Αμοιβαία τα αισθήματα μωρό μου;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Όταν σας αρέσει κάποιος αλλά αυτός σας φέρεται φιλικά (ξέρετε, σας χτυπάει στην πλάτη, σας φιλάει στο μέτωπο κλπ)τι κάνετε; Ξενερώνετε; Πεισμώνετε και βάζετε στόχο να τον κάνετε να σας προσέξει; Απογοητεύεστε κι αρχίζετε να κατηγορείτε τον εαυτό σας που δεν του αρέσετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατί πρέπει οι σχέσεις να ξεκινούν από το μηδέν; Γιατι δεν μπορεί να ξεκινήσουν από πχ μια φιλία;

Υγ: δεν υπάρχει μόνο ο έρωτας και η φιλία. Ακομη και αν δούμε το θέμα τόσο στενά, υπάρχουν χιλιάδες αλλά «στάδια» στο ενδιάμεσο. Από φιλοσοφικής απόψεως η φιλία είναι το ίδιο δυνατή με τον έρωτα, και το «χειρότερο» είναι ότι συνδιαζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα στο οτι μία σχέση δεν είναι απαραίτητο να κεξινάει απο το μηδέν, εξάλλου οι καλύτερες σχέσεις είναι αυτές που υπάρχει και μια δόση φιλίας.
το να μην βλέπεις τον άλλο μόνο σαν σύντροφο αλλα και σαν φίλο...

όσον αφορά τώρα το αρχικό ποστ, αν καποιος δεν μας θέλει δεν θα τα βάψουμε και μαύρα, δεν γίνεται να αρέσουμε σε όλους!!
απλά προχωράμε , δεν απογοητευόμαστε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε μου χει τυχει. Εγω εχει τυχει να δω τους αλλους φιλικα κι ειμαι σιγουρη εχω ερθει σε δυσκολοτερη θεση απο ο,τι εκεινοι.
Ομως δεν νομιζω να ειναι θεμα εγωισμου, οπως θα φανταστει καποιος, ειναι επειδη δεν ειμαστε μπατε σκυλοι αλεστε, δηλαδη δε μπορω να δοθω και να κυνηγησω ετσι ευκολα.
Με προστατευω πριν αφησω καποιον να με ''προστατεψει''.(ελπιζω να με καταλαβαινεις)
Πρεπει ναξιζει τον κοπο και να μου χει δοθει χρονος να το διαπιστωσω.

Συμφωνω με τον Παναγιωτη ομως, οι περισσοτερες σχεσεις μου ξεκινησαν απο ενα χτυπημα στην πλατη και αμοιβαια συναισθηματα εκτιμησης και φιλιας.
Μου χει συμβει λοιπον, να μου αρεσει(ναναι ωραιος δηλαδη χωρις να τον ξερω) καποιος και να μη δειξει το ενδιαφερον που θελω να δειξει. Ξενερωνω ναι, αλλα μου περνα συντομα και το αφηνω να παει απο μονο του, δε πιεζω ουτε κανω παιχνιδια(ας γινουμε φιλοι κλπ)
πχ με ξενερωνει να μου μιλουν για πρωην, αντρες που μαρεσουν, οποτε κατι τετοιους τους αποφευγω εγω πρωτη.
Απλως οταν καποιος μου ψιλοαρεσει, απλως μου ψιλο...! Και εκει υπαρχει διαφορα.
Υπαρχει μεσα μου μεγαλη αποσταση αναμεσα στο μαρεσει καποιος κι αναμεσα στο αυτος εχει μπει στην ψυχη μου.
Στην πρωτη κατηγορια ξεχνιεμαι συντομα, σιγα δηλαδη και τι εγινε, στη δευτερη δε το βαζω κατω και συνηθως τα καταφερνω εχοντας βρει αυτο που μου ταιριαζει τελικα μετα απο πολλα σταδια, εχοντας κερδισει εμπιστοσυνη κι εχοντας εκεινος κερδισει εμενα.

