• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

raniouli!

Νεοφερμένος

Η raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Τι κανετε παιδακια μουυυ???
αχχ οσο ξεπριζεται η μυτη μου, τοσο εχω αποριες κ προβληματισμους:redface:
απτις 1ες μερες που αρχισε να ξεπριζεται η μυτη μου εμφανιστηκαν πανω ακριβως στη ραχη της 2 γρομπαλακια, το ενα ηταν μυτερο καπως κ με ενοχλουσε, κ φαινοταν απειροελαχιστα, αυτο εφυγε! το αλλο ομως το εχω ακομα, κ επειδη η μυτη εχει ξεπριστει πολυ στη ραχη, φαινεται αρκετα στο πλαι :hmm: εσεις ειχατε βγαλει κανα τετοιο? μενει για παντα??? επισης, υπαρχει περιπτωση η μυτη να ειναι πιο πολυ πρισμενη στη μια μερια απ οτι στην αλλη? κ το ενα πλευρο του ακρορινιου πιο πρισμενο κ σηκωμενο απτο αλλο?(σαν να μπαταρει λιγο δλδ) αχχ φοβαμαιι...:(
(btw, ειμαι εγχειρισμενη 1 μηνα κ 4 μερες...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Nαγια πολυ χαιρομαι που πηγες εκει... ειναι ο καλυτερος . σημερα εβγαλα το γυψο και η αληθεια ειναι οτι επαθα ενα σοκ .. δεν με εχω συνηθησει ακομα ετσι .. και εσυ ετσι νιωσατε παιδια?????? ειμαι πρισμενη ακομα και μαλλον γ αυτο δεν ξερω.. τεταρτη πας? εισαι γρηγορη.. μπραβο .. πως νιωθεις?

Ναι κι εγώ έτσι νιώθω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή γιατρού. Αν δεν πήγαινα στον(...) ίσως τελικά από φόβο να μην την έκανα την εγχείριση με όσα έχω ακούσει για αποτυχημένες ρινοπλαστικές. Ο συγκεκριμένος όμως λένε ότι είναι ο καλύτερος κι εγώ αυτό ένιωσα απ΄τα πρώτα δευτερόλεπτα. Άσε που έιναι και απλός άνθρωπος το ιατρείο του ήταν σεμνό και σοβαρό όπως πρέπει να είναι ένα ιατρείο. Σε άλλους 3 που πήγα στο παρελθόν μόνο χλιδή, φρου φρου και αρώματα ήταν. Τέλος πάντων! :)
Νιώθω αγχωμένη, αλλά όλα τα παιδιά έδω μέσα με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ. Ξέρω τι έχω να αντιμετωπίσω!!! Το μόνο που φοβάμαι είναι το αποτέλεσμα... Να είναι όλα εντάξει. Ε, φοβάμαι και λίγο την νάρκωση χι χι :P . Αυρίο τέτοια ώρα θα ετοιμάζομαι για την εγχείριση, λίγο τρομακτικό όταν το σκέφτομαι. :hmm:
Όσο για σένα Φανή μου, ναι θα ξεπρηστεί η μύτη λογικό να είναι έτσι αφου έχουν περάσει μόνο 3 μέρες από τότε που έβγαλες το γυψάκι. Πως σου φαίνεται όμως? Σου αρέσει? Με τον καθαρισμό πως τα πας?
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, φοράει κανένας γυαλιά? Εγώ μόνο όταν βλέπω tv η είμαι στο pc. απιτρέπεται μετά την εγχείριση? ο γιατρός νομίζω μου είπε να φοράω τραυμοπλάστ (όταν βγεί το γυψάκι) για να βάλω γυαλιά.

1. Στρίβε μαλακό χαρτί υγείας και χώνε το μέσα για να στεγνώνει γρηγορότερα
2. Αν έχεις την πολυτέλεια χρόνου, αντί για το παραπάνω ξάπλωνε κανένα 5λεπτο μετά την πλύση.

