Έλεγχος κατά την έξοδο από καταστήματα

elen_80

Νεοφερμένος

Η elen_80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πήγα στα Hondos και στην έξοδο με έλεγξαν, γιατί η ταμείας είχε ξεχάσει να βγάλει το "μαγνητάκι" και αυτό άρχισε να χτυπάει. Έλεγξαν τη σακούλα με τα πράγματα, μου ζήτησαν συγγνώμη για το λάθος και έφυγα, έχοντας βέβαια γίνει ρεζίλι μπροστά στον κόσμο. Συζητώντας το γεγονός αργότερα μαθαίνω ότι όλο αυτό είναι ένα κόλπο (το ότι δήθεν ξεχνάνε το "μαγνητάκι") ότι βάζουν τις υπαλλήλους να κάνουν τέτοια κόλπα για να έχουν αφορμή να ελέγξουν πελάτες, που δεν τους "γεμίζουν το μάτι". Ισχύει κάτι τέτοιο; Γνωρίζει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ανεπίτρεπτο. Ειδικά αν έγινε για τον λόγο που είπες, είναι πραγματικά απαράδεκτο. Τι ανυσηχούν? Μήπως η μαφία τους κλέψει κανένα κόκκινο κραγιόν ή μήπως κανένας τρομοκράτης θέλει να πάρει καμιά κολόνια για να βάλει βόμβα σε καμιά τράπεζα? Πάντως είναι απαίσιο να μας ελέγχουν έτσι. Δεν μου γεμίζεις το μάτι, σε κάνω κλέφτη και ρεζίλι και μετά σου ζητάω συγγνώμη. Είναι κατάσταση αυτή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Πήγα στα Hondos και στην έξοδο με έλεγξαν, γιατί η ταμείας είχε ξεχάσει να βγάλει το "μαγνητάκι" και αυτό άρχισε να χτυπάει. Έλεγξαν τη σακούλα με τα πράγματα, μου ζήτησαν συγγνώμη για το λάθος και έφυγα, έχοντας βέβαια γίνει ρεζίλι μπροστά στον κόσμο. Συζητώντας το γεγονός αργότερα μαθαίνω ότι όλο αυτό είναι ένα κόλπο (το ότι δήθεν ξεχνάνε το "μαγνητάκι") ότι βάζουν τις υπαλλήλους να κάνουν τέτοια κόλπα για να έχουν αφορμή να ελέγξουν πελάτες, που δεν τους "γεμίζουν το μάτι". Ισχύει κάτι τέτοιο; Γνωρίζει κανείς;

Ας μη τρωμε φρίκη με τη μία...
Για το "κόλπο" δεν ξέρω για να σου πω, δεν έχω ακούσει κάτι.
Τα μαγνητάκια πάντως είναι μεγάλος καημός γιατί ή που θα ξεχνάνε να τα βγάλουνε, ή που το πλαστικό δεν έχει μέσα μαγνητάκι και περνάει με το πλαστικό από το μηχάνημα και την έξοδο και μετά τρέχεις να σου το βγάλουν με την απόδειξη ανά χείρας πάντα, και άλλα τέτοια πολλά.
Το θέμα είναι να σου ζήτησαν συγνώμη και να ήταν κόσμιοι στον έλεγχο.
Άσε που σε τέτοια καταστήματα η πολυκοσμία τέτοιες μέρες είναι μήτηρ κακών γενικώς... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν ξέρω νομικά κατά πόσο την βγάζουν καθαρή με μία συγγνώμη γιατί εδώ τίθεται θέμα της ανθρώπινης αξιοπρέπειας.
Ο μηχανισμός τους και μια ξεχασιάρα ταμείας σε δήλωσαν μπροστά σε πολύ κόσμο, αδίκως, κλέφτρα

Δεν είμαι απο αυτούς που φρικάρουν εύκολα αλλά αν με προσβάλλουν γίνομαι έξαλη
Με ενδιαφέρει να μάθω απ τη νομικό μας (:P Kajira) το νόμιμο της υπόθεσης
Πως θα μπορούσα να πω ότι δεν δέχομαι τον έλεγχο γιατί είμαι οκ? Πως θα μπορούσα να πω ότι δέχομαι τον έλεγχο αλλά αν βγω καθαρή θα έχετε εσείς τις νόμιμες συνέπειες για την συκοφαντική μου δυσφίμηση?
Γιατί περί αυτής πρόκειται κατά την ταπεινή μου άποψη
Ετσι το βλέπω εγώ
Μπορεί να μην ήταν εσκεμένο (δεν υπολογίζω καν την παράμετρο κολπάκι) αλλά η ουσία δεν παραμένει? Δεν γίνομαι ρεζίλι?
Κι αν είναι όντως κόλπο, ο νόμος δε με καλύπτει γιατί εδώ υπάρχει πρόθεση συκοφαντίας?

