Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είδα κάποιοι να λένε ότι το facebook ξεπερνιέται (βασικά τι είναι και χρειάζεται να ξεπεραστεί; Καμία πρωήν; :P ) ... Μπορεί, ωστόσο για εμένα έχει σημασία ότι ο κόσμος χρησιμοποιεί το Internet ακόμη και για χαλαρή επικοινωνία. Το θεωρώ καλύτερο να χαζεύεις σε blogs/forums/socials/chats 10 ώρες παρά 10 ώρες στο τηλέφωνο.

Μην κρίνουμε το Internet ως αντικαταστάτη της real επικοινωνίας, αλλά ως αντικαταστάτη του τηλεφώνου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είδα κάποιοι να λένε ότι το facebook ξεπερνιέται (βασικά τι είναι και χρειάζεται να ξεπεραστεί; Καμία πρωήν; :P ) ... Μπορεί, ωστόσο για εμένα έχει σημασία ότι ο κόσμος χρησιμοποιεί το Internet ακόμη και για χαλαρή επικοινωνία. Το θεωρώ καλύτερο να χαζεύεις σε blogs/forums/socials/chats 10 ώρες παρά 10 ώρες στο τηλέφωνο.

Μην κρίνουμε το Internet ως αντικαταστάτη της real επικοινωνίας, αλλά ως αντικαταστάτη του τηλεφώνου!
Προσωπικά έχω ελλατώσει τον χρόνο που βρίσκομαι στο facebook! Μπορεί να το έχω ανοιχτώ καθώς κάνω πλοήγηση στο νετ αλλά έχει χαθεί η ''μαγεία'' που είχε για εμένα όταν το έφτιαξα στην αρχή!

*Δεν είμαι ούτε fan του τηλεφώνου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Προσωπικά έχω ελλατώσει τον χρόνο που βρίσκομαι στο facebook! Μπορεί να το έχω ανοιχτώ καθώς κάνω πλοήγηση στο νετ αλλά έχει χαθεί η ''μαγεία'' που είχε για εμένα όταν το έφτιαξα στην αρχή!

*Δεν είμαι ούτε fan του τηλεφώνου:P

Συμφωνώ σε ό,τι είπες. Δεν μπορώ να εξηγήσω τον λόγο, αλλά όταν προτοέφτιαξα το facebook μου, ήμουν μες στην τρελή χαρά, έμπαινα συνέχεια, ατέλειωτες συνομιλίες κλπ. Ύστερα από κάποιο διάστημα όλη η γοητεία, η μαγεία χάθηκε, εξαφανίστηκε.Τώρα μπαίνω σπάνια ή και που μπαίνω, απλά το έχω ανοιχτό, χωρίς να κάνω κάτι.

Το τηλέφωνο το μισώ.... Κυριολεκτικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Συμφωνώ σε ό,τι είπες. Δεν μπορώ να εξηγήσω τον λόγο, αλλά όταν προτοέφτιαξα το facebook μου, ήμουν μες στην τρελή χαρά, έμπαινα συνέχεια, ατέλειωτες συνομιλίες κλπ. Ύστερα από κάποιο διάστημα όλη η γοητεία, η μαγεία χάθηκε, εξαφανίστηκε.Τώρα μπαίνω σπάνια ή και που μπαίνω, απλά το έχω ανοιχτό, χωρίς να κάνω κάτι.

Το τηλέφωνο το μισώ.... Κυριολεκτικά..
Θα μισήσεις πραγματικά το τηλέφωνο αν ζήσεις την εμπειρία του να είσαι υπάλληλος σε τηλεφωνικό κέντρο.:mad:


Για 4 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εχει ο άντρας μου....:(
Μπαίνω στο δικό του για να παίξω ένα παιχνίδι που έχει....
δεν θέλω να κάνω δικό μου....
Αλλά βλέπω κάποια πράγματα ή φιλίες που κάνει και συνέχεια μαλώνουμε... ποια είναι αυτή τη είναι αυτό κτλ....
Δεν θέλω να κάνω δικό μου....

Δεν θέλω να με βρίσκει ο καθένας και .... ωχ θα σταματήσω να παίζω μάλλον:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Αλλά βλέπω κάποια πράγματα ή φιλίες που κάνει και συνέχεια μαλώνουμε... ποια είναι αυτή τη είναι αυτό κτλ....

Κλασσικό...

Σκέψου οτι εφόσον τα κάνει ξέροντας οτι θα το δεις, δε θα είναι κάτι πονηρό.

Μην κάνεις τα ίδια λάθη με μένα. Έχετε ένα παιδί πια, μη φέρεσαι σαν κοριτσάκι.

Φιλικά πάντα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Κλασσικό...

Σκέψου οτι εφόσον τα κάνει ξέροντας οτι θα το δεις, δε θα είναι κάτι πονηρό.

Μην κάνεις τα ίδια λάθη με μένα. Έχετε ένα παιδί πια, μη φέρεσαι σαν κοριτσάκι.