Όσο για τον ύπνο, μη φοβάσαι, κι εμένα με άγχωνε αλλά τελικά μου βγήκε φυσικά να μην θέλω να αλλάξω στάση.
Λια μου σέυχαριστώ πολύ!!! Άδεια θα πάρω 7 με 10 μέρες μετά αναγκαστικά εδώ στη δουλεία χαρτάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ναγια μου δε μπορω να σου πω ακομα εχω παθει ενα σοκ ειναι η αληθεια και αυτο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να εχεις υπομονη.Απο μπροστα δε βλεπω μεγαλη αλλαγη αλλα απο το πλαι εχω μεγαλη αλλαγη.Το μονο που δε μου αρεσει ειναι οτι ειναι σηκωμενη.Ελπιζω να πεσει δεν ξερω αν ηταν και στα αλλα παιδια ετσι.Τι να πω..
Αλλα τωρα κανω υπομονη.Για τα γυαλια που λες νομιζω για δυο μηνες δεν κανει να βαλεις γυαλια...μην εχεις αγχος θα πανε ολα καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μακάρι να πάνε όλα καλά. :worry: Θέλει πάρα πολύ υπομονή... Αυτό που λες οτι η μύτη σου είναι σηκωμένη (τα ρουθούνια λογικά εννοείς) όλα τα παιδία εδώ αυτό λέγανε. Είναι από το πρήξιμο. Όσο ξεπρήζεται τόσο θα πέφτει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι κανετε παιδακια μουυυ???
αχχ οσο ξεπριζεται η μυτη μου, τοσο εχω αποριες κ προβληματισμους:redface:
απτις 1ες μερες που αρχισε να ξεπριζεται η μυτη μου εμφανιστηκαν πανω ακριβως στη ραχη της 2 γρομπαλακια, το ενα ηταν μυτερο καπως κ με ενοχλουσε, κ φαινοταν απειροελαχιστα, αυτο εφυγε! το αλλο ομως το εχω ακομα, κ επειδη η μυτη εχει ξεπριστει πολυ στη ραχη, φαινεται αρκετα στο πλαι :hmm: εσεις ειχατε βγαλει κανα τετοιο? μενει για παντα??? επισης, υπαρχει περιπτωση η μυτη να ειναι πιο πολυ πρισμενη στη μια μερια απ οτι στην αλλη? κ το ενα πλευρο του ακρορινιου πιο πρισμενο κ σηκωμενο απτο αλλο?(σαν να μπαταρει λιγο δλδ) αχχ φοβαμαιι...:(
(btw, ειμαι εγχειρισμενη 1 μηνα κ 4 μερες...)
Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς, έχω κι εγώ 2 τέτοια εκεί που είναι τα ράμματα, μικρά όμως.
Μήπως είναι και τα δικά σου πάνω στα ράμματα;
Αν ναι, θα φύγουν.

Ναι κι εγώ έτσι νιώθω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή γιατρού. Αν δεν πήγαινα στον κ. ... ίσως τελικά από φόβο να μην την έκανα την εγχείριση με όσα έχω ακούσει για αποτυχημένες ρινοπλαστικές. Ο συγκεκριμένος όμως λένε ότι είναι ο καλύτερος κι εγώ αυτό ένιωσα απ΄τα πρώτα δευτερόλεπτα. Άσε που έιναι και απλός άνθρωπος το ιατρείο του ήταν σεμνό και σοβαρό όπως πρέπει να είναι ένα ιατρείο. Σε άλλους 3 που πήγα στο παρελθόν μόνο χλιδή, φρου φρου και αρώματα ήταν. Τέλος πάντων! :)
Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει κάποιος είτε να είναι μόνο φρου φρου και αρώματα είτε να μην προσέχει καθόλου τέτοια πράγματα όπως ο....
Κάνετε λογικό άλμα και συνδέετε μεταξύ τους άσχετα πράγματα (μιλάω στον πληθυντικό γιατί το έχω ξανακούσει).
Παρ'ότι κι εγώ σε αυτόν πήγα, δεν μπορώ να το θεωρήσω και θετικό αυτό! Στην καλύτερη, αδιάφορο.