Σχεσεις παντως χωρις φιλια δε μου χει τυχει να κανω...Πρεπει να ταιριαζω με τον αλλον και να κανουμε πολυ καλη παρεα μαζι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Όταν σας αρέσει κάποιος αλλά αυτός σας φέρεται φιλικά (ξέρετε, σας χτυπάει στην πλάτη, σας φιλάει στο μέτωπο κλπ)τι κάνετε; Ξενερώνετε; Πεισμώνετε και βάζετε στόχο να τον κάνετε να σας προσέξει; Απογοητεύεστε κι αρχίζετε να κατηγορείτε τον εαυτό σας που δεν του αρέσετε;

δυσκολα θα μπορουσα προσωπικα να δω ερωτικα καποιον φιλο μου. μου χε συμβει μονο στο παρελθον με εναν φιλο μου που απο παντα υπηρχε εντονο φλερτ μεταξυ μας, ακομα και τωρα αν τυχει να βρεθουμε υπαρχει εντονος ερωτισμος.

στο θεμα μας τωρα, οχι δεν πεισμωνω. μπορει να στναχωρηθω να νιωσω μη ελκυστικη, αλλα δε θα το κυνηγησω.
εκτος αν και ειμαι ερωτευμενη. μπορει να χασω καθε ειδος εγωισμου, δυστυχως.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εξαρτάται από το πόσο μου αρέσει. Συνήθως πάντως όσοι μου αρέσουν πολύ ερωτικά, είναι και άτομα που θα ήθελα και για φίλους, άρα σίγουρα δεν απομακρύνομαι αν χάσω κάθε ελπίδα.
Τώρα όσον αφορά το αν το παλεύω, χμμμ, μάλλον τη φιλία παλεύω και ελπίζω ότι αν με γνωρίσει καλύτερα θα διαπιστώσει πόσο καταπληκτικό ατόμο είμαι και θα με ερωτευτεί, λολ :D :D Ε οκ, προσέχω και λίγο παραπάνω την εμφάνιση μου όταν τον βλέπω. :D
Να αρχίσω να του την πέφτω πάντως δύσκολα, όχι επειδή το θεωρώ λάθος, απλά επειδή δεν έχω το θάρρος να το κάνω (ναι, είμαι κότα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Εγώ πάλι αν γνωρίσω κάποιον και μου αρέσει αλλά αυτός φέρεται φιλικά - και δεν έχει κοπέλα έτσι; - κάποια στιγμή ξενερώνω απίστευτα και πείθω τον εαυτό μου να σταματήσει να μου αρέσει. Τότε γίνομαι ψυχρή σαν να τον "τιμωρώ" που δεν του άρεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εγώ πάλι αν γνωρίσω κάποιον και μου αρέσει αλλά αυτός φέρεται φιλικά - και δεν έχει κοπέλα έτσι; - κάποια στιγμή ξενερώνω απίστευτα και πείθω τον εαυτό μου να σταματήσει να μου αρέσει. Τότε γίνομαι ψυχρή σαν να τον "τιμωρώ" που δεν του άρεσα.

το ενδοχόμενο να είναι ντροπαλός και να το παίζει φίλος ούτε που το σκέφτεσαι.. Η να του αρέσεις απλώς και να μην προχωράει για χψ χαζούς λόγους,όπως το να ντρέπεται κτλ κτλ.. με αυτό τον τρόπο δεν θα το διαπιστώσεις ποτέ και ίσως χάσεις έναν μεγάλο έρωτα.. όταν θέλουμε κάτι το κυνηγάμε δεν το κάνουμε να μας κυνηγήσει.. Αιώνια γυναικεία ασφάλεια.. ο άντρας την πέφτει, όχι εμείς. Τώρα αντιλαμβάνομαι ότι και οι γυναίκες χάνουν εξίσου πολλά με έναν άντρα που δεν την 'πέφτει΄ στις γυναίκες...

Οταν κάτι το θέλουμε το κυνηγάμε και τέλος..

Υ.Γ. Δεν είμαι σίγουρος κατα τόσο το εφαρμόζω και εγώ. Αν δεν τα δώ όλα έτοιμα και σχεδόν σίγουρος ότι η άλλη θέλει, δεν την πέφτω.(κότα Νο2).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν δεν υπάρχει δείγμα ανταπόκρισης, συνήθως, προσπαθώ να κόψω επαφές γιατί η μη ανταπόκριση πονάει αρκετά και γίνομαι χάλια ψυχολογικά..Όχι ότι με αυτή την τακτική δεν στεναχωριέμαι, δεν νοσταλγώ τον άλλον δεν δεν δεν, απλά είναι ένας τρόπος να ξεκόψω και να τον ξεχάσω*..


