Αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μας...Μπορούν να αλλάξουν;

kwstas21

Νεοφερμένος

Ο kwstas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
χμμμ...εχω αρκετα αρνητικα στο χαρακτηρα μου,κ δυστηχως δν νομιζω οτι θα μπορεσω να αλλαξω κ ποτε..

α)ειμαι αρκετα συμβηβαστικος,δλδ σε μια παρεα η σε μια σχεση με τη κοπελα σου,αμα θελει κατι ο αλλος ποτε δν θα πω το οχι (αυτο γτ μ αρεσει να βλεπω τον αλλο χαρουμενο,ομως μερικες φορες καταληγω να καταπιεζομαι)
β)ειμαι πολυ ευγενικος κ συνεργασιμος,το οποιο παλι ειναι αρνητικο,για το λογο οτι πολλες φορες οι ανθρωποι οταν βλεπουν οτι εισαι ``καλος`` σε χρησιμοπειουν για το δικο τους οφελος..
γ)ειμαι αρκετα τεμπελης,αλλα αυτο ειναι οσον αφορα εμενα,πραγματα που πρεπει να κανω για μενα,ενω μπορω να γινω κομματια στη δουλεια για να κανω μια ομαδικη εργασια,οταν ειναι να σκουπισω το σπιτι μ πχ μπορω κ να μην το κανω για κανα μισο μηνα κ... :redface:
δ)τελος γτ θα βραδιασουμε,ειμαι κ γω οπως ο απρο αρκετα αμελης...δλδ συχνα πραττω χωρις να το καλοσκεφτω,αποτελεσμα αυτη τη στιγμη να ειμαι σε μια δουλεια(στρατιωτικος) που αν κ εχει καλα λεφτα δν ειναι κατι που μ αρεσει,κ δν ειμαι ευτυχησμενος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Τα αρνητικά μου: είμαι πεισματάρα μέχρι αηδίας και θέλω τα πράγματα να γίνονται όπως τα θέλω εγώ, κι αν δε γίνονται έτσι, βγαίνω εκτός προγράμματος και τρελαίνομαι.
Επειδή είμαι ανασφαλής, κρατάω μια επιθετική στάση, κάτι που σε αυτούς που δεν με ξέρουν φαίνεται σαν σνομπισμός.
Πολλές φορές αντιδρώ αυθόρμητα και νευρικά, ώστε χάνω το δίκιο μου.

Παρ' όλα αυτά έχω το εξής παράλογο: μου αρέσει ο εαυτός μου και δε θέλω να αλλάξω - εκτός από το πείσμα που πολλές φορές μου βγαίνει σε κακό. Και η ειρωνεία είναι οτι πολλές φορές που τα πράγματα τελικά δεν πάνε όπως τα έχω προγραμματίσει, περνάω καλύτερα από ό,τι αν τα είχα προγραμματίσει.

Η καλύτερη συμβουλή που έχω ακούσει: η σιωπή είναι χρυσός. Όσο μεγαλώνω, προσπαθώ να την ακολουθήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ολα μου τα αρνητικα εχουν θεωρηθει πλεονεκτηματα κατα καιρους (κατι που με εντυπωσιασε καθως σε αρκετο κοσμο εχει αρεσει να μου βγαλει ψυχολογικο προφιλ), οπως ισχυει και το αντιθετο - τα θετικα να θεωρηθουν μειονεκτηματα-

Εχω καταληξει πως αυτη ειμαι αν μου αρεσω και πως αλλαζω κατι στη συμπεριφορα μου, μονο εαν με ενοχλει κι αν αυτο κατα συνεπεια ενοχλει καποιον δικο μου ανθρωπο. Και τετοιες αλλαγες σαφως εχω κανει και καθημερινα δουλευω και κατι διαφορετικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
κι εγω τωρα θα ρθω να σου πω πως πολλα αποσα εχεις ειναι θετικα για μενα.

