Φύγε συ έλα συ

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Ενας φίλος μου μόλις έμαθα ότι χώρισε και δημιούργησε σχεδόν μετά από δυο εβδομάδες μια καινούρια σχέση. 'Εχω κι άλλα παραδείγματα που αμέσως μόλι χωρίσουν δημιουργούν με μεγάλη ευκολία μια καινούρια σχέση. Ποτέ δεν μπόρεσα να μπω στη θέση τους και θεωρώ εξαιρετικά ύποπτη την ευκολία που έχουν μερικοί άνθρωποι να περνάνε αμέσως από τη μία σχέση στην άλλη. Στην περίπτωση αυτού του φίλου, απορώ...δεν υπήρχαν καθόλου συναισθήματα με την πρώην του ; Δεν είχε δεθεί καθόλου μαζί της ; 'Εδειχναν μάλιστα πολύ ευτυχισμένοι όσο ήταν μαζί και η σχέση κράτησε περίπου τρία χρόνια ή και λίγο παραπάνω. Εσείς βρίσκετε τον εαυτό σας να περνά αμέσως και με τόση μεγάλη ευκολία από τη μία σχέση στην άλλη ή συνήθως χρειάζεστε πολύ καιρό κι αν πόσο καιρό ; Μερικούς μήνες, ένα χρόνο, πάνω από ένα χρόνο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν έχεις ακούσει για το λεγόμενο rebound? Πολύ συνηθισμένη πρακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που δεν μπορούν απλά να μείνουν μόνοι τους. Συνήθως αυτό σημαίνει οτι πριν τελειώσουν την προηγούμενη σχέση - που τους έχει τελειώσει ήδη μέσα τους - έχουν ήδη βρει τον αντικαταστάτη και μόνο τότε δίνουν το τέλος. Μη σου κάνει εντύπωση γιατί για να βρει άλλη με τόση ευκολία πάει να πει οτι τα συναισθήματά του για την προηγούμενη κοπέλα είχαν από καιρό τελειώσει.

Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που δεν μπορούν να μείνουν μόνοι και κάνουν "σχέση" με κάποιον που δεν τους πολυγεμίζει μόνο και μόνο για να μην είναι μόνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πολλες υποθεσεις μπορουμε να κανουμε και πολλα μπορουμε να πουμε για το θεμα.
-Υπαρχουν οι πιθανοτητες να μην ηταν ερωτευμενος με την προηγουμενη η ο ερωτας να ειχε σβησει απο νωρις κι ετσι να του λειπε αυτο το συναισθημα κι ετσι να το εμπνευστηκε με αλλη γυναικα.

-Υπαρχει η πιθανοτητα ο φιλος να μην μπορει να μεινει μονος και να δημιουργησε σχεση απο ανασφαλεια και αδυναμια να ξεπερασει μονος τις επιπτωσεις ενος χωρισμου, που στην αρχη ειναι επωδυνες και πολλες φορες δεν αντεχονται, θελουν δυναμη με τα μεσα κι ετσι εκεινος να μην αντεξε. Αβυσσος η ψυχη ενος ανθρωπου.

-Υπαρχει η πιθανοτητα η προηγουμενη κοπελα να μην του φεροταν οπως του ελειπε και ηθελε και να βρηκε οσα ζητουσε σε μια αλλη αγκαλια.

και πολλες αλλες σκεψεις.

Υπαρχουν εξηγησεις γι αυτες τις επιλογες, καλο ειναι να μην κρινουμε εξ ιδιων. Πολλες φορες ακουω- μα ειναι μ@@κας, δε μαγαπουσε τα φτιαξε με αλλη αμεσως- Δεν τιθεται μονο θεμα αγαπης, φυσικα κι αγαπας οταν εισαι με καποιον τοσα χρονια! Καθενος ειναι επιλογη και οπως στρωνει κοιμαται, αυτο που θα σπειρει, αυτο θα φαει. Κοιταμε πρωτα τον εαυτο μας και επειτα κρινουμε τις επιλογες των αλλων.

Εχω κανει σχεση αμεσως μετα απο μεγαλη.
Η αμεσως επομενη μεγαλη σχεση μου εκανε δεσμο αμεσως, οπως ειχα κανει κι εγω.

Το ειχα ζησει λοιπον κι εγω, μπορεσα πιο ψαγμενα να αντιμετωπισω τυχον συναισθηματα. Γαληνεψα ξεροντας πως ειναι η μεταβαση σε μια αλλη αγκαλια.
Δικαιολογω τους ανθρωπους, δικαιολογω και τα δικα μου συναισθηματα και κανω τις επιλογες μου.