Δεν ξέρω, ίσως είμαι εγώ η ξυνή αλλά κάτι τέτοιο δεν θα το άφηνα έτσι απλά με μία συγγνώμη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι θα πει ''δε μου γεμιζει το ματι''?

Κι εμενα δε μου γεμιζουν το ματι στο Hondos οσες υπαλληλοι δηλωνουν αισθητικοι και μακιγιερς (ενω στην πραγματικοτητα εχουν κανει 5 σεμιναρια και 500 προβες στη μουρη τους κι εμαθαν να μακιγιαρουν) και πανε να μου πασαρουν προιοντα που ισως να με βλαψουν, αλλα δε το κανω θεμα....:hmm:
Μηπως να αρχιζω να απαιτω να βαζουν πρωτα αυτες τις κρεμες κι επειτα εγω?
Η να ζηταω να δω πτυχια?

Μου φαινεται απαραδεκτο, αν οντως ισχυει αυτο που λες.
Οποτε τι κανουμε? Προτου φυγουμε... ελεγχουμε τα μαγνητακια..αν ειναι στη θεση που πρεπει... δηλαδη στα ταμεια των κυριων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εμένα πάλι δεν μου ακούγεται τόσο κακό [ή απλώς με έχει πιάσει κρίση καλοσύνης λόγω των ημερών :P]
Μου έχει συμβεί ανάλογο περιστατικό στο σούπερ μάρκετ της γειτονιά μου [ξέχασε να απομαγνητίσει μια χαζή ένα σαμπουάν] και ήταν μέρος που είχε κόσμο που με γνώριζε [και όχι άσχετοι που δεν με έχουν ξαναδεί και πιθανόν να μην με ξαναδούν και ποτέ] πολλά χρόνια και θα με έβλεπε και αρκετά αργότερα, αλλά πραγματικά το θεώρησα ότι "οκ, λάθη γίνονται, εφόσον είμαι σίγουρη ότι δεν έχω κάνει κάτι κακό, ας το δουν κι αυτοί (σσ. που δουλειά τους είναι να ελέγχουν να μην γίνονται κλοπές) να πάω σπίτι μου"...

νταξ, σπαστικό είναι και σου δημιουργεί ένα πρόσκαιρο άγχος ("τι έγινε ρε παιδιά, πήρα τπτ και δεν το κατάλαβα?") αλλά δεν μου φαίνεται τόοοοσο τραγικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οχι, τραγικο δεν ειναι. Κι εμενα μου χει τυχει κι εχω πει -σιγα ας ανοιξουν να δουν- Συμφωνω μαζι σου.
Στο Mall ημουν και βγηκα απο Zara. Μπηκα σε Bershka και χτυπησε η σακουλα των Zara:hmm:
Μου ζητησαν να παω πισω στα Ζαρα να μου τα απομαγνητισουν.
Τρεχα γυρευε αλλα τι να κανεις, συμβαινουν αυτα.
Και ειναι κατανοητα τα λαθη και η ευγενια ειναι μαστ.
Τραγικο μου φαινεται ομως αν ισχυει και εχει γινει κανονισμος αυτο που μας ειπε η θεματοθετρια.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Όταν ακούσετε έναν τέτοιο συναγερμό, το πρώτο που σκέφτεστε είναι ότι το άτομο κάτι έκλεψε ή ότι το μηχάνημα έκανε (πάλι) λάθος; :P Συμβαίνει πια τόσο συχνά που δεν νομίζω ότι γίνεσαι ρεζίλι.