* Η αλήθεια είναι πως δεν ξεχνάω τόσο εύκολα, και αν λάβουμε υπόψη ένα πρόσφατο περιστατικό ακόμα πονάει:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
το ενδοχόμενο να είναι ντροπαλός και να το παίζει φίλος ούτε που το σκέφτεσαι.. Η να του αρέσεις απλώς και να μην προχωράει για χψ χαζούς λόγους,όπως το να ντρέπεται κτλ κτλ.. με αυτό τον τρόπο δεν θα το διαπιστώσεις ποτέ και ίσως χάσεις έναν μεγάλο έρωτα.. όταν θέλουμε κάτι το κυνηγάμε δεν το κάνουμε να μας κυνηγήσει.. Αιώνια γυναικεία ασφάλεια.. ο άντρας την πέφτει, όχι εμείς. Τώρα αντιλαμβάνομαι ότι και οι γυναίκες χάνουν εξίσου πολλά με έναν άντρα που δεν την 'πέφτει΄ στις γυναίκες...

Οταν κάτι το θέλουμε το κυνηγάμε και τέλος..

Υ.Γ. Δεν είμαι σίγουρος κατα τόσο το εφαρμόζω και εγώ. Αν δεν τα δώ όλα έτοιμα και σχεδόν σίγουρος ότι η άλλη θέλει, δεν την πέφτω.(κότα Νο2).

Για να κυνηγήσεις κάποιον πρέπει να έχεις και μια Α σιγουριά ή έστω μεγάλη πιθανότητα οτι θα ανταποκριθεί. Αν δε δείχνει τέτοια σημάδια, απλά θα γίνεις ηλίθιος και θα τον αναγκάσεις να πει χιλιάδες βλακείες που ίσως σε πληγώσουν πιο πολύ όπως "είσαι πολύ καλή κοπέλα αλλά σε βλέπω σαν φίλη", "μα πότε σου έδωσα σημάδια οτι μπορεί να γίνει κάτι μεταξύ μας;","εγώ με σένα; απαπαπα" κλπ ωραία που λένε κάποιοι.

Αν πάλι ο άλλος ενδιαφέρεται για σένα, δε χρειάζεται να κάνεις πολλά πράγματα. Λίγο η μια πλευρά, λίγο η άλλη, κάποια στιγμή θα δέσει το γλυκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό πάντως που κάνεις Himela μακροπρόθεσμα σε βλάπτει. Αν τον γνωρίσεις καλύτερα, είναι πολύ πιθανό να διαπιστώσεις τελικά ότι δεν είναι αυτό που πίστευες. Πολλές φορές το unrequited love βασίζεται σε false assumptions, ειδικά δεδομένου ότι οι άνθρωποι έχουμε τη βαθιά εσωτερική ανάγκη να βρούμε αυτό που ψάχνουμε και το προβάλλουμε στον πρώτο που θα δείξει κάποια δείγματα ότι μπορεί και να ταιριάζει με αυτό. Βλέπουμε κάποια χαρακτηριστικά και βγάζουμε αμέσως αυθαίρετα συμπεράσματα ότι "για να έχει αυτό, θα έχει και εκείνο, και για να έχει το τάδε θα έχει και το δείνα και OMG είναι τέλειος!! Είμαι ερωτευμεεεεεένη :inlove: "
Οπότε, το να επιδιώξεις να τον γνωρίσεις καλύτερα, πολλές φορές σε ωφελεί, σε αντίθεση με αυτό που πιστεύεται.
Επίσης, ξέρεις ότι αν σε απορρίψει, σε απέρριψε επειδή όντως δεν του άρεσες ΕΣΥ, όχι επειδή δεν του άρεσε αυτό που νόμιζε ότι είσαι (διότι λάθος assumptions κάνουμε για κάθε άτομο που γνωρίζουμε). Άρα για να απέρριψε αυτό που είσαι, σημαίνει ότι τελικά, δεν ταιριάζατε και τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Μα γιατί να του δώσω την ευχαρίστηση και σε μένα τον πόνο να με απορρίψει; Κάνω πίσω όταν δω τα πρώτα δείγματα οτι δε με βλέπει ερωτικά κι έτσι προφυλάσσομαι.

