Καθηγητές πληροφορικής σε φροντιστήριο

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Τελείωσα τμήμα Πληροφορικής ΑΕΙ και τώρα που ψάχνω για δουλειά ενδιαφέρομαι για διδασκαλία Η/Υ σε φροντιστήρια. Σε ένα αρκετά γνωστό που πήγα για συνέντευξη μου είπαν ότι θέλουν να έχω πάρει το ECDL, γιατί θέλουν οι καθηγητές τους να είναι πιστοποιημένοι. Γι'αυτό το λόγο μου πρότειναν να κάνω μαθήματα σε αυτούς και για τους πρώτους 2 μήνες (στους οποίους θα γίνεται η εκπαίδευσή μου) να μου αφαιρούν από το μισθό μου το ποσό που αντιστοιχεί στην εκπαίδευσή μου και στις εξετάσεις.

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας για αυτό. Είναι "απάτη"; Αξίζει λέτε;

Υποτίθεται ότι ούτε στο δημόσιο δε χρειάζεται οι πτυχιούχοι πληροφορικής να έχουν κάποια πιστοποίηση. Ξέρω ακόμα ότι σε κάποια φροντιστήρια δε χρειάζεται να έχεις πιστοποίηση για να διδάξεις, π.χ. ένας συμφοιτητής μου διδάσκει εδώ και 5 χρόνια χωρίς πιστοποίηση.

Και κάτι τελευταίο: για έναν άπειρο, πόσο πάει η ώρα καθαρά; και μεικτά; Ως πλήρης απασχόληση θεωρείται και εδώ το 8ωρο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Εμένα Nan μου φαίνεται γελίο να έχει τελειώσει κάποιος πληροφορική και να του ζητάνε το ecdl.Δηλαδή το πτυχίο σου δεν είναι αρκετή πιστοποίηση, αλλά οι 2 μήνες που θα κάνεις για το ecdl φτάνουν?Δεν ξέρω αν είναι απάτη, αλλά αν είναι να σε προσλάβουν και έχουν κόλλημα με το ecdl ίσως αξίζει τον κόπο.
Για τις αμοιβές και τα ωράρια δεν ξέρω να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Εγώ θα σου απαντήσω μόνο για το Ecdl γιατί ξέρω από την ξαδέρφη μου που ψάχνει δουλειά..Γενικά σε όλα τα φροντιστήρια και δουλειά γραφείου ζητάνε να το έχεις,αυτό και το Proficiency θεωρούνται απαραίτητα..Οσον αφορά το δημόσιο σε κάποιες περιπτώσεις νομίζω το ζητάνε..Όσο για το αν είναι απάτη ή οχι ας απαντήσει κάποιος που να είναι μέσα στα πράγματα και γνωρίζει καλύτερα..Απλώς εγώ πιστεύω ότι το ECDL μπορείς να το πάρεις και μόνη σου χωρίς να κάνεις μαθήματα με προσωπικό διάβασμα..Ανάλογα το άτομο βέβαια..Αυτα από μένα,ελπίζω να βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Κι εμένα faithplus1 μου φαίνεται χαζό. Δλδ για να διδάξεις π.χ. αγγλικά σε φροντιστήριο Αγγλικών πρέπει να έχεις τελειώσει Αγγλική Φιλολογία και το Proficiency (που είναι πιστοποίηση βασικά) δεν είναι αρκετό, ενώ για διδασκαλία Η/Υ το πτυχίο δεν είναι αρκετό, αλλά η πιστοποίηση είναι. :|

nikita13: μου είπε ότι θα πρέπει να εκπαιδευτώ κι εγώ από καθηγητή, γιατί έτσι θα δω πώς γίνεται και το μάθημα. Σε αυτό το θέμα, εδώ που τα λέμε έχει κάποιο δίκιο, γιατί όταν διδαχτείς μαθαίνεις και τον τρόπο να διδάξεις.

Αυτό που έχω πάρει απόφαση είναι ότι τώρα που είναι η αρχή της "καριέρας" μου (δε μου αρέσει αυτή η λέξη) θα με χρησιμοποιήσουν σίγουρα. Γιατί αυτό που ζητάω είναι η εμπειρία και προκειμένου να την αποκτήσω π.χ. στη συγκεκριμένη περίπτωση, μπορεί και να έλεγα, ok να πάρω λιγότερα λεφτά, έτσι ώστε να πάρω το ecdl και να αρχίσω να διδάσκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Σαφώς και το ECDL ΔΕΝ είναι απαραίτητο!
Σε πάρα πολλές περιπτώσεις ούτε καν το πτυχίο είναι απαραίτητο!
Εγώ ως φοιτητής έχω διδάξει σε τέτοιο φροντιστήριο και έχω αρκετούς φίλους που έχουν κάνει και κάνου το ίδιο....

