Πρώτη κίνηση από γυναίκα

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
1ο ελκτικο βημα..κινηση καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ως άνθρωπος , προτιμώ να μην γίνει πρώτο βήμα αλλά παράλληλα βήματα προς έναν στόχο . Φυσικά οι επίμονοι θα ξεχωρίσουνε πρώτο βήμα αλλά η αλήθεια είναι ότι η αντίδραση στο πρώτο βήμα ξεκίνησε τόσο νωρίς που μπορείς να θεωρήσεις την αντίδραση το πρώτο βήμα . Έτσι απλά σταματάς να κοιτάς το ρολόι και αφοσιώνεσαι στην μαγεία .

Πς , πως τα λες έτσι , πρόσεξε μόνο γιατί η πολλή μαγεία βλάπτει τον εγκέφαλο:)

Τις περισσοτερες φορες η γυναικα κανει το πρωτο βημα...
Και τι θελω να πω με αυτο...Εαν η γυναικα δε δωσει το "πρασινο φως", συνηθως ο ανδρας δεν προχωραει.
Επομενως, προσωπικα, στις γυναικες "χρεωνω" το 1ο βημα.

καλά τα λες , αλλά είναι μερικοί που περνάνε με πορτοκαλί :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ερώτηση προς γυναίκες: Σας έχει τύχει να σας αρέσει κάποιος πάρα πολύ και να αποφασίσετε να κάνετε εσείς την πρώτη κίνηση; Μιλάω για κάποιον που γνωρίζετε ας πούμε κάποιον καιρό και δεν έχετε ιδέα αν του αρέσετε ή όχι. Πείτε μας τις εμπειρίες σας αν το έχετε κάνει. Τι αποτέλεσμα είχε; Πώς νιώσατε; Πώς αντέδρασε ο συγκεκριμένος;

Ερώτηση προς άντρες: Πώς θα σας φαινόταν αν μια γυναίκα έκανε την πρώτη κίνηση για να σας πλησιάσει και να σας δείξει το ενδιαφέρον σας; Θα σας άρεσε; Θα ήταν ανάλογα με τον τρόπο; Αν δε σας άρεσε, πώς θα αντιδρούσατε;

Υπόψιν οτι μιλάω για περιπτώσεις όταν ξέρεις τον άλλον και τον πλησιάζεις για κάτι σοβαρό, όχι να τον δεις στο μπαρ ξέρω γω και να πας να τοιυ προτείνεις one night stand.

Για πείτε τις εμπειρίες σας!

Δε χρειαστηκε καν να γινει...η πρωτη κινηση εννοω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλά τα λες , αλλά είναι μερικοί που περνάνε με πορτοκαλί :mad:

Και οχι μονο...και με κοκκινο περνανε, αλλα αυτοι ειναι τα λεγομενα λιγουρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



Η γυναίκα διαλέγει
τον άντρα που θα την διαλέξει.


- παρμένω


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω παντως ειμαι πολυ ντροπαλη γενικα ποσο μαλλον για να κανω το πρωτο βημα.:P

οποτε σχεδον παντα ο αλλος με πλησιαζει πρωτος!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπραβο..ετσι τα θελω τα κοριτσια...
ντροπαλα..;)
εμενα με "αναβουν" περισσοτερο αυτα τα κοριτσια..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
μπραβο..ετσι τα θελω τα κοριτσια...
ντροπαλα..;)
εμενα με "αναβουν" περισσοτερο αυτα τα κοριτσια..:P

Θες να πεις την πρώτη λέξη και στη συνέχεια να είσαι ο επιβήτορας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θελω να με τραβαει η γυναικα σαν μαγνητης ..
να με τρελαινει ρε παιδι μου!:D


:P:alljumpy::verymad::verymad::verymad: :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Προσωπικά μία φορά έκανα την πρώτη κίνηση και δε νομίζω να το ξανακάνω, δεν είναι ο τύπος μου

Κοίτα να δεις τελικά οτι όντως οι κανόνες είναι για να καταπατώνται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
κατα ένα 80 %εγώ έχω κάνει το 1ο βήμα(όχι ότι εχω μεν κανει και τις τρελες σχέσεις, αλλά βαζω και τα φλερτ :P).. αλλά δεν ξέρω πως στο καλό μου τυχαίνει! σχεδόν αναγκάζομαι :Pτην μια ήταν μτροπαλός, την άλλη δεν με ήξερε και ακόμα πιο πολύ το ένοιωθα πως περίμεναν απο εμένα.. δεν ξέρω αν φταίω εγώ :confused: αλλά δεν νομίζω.. όπως και να έχει άξιζε πάντα!! διότι σε άλλη περίπτωση μπορεί να μην ειχε προχώρισει τόσο κάλα και πέραν τουτου, η συνέχεια( 2ο ας πουμε βήμα) ήταν γοητευτική... όπως και να έχει πιστεύω μετράει η συνέχεια, χωρίς να κολάμε στο ποιος έκανε την αρχή!

γενικά δεν έχω δει πολλά αγόρια να κανόυν 1η κίνηση με σιγουριά.. δεν ξέρω, ίσως κάνω λάθος.. ίσως φταίμε και εμέις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Νομιζω ο ντοκτωρ χρειαζεται να ξεκουραστει:) και να αναθεωρησει τις αποψεις του για τις γυναικες.
μπορει ναναι λιγακι θυμωμενος- δευτερο σταδιο ντοκτωρα, ειμαστε σε καλο δρομο.;)

Η απάντηση πιστεύω για την άποψη του δόκτωρα είναι η εξής:

Τις περισσοτερες φορες η γυναικα κανει το πρωτο βημα...
Και τι θελω να πω με αυτο...Εαν η γυναικα δε δωσει το "πρασινο φως", συνηθως ο ανδρας δεν προχωραει.
Επομενως, προσωπικα, στις γυναικες "χρεωνω" το 1ο βημα.