Αν θα με απορρίψει γι' αυτό που είμαι ή για αυτό που νομίζει οτι είμαι, λίγο με νοιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαρίστηση να σε απορρίψει;
Μα ξεκινάς βλέποντας τον σαν εχθρό! Πώς θα χτιστεί ερωτική ή φιλική σχέση με τέτοια θεμέλια;
Πώς είναι δυνατόν να σε ελκύει κάποιος που θεωρείς ότι είναι τόσο κτήνος που χαίρεται όταν πληγώνει τους άλλους;

Πάντως αν όντως μπορείς να απομακρύνεσαι τόσο εύκολα και να μην σε νοιάζει και πολύ, τι να πω, σε θαυμάζω. Εγώ βρίσκω άντρες που να με ενδιαφέρουν αρκετά τόσο σπάνια που δεν θα μπορούσα να το κάνω, άλλωστε τους εκτιμώ γενικά πολύ σαν ανθρώπους σχεδόν πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Όχι σαν εχθρό, αλλά κάθε άνθρωπος ενδόμυχα ικανοποιείται όταν απορρίπτει κάποιον - μετράει βλέπεις έτσι.

Ναι μπορώ και απομακρύνομαι γιατί μπαίνει μέσα ο εγωισμός - κι αυτός τα νικά όλα.

Η εκτίμηση δεν είναι έρωτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ενδόμυχα. Η στεναχώρια όμως του να απορρίπτεις κάποιον δεν είναι καθόλου ενδόμυχη, είναι συνειδητότατη και πολύ άσχημο συναίσθημα. Πιο πολύ θα το κατανοούσα να έλεγες ότι δεν θες να του δώσεις τη στεναχώρια να σε απορρίψει. Αυτό θα ήταν και ρομαντικό κατά κάποιο τρόπο.

Η εκτίμηση ναι, δεν είναι έρωτας, αλλά για μένα τουλάχιστον είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να υπάρξει έρωτας. Δεν ερωτεύομαι όσους εκτιμώ προφανώς, αλλά για να ερωτευτώ κάποιον, πόσο μάλλον χωρίς ανταπόκριση (άρα χωρίς να επηρεαστώ από το δικό του ενδιαφέρον) πρέπει να τον εκτιμώ και μάλιστα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
unrequited love βασίζεται σε false assumptions

~~:confused::confused::P


Βλέπουμε κάποια χαρακτηριστικά και βγάζουμε αμέσως αυθαίρετα συμπεράσματα ότι "για να έχει αυτό, θα έχει και εκείνο, και για να έχει το τάδε θα έχει και το δείνα και OMG είναι τέλειος!! Είμαι ερωτευμεεεεεένη :inlove: "

Κι όλο αυτό πρέπει να καταρρεύσει πριν καν ξεκινήσει η σχέση? :P
Γιατί να μην τον γνωρίσεις μέσα σε στη σχέση και, αν δεν σε καλύπτει, να τελειώσει? Νομίζω ότι ο χρόνος της "απλής γνωριμίας", όταν υπάρχει και από τους δύο ενδιαφέρον, είναι χάσιμο. Γιατί μπορεί να γνωρίσεις τον άλλον, να σου αρέσει, να ταιριάζετε, να πιστεύεις ότι τα συμπεράσματά σου δεν είναι πια αυθαίρετα και τελικά μέσα στη σχέση, αν αυτή προκύψει, όλα να ανατραπούν. Μπορεί εκεί να μην σου κολλάει ο τρόπος του. Μπορεί να συμπεριφέρεται διαφορετικά από όταν "βγαίνατε φιλικά". Ή μπορεί να το κάνεις εσύ αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε Νινινάου, προφανώς όταν υπάρχει εκδηλωμένο ενδιαφέρον και από τους 2 δεν έχει νόημα και το βρίσκω κι εγώ βλακώδες. Μιλάμε για περιπτώσεις όπου δεν υπάρχει εμφανής ανταπόκριση και αν θα τον γνωρίσεις καλύτερα ή θα απομακρυνθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Ενδόμυχα. Η στεναχώρια όμως του να απορρίπτεις κάποιον δεν είναι καθόλου ενδόμυχη, είναι συνειδητότατη και πολύ άσχημο συναίσθημα. Πιο πολύ θα το κατανοούσα να έλεγες ότι δεν θες να του δώσεις τη στεναχώρια να σε απορρίψει. Αυτό θα ήταν και ρομαντικό κατά κάποιο τρόπο.

