Τι όνειρο είδατε χθες;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειδα πριν καποιες μερες ενα παρκο με πρασινο και κουνιες και γενικα ωραιο τοπιο με πολλα ζωα αδεσποτα να με φυλανε.
Τους ελεγα να φυγουν και πως ειμαι μια χαρα αλλα καθονταν γυρω μου και δεν εφευγαν.

Τι θα πει αυτο?

Ήμερα ζώα σημαίνουν χαρά, ευτυχία και πλούτη πολλά. Αν το ήμερο ζώο έχει λευκό χρώμα, να ξέρεις πως έχεις ένα καλό και έμπιστο φίλο. Αν το ζώο είναι άγριο και μαύρο, έχεις εχθρό που είναι πολύ επικίνδυνος. Αν είσαι γυναίκα και δεις ότι χαϊδεύεις κάποιο ζώο, θα μαλώσεις με τον άντρα σου. Αν σε κυνηγούν ή σε δαγκώνουν, σημαίνει πως έχεις εχθρούς που θέλουν να σε πικράνουν. Τα ζώα που μιλούν προαναγγέλουν κάποιο δυσάρεστο γεγονός. Όταν βλέπεις ότι δίνεις τροφή σε ζώα, περίμενε χαρά και ευτυχία στο σπιτικό σου, καθώς επίσης πολλά κέρδη.

Δέντρα πολλά σημαίνουν χαρά και πλούτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η φυλακή στον ύπνο είναι καλό πράμα;

Είδα ότι με χώσαν στην ψειρού και δεν έφταιγα κιόλας :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν ηταν μαυρα ουτε μου μιλουσαν, εγω τους μιλουσα (τι πρωτοτυπο).
Ωραια για να δουμε.
Ποκερ κανεις?? Εχω ρεντα!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η φυλακή στον ύπνο είναι καλό πράμα;

Είδα ότι με χώσαν στην ψειρού και δεν έφταιγα κιόλας :mad:

οχι...στενοχωριες και λυπη δηλωνει η φυλακη
δλδ:
Αν δεις πως βρίσκεσαι μέσα σε φυλακή, τίποτα καλό μην περιμένεις. Δυστυχία, λύπη, στενοχώρια, φιλονικίες και αποτυχίες σε περιμένουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ήμερα ζώα σημαίνουν χαρά, ευτυχία και πλούτη πολλά. Αν το ήμερο ζώο έχει λευκό χρώμα, να ξέρεις πως έχεις ένα καλό και έμπιστο φίλο. Αν το ζώο είναι άγριο και μαύρο, έχεις εχθρό που είναι πολύ επικίνδυνος. Αν είσαι γυναίκα και δεις ότι χαϊδεύεις κάποιο ζώο, θα μαλώσεις με τον άντρα σου. Αν σε κυνηγούν ή σε δαγκώνουν, σημαίνει πως έχεις εχθρούς που θέλουν να σε πικράνουν. Τα ζώα που μιλούν προαναγγέλουν κάποιο δυσάρεστο γεγονός. Όταν βλέπεις ότι δίνεις τροφή σε ζώα, περίμενε χαρά και ευτυχία στο σπιτικό σου, καθώς επίσης πολλά κέρδη.

Δέντρα πολλά σημαίνουν χαρά και πλούτη.

όλα τα είπες, το φιλί στο στόμα δεν είπες τι είναι ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
όλα τα είπες, το φιλί στο στόμα δεν είπες τι είναι ; :P

Να την φΥλανε εγραψε το κοριτσι βρε και οχι να την φΙλανε:P
Αλλα για να γνωριζεις και να μην γκρινιαζεις, σου εχω και για το φιλι απαντηση:
"Είναι σύμβολο της αγάπης και του έρωτα οπότε είτε δίνεις είτε παίρνεις φιλί, θα έχεις αύξηση στα εισοδήματά σου. Αν φιλάς παιδί, θα πετύχεις σε κάτι δύσκολο, ενώ αν φιλάς κάποιον υποκριτικά, θα αρρωστήσεις. Φιλί με κάποιον εχθρό, σημαίνει συμφιλίωση." :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Να την φΥλανε εγραψε το κοριτσι βρε και οχι να την φΙλανε:P