Τα αρνητικά μου: είμαι πεισματάρα μέχρι αηδίας και θέλω τα πράγματα να γίνονται όπως τα θέλω εγώ, κι αν δε γίνονται έτσι, βγαίνω εκτός προγράμματος και τρελαίνομαι.
θα μπορουσε αυτη η τελειομανια να σου κανει μεγαλο καλο και ισως να σου χει κανει. Σε αντιθετη περιπτωση αν χαλαρωσεις, μπορει να κρατησεις μια passive σταση που θα σε κανει να αιωρεισαι και να μην εισαι συ.

Επειδή είμαι ανασφαλής, κρατάω μια επιθετική στάση, κάτι που σε αυτούς που δεν με ξέρουν φαίνεται σαν σνομπισμός.
Πολλές φορές αντιδρώ αυθόρμητα και νευρικά, ώστε χάνω το δίκιο μου.
μη μεταφραζουμε την επιφυλαξη με την ανασφαλεια. Οταν δε γνωριζεις τους αλλοτς ειναι βεβαιο πως δε θα εισαι ανοιχτη απο την αρχη. Αλλοιμονο αν εβγαζες ολο σου το ψυχικο κοσμο και την ενεργεια σου σε ανθρωπους που δε σε ξερουν και κυριως δε σε αγαπουν. Η κοινωνικοτητα ειναι θετικη, η υπερκινητικοτητα που παρατηρω σε πολλες νεες κοπελες και μη...ειναι αρνητικη γι αυτες, οχι για κανεναν αλλο. Στο παρελθον ημουν υπερπαρορμητικη και μου εκανε καλο. Σημερα μαλακωσα και μου κανει επισης καλο. Γιατι καθε αλλαγη εξ επιλογης καλο κανει.

το πείσμα που πολλές φορές μου βγαίνει σε κακό. Και η ειρωνεία είναι οτι πολλές φορές που τα πράγματα τελικά δεν πάνε όπως τα έχω προγραμματίσει, περνάω καλύτερα από ό,τι αν τα είχα προγραμματίσει.

... διοτι η ζωη σου αποδεικνυει καθε φορα πως δεν εχει προγραμμα. Καθε μερα ειναι διαφορετικη και καθε λεπτο αλλαζουν τα πραματα σε συνεχεις ρυθμους. Αν αυτο το αποδεχτεις και εχεις στο νου σου πως τα παντα ρει και τιποτα δε μενει, τοτε αυτο σου το αρνητικο που εσυ θεωρεις αυτοματως θα μεταμορφωθει σε θετικη σταση απεναντι στη ζωη. Ειναι η θεωρια για τον χρονο (δεν ξερω ποιος τον δημιουργησε, παντως τον θεωρω ψεμμα, δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα)

Η καλύτερη συμβουλή που έχω ακούσει: η σιωπή είναι χρυσός. Όσο μεγαλώνω, προσπαθώ να την ακολουθήσω...

εχω ακουσει κι αλλα, οπως - μιλα γιατι οσο μπουκωνεις τοσο χανεις. Η ζωη ειναι μικρη για να μη βγαζεις οσα θες - αυθορμητισμος-. Εσυ θα κρινεις ποιο σου κανει καλο εσενα πρωτα, κι αν κανει καλο σεσενα κανει καλο στους αλλους!

Τι λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
θα μπορουσε αυτη η τελειομανια να σου κανει μεγαλο καλο και ισως να σου χει κανει.

Δεν είναι τελειομανία, τελειομανία δεν είχα ποτέ - άλλοι είχαν για λογαριασμό μου. Είναι απλά οτι θέλω όλα να πηγαίνουν σύμφωνα με το πρόγραμμα, πχ. θα πάμε μια εκδρομή - 9 θα ξυπνήσουμε, 10 θα φύγουμε, 11 θα φτάσουμε, να κάνουμε μια βόλτα, να πάει 1, στις 2 θα φάμε ως τις 3, στις 3 θα ξεκινήσουμε να γυρίσουμε, στις 4 θα είμαστε πίσω, θα κοιμηθώ ως τις 6.....

