Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Ειναι μια κοπελα με πολλα χρονια σχεσης, κοντευει να δυαλυθει(πανε για σοβαρα) εξαιτιας του φεισμπουκ, καθε λογο και λιγακι μαλωνουν. Μετα το αφηνουν, μετα παλι τα ιδια, και ποια ειν αυτη που μιλησες, και που την ξερεις και μπλα μπλα με αποτελεσμα ναι μεν να ειναι βλακωδης λογος αλλα εν τελει να κανουν να μιλησουν μπορει και μερες. Το θεωρειτε φυσιολογικο να μην εχουν αλλους λογους να τσακωνονται και να τσακωνονται για αυτο που τους κανει κουρελια για μερες??:hmm:

Πιθανότατα όχι εξαιτίας. Με αφορμή το facebook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εγώ το έσβησα και βρήκα την υγειά μου... Ναι και δεν έσβησα μόνο το δικό μου :redface:

Και εγώ απο τότε που το έσβησα ησύχασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Φτιαξε αλλο με ψευτικα στοιχια, η απο καπιου φιλου



εκπληξη:eek:

θλιψη:'(

θυμος:mad: και πολυ ''ξυλο'':beating:

μακρια και φευγω!:pfff:

μετα λεω να σκασω κι ενα χαμογελο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πιθανότατα όχι εξαιτίας. Με αφορμή το facebook.

Θα συμφωνησω, αλλα βρισκω ενα '''ομως''.
Οι αιτιες καμια φορα γινονται και οι ιδιες αφορμες.
Μεσα απο κατι τετοιο σκαλιζεις και... δεν ειναι ωραιο να σκαλιζεις.

Ειναι αυτο που λεμε... οποιος σκαλιζει τα πιτουρα τον τρων και οι κοτες.
Και το συγκεκριμενο πιτουρο τους τρωει, γιατι να το σκαλιζουν?
Αν δεν προκαλλεις τον αλλο με τετοιες ανοησιες, εχεις μεγαλες πιθανοτητες να εισαι μαζι του και επισης ακομα περισσοτερες, αν ποτε χωρισεις να σου ρθει περισσοτερο γαληνια...

Πιστευω πως τετοιες καταστασεις περισσοτερο γινονται για να σπασεις τα νευρα στον αλλο(δεν υπαρχει χειροτερο απο το να σπας τα νευρα και να τον δυαλυεις) παρα να τον κανεις να ζηλευει. Ισως επειδη εγω ειμαι κατα -τετοιων- ''παιχνιδιων''...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Και εγώ απο τότε που το έσβησα ησύχασα...
Ποιος σούπε πως έσβυσε;
Προσπάθησα κι εγώ και ο λογαρισμός υπάρχει, απλώς απενεργοποιείται μέχρι να ξαναμπείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Ποιος σούπε πως έσβυσε;
Προσπάθησα κι εγώ και ο λογαρισμός υπάρχει, απλώς απενεργοποιείται μέχρι να ξαναμπείς...
Και γω αυτο ειχα ακουσει αρχικα, οτι αφου ανοιξεις λογαριασμο μετα δεν μπορεις να τον σβησεις. Τελικα ισχυει;;:worry: Μεγαλη απατη!

Γενικως ειμαι σχεδον ανιδεος με το facebook. Εχω κανει ενα λογαριασμο εδω και περιπου 2 μηνες και εχω μπει καμια 10ρια φορες μονο. Στο μονο που χρησιμευει μου φαινεται ειναι στο να κανονιζει μια μεγαλη παρεα συναντησεις ή οτιδηποτε αλλο ενημερωνοντας ο ενας τον αλλον. Εκει ειναι χρησιμο. Αντε να παιξεις κανα παιχνιδακι καμια φορα. Οσο για τα "τεστ":mpliaks:.. Ελεος! Ευτυχως δεν εχω μπει σ'αυτο το λουκι, να κανω τεστ και να συγκρινω τα αποτελεσματα μου με των αλλων!:P(εχω κανει και γω βεβαια αλλα κανα-δυο, οχι παραπανω) Ααα, και για να "ξεκατινιαζεσαι" μπροστα απ'την οθονη βεβαιως-βεβαιως!Η κεντρικη ιδεα του fb!:)


υγ γενικως ευχαριστω τη τυχη μου που δεν κολλησα ποτε μου με το fb και ουτε περιμενα να γινει κατι απο κει μεσα. Αναγνωριζω ποσο ευκολα μπορει να κολλησει κανεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
υγ γενικως ευχαριστω τη τυχη μου που δεν κολλησα ποτε μου με το fb και ουτε περιμενα να γινει κατι απο κει μεσα. Αναγνωριζω ποσο ευκολα μπορει να κολλησει κανεις..
Συμφωνώ.
Είχα ανοίξει λογαρισμό, και τον είχα έτσι για πολλούς μήνες, και με "πίεζε" μία ψηφιακή φίλη από ένα σάιτ να μπω να μιλάμε.

Μέσα σε μία βδομάδα, με είχαν προσθέσει καμιά 100στή άγνωστοι φίλοι στις επαφές τους, δεν θυμάμαι σε πόσες συζητήσεις με έκαναν μέλος, χωρίς να έχω κάνει καμία ενέργεια και τελικά το απενεργοποίησα (νόμιζα).