Νιώθω αγχωμένη, αλλά όλα τα παιδιά έδω μέσα με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ. Ξέρω τι έχω να αντιμετωπίσω!!! Το μόνο που φοβάμαι είναι το αποτέλεσμα... Να είναι όλα εντάξει. Ε, φοβάμαι και λίγο την νάρκωση χι χι :P . Αυρίο τέτοια ώρα θα ετοιμάζομαι για την εγχείριση, λίγο τρομακτικό όταν το σκέφτομαι. :hmm:
Όσο για σένα Φανή μου, ναι θα ξεπρηστεί η μύτη λογικό να είναι έτσι αφου έχουν περάσει μόνο 3 μέρες από τότε που έβγαλες το γυψάκι. Πως σου φαίνεται όμως? Σου αρέσει? Με τον καθαρισμό πως τα πας?
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, φοράει κανένας γυαλιά? Εγώ μόνο όταν βλέπω tv η είμαι στο pc. απιτρέπεται μετά την εγχείριση? ο γιατρός νομίζω μου είπε να φοράω τραυμοπλάστ (όταν βγεί το γυψάκι) για να βάλω γυαλιά.


Λια μου σέυχαριστώ πολύ!!! Άδεια θα πάρω 7 με 10 μέρες μετά αναγκαστικά εδώ στη δουλεία χαρτάκι...
Το εξιτήριο που σου δίνουν λέει 15 μέρες άδεια και θα σου συνιστούσα να το τηρήσεις. Μπορείς βέβαια και με 10, αλλά θα ζοριστείς λίγο.

Γυαλιά κανονικά δεν πρέπει να βάλεις για 2 μήνες αλλά αμα είναι για τόσο λίγο, κάνε αυτό που σου λέει ο γιατρός, κάτι ξέρει παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κοριτσια να ρωτησω κατι, μετα απο ποσο καιρο μπορουσατε να βαφτειτε;
Και γενικως πως καθαρισατε το δερμα σας πανω στη μυτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ 2 μέρες αφότου έβγαλα το γυψάκι (τις πρώτες 2 μου είχε πει να προσέχω πολύ και δεν ήθελα να το ρισκάρω) έκανα απολέπιση με ένα ήπιο απολεπιστικό. Πολύ απαλά μεν, αλλά για αρκετή ώρα.

Όσον αφορά το βάψιμο, γενικά δεν βάφομαι πολύ, οπότε άργησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ Michelle...να σε ρωτησω και κατι τελευταιο γιατι δε θυμαμαι...την μαλαξη προς τα ξεκιναμε απο πανω προς το κατω ή το αντιθετο δε θυμαμαι τη φορα

καλα ουτε εγω φοβαμαι πολυ απλα κανενα ρουζ ρωταω και κανενα μολυβακι αυτο ειναι ολο και ολο το βαψιμο μου δεν βαζω τιποτα αλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φανή, σου υπενθυμίζω ότι απαγορεύονται τα greeklish!

Τέτοιου είδους μακιγιάζ και τώρα μπορείς να κάνεις! Εγώ φαντάστηκα makeup/concealer πάνω στη μύτη και είπα να περιμένεις καλύτερα. Στο υπόλοιπο πρόσωπο και τώρα μπορείς, άνετα!

Όσο για τις μαλάξεις, δεν ξέρω, μου είχε πει να μην κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ααα ναι .. εγω δεν θυμαμαι πως μου ειπε να της κανω...:):):)

εσυ πως εισαι εχεις ξεπριστη καθολου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

raniouli!

Νεοφερμένος

Η raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ρε παιδια, ποιος βαζει μειον (-) σε ποστς που απλα ρωτανε πως γινονται οι μαλαξεις, η πως πρεπει να βαφομαστε μετα την εγχειριση? Λολ!

Λια μουυυυ εγω δεν ειχα εξωτερικα ραμματα καν, κ αυτη η γρομπαλοαηδια ειναι μεσα απτο δερμα (στο κοκκαλο της μυτης) πολυ φοβαμαι οτι θα μεινει για παντα, κ αυτο μου τη σπαειιιι αν και μου λενε ολοι οτι μονο εγω το βλεπω:P

