξα απλώς ένας ταπεινός διοικητής (παρα τω διοικητή) λόχου τάγματος Εθνοφυλακής...ε σιγά τα αυγά. Απλώς μου'μεινε η λοξάρα :redface:


Την καλημέρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος Κιχώτης

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Κιχώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τον Προμηθέα Δεσμώτη. Μη γίνεις ΕΠΟΠ αδερφέ. Ποτέ!!! Μακριά!!! ουστ!!!! μια ζωή και σήμερα!!!

Σε βρίσκω απόλυτα σωστό Προμηθέα Δεσμώτη - Βέγγο. Εγώ ασχολούμαι με τη γραφιστική και που και που γράφω και κανένα λογοτέχνημα. Μου αρέσει το στυλ σου.

ΥΓ: Ωραίος λογοτέχνης πρέπει είσαι ρε Δεσμώτης. Πρέπει πάντως να έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο για να κάθεσαι και να ασχολείσαι εδω με μηνύματα. Ή πρέπει να κάνεις πολύ χαλαρή δουλειά... Συμφωνώ πάντως απολύτως με το κατά τα άλλα άσκοπο λογοτεχνικό σου παραλήρημα. Κράτα την έμπνευσή σου για κάτι χρήσιμο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Η πολλές αυπνιες!

δεσμωτη δεν ηξερα οτι εχεις υπαρξει κομαντο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τον Προμηθέα Δεσμώτη. Μη γίνεις ΕΠΟΠ αδερφέ. Ποτέ!!! Μακριά!!! ουστ!!!! μια ζωή και σήμερα!!!

Σε βρίσκω απόλυτα σωστό Προμηθέα Δεσμώτη - Βέγγο. Εγώ ασχολούμαι με τη γραφιστική και που και που γράφω και κανένα λογοτέχνημα. Μου αρέσει το στυλ σου.

ΥΓ: Ωραίος λογοτέχνης πρέπει είσαι ρε Δεσμώτης. Πρέπει πάντως να έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο για να κάθεσαι και να ασχολείσαι εδω με μηνύματα. Ή πρέπει να κάνεις πολύ χαλαρή δουλειά... Συμφωνώ πάντως απολύτως με το κατά τα άλλα άσκοπο λογοτεχνικό σου παραλήρημα. Κράτα την έμπνευσή σου για κάτι χρήσιμο. ;)


Δον Νίκο Κιχώτη, ωραία ραπάρεις! :D

Παραφράζοντας τον Βιτγκενστάιν, να πω πως ο χειρότερος δεσμοφύλακας είναι η γλώσσα…

Μερικές παρατηρήσεις - νάματα, για λύσιμο ενδεχόμενου μπερδεμού:


1. Να κοιτάξω μην τολμήσω και συνεχίσω, αν δεν σου πάρω την άδεια για μια νέα μελλοντική ατέλειωτη παπαρολογοδιάχυση της προσωπικής μου εμπειρίας αδυνατώντας να παραδεχτώ ότι είναι αμετάδοτη στη βάση της :worry:

2. Για να φανεί η κενότητα μιας άσκεφτης φιλοφρόνησης, πρέπει να αλλάξεις το πρόσημό της στο αρνητικό….
Η αδικρισία της αρνητικής άποψης φανερώνει την αδιακρισία της θετικής…
“Χαμογελώντας θα παίζω με τα πρόσημα ʽ”

Τι σοφό ! :P:P

3. Πάει καιρός που γίνεται μια πολύ ενδιαφέρουσα κίνηση στα σχόλια… την παρατηρώ και περιμένω κάτι πιθανόν να βγει από έναν εσμό ανθώπων που φαίνεται να διαθέτουν περισσότερο και από παιδεία το δαιμόνιο της “κρίσης”.

Η εκφορά ενός διαφορετικού λόγου όσο αδέξια και να βγαίνει, αξίζει περισσότερο από τις κατινιές της θετικότητας που έχουν καταντήσει αφόρητη κοινοτοπία στο επίπεδο σχεδόν γκομενίσματος με το πρόσωπο και σπανίως με τον ελάχιστο σεβασμό στο κείμενο. Μια ματιά γύρω στους λογοτεχνίζοντες τόπους ή σε χουφτώματα οπισθίων δια του πληκτρολογίου αρκεί. :/:

Γι αυτούς τους λόγους, καιρό τώρα βγάζω το σκασμό, ή παρεμβαίνω ελάχιστα… Καλύτερα το αποτέλεσμα να βγει από διορθώσεις όσων έχουν την εξουσία παρά από δήθεν καθοδήγηση δήθεν τελειωμένων κριτικών, δήθεν επαγγελματιών της ανάγνωσης και της πλήξης της… Η κρίση θέλει φρεσκάδα δεκτικότητας, και αυτό απαιτεί περιόδους σιωπής.

Επίτρεψέ μου λοιπόν να είμαι όσο αδέξιος θέλω, ακόμα και γλωσσικά αυτάρεσκος, και άσκοπος λογοτεχνίζων παραληρούντας.

4. Η έμπνευση είναι στοιχείο εκμετάλλευσης μόνον από κείνον που 'χει τα σκήπτρα της.

Αλλά ακόμη κι αν δεχτώ τη συμβουλή σας, προς τα που να τη διοχετεύσω λέτε?