Αν λοιπόν κάτι ξεφύγει από το πρόγραμμα, αποδιοργανώνομαι.

Η κοινωνικοτητα ειναι θετικη, η υπερκινητικοτητα που παρατηρω σε πολλες νεες κοπελες και μη...ειναι αρνητικη γι αυτες, οχι για κανεναν αλλο.

Κι όμως, καμιά φορά ζηλεύω αυτούς που μπορούν να είναι κοινωνικοί και ομιλητικοί ακόμα και με άτομα που γνωρίζουν πρώτη φορά, ενώ εγώ κουμπώνομαι γιατί νιώθω "λίγη" - η μαλακία είναι οτι κατά τα άλλα θεωρώ τον εαυτό μου ανώτερο από πολλούς - άβυσσος, τι να πεις.

θετικη σταση απεναντι στη ζωη

Δεν είμαι αισιόδοξη. Προτιμώ να περιμένω πάντα τα άσχημα ώστε αν έρθει κάτι καλό να χαρώ, ενώ αν έρθει κάτι άσχημο να πω, ε και τι περίμενες; και να απογοητευτώ λιγότερο.

εχω ακουσει κι αλλα, οπως - μιλα γιατι οσο μπουκωνεις τοσο χανεις. Η ζωη ειναι μικρη για να μη βγαζεις οσα θες - αυθορμητισμος-.

Πολλές φορές όμως πάνω στα νεύρα μου λέω πράγματα για τα οποία μετανιώνω μετά. Δεν μπορώ να κρατήσω το στόμα μου κλειστό...

Να σου πω: δέχεσαι κι επισκέψεις κατ' οίκον;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
δν έχω πολλά αρνητικά χαρακτηριστικά δν μου τα χουν επισημάνει τουλάχιστον
θεωρώ πως το ποιό κακό που έχω και μου το έχουν πεί κιόλας είναι ότι σε φάσεις έντονου παρορμητισμού κάνω και λέω πράγματα που ίσως να μν τα έκανα ή τα λεγα όταν θα ήμουν στα λογικά μου και ισως μετά μετανιώσω για αυτά που έκανα ή είπα:redface: συνήθως όταν έχω πιεί πολύ γίνεται αυτό:P
επίσης με έχουν πεί πολλές φορές κακιά:redface::P
το καλύτερο χαρακτηριστικό μου είναι ότι δν μπαίνω με το έτσι θέλω στις ζωές τών άλλων χτυπάω πρώτα πόρτα :P δν κρίνω τις ζωές τους με λίγα λόγια δν φυτρώνω εκεί που δν με σπέρνουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
κάνω και λέω πράγματα που ίσως να μν τα έκανα ή τα λεγα όταν θα ήμουν στα λογικά μου και ισως μετά μετανιώσω για αυτά που έκανα ή είπα:redface: συνήθως όταν έχω πιεί πολύ γίνεται αυτό:P
Το μεγαλυτερο αρνητικο της μπερμπ ειναι οτι γινεται παρορμητικη οταν εχει πιει πολυ.. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
μν γελάς καθόλου ρασκάλ δν είπα πάντα είπα συνήθως :ropalo:
όταν πίνω σίγουρα θα το κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
όταν πίνω σίγουρα θα το κάνω :P
Αληθεια, οταν πινεις γινεσαι παρορμητικη και κανεις βλακειες;; Αυτο ειναι μοναδικο!!:P


Aληθεια τωρα, ποτε θα παμε εξω να πιουμε ενα ποτακι;; Θελω να σε δω σε εξαλλη κατασταση!!! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
θα τα κανονίσουμε κατ ιδίαν αυτά άιντε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τα αρνητικά μου:
1.[FONT=&quot] [/FONT]Μπορεί κάτι πάρα πολύ απλό και γελοίο να μου χαλάσει την διάθεση
2.[FONT=&quot] [/FONT]Είμαι ιδιαίτερα αγχώδης
3.[FONT=&quot] [/FONT]Τελειομανής
4.[FONT=&quot] [/FONT]Δίνω αξία σε πρόσωπα που δεν πρέπει
5.[FONT=&quot] [/FONT]Οξύθυμη, με το παραμικρό παίζει να τσατιστώ
Δεν μου έρχονται άλλα, γιατί σίγουρα έχω και άλλα:P