Το να σε εκπαιδεύσουν στο πώς θα κάνεις το μάθημα προφανώς και είναι καλό....

Εγώ θα σου πρότεινα να ψάξεις και σε άλλα φροντιστήρια και αν δε βρεις κάποιο που θα σε πάρουν χωρίς πιστοποίηση τότε δες τί ποσοστό του μισθού θα σου κρατάνε και πάρε την κατάλληλ απόφαση.

Όσο για το μισθό, δεν υπάρχει μισθός με την έννοια της "ταρίφας" κάθε μήνα. Πληρώνεσαι με την ώρα. Όσο δουλέψεις θα πληρωθείς!
Εδώ στη Θεσσαλονίκη που ξέρω η ώρα πάει 8 ευρώ καθαρά. (τα μικτά δε τα ξέρω...)

Για τις ώρες δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι σταθερό. Παίζει ανάλογα το πρόγραμμα. Μπορεί δηλαδή μια μέρα να έχεις 8-9 ώρες και κάποια άλλη καθόλου... (σε κάποιο βαθμό μπορείς να το κανονίσεις και εσύ αυτό...)

Αυτά από μένα....
Ελπίζω να βοήθησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos_htmlportal

Νεοφερμένος

Ο Angelos_htmlportal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
το οτι εχει πτυχειο πανεπιστημιου,δεν λεει οτι εχει και τις απαραιτητες γνωσεις για να διδάξει ecdl..

το ecdl ειναι αρκετα δυσκολο.και πρεπει να μαθει συγκεκριμενες γνωσεις,που στο πανεπιστημιο δεν κανουν..


παραδειγμα
1.
στα ιεκ κανουν πρακτικη.. πολυ καλη πρακτικη. στα ιεκ δεν μπορουν να κανουν απουσιες.
2.
στα πανεπιστημια πας οποτε θες,διαβάζεις ολο την ιστορια και διαφορα αλλα πραγματα θεωρητικα που δεν προκειτε να χρειαστεις ποτε στην ζωη σου, οποτε απο πρακτικη δεν γνωριζεις σχεδον τιποτα...!

αρα ποιος εχει παραπανω δυνατοτητες να διδάξει ecdl..? αυτος που τελειωσε ενα ιεκ πληροφορικης...
οσο και αν σας φαινεται περιεργο...ετσι ειναι..

αρα καλο ειναι να παρεις και το ecdl αφου θα μαθεις αρκετα πραγματα..!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos_htmlportal

Νεοφερμένος

Ο Angelos_htmlportal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Σαφώς και το ECDL ΔΕΝ είναι απαραίτητο!
Σε πάρα πολλές περιπτώσεις ούτε καν το πτυχίο είναι απαραίτητο!
Εγώ ως φοιτητής έχω διδάξει σε τέτοιο φροντιστήριο και έχω αρκετούς φίλους που έχουν κάνει και κάνου το ίδιο....

Το να σε εκπαιδεύσουν στο πώς θα κάνεις το μάθημα προφανώς και είναι καλό....

Εγώ θα σου πρότεινα να ψάξεις και σε άλλα φροντιστήρια και αν δε βρεις κάποιο που θα σε πάρουν χωρίς πιστοποίηση τότε δες τί ποσοστό του μισθού θα σου κρατάνε και πάρε την κατάλληλ απόφαση.

Όσο για το μισθό, δεν υπάρχει μισθός με την έννοια της "ταρίφας" κάθε μήνα. Πληρώνεσαι με την ώρα. Όσο δουλέψεις θα πληρωθείς!
Εδώ στη Θεσσαλονίκη που ξέρω η ώρα πάει 8 ευρώ καθαρά. (τα μικτά δε τα ξέρω...)

Για τις ώρες δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι σταθερό. Παίζει ανάλογα το πρόγραμμα. Μπορεί δηλαδή μια μέρα να έχεις 8-9 ώρες και κάποια άλλη καθόλου... (σε κάποιο βαθμό μπορείς να το κανονίσεις και εσύ αυτό...)

Αυτά από μένα....
Ελπίζω να βοήθησα...


μιλας και εσυ για πρακτικη λοιπον...
συμφωνω μαζι σου... ετσι ακριβως ειναι... αν γνωριζεις ειτε απο καποια σχολη ειτε εισαι αυτοδιδακτος ,τοτε ναι μπορεις να διδαξεις,αλλα πρεπει και να το εχεις μεσα σου ετσι.. οχι να μιλας σε 10 μαθητες και να μην καταλαβαινει κανεις τι τους λες...!! :clapup: :clapup: :clapup:

οσο για τιμες.. τα μικρα φροντιστηρια στις γειτονιες,,ειναι πολυ καλυτερα απο τα μεγαλα ονοματα και απο τους ομιλους...