Φιλικά πάντα.:)
Το ξέρω αυτό.... Σκέψου οτι εφόσον τα κάνει ξέροντας οτι θα το δεις... δεν είναι αυτό το πρόβλημα...
Είναι ότι το ξέρω και αυτό είναι που με θυμώνει δεν θα έπρεπε να τσατίζομαι... αλλά όταν βλέπουν την φωτογραφία του..
και γράφουν σχόλια τα πέρνω... :mad:

Είπε πολλές φορές να το σβήσει αλλά δεν τον αφήνω ... βλακείες του λέω ξέχασε το...
Δεν θα πω ξανα τίποτα.. και πάλι τα ίδια...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Το ξέρω αυτό.... Σκέψου οτι εφόσον τα κάνει ξέροντας οτι θα το δεις... δεν είναι αυτό το πρόβλημα...
Είναι ότι το ξέρω και αυτό είναι που με θυμώνει δεν θα έπρεπε να τσατίζομαι... αλλά όταν βλέπουν την φωτογραφία του..
και γράφουν σχόλια τα πέρνω... :mad:

Είπε πολλές φορές να το σβήσει αλλά δεν τον αφήνω ... βλακείες του λέω ξέχασε το...
Δεν θα πω ξανα τίποτα.. και πάλι τα ίδια...:confused:

Ένα θα σου πω: ξεκόλλα το κεφάλι σου. Οι άντρες σιχαίνονται να τους καταπιέζει κάποιος.

Ξεκόλλα και κόψε τις υστερίες όσο είναι καιρός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Ένα θα σου πω: ξεκόλλα το κεφάλι σου. Οι άντρες σιχαίνονται να τους καταπιέζει κάποιος.

Ξεκόλλα και κόψε τις υστερίες όσο είναι καιρός...

Καλά :(:/:

Αλλά δεν μου αρέσει το facebook... μόνο τα παιχνίδια του.... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Που διάολο να πατήσω για να μη με βρίσκει κανείς στο ρημαδοφέησμπουκ;

Ήμαρτον δηλαδή.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
στο cancel my acount.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και πως θα παρακολουθώ τη γκόμενα μου;:redface:

Φτιαξε αλλο με ψευτικα στοιχια, η απο καπιου φιλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
To έχεις ψάξει το θέμα μαν και σε γουστάρω!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν το χω ψαξει, ειναι απλη λογικη....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
στο cancel my acount.

Έχει επιλογή cancel???? απο πότε..?? το είχα απενεργοποιησει πριν κανα εξάμηνο.. ανα ισχύει να μπω να το διαγράψω και όλας.. καμια επιβεβαίωση ότι πια μπορούμε να διαγράψουμε το account???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
καμια επιβεβαίωση ότι πια μπορούμε να διαγράψουμε το account???????


χεχε

Ευγε αγορι μου!!:P:redface:

Και πως θα παρακολουθώ τη γκόμενα μου;:redface:

Εχω να σου πω το εξης μεσιε!:P
:rant:Θα το παρει χαμπαρι:beating: κι αυτο που κανεις ειναι βλακεια, ελπιζω να το ξερεις!:xtipao:
Ασε που οταν παρακολουθεις αυτα τα μικρα, φαντασου πως μπορεις να γινεις σε μεγαλυτερα!:knife:
Αυτο λεγεται καταπιεσση!! και παραβιαση προσωπικου χωρου!!!:'(


(υσ. δεν ξεχνω δεν ξεχνω μια ιστορια.. γιαυτο το ''παθος'' .................!:redface:;))

Αντικειμενικα ομως και περα απο την πλακα που ευελπιστω να κανεις για σεχω συμπαθησει:P, υπαρχει χειροτερο απο το να φτιαχνεις account μονο και μονο για να παρακολουθεις τον αλλο? Ας το κανεις για σενα βρε αδερφε!
Μια μικρη ολιγολεπτη ιστορια.:redface:

Ειναι μια κοπελα με πολλα χρονια σχεσης, κοντευει να δυαλυθει(πανε για σοβαρα) εξαιτιας του φεισμπουκ, καθε λογο και λιγακι μαλωνουν. Μετα το αφηνουν, μετα παλι τα ιδια, και ποια ειν αυτη που μιλησες, και που την ξερεις και μπλα μπλα με αποτελεσμα ναι μεν να ειναι βλακωδης λογος αλλα εν τελει να κανουν να μιλησουν μπορει και μερες. Το θεωρειτε φυσιολογικο να μην εχουν αλλους λογους να τσακωνονται και να τσακωνονται για αυτο που τους κανει κουρελια για μερες??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Έλα δεν σε άπιασα... ισχύει??

Το ευγε?? φυσικα και ισχυει! Δες αλλα ποστς μου ξοπισω.:)
Εβαλα και λιγη πλακα παραπανω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Εγώ το έσβησα και βρήκα την υγειά μου... Ναι και δεν έσβησα μόνο το δικό μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top