δεν έχετε συνέλθει ακόμα από τις κρεπάλες των ημερών. Εγώ τι έγραψα σου λέω, όχι το κορίτσι :

'Εχω την εντύπωση ότι είναι επαναλαμβανόμενο, ότι το έχω ξαναδεί. Eίμαι στη Θεσσαλονίκη και θέλω να πάω σε ένα μέρος που το υποσυνείδητό μου το κρυπτογραφεί στο όνειρο ως λυρική σκηνή. Ρωτάω κάποια γυναίκα να μου πει πώς να πάω εκεί αλλά αντί να μου πει μου ρίχνεται, φιλιόμαστε με πάθος και εκεί τελειώνει το story. Δεν με αφήνει να πάω δηλαδή στη "λυρική σκηνή"...μου θυμίζει πολύ κάποια Αθηναία, έχει ξανθά μαλλιά όπως και κείνη :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δεν έχετε συνέλθει ακόμα από τις κρεπάλες των ημερών. Εγώ τι έγραψα σου λέω, όχι το κορίτσι :

'Εχω την εντύπωση ότι είναι επαναλαμβανόμενο, ότι το έχω ξαναδεί. Eίμαι στη Θεσσαλονίκη και θέλω να πάω σε ένα μέρος που το υποσυνείδητό μου το κρυπτογραφεί στο όνειρο ως λυρική σκηνή. Ρωτάω κάποια γυναίκα να μου πει πώς να πάω εκεί αλλά αντί να μου πει μου ρίχνεται, φιλιόμαστε με πάθος και εκεί τελειώνει το story. Δεν με αφήνει να πάω δηλαδή στη "λυρική σκηνή"...μου θυμίζει πολύ κάποια Αθηναία, έχει ξανθά μαλλιά όπως και κείνη :hmm:

E μα κι εσυ, πας και κανεις παραθεση την απαντηση μου στο κοριτσι!
Παρεθεσε ντε το δικο σου...
Αλλα οπως ειδες..σου εχω ηδη απαντησει...κοιταξε ακριβως πιο πανω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
μ'εσκασες νεράιδα , μήπως θες και να σε ασημώσω ; :P σύμβολο της αγάπης το φιλί αλλά έχει σχέση με κέρδη και εισοδήματα ; Τι απ'τα δυο γιατί εγώ ξέρω όποιος χάνει στα χαρτιά κερδίζει στην αγάπη.
by the way που έχεις βρει όλες αυτές τις ερμηνείες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μ'εσκασες νεράιδα , μήπως θες και να σε ασημώσω ; :P σύμβολο της αγάπης το φιλί αλλά έχει σχέση με κέρδη και εισοδήματα ; Τι απ'τα δυο γιατί εγώ ξέρω όποιος χάνει στα χαρτιά κερδίζει στην αγάπη.
by the way που έχεις βρει όλες αυτές τις ερμηνείες ;

https://www.oneirokriths-oneira.gr

Ολο δικο σου! :P
Περιεργε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ααααα τώρα κατάλαβα τι είναι αυτό το όνειρο ! μου'ρθε ιδέα !

Κι εμενα!:eek:

Ευσεβεις ποθοι!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κι εμενα!:eek:

Ευσεβεις ποθοι!!!:P:P:P

μπα εγώ έχω δυο εκδοχές, η μία μου κάνει ως ματαίωση σχεδίου από γνωστό γυναικείο πρόσωπο ή δεύτερη εκδοχή νέο πρόσωπο που θα παίξει ρόλο στο θέατρο (λυρική σκηνή) γιατί παρέλειψα να πω ότι δούλευε στη "λυρική σκηνή".Καλά είμαι φοβερός :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
yeah βρήκα και άλλο για το θέατρο !!!!