μπορει σε ενα μικρο φροντιστηριο το τμημα να ειναι με 2-3 ατομα αντι για 15 ατομα που θα εχει ενα μεγαλο κεντρικο φροντιστηριο αλλα πιστεψεμε θα ειναι πολυ καλυτερα,θα παιρνεις περισοτερα χρηματα-και σιγουρα θα εχεις και ασφαλιση,κατι που σε ενα κεντρικο το πιο πιθανον να μην ειχες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
το οτι εχει πτυχειο πανεπιστημιου,δεν λεει οτι εχει και τις απαραιτητες γνωσεις για να διδάξει ecdl.. με την ίδια λογική όμως, το ότι κάποιος είναι απόφοιτος του μαθηματικού δεν έχει τις γνώσεις να διδάξει μαθηματικά σε φροντιστήριο (γιατί π.χ. δεν ξέρει το περιεχόμενο του βιβλίου). Όμως τον μαθηματικό τον παίρνουν ενώ εμάς όχι. Επίσης, όπως έχω πει το Proficiency δε μετράει (που είναι πιστοποίηση και έχεις μάθει από μέσα τη διαδικασία του test) ενώ η αγγλική φιλολογία μετράει.

το ecdl ειναι αρκετα δυσκολο.και πρεπει να μαθει συγκεκριμενες γνωσεις,που στο πανεπιστημιο δεν κανουν.. το ecdl για το οποίο μου είπαν στο συγκεκριμένο φροντιστήριο είναι το BASIC. Στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι κάνοντας το εσύ ο ίδιος, μαθαίνεις πώς να το διδάξεις πιο γρήγορα από το να αρχίσεις από το μηδέν και επίσης μαθαίνεις τι ζητάνε. Ευτυχώς, εμείς του πανεπιστημίου που μαθαίνουμε όλο θεωρίες, έχουμε μάθει να ξεχωρίζουμε τα σημαντικά σημεία μιας θεωρίας και να διαβάζουμε εύκολα, ώστε μας είναι εύκολο να μάθουμε κάτι καινούριο, που στην περίπτωση του ecdl δεν είναι το άγνωστο, όλοι έχουμε ασχοληθεί αρκετά με word, excel, powerpoint, access κλπ internet, βασικά θέματα του Η/Υ!!!!!

παραδειγμα
1.
στα ιεκ κανουν πρακτικη.. πολυ καλη πρακτικη. στα ιεκ δεν μπορουν να κανουν απουσιες. αυτό δεν κατάλαβα, αλλά πού κολλάει;;; και φυσικά δε θα μπω στο τριπάκι ποιος είναι καλύτερος, ο απόφοιτος πανεπιστημίου ή ιεκ.
2.
στα πανεπιστημια πας οποτε θες,διαβάζεις ολο την ιστορια και διαφορα αλλα πραγματα θεωρητικα που δεν προκειτε να χρειαστεις ποτε στην ζωη σου, οποτε απο πρακτικη δεν γνωριζεις σχεδον τιποτα...! επίσης... μήπως έχεις τελειώσει ιεκ;;;

αρα ποιος εχει παραπανω δυνατοτητες να διδάξει ecdl..? αυτος που τελειωσε ενα ιεκ πληροφορικης...
οσο και αν σας φαινεται περιεργο...ετσι ειναι.. ...... ------ ......

αρα καλο ειναι να παρεις και το ecdl αφου θα μαθεις αρκετα πραγματα..!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Nan μάλλον είναι θέμα πολιτικής του κάθε φροντιστήριου.Ο κάθε ιδιώτης λειτουργεί με τους δικούς του κανόνες.'Αλλοι απαιτούν να έχεις ΕCDL (κι ας έχεις τελειώσει Παν/μιο Πληροφορικής) το οποίο είναι παράλογο ,κυρίως γιατί το ΕCDL δεν πιστοποιεί ότι έχεις τη μεταδοτικότητα που χρειάζεται ένας καθηγητής(υπάρχει άλλο πτυχίο που το πιστοπιεί αυτό,είναι ένα της Μicrosoft) ,δεν είναι κανένα παιδαγωγικό πτυχίο !Πιστοποιεί απλά ότι ξέρεις να βάζεις γραμμούλες και στήλες ,και να τις χρωματίζεις κι όλας :whistle: Τώρα για να μάθεις τη διαδικασία που χρειάζεται για να εξεταστεί ένας μαθητής στο ECDL,ε είναι ολίγον τι κουλό...Τη μαθαίνεις και με ένα βιβλίο του εμπορίου για τους καθηγητές.!

'Αλλοι αρκούνται σε πτυχίο ΙΕΚ και εμπειρία παράλληλα.Υπάρχουν πολλές παραλαγές.