Η εκτίμηση ναι, δεν είναι έρωτας, αλλά για μένα τουλάχιστον είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να υπάρξει έρωτας. Δεν ερωτεύομαι όσους εκτιμώ προφανώς, αλλά για να ερωτευτώ κάποιον, πόσο μάλλον χωρίς ανταπόκριση (άρα χωρίς να επηρεαστώ από το δικό του ενδιαφέρον) πρέπει να τον εκτιμώ και μάλιστα πολύ.

Έχω μια ανωμαλία, δε μου αρέσει να με πιάνουν κορόϊδο ή να με λυπούνται. Και έτσι δε θέλω να δώσω σε κάποιον την ευχαρίστηση να με απορρίψει ή να με λυπηθεί (α την κακομοίρα, με ερωτεύτηκε και τώρα πονάει). Και μάλιστα τη στιγμή που μπορώ να το αποφύγω, γιατί αν σε κάποιον αρέσεις, φαίνεται.

Δεν καταλαβαίνω αυτά που λες περί εκτίμησης. Εγώ πρώτα ερωτεύομαι τα μάτια του, το βλέμμα του, το χιούμορ του, το τι κάνει ή τι προσφέρει στην κοινωνία, λίγο με νοιάζει.

Αυτό που λες μου φαίνεται λίγο προκατασκευασμένο. Λίγο χωρίς συνίσθημα αλλά με πολλή λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Έχω μια ανωμαλία, δε μου αρέσει να με πιάνουν κορόϊδο ή να με λυπούνται. Και έτσι δε θέλω να δώσω σε κάποιον την ευχαρίστηση να με απορρίψει ή να με λυπηθεί (α την κακομοίρα, με ερωτεύτηκε και τώρα πονάει). Και μάλιστα τη στιγμή που μπορώ να το αποφύγω, γιατί αν σε κάποιον αρέσεις, φαίνεται.
Με τρελλαίνει αυτή η φράση, είναι τόσο υποτιμιτική για τον άλλον και είναι η δεύτερη φορά που την λες. Πρόσεξέτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω μια ανωμαλία, δε μου αρέσει να με πιάνουν κορόϊδο ή να με λυπούνται. Και έτσι δε θέλω να δώσω σε κάποιον την ευχαρίστηση να με απορρίψει ή να με λυπηθεί (α την κακομοίρα, με ερωτεύτηκε και τώρα πονάει).
Καταρχάς, πέραν του ότι συμφωνώ με τη lugar, το να γνωριστείτε καλύτερα δεν συνεπάγεται αυτομάτως και ...εξομολόγηση του έρωτα σου προς αυτόν.
Και μάλιστα τη στιγμή που μπορώ να το αποφύγω, γιατί αν σε κάποιον αρέσεις, φαίνεται.
Δεν φαίνεται πάντα. Αφενός μεν και οι άντρες έχουν δικαίωμα να ντρέπονται (και δεν υπάρχει τίποτα πιο γλυκό από έναν γοητευτικό άντρα σε αμηχανία) αφετέρου μερικές φορές δεν το επιτρέπουν οι συνθήκες.

Δεν καταλαβαίνω αυτά που λες περί εκτίμησης. Εγώ πρώτα ερωτεύομαι τα μάτια του, το βλέμμα του, το χιούμορ του, το τι κάνει ή τι προσφέρει στην κοινωνία, λίγο με νοιάζει.

Αυτό που λες μου φαίνεται λίγο προκατασκευασμένο. Λίγο χωρίς συνίσθημα αλλά με πολλή λογική.
Απλά κάποιος που θεωρώ βλάκα δεν μπορεί να με γοητευσει, πρέπει να έχει αυτή τη σπιρτάδα, να του κόβει που λέμε. Σε άτομα που δεν τους κόβει, δεν έχει τύχει ποτέ να δω γοητευτικό χαμόγελο ή έξυπνο χιούμορ (το λέει και η λέξη άλλωστε, ΕΞΥΠΝΟ χιούμορ), οπότε μάλλον το ίδιο λέμε I guess.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top