Κάποια αρνητικά του χαρακτήρα μου προσπαθώ να τα περιορίσω, όχι για να γίνω αποδεκτή από τους άλλους αλλά για καλό δικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Τα αρνητικά μου:
1.Μπορεί κάτι πάρα πολύ απλό και γελοίο να μου χαλάσει την διάθεση
2.Είμαι ιδιαίτερα αγχώδης
3.Τελειομανής
4.Δίνω αξία σε πρόσωπα που δεν πρέπει
5.Οξύθυμη, με το παραμικρό παίζει να τσατιστώ
Eπειδη τωρα βαριεμαι να κανω ενδοσκοπηση(:P) νομιζω οτι τα αρνητικα σου συμπιπτουν σε μεγαλο βαθμο με τα δικα μου.:look:


Προσθετοντας βεβαια την ασχημη συνηθεια που εχω να θελω(σε μεγαλο βαθμο) να τραβαω τη προσοχη και το θαυμασμο αυτων που ειναι καθε φορα γυρω μου. Αρκετες φορες μαλιστα μπορει να χρησιμοποιησω και ασχημους τροπους για να ο πετυχω.:/: Γεγωνος που δειχνει οτι χρειαζομαι ακομα αρκετη δουλεια σε πολλες πτυχες του εαυτου μου. Νομιζω πως τωρα τελευταια το εχω κοντρολαρει σε ικανοποιητικο βαθμο. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Eπειδη τωρα βαριεμαι να κανω ενδοσκοπηση(:P) νομιζω οτι τα αρνητικα σου συμπιπτουν σε μεγαλο βαθμο με τα δικα μου.:look:


Προσθετοντας βεβαια την ασχημη συνηθεια που εχω να θελω(σε μεγαλο βαθμο) να τραβαω τη προσοχη και το θαυμασμο αυτων που ειναι καθε φορα γυρω μου. Αρκετες φορες μαλιστα μπορει να χρησιμοποιησω και ασχημους τροπους για να ο πετυχω.:/: Γεγωνος που δειχνει οτι χρειαζομαι ακομα αρκετη δουλεια σε πολλες πτυχες του εαυτου μου. Νομιζω πως τωρα τελευταια το εχω κοντρολαρει σε ικανοποιητικο βαθμο. :look:

Καμιά φορά γλυκέ μου είναι όμορφο να παραδέχεσαι τις αδυναμίες σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
χμμ...δεν μπορουν να αλλαξουν...μπορουν ομως να περιοριστουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
χμμ...δεν μπορουν να αλλαξουν...μπορουν ομως να περιοριστουν!

Με έκανες να αναρωτηθώ το εξής: για ποιο λόγο θα έπρεπε να αλλάξω κάποια στοιχεία του χαρακτήρα μου τα οποία βλέπω μεν οτι είναι επιζήμια κάποιες φορές για μένα ή τους άλλους αλλά παρ' όλα αυτά με προσδιορίζουν σαν άνθρωπο και στο τέλος της ημέρας είμαι ικανοποιημένη από τον εαυτό μου έστω και με αυτά τα στοιχεία;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Για μένα κάθε προσδιορισμός είναι μία οριοθέτηση και πρέπει να χρησιμοποιείται με σύνεση. Αν περιγράφω τον εαυτό μου σαν ακοινώνητο ελιτιστικό κάθαρμα με πολλά σκαμπανεβάσματα στη διάθεση και αντιλαμβάνομαι αυτά τα χαρακτηριστικά σαν στατικά, αναπτύσσοντας μάλιστα μια λαγνεία για αυτό που υποτίθεται ότι είμαι, τότε το πιθανότερο είναι να παραμείνω έτσι σε όλη μου τη ζωή. Η στασιμότητα είναι θάνατος όμως και προτιμώ να με αντιλαμβάνομαι με τρόπο τέτοιο ούτως ώστε να μην παραμείνω μία αιωνιότητα παγιδευμένη στις τρέχουσες εκφάνσεις του δυναμικού μου.

