• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρόβλημα με piercing

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Καλημέρα.

Πάω να τρελαθώ. Έχω ένα piercing στο χείλι κ έχει πρόβλημα κ αυτή τη στιγμή δεν βρίσκω κανέναν να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει η βοήθεια του θα ήταν τεράστια για 'μενα.

Χτες ήταν όλη τη μέρα πρησμένο το χείλι μου σε εκείνο το σημείο χωρίς να φαίνεται όμως , απλά μόνο εγώ ένιωθα τη βελόνα να είναι ίσα ίσα ενώ κανονικά περισσεύει λίγο, και από μέσα ο πάτος τραβιόταν μέσα στο δέρμα. Βέβαια χτες οι φίλοι μου έλεγαν οτι δεν φαινεται καν κ οτι θα ξεπρηστεί και να το αφήσω ήσυχο και τα σχετικά και εγώ το άφησα μιας κ δεν θελω να κλεισει η τρυπα κ ξύπνησα σήμερα και.. πρώτον είχε πρηστεί κι άλλο, δεύτερον ο πάτος από μέσα είχε μπει σχεδόν ολόκληρος μέσα στο χείλι μου και πονούσα πολύ. Μετά από προσπάθεια κατάφερα να βγάλω το σκουλαρίκι και τώρα είναι πρησμένο ΠΟΛΥ το χείλι μου σε εκείνο το σημείο και η τρύπα είναι από μέσα ΧΑΛΙΑ.

Τι πρέπει να κάνω; Help???

Αν γίνεται κι όλας να μην κλείσει η τρύπα, δλδ να βάλω τώρα σκουλαρίκι; Αν βάλω ένα της γλώσσας που είναι μεγάλη η βελόνα, για όσο θα είμαι σπίτι, θα περάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χωρίς να έχω ιδέα από piercing είσαι σίγουρη ότι δεν χρειάζεσαι ιατρική φροντίδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Έτσι όπως βλέπω την τρύπα από μέσα, ΔΕΝ είμαι καθόλου σίγουρη.

Επειδή φοβάμαι ότι φταίει η βελόνα που είχα πριν άλλαξα και έβαλα την αρχική που είναι από χειρουργικό ατσάλι και είναι κ πιο μεγάλη σε μήκος. Έχω βάλει κ πάγο μήπως ξεπρηστεί αλλά είναι ακόμα έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μήπως να καλέσεις κάποιον γιατρό τουλάχιστον για κάποια συμβουλή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Σε λίγο θα πάω στο νοσοκομείο για άλλο λόγο (επίσκεψη) αλλά σε ποιόν να απευθυνθώ; Καιεπίσης θα έχει εκεί γιατρούς Κυριακάτικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τα εφημερευοντα νοσοκομεια σημερα ειναι τα εξης: https://www.e-database.gr/Hospital_Duties/Now/6
(Θεσσαλονικη δεν εισαι?!:worry:)

Αληθεια το πρωτο σκουλαρικι το εβγαλες πριν απο το χρονικο διαστημα που σου ειχαν πει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Το σκουλαρίκι που φόραγες όταν σου δημιουργήθηκε το πρόβλημα το φόραγες καιρό?
Εγω στη μύτη έβαζα κάποια αντιβιωτική αλοιφή, αλλά τώρα μέσα στο στόμα...δεν θα το συνιστούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Neraida,
είμαι Αθήνα αλλά (πιστεύω) δεν είναι τόσο επείγον για να πάω σε εφημερεύον νοσοκομείο. Θα είναι και ο πατέρας μου στο νοσοκομείο που θα πάω και θα τον ρωτήσω αν είναι να το δείξουμε σε καμία νοσοκόμα αρχικά.

Καταρχάς την τρύπα την έχω αρκετό καιρό, περίπου δύο μήνες, και δεν έχει ξανακάνει πρόβλημα. Το πρώτο σκουλαρίκι το είχα κρατήσει περισσότερο καιρό απʼ ότι μου είχε πει απλά έκανα τη μέγιστη μαΛ8ΚΙα να βάλω φτηνές βελόνες μετά. Τώρα που έβαλα την πρώτη βελόνα που μου έβαλε όταν έκανε την τρύπα η οποία είναι χειρουργικό ατσάλι και έβαλα και πάγο φτιάχνει κάπως, δηλαδή και το χείλι έχει ξεπρηστεί –όχι τελείως- και δεν πονάει. Βέβαια η πληγή που δημιούργησε το προηγούμενο σκουλαρίκι εσωτερικά παραμένει.

Yuki,
ναι το φοράω πάρα πολύ καιρό και δεν είχε πάθει τίποτα αλλά αυτό δε μου φαίνεται πρωτότυπο. Το έχω ξανακούσει να συμβαίνει. Επίσης όσον αφορά την αντιβιωοτική αλοιφή, μου το είπε και η μητέρα μου, αλλά φοβάμαι κάπως. Δηλαδή αυτή η αντιβιοτική που μου έλεγε η μητέρα μου είναι για να επουλώνει πληγές αλλά εγώ δε θέλω να κλείσω την τρύπα και επίσης εσωτερικά που είναι η πληγή γύρω από την τρύπα δε μπορώ να βάλω αντιβιοτική αλοιφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Κοίτα, η αλοιφή που έβαζα εγώ δεν επουλώνει πληγές. Αλλά δεν τη συνιστώ καθώς δεν είμαι και βέβαιη ότι μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις έστω και στην έξω πλευρά. Θα μπορούσες πάντως να ρωτήσεις και σε κάποιο φαρμακείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Πιστευω οτι το προβλημα δημιουργηθηκε απο το υλικο των φθωνων βελονων που πηρες..