Μπαίνω πριν λίγο καιρό με το μέιλ μου από περιέργεια να δω αν είναι αλήθεια ότι δεν απενεργοποιείται, και βλέπω ότι υπάρχει, και ότι με είχαν προσθέσει ήδη δεν ξέρω κι εγώ πόσοι και πόσες στις επαφές τους :D
Το ξανααπενεργοποίησα, και δεν ξαναμπήκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και γω αυτο ειχα ακουσει αρχικα, οτι αφου ανοιξεις λογαριασμο μετα δεν μπορεις να τον σβησεις. Τελικα ισχυει;;:worry: Μεγαλη απατη!

Απάτη θα ήταν εάν δεν στο διευκρίνιζαν... Πρόσεξες όμως αυτό;

When you delete IP content, it is deleted in a manner similar to emptying the recycle bin on a computer. However, you understand that removed content may persist in backup copies for a reasonable period of time (but will not be available to others).
Code:
https://www.facebook.com/terms.php?ref=pf


Τώρα αν πας και τσεκάρεις το "διάβασα τους όρους χρήσης" όπου να 'ναι χωρίς να τους κοιτάς, δεν φταίει κάνας άλλος...

Το λέει ξεκάθαρα το facebook ότι και να διαγράψεις αυτά που 'χεις, θα κρατήσουν backup.




Εγώ εξακολουθώ και μένω πιστός στις αρχικές μου δηλώσεις. ΠΟΤΕ δεν έκανα facebook. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Μα ειναι απατη επειδη θα υπαρχουν καπου τα δεδομενα σου οπως και να 'χει. Μ'αυτη την εννοια το λεω. Και φυσικα μες τους ορους καπου το αναφερει αλλα αυτο για μενα δεν αλλαζει το νοημα της. Ναι ενταξει, τυπικα δεν μπορεις να αναφερθεις στη λεξη "απατη" γιατι αποδεχεσαι τους ορους ως εχουν οταν ξεκινας το λογαριασμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μα ειναι απατη επειδη θα υπαρχουν καπου τα δεδομενα σου οπως και να 'χει.
Να μην έκανες λογαριασμό εξ' αρχής. :ermm:
Εγώ γι' αυτό έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Να μην έκανες λογαριασμό εξ' αρχής. :ermm:
Εγώ γι' αυτό έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Εε καλα δεν εχω κανα φοβο για εμενα και τα δεδομενα μου. Εξαλλου ειναι ελαχιστα αυτα που εχω καταχωρησει μιας και ουτε σε group γραφομαι για να διαπιστωθουν οι διαφορες κλισεις που μπορει να εχω, ουτε ειμαι φαν με το να συμπληρωνω διαφορα τεστακια. Οπως και να χει ομως δεν θα ειχα μεγαλο φοβο για τις πληροφοριες που θα αντλουσαν απο εμενα μεσω του λογαριασμου μου ακομα και εαν τον λειτουργουσα και τον ενημερωνα σωστα μιας και πιστευω οτι ειναι υπερβολικος αυτος ο φοβος περι "καθοδηγησης" και "φακελοματος" που παντα ισχυουνε ομως και ειναι και η καλυτερη μεθοδος πλεον για να κανει σωστα τη δουλεια της η "στοχευμενη διαφημιση"!

Η καλυτερη δουλεια ειναι αυτη που εκανες εσυ. Να μην ανοιξεις ποτε λογαριασμο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
https://www.theonion.com/content/video/facebook_twitter_revolutionizing
το βίντεο είναι πλάκα του onion αλλα το τρομαχτικό είναι οτι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πως μπορεί κάποιος να επέμβει όταν κάποιος άλλος ανεβάζει δικές του φωτογραφίες χωρίς την άδεια του πρώτου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πως μπορεί κάποιος να επέμβει όταν κάποιος άλλος ανεβάζει δικές του φωτογραφίες χωρίς την άδεια του πρώτου;

Τον παιρνει τηλεφωνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Και σε περίπτωση που ο άλλος δεν είναι γνωστός σου;
Δε μπορείς να κάνεις κάτι να μεσολαβήσουν οι διαχειριστές του φβ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν εχω ιδεα.
Αλλα εαν δεν ειναι γνωστοι σου πως βρεθηκαν στα χερια τους οι φωτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LAZARUS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
έσχατη καταφυγή ο Εισαγγελέας, εφόσον προσβάλλονται προσωπικά δεδομένα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δεν εχω ιδεα.
Αλλα εαν δεν ειναι γνωστοι σου πως βρεθηκαν στα χερια τους οι φωτο?

Από το Πανεπιστήμιο σε συνελεύσεις.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Στείλε μήνυμα αρχικά σε εκείνον που τις δημοσίευσε και περαιτέρω στο fb για να τις απομακρύνουν (από τον ίδιο μπορείς να ζητήσεις απλώς να σβήσει το πρόσωπό σου). Θα χρειαστείς υπομονή βέβαια, οι υπεύθυνοι του fb απ' όσο ξέρω αργούν να απαντήσουν σε οτιδήποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ήμαρτον πια! Σε τέτοιες εταιρίες είναι ικανοί να βρουν οποιαδήποτε δικαιολογία προκειμένου να δώσουν πόδι!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top