Τα συναισθηματα ειναι συναισθηματα. Δεν πρεπει να ντρεπομαστε γιαυτα, ουτε να τα κραταμε μεσα μας. Αυτο που πρεπει να προσεχουμε ειναι η συμπεριφορα μας να μην πληγωνει ανεπανορθωτα τον αλλο. Να κραταμε μια σταση υγιη, να μη λεμε ψεμματα στον εαυτο μας και κατα συνεπεια στους αλλους.

Κατι επιπροσθετο που πιστευω. Οταν τελειωνει μια σχεση απο καποιον εχει στην ουσια τελειωσει και απο τους δυο, εκτος αν προκειται για θανατο, απλως ο εγκαταλελειμενος απο εγωισμο αρνειται να δεχτει την αποφαση του αλλου. Μονο τοτε αρνεισαι. Αν εχεις οπως λες αγαπησει, δεν αρνεισαι την επιλογη αυτου που αγαπας,(αν το παιδι σου αποφασιζε να φυγει μονιμα σε αλλη χωρα θα το απερριπτες? αυτο ειναι αγαπη για μενα) την αποδεχεσαι, καταννοεις, βαζεις κατω υπερ και κατα και προχωρας! Προχωρας καλυτερα! Πολυ καλυτερα!;)

Ασε που.... οταν αφηνεις τον ανθρωπο ελευθερο να αναπνευσει, οταν αγαπας...οταν αφηνεις να κανει τις επιλογες του.. αγαπιεσαι πιο πολυ(τι πιο ωραιο ναγαπιεσαι!)... εκτιμασαι... σε θυμαται αιωνιως... σε σεβεται.. σε αγαπα και ας ειστε μακρια..

Ετσι ειναι η ζωη ντοκτωρα και ειναι οσο δυσκολη, αλλο τοσο ωραια!!..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ο ερωτας με ερωτα περναει!!



σοβαρα τωρα, αυτη τη τακτικη την εχω εφαρμοσει ακομα και γω. μπηκα σε σχεση μετα απο ενα μηνα χωρισμου τριων χρονων σχεση, χωρις να εχω ξεπερασει τον πρωην μου οπως ηταν φυσικα. ειμαι ακομα σε αυτη τη σχεση και ακομα εξακολουθω να σκεφτομαι τον πρωην. και ξερω πως αν γυρισει δε το χω και σε τιποτα να τα τιναξω ολα στον αερα γιατι ουσιαστικα ποτε δε τον ξεπερασα..
αισθανομαι χαλια για τη νυν σχεση μου. δεν ειναι ομως οτι δε θες και τον αλλον. τον θες γιατι ειναι κατι διαφορετικο, γιατι ειναι κατι καινουριο, γιατι σου φερεται καλα και σε νοιαζεται. και στην αρχη οταν γνωριζεις καποιον και σαρεσει σαν εμφανιση, ο τροπος που σου συμπεριφερεται , αρχιζεις να εθουσιαζεσαι μαζι του. ψεματα?
ποσες φορες εχουμε μπερδεψει τον ενθουσιασμο με τον ερωτα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
2. ο ερωτας με ερωτα περναει!!



1. ουσιαστικα ποτε δε τον ξεπερασα..
αισθανομαι χαλια για τη νυν σχεση μου.

1 και 2 - αρα δεν περνα ο ερωτας με τετοιον ερωτα...
ναι, ο ερωτας με ερωτα περναει. Ο ΕΡΩΤΑΣ ομως.
Και ο ερωτας για μενα ειναι ενα συναισθημα παραξενο.
Μπορει να μην εισαι ερωτευμενος με ανθρωπο , αλλα με τη ζωη. Απλως ο ανθρωπος να σου εμπνεει το συναισθημα να θες πιο πολυ τη ζωη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
1 και 2 - αρα δεν περνα ο ερωτας με τετοιον ερωτα...
ναι, ο ερωτας με ερωτα περναει. Ο ΕΡΩΤΑΣ ομως.
Και ο ερωτας για μενα ειναι ενα συναισθημα παραξενο.
Μπορει να μην εισαι ερωτευμενος με ανθρωπο , αλλα με τη ζωη. Απλως ο ανθρωπος να σου εμπνεει το συναισθημα να θες πιο πολυ τη ζωη!:)