Φανη σοκ λιγο πολυ ολοι παθαμε, στο ειπα κ πιο πανω οτι θα σοκαριστεις, δεν ειναι τιποτα σε λιγες μερες θα εισαι οκ και οσο περναει ο καιρος θα σου αρεσει η μυτουλα. Απλα την 1η μερα που βγαζουμε το ναρθηκακι τρομαζουμε, 1ον επειδη εχουμε πριστει πολυ κ εχει παραμορφωθει το προσωπο μας, 2ον επειδη εχουμε να δουμε σχεδον 1 βδομαδα το προσωπο μας ολοκληρο στον καθρευτη κ εχουμε χασει λιγο τον μπουσουλα, 3ον επειδη λιγο-πολυ βλεπουμε μια αλλη μυτη απ αυτη που εχουμε συνηθισει, και οπως ολοι ξερουμε αλλο να φανταζεσαι μια μυτη πανω σου, κ αλλο να τη βλεπεις live!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ο γιατρός πάντως μου είχε πει ότι αυτά θα φύγουν και ότι είναι έτσι επειδή σε αυτό το σημείο έγιναν τα "κατάγματα" για να αλλάξει το σχήμα της μύτης, κάτι τέτοιο (ελπίζω να μην τα θυμάμαι λάθος και παραπληροφορώ, η μνήμη μου είναι τραγική).
Το ότι εκεί ήταν τα ράμματα είναι δική μου εντύπωση, δεν είμαι και 100% σίγουρη.
Πάντως σίγουρα έχω κι εγώ τέτοια και ναι, καλά σου λένε ότι δεν φαίνονται, το έχω τεστάρει με πολλούς και αν δεν τους το πω δεν καταλαβαίνουν τίποτα (βασικά ακόμα και να τους το πω, πάλι δεν το βλέπουν) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raniouli!

Νεοφερμένος

Η raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ευχομαι να ειναι ετσι Λια μου, παντως οταν βγαζω φωτογραφια προφιλ με φλας, φαινεται λιγο...κ ειναι καπως ανατριχιαστικο, ελπιζω αν δεν φυγει τουλαχιστον να μειωθει...
ενα αλλο σπαστικο που ειχα πιο πανω (παλι στο κοκκαλο ηταν, μεσα απτο δερμα δλδ) εχει φυγει εδω κ μερες!
πωπω τελικα η αναρρωση ειναι πολυυυυ σπαστικια, τις προαλλες νομιζα οτι η μυτη μου ειναι παλι στραβη κ πηγα να βαλω τα κλαμματα:redface: αλλα τελικα ειναι πιο πρισμενη απτη μια μερια, κ ποναει κ πιο πολυ αν την πιεσεις...
εσενα πως παει η αναρρωση σου Λια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Νομιζω οτι τα βλεπετε μονο εσεις! Και ναι, ειστε προφανως υπερβολικοι...
Στη Λια π.χ. δε φαινεται κατι και εαν δε γνωριζα οτι ειχε κανει επεμβαση, δε θα το ειχα καταλαβει...
Παρεμπιπτοντως, ο γιατρος εχει κανει πολυ καλη δουλεια...πολυ ομορφη και δε δειχνει διολου παραταιρη στο προσωπο της σε σχεση με το σχημα αυτου και τα υπολοιπα χαρακτηριστικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχομαι να ειναι ετσι Λια μου, παντως οταν βγαζω φωτογραφια προφιλ με φλας, φαινεται λιγο...κ ειναι καπως ανατριχιαστικο, ελπιζω αν δεν φυγει τουλαχιστον να μειωθει...
ενα αλλο σπαστικο που ειχα πιο πανω (παλι στο κοκκαλο ηταν, μεσα απτο δερμα δλδ) εχει φυγει εδω κ μερες!
πωπω τελικα η αναρρωση ειναι πολυυυυ σπαστικια, τις προαλλες νομιζα οτι η μυτη μου ειναι παλι στραβη κ πηγα να βαλω τα κλαμματα:redface: αλλα τελικα ειναι πιο πρισμενη απτη μια μερια, κ ποναει κ πιο πολυ αν την πιεσεις...
εσενα πως παει η αναρρωση σου Λια?
Χμμμ εγώ μετά από τόσα κοπλιμέντα που έχω ακούσει για τη νέα μου μύτη, έχω σταματήσει να τα ψειρίζω τόσο γιατί καταλήγω να βλέπω διάφορα ελαττώματα που μόνο εγώ τα προσέχω :P
Πάντως αν όντως φαίνεται σε φωτογραφίες, δεν ξέρω, μη σε πάρω και στο λαιμό μου, ίσως θα έπρεπε να το κοιτάξεις... Σε μένα δεν φαίνονται σε προφιλ, μόνο υπό συγκεκριμένη γωνία (είναι στη ράχη αλλά στο πλάι).