Έτσι λοιπόν αν παρατηρήσω ότι η κυκλοθυμικότητά μου λόγου χάρη δεν εξυπηρετεί καμία λειτουργικότητα και προκαλεί περισσότερα προβλήματα από όσα λύνει, αισθάνομαι ότι έχω χρέος απέναντι στον εαυτό μου και στους ανθρώπους μου να την εξαλείψω. Άπαξ και αντιληφθώ κατιτίς ως προβληματικό, τότε δε νομίζω ότι θα ήμουν και πολύ ικανοποιημένη για τον εαυτό μου στο τέλος της ημέρας ούτε θα ήθελα να δράσω βάσει της αρχής της ελάχιστης ενέργειας λέγοντας με περηφάνεια ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ Σ' ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΩ (αυτό μιλώντας πάντα για προβληματικά στοιχεία). Δε θέλω να με ορίζουν οι συμπεριφορές μου, εγώ θέλω να τις ορίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Με έκανες να αναρωτηθώ το εξής: για ποιο λόγο θα έπρεπε να αλλάξω κάποια στοιχεία του χαρακτήρα μου τα οποία βλέπω μεν οτι είναι επιζήμια κάποιες φορές για μένα ή τους άλλους αλλά παρ' όλα αυτά με προσδιορίζουν σαν άνθρωπο και στο τέλος της ημέρας είμαι ικανοποιημένη από τον εαυτό μου έστω και με αυτά τα στοιχεία;:hmm:

μιλουσα για περιπτωσεις που ξερεις οτι ειναι επιζημια καποια χαρακτηριστικα σου και δεν εισαι ικανοποιημενη με εσενα.
Απ τη στιγμη που νιωθεις ικανοποιημενη, συμφωνω να μην αλλαζεις στοιχεια του χαρακτηρα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
πολλές φορές κοροιδεύω τον εαυτό μου και αυτό έχει γίνει κομμάτι του χαρακτήρα μου πλέον..., όταν δε μπορώ να αλλάξω κάτι στον εαυτό μου, το συνδυάζω με μια δικαιολογία της στιγμής..., αυτό όσον αφορά τον εαυτό μου και όχι στη σχέση μου με τον άλλον, αν και επηρεάζει έμμεσα και αυτή.... :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
σκέφτομαι, αν τελικά δεν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξω κάποια πράγματα στον εαυτό μου... και πόσο πραγματικά δύσκολο είναι να αλλάξεις το εγώ σου..., όχι οτί σου αρέσει αυτός που είσαι, αλλά μια αλλαγή χωρίς έναρξη....
και λογικά υπάρχουν δύο περιπτώσεις
ή εγώ κοροιδεύω τον εαυτό μου
η υπάρχει ένα κομμάτι που δε μπορώ να ξεκλειδώσω....
και ίσως το μεγαλύτερο μειονέκτημα, είναι όταν αρχίσεις κάποτε να το κάνεις.... δε μπορείς να πεις ψέματα στον εαυτό σου
εγώ δε μιλάω για 360 μοίρες αλλαγή..., αλλά για διαφορετικότητα
αρκεί να αλλάξεις ένα μειονέκτημα από τον χαρακτήρα σου, για να αλλάξει σε ένα πλεονέκτημα.... είναι κέρδος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyripos_xalkida

Νεοφερμένος

Ο eyripos_xalkida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
1. Βρίζω άσχημα
2. Δεν συγχωρώ
(αυτό έχει προκύψει μετά την ηλικία των 22)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top