Προτάσεις για διακοπές

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Αν θες Κυκλάδες να προτείνω κι εγώ:Σίφνος,Σέριφος,Κύθνος,ʼνδρος.Που είναι κοντινοί προορισμοί.Αμοργός,Μήλος,Ανάφη λίγο πιο μακρυά.Απο Σποράδες αξίζει με χίλιααααα Αλόνησσος(πάμφθηνη και πεντακάθαρη).Ιόνιο:Όλα είναι τέλεια(Παξοί και Ζάκυνθος τα αγαπημένα μου).Και απο Αργοσαρωνικό θα πρότεινα Πόρο,η καταγωγή της μαμάς μου,μικρό νησάκι που προσφέρει πολλά.Αν θες να απομακρυνθείς λίγο παραπάνω πήγαινε Δωδε/νησα:Ρόδος,Κως και τα λιγότερο γνωστά Τήλος,Σύμη,Χάλκη και Νίσυρος(έχει και ηφάιστειο :lol:)με δυο τρία μαγαζάκια για νυχτερινή ζωή,τόσο μικρά που νοιώθεις ότι είσαι σε ιδιωτικό νησί.Επίσης εμένα μου άρεσε και το Καστελόριζο αλλά δεν ξέρω αν είναι το στυλ σου κι αν δεν σου αρέσει θα δυσκολευτείς να φύγεις έχει καράβι μια φορά την εβδομάδα.

Κάνε και κανένα ταξίδι.... όλο κλεισμένη μέσα είσαι :( έχει τσακίσει την μισή Ελλάδα στις διαδρομές΄. Αλόνησσος :hmm: δεν ακούγετε άσχημο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Κάνε και κανένα ταξίδι.... όλο κλεισμένη μέσα είσαι :( έχει τσακίσει την μισή Ελλάδα στις διαδρομές΄. Αλόνησσος :hmm: δεν ακούγετε άσχημο
Το κάτα δύναμην..... :lol:ʼσε γιατί όταν κάθομαι σπίτι ψυχοπλακόνωμαι,έτσι ξεγελιέμαι ;)Λοιπόν να πας Αλόνησσο,εγώ ήταν να κάτσω μια βδομάδα και τελικά έμεινα 20 ημέρες.Καταπράσινη όπως όλες οι Σποράδες,λένε πως έχουν αποκοπεί απο το Πήλιο.Συνδυάζει την ομορφιά της Σκιάθου,χωρίς τον πολύ τουρισμό και τις ακριβές τιμές.Το νησί το εκμεταλλεύονται οι ντόπιοι,δεν υπάρχουν δλδ εταιρείες και "ξένα"συμφέροντα κι έτσι μπουκοτάρετε σε σχέση με Σκιάθο και Σκόπελο που διαφημίζονται περισσότερο.Είναι αρκετά φθηνό με πεντακάθαρες θάλασσες,αφού προστατεύεται απο την ΜΟΜ λόγω του θαλάσσιου πάρκου.Τι άλλο να σου γράψω για να δελεαστείς; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
@ gilie: Δουλεύεις σε ξενοδοχείο στην Ζάκυνθο ?
ναι και σορρυ αλλα τωρα το ειδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ :
Ναστε καλά παιδάκια...Αλλά...λαλακία δεν είναι να πάρω τον καλό μου και να πάω...στο σπίτι μου??? (Ε ναι λοιπόν ζηλέψτε εκεί είναι το πατρικό μου  :D )... Και Ναυπλιο απορρίπτεται  (δεν είναι από εκεί αλλά είνα συνηθισμένος προορισμός για μπάνιο του καλού μου μιας και το πατρικό του είναι πολύ κοντά) .. Και Αίγινα έχω πάει (τραυματική εμπειρία για άσχετους λόγους και το είχα...διαγράψει!!!) Τα άλλα δεν ακούγονται άσχημα...

Μυτιλήνη ε;;; Δεν το είχα σκεφτεί δεν ακούγεται κακό... Michelle  σήμερα-αύριο πορβλέπεται να συζήτήσουμε αν είναι θα σε έχω υπόψην μου για πληροφορίες... Και το Ζάκυνθος μου έκανε κάτι δεν λέω...Θα δούμε...Αν σας έρθει τπτ άλλο...εδώ είμαι εγώ, να ακούσω προτάσεις!!! Καλημέρααααα  :thumbsup:

θα γίνω λίγο αδιάκριτη :redface:
αλλά αν θες βέβαια μας λες τί είχε γίνει? :hmm:

η περιέργεια σκότωσε το κουνέλι.......πω πω πολλά ρωτάω και θα καταλήξω στιφάδο :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
εντάξει,υπάρχουν ΤΑ απίστευτα νησιά για διακοπές...
εγώ προσωπικά,προτεινω τη Κρήτη γιατί συνδυάζει πάρα πολλά πράγματα κ μπορείς να κάνεις ό,τι διακοπές γουστάρεις...
από τις πιο χλιδάτες μέχρι τις πιο παρακμιακές...
φοβερά φυσικά τοπία,πολλές επιλογές στη διασκέδαση,ωραία κουζίνα κ ρακές,ρακές,ρακές!!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω προτινω Ροδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Για ζευγάρια το τελειότερο νησί είναι η Σαντορίνη!Απορώ αλήθεια έχεις πάει και δεν θέλεις να ξαναπάς??Υπέροχο νησί!Εχει κάνει κανείς το γύρο του νησιού και του ηφαιστείου με εκείνο το ιστιοπλοικό( πειρατικο που λέω εγώ) και μετά να χαζεύετε το ηλιοβασίλεμα μεσοπέλαγα και ο τύπος με το σαξόφωνο να παίζει μουσική???Αχ πείτε μου δεν ήταν πανέμορφα???Εγώ πήγα και πέρσυ και εννοείται πως και φέτος θα πάμε οπωσ και δήποτε καμιά βδομαδούλα μετά το Πάσχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Μήλο... ηρεμία :whistle: και ωραίες ξεχωριστές "παραλίες" (αν πας αργότερα) ΚΑΙ κυκλάδες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Κρήτη ή Μυτιλήνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από actaestfaboula:
εντάξει,υπάρχουν ΤΑ απίστευτα νησιά για διακοπές...
εγώ προσωπικά,προτεινω τη Κρήτη γιατί συνδυάζει πάρα πολλά πράγματα κ μπορείς να κάνεις ό,τι διακοπές γουστάρεις...
από τις πιο χλιδάτες μέχρι τις πιο παρακμιακές...
φοβερά φυσικά τοπία,πολλές επιλογές στη διασκέδαση,ωραία κουζίνα κ ρακές,ρακές,ρακές!!!!!!!!:clapup:

Μήπως είσαι απο εκεί??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ιο για ποτάκια
Σίφνο για χαδάκια

Κυκλάδες for ever!!!!!!!

...Aλήθεια έχει πάει κανείς Σαμοθράκη να μου πεί πως του φάνηκε???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:

Μήπως είσαι απο εκεί??:hmm:


γειά σου,κουνελάκι!!! :D ναι,είμαι απο Κρήτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Ιο για ποτάκια
Μακράν οι καλύτερες μου διακοπές μέχρι στιγμής..Πολύ τρελα το νησί για διακοπές με παρεούλα..Ααααχ :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από actaestfaboula:
γειά σου,κουνελάκι!!! :D ναι,είμαι απο Κρήτη!

Γεια σου ρε συμπατριώτισσα:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:


Απο το βολταράκι σε κατάλαβα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Γεια σου ρε συμπατριώτισσα:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:


Απο το βολταράκι σε κατάλαβα;)


χαχαχα!!! γειά σου κ πάλι,συμπατριωκουνελάκι!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Κούκλα η Κρήτη, είναι γεγονός!
Εγώ πάντως ψηφίζω Μύκονο.....Έχει όση φασαρία χρειάζεται για να ξεσαλώσεις, αλλά και απόλυτη ησυχία αν θες να ξεκουραστείς. Είναι ένα νησί που δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς ούτε δευτερόλεπτο. Φανταστικές παραλίες, υπέροχα σοκάκια, αλλά προς θεού.....ΟΧΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Κούκλα η Κρήτη, είναι γεγονός!
Εγώ πάντως ψηφίζω Μύκονο.....Έχει όση φασαρία χρειάζεται για να ξεσαλώσεις, αλλά και απόλυτη ησυχία αν θες να ξεκουραστείς. Είναι ένα νησί που δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς ούτε δευτερόλεπτο. Φανταστικές παραλίες, υπέροχα σοκάκια, αλλά προς θεού.....ΟΧΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ!!!!!!

Μύκονος Μύκονος Μύκονος!!!
Sorry αλλά πορώθηκα :P

Πάω τώρα για έξω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
- Μήλος για ηρεμία, ξεκούραση και απίστευτες παραλίες

- Πάρος, Μύκονος, Σαντορίνη, Ιος για ξεσάλωμα

- Αντίπαρος για ρέμπελες διακοπές με υπνόσακο αλλά από φαγητό αστακομακαρονάδες

- Φολέγανδρος για ηρεμία με παρέα και ρακόμελα

-Κρήτη για μικτές διακοπές και μεγάλης διάρκειας με πολλά χιλιόμετρα

- Κέρκυρα για οικογενειακές διακοπές

Η αλήθεια είναι ότι η Ελλάδα μας έχει πολλά μέρη για πολλά γούστα....
Το θέμα τελικά δεν είναι το που θα πας για να περάσεις καλά αλλά το με ΠΟΙΟΝ θα πας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
- Μήλος για ηρεμία, ξεκούραση και απίστευτες παραλίες

- Πάρος, Μύκονος, Σαντορίνη, Ιος για ξεσάλωμα

- Αντίπαρος για ρέμπελες διακοπές με υπνόσακο αλλά από φαγητό αστακομακαρονάδες

- Φολέγανδρος για ηρεμία με παρέα και ρακόμελα

-Κρήτη για μικτές διακοπές και μεγάλης διάρκειας με πολλά χιλιόμετρα

- Κέρκυρα για οικογενειακές διακοπές

Η αλήθεια είναι ότι η Ελλάδα μας έχει πολλά μέρη για πολλά γούστα....
Το θέμα τελικά δεν είναι το που θα πας για να περάσεις καλά αλλά το με ΠΟΙΟΝ θα πας
;)

:worship::worship::worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ρε γμτ, δε μου εμφανισε κοτζαμ μηνυματαρα! ξαναλεω λοιπον
1. Μηλος, τελειες παραλιες και μετρια νυχτερινη ζωη, χρειαζεστε οπωσδηποτε μεταφορικο μεσο
2. Κουφονησι, εκει δε χρειαζεσαι τιποτα, μη σου πω ουτε καν ρουχα αφου ολη μερα θα αραζεις στισ καταπληκτικες παραλιες που εχει
3. Παρος, λιγο απο ολα.. και μερικα καλα μερη να δεις, και νυχτερινη ζωη. αλλα πολυ κοσμο βρε αδερφε..

εγω προσωπικα θα παω κανα μηνα στη μηλο (κλασσικη θεραπευτη παραλιατζού) και κανα 5ημερο κουφονησι να γυρισω πισω στα παλια, να θυμηθω πως ζουσε η ευα.. (ο αδαμ ακομα δεν εχει βρεθει, θα σας κρατω ενημερους :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top