@Neraida: Καλά με είδες και βράδυ εσύ, ίσως τη μέρα να παρατηρούσες κάποια ατέλεια, dunno. Thanks πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penthesilia

Νεοφερμένος

Η penthesilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλησπέρα σας.
δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό διότι αυτό που με προβληματίζει είναι το οικονομικό θέμα.
Μήπως γνωρίζει κανείς αν οι ασφαλιστικές εταιρείες καλύπτουν έξοδα επέμβασης για το προβληματικό διάφραγμα ή θεωρούν την επέμβαση καθαρά αισθητική οπότε και δε τη χρηματοδοτούν?

καλή ανάρρωση με τις καινούργιες σας μυτούλες... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αναφέρεσαι σε ιδιωτική ασφάλεια ή κάποιο από τα δημόσια ασφαλιστικά ταμεία; (ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, ΤΣΜΕΔΕ etc)
Τα δημόσια ταμεία καλύπτουν περίπου 500-1000 ευρώ από την εγχείριση (αναλόγως το ταμείο).
Όσον αφορά την ιδιωτική ασφάλεια, εξαρτάται προφανώς από το συμβόλαιο.
Η δική μας πάντως (ιδιωτική) κύρηξε πτώχευση λίγες μέρες μετά την εγχείριση :lol:
Αυτό θα πει γκαντεμιά :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
raniouliνα σαι καλα με βοηθησες παρα πολυ με αυτα που μου ειπες γιατι ειχα παθει μεγαλο σοκ ειχαν περασει ολα απο το μυαλο μου δυο μερες. μηπως δεν ειχα μεγαλο προβλημα μηπως δεν επρεπε να την κανω πολλα . ασε που ολοι σε βλεπουν και μενουν γιατι δεν καταλαβαινουν οτι εισαι καπως γιατι εισαι πρησμενος και οτι και η μιτη ειναι πρησμενη και εισαι καπως... τελος παντων... παντως και μια γνωστη μου που ειχε κανει εβλεπε και αυτη λακουβακια στους 2 μηνες και στουσ πεντε σταματισε να τα βλεπει.. νομιζω οτι ολοι πρεπει να περνανε αυτο το σταδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
να ρωτισω κατι ... εμενα η μυτη μου πηγαινε πριν την ενχειρηση προσ τα αριστερα τωρα που εβγαλα τον γηψο παλι βλεπω να κανει λιγο αριστερα λετε να παρω τον γιατρο να τον ρωτισω η ειναι απο το πριξιμο ακομα που φαινεται ετσι...???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penthesilia

Νεοφερμένος

Η penthesilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αναφέρεσαι σε ιδιωτική ασφάλεια ή κάποιο από τα δημόσια ασφαλιστικά ταμεία; (ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, ΤΣΜΕΔΕ etc)
Τα δημόσια ταμεία καλύπτουν περίπου 500-1000 ευρώ από την εγχείριση (αναλόγως το ταμείο).
Όσον αφορά την ιδιωτική ασφάλεια, εξαρτάται προφανώς από το συμβόλαιο.
Η δική μας πάντως (ιδιωτική) κύρηξε πτώχευση λίγες μέρες μετά την εγχείριση :lol:
Αυτό θα πει γκαντεμιά :lol:

ωχ.. και σου είχαν πει ότι θα κάλυπταν μέρος των εξόδων;
Έχω ΙΚΑ και παράλληλα μέσω της εργασίας μου έχω πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση (ομαδικό συμβόλαιο δηλαδή που καλύπτει το 80% των δαπανών για θεραπείες, γιατρούς κτλ). Στο συμβόλαιο αναφέρει πως δεν καλύπτει επεμβάσεις αισθητικής. Όμως έχω πρόβλημα διαφράγματος (ουσιαστικά αναπνέω μόνο από το ένα ρουθούνι, το άλλο υπολειτουργεί) αλλά δε ξέρω πως θα το θεωρήσει η αφαλιστική εταιρεία διότι υπαρχει και ένα σχετικό προβληματάκι αισθητικής φύσεως (και δε θέλω προς το παρόν να τους ρωτήσω, μέχρι τουλαχιστον να συνεννοηθώ με το γιατρό).
Αν γνωρίζει κανείς οτιδηποτε για το θέμα , θα με βοηθούσε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top