γλυκεια μου μαιντ, οταν δεν εχεις ξεχασει το παρελθον δε μπορεις να πας μπροστα!
δεν μπορεις να ερωτυτεις ΚΑΝΕΝΑΝ! γιατι πολυ απλα εχεις αφησει κατι πισω. το οτι προσπερνας δε σημαινει και οτι ξεχνας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Όσο μεγάλος και αν ήταν ο προηγούμενος έρωτας και όσο και αν δεν το έχεις ξεπεράσει, ναι υπάρχει πιθανότητα να βρεις έναν ακόμα πιο μεγάλο έρωτα και την επόμενη μέρα μη σου πω.. Οπότε ναι ο έρωτας με έρωτα περνάει. Μετράει βέβαια και κατα πόσο μπορείς να ξεπερνάς καταστάσεις. Εγώ πχ χώρισα απο τον μεγαλύτερο έως τώρα έρωτα της ζωής μου και βρήκα έναν άλλον αρκετά γρήγορα. Δεν είναι τόσο όσο το προηγούμενο αλλά την θέλω πολύ και σε καμία περίπτωση δεν θα την άφηνα για την προηγούμενη ότι και αν έκανε η τελευταία για να τα ξαναβρίσκαμε. Και ναι, νιώθω πολύ πιο ερωτευμενός με την νυν απο ότι με την πρώην. Δεν είναι τόσο δυνατό το συναίσθημα με τον καιρό που ήμουν με την πρώην, αλλά είναι πολύ πιο δυνατό απο αυτό που νιώθω τώρα για την πρώην. Και το έχω ξαναζήσει αυτό. Γιατί πολύ απλά ξέρω να αγαπάω όποιον με αγαπάει, και κατα έναν περίεργο τρόπο ερωτεύομαι μόνο όταν με ερωτεύονται. Νιώθω τυχερός γτ λένε ότι όταν ερωτεύεσαι δεν έχει σημασία αν νιώθει ο άλλος κάτι η αν είναι αδιάφορος.Απλά είσαι ερωτεύμένος μαζί του.Ε εγώ δν το έχω αυτό. Αν δεν δω αμοιβαιότητα στον έρωτα την κάνω. Και μου περνάει γρήγορα όσο πολύ και αν την ήθελα... με άλλη.. Κ ούτω καθεξής. Απλά έτσι λειτουργώ. Να και ένα τραγούδι που το έζησα αρκετές φορές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Όσο μεγάλος και αν ήταν ο προηγούμενος έρωτας και όσο και αν δεν το έχεις ξεπεράσει, ναι υπάρχει πιθανότητα να βρεις έναν ακόμα πιο μεγάλο έρωτα και την επόμενη μέρα μη σου πω.. Οπότε ναι ο έρωτας με έρωτα περνάει.

:confused:

Γιατί πολύ απλά ξέρω να αγαπάω όποιον με αγαπάει, και κατα έναν περίεργο τρόπο ερωτεύομαι μόνο όταν με ερωτεύονται. Νιώθω τυχερός γτ λένε ότι όταν ερωτεύεσαι δεν έχει σημασία αν νιώθει ο άλλος κάτι η αν είναι αδιάφορος.Απλά είσαι ερωτεύμένος μαζί του.Ε εγώ δν το έχω αυτό. Αν δεν δω αμοιβαιότητα στον έρωτα την κάνω. Και μου περνάει γρήγορα όσο πολύ και αν την ήθελα... με άλλη.. Κ ούτω καθεξής. Απλά έτσι λειτουργώ.

προφανως και δεν εχεις ερωτευτει ποτε...
απλα ενθουσιαζεσαι.
στον ερωτα δεν υπαρχουν εγωισμοι.
δεν επιλεγεις ποιον θα ερωτευτεις, ουτε το ελεγχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ο έρωτας με έρωτα περνάει.

Η αγάπη με τι περνάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
:confused:



προφανως και δεν εχεις ερωτευτει ποτε...
απλα ενθουσιαζεσαι.
στον ερωτα δεν υπαρχουν εγωισμοι.
δεν επιλεγεις ποιον θα ερωτευτεις, ουτε το ελεγχεις.

Ήμουν σίγουρος ότι θα το έλεγες αυτό. Όταν ήμουν με την πρώην μου ήμουν τρελά ερωτευμένος. Ήμουν ερωτευμένος μαζί της πολύ καιρό πριν τα βρούμε.Ήμουν ερωτευμένος μαζί της μέσα στη σχέση, και όντας το πιο εγωιστικό πλάσμα στον κόσμο, βρέθηκα αρκετές στιγμές να αγνοώ κάθε εγωισμό για χάρη της. Γιατί ήμουν ερωτευμένος πολύ. Όταν χωρίσαμε ήμουν για αρκετό διάστημα ακόμα ερωτευμένος μαζί της. Μέχρι που ήρθε η καινούρια. Το συναίσθημα δεν είναι τόσο έντονο όσο το προηγούμενο αλλά κατα ένα μαγικό τρόπο τώρα πια βλέπω την πρώην και λέω "καλά ηθελά εγώ αυτή?? χαχαχα"... Και ερωτεύομαι ακόμα περισσότερο την νυν όσο βλέπω πόσο με θέλει.. Έτσι έμαθα απλώς να λειτουργώ και ενώ δυσκολευόμουν να ξεπεράσω καταστάσεις, επειδή συνέβη αρκετές φορές να ξαναερωτευτώ γρήγορα, δν δίνω και πολύ σημασία πια.. ψάχνω τον επόμενο έρωτα.. Γιατί είναι έρωτας και όχι ενθοουσιασμός. Γιατί αν τρελένεσαι για τον άλλον και αφήνεις πάρα πολύ τον εαυτό σου και τους εγωισμούς σου για χάρη του τότε τι είναι? Και γιατί πρέπει να θεωρείσαι ερωτευμένος μόνο όταν ξεχνάς τα πάντα για σένα? Ποτέ δεν το κατάλαβα....