Έπειτα το ρεζιλίκι είναι να χτυπά ο συναγερμός μέσα από την τσάντα ή την τσέπη σου. Αν είναι κάποιο προϊόν μέσα στη σακούλα με τα αγορασμένα είδη από το κατάστημα, περνάς τη σακούλα μπροστά από το μηχάνημα με τεντωμένο χέρι και αν χτυπάει μόνον αυτή, δίνεις μόνον αυτή για ψαχούλεμα. Ακόμα καλύτερα τη δίνεις στην υπάλληλο να την περάσει μέσα-έξω.

Θέλω να πω, μήπως είμαστε λιγάκι υπερβολικοί; :hmm:

Τις προάλλες στην Τσιμισκή αγοράσαμε κάτι από κατάστημα ρούχων και μπαίνοντας σε άλλο κατάστημα με καλλυντικά χτύπησε το σύστημα! Δηλαδή λάθος συναγερμός σε λάθος κατάστημα! :P
Βέβαια μπαίνοντας είναι αλλιώς, δε μπορεί να έχεις κλέψει κάτι, πάντως η υπεύθυνη ήταν πολύ ευγενική και μας ζήτησε και 500 φορές συγγνώμη.


Οποτε τι κανουμε? Προτου φυγουμε... ελεγχουμε τα μαγνητακια..αν ειναι στη θεση που πρεπει... δηλαδη στα ταμεια των κυριων!

Δεν γίνεται πάντα να το κάνεις αυτό. Υπάρχουν αυτοκόλλητοι συναγερμοί που θέλεις πολύ ώρα για να τους ξεκολλήσεις και υπάρχουν και κάποιοι ραμμένοι μέσα στα ρούχα. (Η κόρη αγόρασε ένα κασκόλ που είχε το συναγερμό ραμμένο ΜΕΣΑ στην ετικέτα. Έπρεπε να την ξηλώσεις για να τον βγάλεις).
Πρέπει να απομαγνητίζονται, αλλά καμιά φορά γίνονται και λάθη... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Τραγικο μου φαινεται ομως αν ισχυει και εχει γινει κανονισμος αυτο που μας ειπε η θεματοθετρια.:/:
Nαι, αυτό το καταλαβαίνω αλλά μου φαίνονται πιο πιθανά τα σενάρια
1. η τύπισσα στο ταμείο έχει iq φυστικιού και αδυνατεί να κάνει ακόμα και την απλοϊκή δουλειά του να αφαιρέσει ένα μαγνητάκι
2. Μέσα στον πανικό των ημερών και την πίεση του "να εξυπηρετήσουμε γρήγορα τους τόνους των πελατών που ψωνίζουν στις γιορτές λές και δεν υπάρχει αύριο" να ξέφυγε ένα μαγνητάκι

παρά να υπάρχει κάποια "συνομωσία" σαν αυτή που περιγράφηκε στο πρώτο ποστ

[ή απλώς είμαι σε κρίση καλοσύνης και δεν θέλω να δεχτώ ότι υπάρχει τέτοιο απαράδεκτο "σύστημα ελέγχου"]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Noμικά δεν υπάρχει θέμα συκοφαντικής δυσφήμησης πάντως. Φυσικά αν δεν θες να ψάξουν την τσάντα σου, δεν την ψάχνουν, αν και προσωπικά ποτέ κανείς δεν έχει ζητήσει να ψάξει την τσάντα μου. Φανταστείτε μάλιστα πως επειδή ψωνίζω συνέχεια από τον Χόντο έχει τύχει να "χτυπήσει" κραγιόν που ήταν στην τσάντα μου την ώρα που έμπαινα. Ε, δεν το έκανα θέμα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Φυσικά αν δεν θες να ψάξουν την τσάντα σου, δεν την ψάχνουν
Ακόμη και αν χτυπήσει ο συναγερμός; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ακόμη και αν χτυπήσει ο συναγερμός; :worry:
Σε αυτή την περίπτωση λογικά στην ψάχνουν, γιατι πέρσι έλεγαν στις ειδήσεις ότι κάνουν το εξής κόλπο: καλύπτουν τα εσωτερικά τοιχώματα με αλουμίνιο και έτσι όταν βάλεις μέσα κάτι ο συναγερμός δεν χτυπάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ακόμη και αν χτυπήσει ο συναγερμός; :worry:


Εχω την εντυπωση, πως οπως σε μια ερευνα κατ' οικον σε περιπτωση που δεν ειναι επιθυμητη, απαιτειται η παρουσια ενος δικαστικου λειτουργου, το ιδιο θα ισχυει και σε αυτην την περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το σημαντικό σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ο τρόπος που γίνεται ο έλεγχος και το πόσο ευγενικός είναι ο υπάλληλος. Τις περισσότερες φορές είναι ευγενέστατοι. Μου έχει τύχει όμως φάση στο ταμείο του σουπερ-μάρκετ να μου κάνει σκηνή λυσσασμένη ταμείας η οποία ζήτησε να δει την σακούλα των Hondos Centre που είχα κι εν συνεχεία την απόδειξη (καθώς μέσα στην σακούλα είχα 2 πακέτα ταμπόν τα οποία μπορούσα να πάρω κι από το σουπερ-μάρκετ). Προσβλήθηκα με το στυλάκι της, ήταν αγενής και δεν δικαιολογούταν επειδή είχα πάρει αρκετά πράγματα και είχα πλήρωσει γύρω στα 50 ?, οπότε ήταν γελοίο να θεωρήσει ότι έκλεψα τα ανεκτίμητης αξίας ταμπόν.:P Δεν είπα κάτι αλλά έκανα γκριμάτσα. Αφού με έλεγξε κι είδε ότι όντως είχα αγοράσει ταμπόν από τα Hondos μου την είπε επειδή έκανα γκριμάτσα κι ''είναι υποχρέωσή μου να αφήσω να με ψάξουν αφού έχω σακούλα από μαγαζί με προϊόντα που θα μπορούσα να βρω εκεί''. Ούτε ''συγγνώμη για την ταλαιπωρία'', ούτε έστω ''ευχαριστούμε για την συνεργασία σας''. Ή θα έκανα τρελό καβγά ή θα έφευγα, κι επειδή ήμουν κομμάτια έφυγα. Από τότε δεν έχω ξαναψωνίσει από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Είχε δίκιο η υπάλληλος. Τα ταμπόν είναι αυτά που θα μας σώσουν από την οικονομική κρίση:P:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θεωρητικά για να σου ψάξει την τσάντα ακόμα και αστυνομικός, χρειάζεται ένταλμα. Αν φυσικά δεχτείς τον έλεγχο μόλις σε ρωτήσουν, δεν υπάρχει περαιτέρω θέμα. Αλλά προφανώς μπορείς και να αρνηθείς, οπότε λογικά θα καλέσουν την αστυνομία για τα περαιτέρω.

(Αυτό δεν ισχύει κατά την είσοδο πάντως. Πχ στα περισσότερα καζίνο της χώρας σου ζητούν να ανοίξεις την τσάντα σου για να δουν τι έχει -δεν την ψάχνουν εκείνοι. Αν αρνηθείς, απλώς δεν σου επιτρέπουν την είσοδο, είναι δικαίωμά τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειχα παρει απο τα zara ενα κασκολ στο κολλητο μου, και μετα απο ανα δυο μερες που πηγαμε μαζι στα zara, γιατι ηθελα κατι να ψωνισω και εκεινος φοραγε το κασκολ, με το που περασαμε την εισοδο μπαινοντας αρχισε να βαραει ο συναγερμος :P

ηρθε η πωλητρια, ηταν ευγενικοτατη και απλα μας αφαιρεσε το μαγνητακι εκεινο που χε ξεχασει προφανως να αφαιρεσει η αλλη συναδελφος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
τελικά αυτά τα μαγαζιά είναι σαν τους έλληνες χειρούργους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.




Ο έλεγχος στον πελάτη μπορεί να
γίνει μόνο με την συγκατάβασή του.

Αν αρνηθεί, αυτός που διενεργεί
τον έλεγχο έχει
δικαίωμα να καλέσει την αστυνομία.


Τώρα τι γίνεται αν θελήσει ο πελάτης
να φύγει και προσπαθήσει να τον
συγκρατήσει;

Έχει το δικαίωμα, αρκεί να μην
του προκαλέσει βλάβη,
τουλάχιστον ίση ή μεγαλύτερη από
αυτή που του προκάλεσε αυτός
και βέβαια να είναι σίγουρος
πως έχει διετελέσει αδίκημα, αλλιώς..
..Κλάφτα Χαράλαμπε, αν θελήσει να δώσει
συνέχεια.





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top