Αν δεις πως μπαίνεις σε κάποιο θέατρο, περίμενε μεγάλες επιτυχίες και χαρές. Αν βγαίνεις, περίμενε στενοχώριες. Όταν δεις πως στέκεσαι στην πόρτα θεάτρου, να περιμένεις πολλά εμπόδια. Αν το θέατρο είναι ολοφώτιστο, περίμενε επιτυχίες στις δουλειές σου. Αν είναι σκοτεινό, χρηματικές δυσχέρειες. Αν δεις θέατρο, να παίζουν δηλ. ηθοποιοί ή άλλοι άνθρωποι, προσπάθησε να θυμηθείς στον ξύπνιο σου τι ακριβώς έργο παίζονταν. Η τραγωδία, το δράμα, το σοβαρό θεατρικό έργο, σημαίνουν αγωνία, θλίψη, στενοχώρια και μελαγχολία. Οι κωμωδιούλες, οι σάτιρες σημαίνουν πως θα νιώσεις φτηνή χαρά.

Δηλαδή μου λέει ότι υπάρχει κάποια ξανθιά που θέλει να με εμποδίσει να πάω στην ευτυχία, κι αυτό είναι αλήθεια ! πω πω καλά ε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
yeah βρήκα και άλλο για το θέατρο !!!!

Αν δεις πως μπαίνεις σε κάποιο θέατρο, περίμενε μεγάλες επιτυχίες και χαρές. Αν βγαίνεις, περίμενε στενοχώριες. Όταν δεις πως στέκεσαι στην πόρτα θεάτρου, να περιμένεις πολλά εμπόδια. Αν το θέατρο είναι ολοφώτιστο, περίμενε επιτυχίες στις δουλειές σου. Αν είναι σκοτεινό, χρηματικές δυσχέρειες. Αν δεις θέατρο, να παίζουν δηλ. ηθοποιοί ή άλλοι άνθρωποι, προσπάθησε να θυμηθείς στον ξύπνιο σου τι ακριβώς έργο παίζονταν. Η τραγωδία, το δράμα, το σοβαρό θεατρικό έργο, σημαίνουν αγωνία, θλίψη, στενοχώρια και μελαγχολία. Οι κωμωδιούλες, οι σάτιρες σημαίνουν πως θα νιώσεις φτηνή χαρά.

Μα εσυ νομιζω οτι δεν καταφερες να φτασεις καν στη λυρικη σκηνη! :P
Ραιτ?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
όχι είναι πολύ εύγλωτο όνειρο, δες παραπάνω τη λύση, τελικά σας ζητάω απαντήσεις και όλα μόνος μου τα λύνω τα αινίγματα ανεπρόκοποι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
όχι είναι πολύ εύγλωτο όνειρο, δες παραπάνω τη λύση, τελικά σας ζητάω απαντήσεις και όλα μόνος μου τα λύνω τα αινίγματα ανεπρόκοποι :D

Nαι τωρα το διαβασα...
Δεν εχεις και αδικο! :worry:
Αλλα τι σου φταινε οι ρημαδες οι ξανθιες?!:P

Αλλαξε γουστα επιτελους!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Nαι τωρα το διαβασα...
Δεν εχεις και αδικο! :worry:
Αλλα τι σου φταινε οι ρημαδες οι ξανθιες?!:P

Αλλαξε γουστα επιτελους!:P

οι κοκκινομάλες είναι το γούστο μου :P οι ξανθές μου πέφτουν από σπόντα αλλά επειδή έχω αχρωματοψία πάω ό,που να'ναι και τις φαντάζομαι Kόκκινες. Σςςς καλός ο Βέλτσος ο υπονoούμενος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το βραδυ ειδα το πιο ασχημο ονειρο ever.
εβρεχε λεει παρα πολυ και οταν σταματησε η βροχη βγηκα στο μπαλκονι να δω και ο δρομος ηταν γεματος λασπες. σιγα σιγα οι λασπες εφευγαν και ειδα το νεκρο σωμα ενος ανδρα στο δρομο. και ηταν του πατερα μου.

ξυπνησα κλαιγοντας καιδε μπορουσα να ηρεμησω μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
το βραδυ ειδα το πιο ασχημο ονειρο ever.
εβρεχε λεει παρα πολυ και οταν σταματησε η βροχη βγηκα στο μπαλκονι να δω και ο δρομος ηταν γεματος λασπες. σιγα σιγα οι λασπες εφευγαν και ειδα το νεκρο σωμα ενος ανδρα στο δρομο. και ηταν του πατερα μου.

ξυπνησα κλαιγοντας καιδε μπορουσα να ηρεμησω μετα.

Απαπαπαπα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top