Η γυναίκα διαλέγει
τον άντρα που θα την διαλέξει.


- παρμένω

Αυτή είναι και η δική μου άποψη. Η γυναίκα διαλέγει.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
έχω κάνει πολλές φορές την πρώτη κίνηση, με άτομα που αισθανόμουν πράγματα.
μία κατάσταση θυμάμαι, ήταν με ένα άτομο για το οποίο ένιωθα πολλά. ήτανε αρκετά μεγαλύτερός μου αλλά πήγα και του μίλησα, του είπα ότι μου άρεσε. αυτός έδειξε ενδιαφέρον, γενικά δεν έδειξε να πειράχτηκε ή να χαλάστηκε που έκανα εγώ σα γυναίκα το πρώτο βήμα... ήπιαμε σφηνάκια, χορέψαμε, φιληθήκαμε... τα είχαμε για δύο βδομάδες, χωρίσαμε επειδή είχαμε μεγάλη διαφορά ηλικίας και ήμασταν σε τελείως άλλη φάση, εγώ σχολείο-μαθήματα-παρέες και αυτός δουλειά-κούραση κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Την πρωτη κινηση νομιζω την κανουμε πολλες φορες χωρις να καρφωνομαστε και καλα.Αρκει μια απλη κινηση ενα αγγιγμα που κρατα ενα δευτερολεπτο παραπανω ενα κοιταγμα ενα χαμογελο και ολα αυτα ειναι σωτηρια αν το αντικειμενο του ποθου δεν εχει δειξει ιδιαιτερο ενδιαφερον η αν ειναι σε επαγγελματικο χωρο και εμεις δεν θελουμε να εκτεθουμε . Αν ενδιαφερεται θα δει το πρασινο φως και θα προχωρησει αν οχι μικρη η ζημια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι:
Πως μπορω να καταλαβω οτι π.χ. η κοπελια απεναντι ενδιαφερεται;Ενταξει τις περισσοτερες φορες δεν θελει και υψηλο IQ :P αλλα ειναι καποιες φορες που μενω με την απορια :confused: Εννοω διαφορετικο τροπο προσεγγισης εχουν συνηθως οι αντρες,διαφορετικο οι γυναικες.
Το να σε κοιταει εντονα και επιμονα και γενικοτερα να πιανει καθε κινηση σου σαν ρανταρ- μπορει να θεωρηθει; Η βασικα,ποιους αλλους τροπους χρησιμοποιειτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι:
Πως μπορω να καταλαβω οτι π.χ. η κοπελια απεναντι ενδιαφερεται;Ενταξει τις περισσοτερες φορες δεν θελει και υψηλο IQ :P αλλα ειναι καποιες φορες που μενω με την απορια :confused: Εννοω διαφορετικο τροπο προσεγγισης εχουν συνηθως οι αντρες,διαφορετικο οι γυναικες.
Το να σε κοιταει εντονα και επιμονα και γενικοτερα να πιανει καθε κινηση σου σαν ρανταρ- μπορει να θεωρηθει; Η βασικα,ποιους αλλους τροπους χρησιμοποιειτε;
Τοσους πολλους που αμα σου πουμε εδω ολες οι γυναικες τι κανουμε θα μπερδευτεις περισσοτερο οποτε αμα βλεπεις εντονο κοιταγμα κανενα χαμογελο τολμα εξαλου ο τολμων νικα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πιστεύω ότι μια γυναίκα μπορεί να κάνει την πρώτη κίνηση.
Το θέμα είναι να βρει τον τρόπο.- για μένα είναι κάπως δύσκολο,δεν το έχω δοκιμάσει...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaplamas

Νεοφερμένος

Ο kaplamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μου αρέσει όταν μια γυναίκα κάνει το πρώτο βήμα επειδή είμαι ντροπαλός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πως μπορω να καταλαβω οτι π.χ. η κοπελια απεναντι ενδιαφερεται;
Το να σε κοιταει εντονα και επιμονα και γενικοτερα να πιανει καθε κινηση σου σαν ρανταρ- μπορει να θεωρηθει;

γενικά ναι αλλά ίσως
ταραχτείς και σκεφτείς, Θεέ μου, εμένανε κοιτάει
όμως εκείνη κοίταγε να βρει τον σερβιτόρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Προσωπικά δεν δίνω σημασία σε στερεότυπα του στυλ "ο άντρας πρέπει να κάνει την πρώτη κίνηση".

Συνήθως εγώ κάνω την πρώτη κίνηση, όχι γιατί έτσι "πρέπει" ή "είναι το σωστό" αλλά γιατί δεν το βλέπω εγωιστικά του στυλ "όχι. θα έρθει εκείνη πρώτα". Εάν γουστάρω κάποια θα κάνω την κίνηση και αφήνω τους εγωισμούς στην άκρη γιατί είναι τροχοπέδη.

Φυσικά, αν ερχόταν πρώτη κάποια, δεν θα ξενέρωνα. Ίσα-ίσα, αναλόγως την περίπτωση, μπορεί και να μου άρεσε.
(όχι γιατί με βολεύει, αν ήθελα θα το έκανα εξάλλου και εγώ, αλλά μου δείχνει λίγο πιο open-minded)
(αλλά για να μην κολλάω ταμπέλες, γι' αυτό είπα αναλόγως την περίπτωση)
Έχουν υπάρξει και φορές που δεν μου άρεσε καθόλου. Αλλά ήταν ο τρόπος κυρίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top