Να γράψω στίχους για μουσική ή να γίνω dj? Φοβάμαι ότι δε θα φτουρήσω στα μουσικά βοσκοτόπια (αυτός ο άρμιν είναι ανελέητα ανταγωνιστικός!) και όσο για στιχουργός, όλοι ή σχεδόν όλοι θέλουν Φοίβο και στιχολόγια ελαφριού τύπου κι εγώ με νιώθω βαριό ! Αν με εννοείς :redface:

5. έχετε ακουστά για το ” ευλαβώς χαρίζου “? :)

6. Αυτό δεν είναι κρίση, είναι το "τί ωραίο το κασκόλ σου καλέ μου" (επίκαιρο γιατί καραδοκούν τα κρύα).

Αγαπητέ Κιχώτη, όλα αυτά δεν αφορούν την κρίση σας περί του άσκοπού μου παραληρήματος. Ελπίζω να καταλάβατε, ότι στο γραπτό δεν μετράει το καλό ή το ανεκτό ή το σκοπευτικό, αλλά το απόλυτο.
Οπότε όταν γράφεις καλά, μεγαλώνει και η απαίτηση…

Είναι ψιλά γράμματα για το επίπεδο μερικών συμπαθών Ντε λα Μάντσα :redface::P

7. Εκείνος ο Χάιντεγκερ*, μιλώντας για το έργο τέχνης, αναφέρει κάπου την “προχειρότητα”, αλλά στο στέκι που βρισκόμαστε, το “πρόχειρος” μόνο ηθική απαξιωτική σημασία έχει, οπότε τι κάνεις Γιάννη κουκιά σπέρνω…

Για να περάσουμε από το πρόχειρο τετράδιο στο καλό παρακαλώ…

Εβαλά και επεξήγηση,”διαθέσιμη”, για να επισημάνω τη φυσικότητα, αλλά είπαμε, ψιλά γράμματα…:)

από μερικές “κρίσεις” πρέπει να πετάς τα μισά στη θάλασσα…


8. Τι μονότονο θα ήταν η γραφή μας να τους πείθει όλους…

9. Η γραφή είναι φορτισμένη με πόθο και το αντικείμενο δεν έχει περιορισμό…
Περνάει κάτι από τα σπλάχνα σου και θέλει τρυφερότητα παρθένας στο χαρτί σου, περνάει κάτι άλλο και σε κάνει σαδιστή των πλήκτρων.

Απόλυτη διαθεσιμότητα λοιπόν, κι αν δε σου κάνει προσπέρασε. Υπάρχουν άλλα θέματα, πιο ευνοϊκά ανάλογα τη νοημοσύνη του καθενός μας.

10. Στον ελεύθερό μου χρόνο σπέρνω λέξεις και ποτίζω λεξόδεντρα, διατηρώ ολόκληρες λεξοφυτείες.
Τελευταία, μου'χει μπει διακαής πόθος να κάνω και λεξοτσιγαριλίκι,
αλλά εκεί χρειάζομαι και κατάλληλο προμηθευτή όπως και διαθέσιμη παρτενέρ για τα μεθεόρτια, που λένε (το'πιασες έτσι?:P)
Ακόμα περιμένω...:mad:

11. το "ωραίος λογοτέχνης" γιατί εγώ το διάβασα σαν "ωραίος μ@λ@κ@ς" ?



* ”Η γλώσσα είναι ο οίκος του Είναι που επισυμβαίνει μέσω του Είναι και συναρμόζεται από το Είναι”.

”Η γλώσσα είναι μάλλον ο οίκος του Είναι, όπου ο άνθρωπος διαμένει εκ-στατικά, ανήκοντας στην αλήθεια του Είναι και προστατεύοντάς την”.

-Μαρτίνος Χάιντεγκερ.





Η πολλές αυπνιες!

δεσμωτη δεν ηξερα οτι εχεις υπαρξει κομαντο :P

το "μην ξαναναφερθείς σε μένα" ακολουθεί τη λογική του αμφίδρομου τούμπαλιν <=> αν αναφερθείς σε μένα εσύ, τότε κι εγώ μπορώ γιατί δε γίνεται να αναφέρεσαι μόνο εσύ σε άλλους και να τους απαγορεύεις την ίδια στιγμή να σου απαντούν...

Edad - insanity - - ->>> διπλό (απόδοση 1,65) ο,τι πρέπει για συστηματάκι! :P

Τι ενδιαφέρουσες, αυτές οι γλυκιές αυτοακυρώσεις! :)


Αμεσότητα και γυναικείο βλέμμα, αχ.

Όταν θα κόψω το φορουμειν και το μπλογκειν (λόγω ατελείωτων τσαρκών)
θα μου λείψεις εσύ. :redface:

Και κομάντο κι εκπαιδευτής (της πρώτης πρώτης σειράς ΕΠ.ΟΠ (2003) περικαλούμ). Αμέ! :redface:

{χμ, δηλ αυτούς που είχα τότε επόπια, του χρόνου κλείνουν την επταετία, οπότε και φεύγουν αν το θελήσουν με αποζημίωση ίση με 2 επταετίες. Ρε μήπως να αναθεωρήσω? Είδα και τα χαϊρια μου από τότε μέχρι σήμερα. Αλλά ποιος βγαίνει το 2016...πω, και δε μπορώ το "κρίνεσθε προφυλακιστέος" με τίποτα..και ετών 38? Με κόκκαλα να τρίζουν? απα πα πα πα...}.


Α,
κι όσο για τον κ.Παπαδόπουλο,
ήθελε να εκτεθεί ανεπανόρθωτα και εκτέθηκε επανορθωτικά μέσω τρίτου (:hmm:)…
:)

Λολ και ύπνο. (κατα το μπάτσοι και ξύλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top