Ενας τυπος που εκανε πιρσινγκ μου ειχε πει οτι παντα θα πρεπει να παιρνεις καλο υλικο (μου ειχε πει 2 υλικα αλλα δεν τα θυμαμαι) γιατι αλλιως παιζει ο κινδυνος μολυνσης..

Απο την αλλη παντα υπαρχει και η περιπτωση ενας οργανισμος να μην δεχτει το πιρσινγκ και να στο πεταξει εξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
αυτό το είχα πάθει κι εγώ πρίν κανά 2 χρόνια που κανα piercing στο κάτω χείλος
απτην πρώτη μέρα που κανα τν τρύπα το κούμπωμα έμπενε όλο μέσα λόγω του ότι έχω αρκετά χοντρό το κάτω χείλος και η βελόνα ήταν πολύ μικρή και πρήστηκε πάρα πολύ δημιουργώντας πληγή
δν πιστεύω να είναι κάτι πολύ σοβαρό εγώ θυμάμαι είχα βάλει νερό με αλάτι στν πληγή και έκανα πλύσεις με στοματικό διάλυμα το επόμενο πρωί που το χείλος μου είχε γίνει τεράστιο και πονούσε φρικτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Φλεγμονη και προσεξε το μην μετατραπει σε μολυνση. Μετα περα οτι θα υποφερεις θα ειναι ασχημο στην οψη.
Υπαρχει πιθανοτητα να σου κλεισει η τρυπα αλλα να μη σε νοιαζει αυτο μπροστα στις μολυνσεις.
Την ξανανοιγεις μετα απο καιρο. Μαλλον το σκουλαρικι φταιει νομιζω το πε κ ο τζει, αν ειναι και το πρωτο σου, να αγοραζεις απο μαγαζια ασημενια κι οχι faux. Κι αυτο ισχυει για οτιδηποτε ακουμπα το δερμα.
Υπαρχει επισης πιθανοτητα να χεις αλλεργια στα φο, αν το παθαινεις και σε αλλα σημεια, πχ αυτια, λαιμο, χερια.

Κανε γαργαρες και γυρνα προς τα μεσα τα χειλη σου να παει πανω με καποιο αντιβακτηριακο διαλυμα στοματικο, βγαλε το σκουλαρικι και ρωτα εναν γιατρο κι αυτον που σου κανε την τρυπα. οχι οινοπνευμα και αλοιφες αν δε σου πουν οι ιδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το Συγγρός απέναντι από το caravel είναι μονίμως ανοιχτό για δερματολογικά στην Αθήνα, και εγώ θα πάω σε λίγο για το πρόσωπο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Το Συγγρός απέναντι από το caravel είναι μονίμως ανοιχτό για δερματολογικά στην Αθήνα, και εγώ θα πάω σε λίγο για το πρόσωπο μου.

Θες να πάμε παρέα για τα δερματολογικά μας; :P

Μου θυμίζει κάτι γέρους που μαζεύονται όλοι μαζί και πάνε για εξετάσεις :P:P:P

Τέλος πάντων, τελικά έφταιγε η βελόνα όντως γιατί από το πρωί που έβαλα την "καλή" βελόνα έχει ξεπρηστεί και απλά έχει μείνει εσωτερικά η πληγή που έκανε το προηγούμενο σκουλαρίκι αλλά ο πατέρας μου μου έλεγε οτι θα επουλωθεί πολύ γρήγορα κι από μόνη της.

Τα υλικά που είναι τα πιο κατάλληλα για βελόνες είναι τιτάνιο και χειρουργικό ατσάλι. Για ασήμι δεν γνωρίζω, σε αυτά τα σημεία τουλάχιστον. Εγώ γενικά είμαι σε φάση πολύ ό,τι να 'ναι και δε δίνω σημασία σε τέτοια πράγματα γιατί συνήθως θεωρώ ότι έχω ανοσία στα πάντα και οκ, είναι η πρώτη φορά που το παθαίνω :P Θα προσέχω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
καλά να πάθενεται!!! Να υσυχάσουμε απο αυτές τις αηδίες. Μέχρι και ηπατίτιδα μπορεί να έχετε όσοι φοράτε χωρίς να το ξέρετε. Και ο ανέμυαλος σα πάθει βάζει γνώση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannaore

Νεοφερμένος

Η joannaore αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έκανα τρύπα στο επάνω χείλος πριν 3 ημέρες, δεν πόνεσα και δεν πονάω. Το πρόβλημα μου είναι ότι γίνει το χείλος μου διπλάσιο από το κανονικό και το σκουλαρίκι με πιέζει. Τι να κάνω; Ας απαντήσει κάποιος ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν είμαι παντελώς άσχετο από το Ιατρικά κτλ. Μου ακούγεται για μόλυνση :/:
Γιατί δεν μιλάς με αυτόν που σου έκανε την τρύπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θα έλεγα να πας σε έναν γιατρό χωρίς δεύτερη κουβέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
τι εγινε τελικα? αντιβιωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
τί της απαντάτε σήμερα όλοι μαζί ; δεν βλέπετε ότι το μήνυμα είναι του Νοέμβρη του 2009 ;; Τζίζους.:knife:

'Ασχετο. Πόσο χαίρομαι αυτούς που κάνουν piercing.

α οκέυ άκυρο, δεν το λέτε στην σουσπίρα :redface: το χω χάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top