Με καινούρια αγάπη...



Ορεξούλες έχω σήμερα..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δεν μπορείς να αγαπάς κάποιον μόνο επειδή σε αγαπάει αυτός. Αυτό φανερώνει έναν εγωκεντρισμό. Τον αγαπάς γιατί είναι αυτός, γιατί έχει καλά και άσχημα, γιατί σου αρέσει πώς χαμογελάει, πώς μιλάει, πώς αντιμετωπίζει καταστάσεις. Και επίσης, όταν αγαπάς κάποιον, ποτέ δε γυρνάς να πεις "εγώ αγαπούσα αυτόν; χαχα". Γιατί πρώτον φανερώνει οτι τελικά ποτέ δεν τον αγαπούσες, και δεύτερον κοροϊδεύεις τον ίδιο τον εαυτό σου, την ίδια την επιλογή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Δεν μπορείς να αγαπάς κάποιον μόνο επειδή σε αγαπάει αυτός. Αυτό φανερώνει έναν εγωκεντρισμό. Τον αγαπάς γιατί είναι αυτός, γιατί έχει καλά και άσχημα, γιατί σου αρέσει πώς χαμογελάει, πώς μιλάει, πώς αντιμετωπίζει καταστάσεις. Και επίσης, όταν αγαπάς κάποιον, ποτέ δε γυρνάς να πεις "εγώ αγαπούσα αυτόν; χαχα". Γιατί πρώτον φανερώνει οτι τελικά ποτέ δεν τον αγαπούσες, και δεύτερον κοροϊδεύεις τον ίδιο τον εαυτό σου, την ίδια την επιλογή σου.


Δεν μίλησα πουθενά για αγάπη εγώ χιμέλα... για έρωτα μιλάω σε όλα μου τα ποστ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δεν μίλησα πουθενά για αγάπη εγώ χιμέλα... για έρωτα μιλάω σε όλα μου τα ποστ...


μην υποτιμας τοσο τον ερωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δεν μίλησα πουθενά για αγάπη εγώ χιμέλα... για έρωτα μιλάω σε όλα μου τα ποστ...

Πάσο τότε.

ΠΣ: ένας άνθρωπος που προφέρει σωστά το νικνέιμ μου!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
μην υποτιμας τοσο τον ερωτα.

Απέχει πολύ απο την αγάπη... παααρα πολύ. Και ενώ η αγάπη δεν είναι ποτέ ένα λάθος συναίσθημα ο έρωτας τις περισσότερες φορές είναι. Οπότε δεν τον αδικώ και τόσο.. Δεν λένε ότι ερωτευόμαστε πάντα τους λάθος ανθρώπους? Για την αγάπη δν ισχίει ποτέ κάτι τέτοιο γιατί πολύ απλά δεν γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Απέχει πολύ απο την αγάπη... παααρα πολύ. Και ενώ η αγάπη δεν είναι ποτέ ένα λάθος συναίσθημα ο έρωτας τις περισσότερες φορές είναι. Οπότε δεν τον αδικώ και τόσο..

Ένα συναίσθημα δεν είναι ποτέ λάθος. Τα απουελέσματά του δε, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ένα συναίσθημα δεν είναι ποτέ λάθος. Τα απουελέσματά του δε, ναι.

Εγώ θεωρώ το συναίσθημα ως λάθος. Αλλιώς δεν θα ήταν τα αποτελέσματα του λάθος. Όταν κάτι είναι λάθος ξεκινάει απο τη ρίζα. Γιατί το συναίσθημα να μην είναι λάθος? Γιατί να ερωτευόμαστε λάθος ανθρώπους.. και μη μ πεις την κλασσική ατάκα "για να ξεχωρίσουμε τον σωστό". Θέλω πιο τεκμιριωμένη απάντηση!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top