Τον τελευταιο καιρο εργαζομαι τα πρωινα σε φροντιστηριο υπολογιστών και απαιτούν εκτός από Ανωτερο πτυχιο να έχεις και ή 2 χρονια τουλαχιστον εμπειρία στη διδασκαλία ή να παρακολουθήσεις σεμινάρια διδασκαλίας (καμια σχεση με ΕCDL,είναι κυρίως διδακτικού περιεχομένου) διαρκειας 2 μηνών περίπου,τα οποία δεν τα πληρώνεις εσύ (τα μαθήματα,την εξέταση πιστοποίησης περίπου 100 γιουρο μονο πληρώνεις)

Αλλά μάλλον είναι η πολιτική του φροντιστηρίου αυτή,οπότε δε μπορείς να κάνεις τίποτα.Το καθε ενα εχει τη δική του.Aυτό που με προβληματίζει είναι ότι απαιτούν να πληρώσεις για τα μαθήματα που θα παρακολουθήσεις.Ενταξει για τις εξετάσεις και την κάρτα δεξιοτήτων να πληρώσεις,μια που αυτά τα λεφτά δεν πάνε στην τσέπη του ιδιοκτήτη,αλλά για τα μαθηματα μου ψιλοξυνίζει...(δεδομένου ότι το ECDL δεν είναι διδακτικού περιεχομενου σεμινάριο).Γνώμη μου να κοιτάξεις μήπως βρεις κατι με καλύτερους όρους.

Εdit :Το Αγγελουδι ΑΕΙ έχει τελειώσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelos_htmlportal

Νεοφερμένος

Ο Angelos_htmlportal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
δεν ειπα κατι για να παρεξηγηθεις...
εγω προσπαθω να σε βοηθησω... απλα επειδη ειμαι πολλα χρονια σε αυτον τον τομεα,
αλλα σου ειπα και αλλα καταλαβες... δεν ειπα οτι ξερεις λιγοτερα απο καποιος που εχει τελειωσει ενα ιεκ..η ακομα και ενα τεε. για να καταλαβεις...ειπα οτι κανουν πρακτικη παραπανω ,εχουν εργαστηρια..
αυτο ειπα..
και μαθε και κατι ακομα.. μη ζητας πολλα.. στην Ελλαδα εισαι.. μαλλον ουτε αυτο εχεις καταλαβει...
ολοι κοιτανε να κανουν απατεωνιες...

πηγαινε σε ενα φροντιστηριο και μετα θα με θυμηθεις...
για να σταλεω θα εχω λογους..

το ecdl ειναι καθαρα για σενα... για να μαθεις κατι παραπανω για σενα..
οσο για το basic.. αυτο μαλλον στο ειπαν για να πουλησουν... να σε κανουν να δωσεις η να παρακολουθησεις και να βγαλουν λεφτα... συνηθιζεται..
και το ecdl να παρεις..παλι να διδαξεις δεν μπορεις...

τι εγινε ρε..τι το περασαμε... δηλαδη αν δεν ημουν προγραμματιστης και τελειωνα οικονομικο παει να πει οτι μπορω και να διδαξω!!!! τι ειναι αυτα που λετε... πολυ ευκολα τα εχετε ολα!

αν τελικα ασχοληθεις με αυτον τον τομεα...αν θες πες μου να σε βοηθησω..αν δεν εχεις σημειωσεις κτλ για ecdl...
καλη επιτυχια και με το καλο σου ευχομαι να βρεις φροντιστηριο σωστο να δουλεψεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos_htmlportal

Νεοφερμένος

Ο Angelos_htmlportal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
καιι επειδη λιγο με ψιλοπροσβαλες... μπορεις αφουυ δεν με πιστευεις να κανεις κατι καλυτερο... πηγαινε να δωσεις ecdl,,αφου ειναι τοσο ευκολο οπως λες.. αν δεν περασεις καμια ενοτητα, μην αναρωτηθεις γιατι....
οχι επειδη δεν θα ξερεις... φυσικα και θα ξερεις...απλα αυτοι που βγαζουν τις ερωτησεις ειναι ψιλοασχετοι.....
υπαρχουν και πολλες ερωτησεις κρισεως...
π.χ
θεωρια...
ερωτηση που επεσε το σαββατο...
1.τι λογισμικο καιτι δικτυο χρησιμοποιουν τα ασθενοφορα?

2.τι ειδος εκτυπωτη χρησιμοποιει ενας δικηγορος στο γραφειο του?

3.τι δικτυο χρησιμοποιουν τα atm ?

ανκολλησες και δεν ξερεις τις απαντησεις..πες μου να σε βοηθησω..:D

μηπως αυτα μαθατε στο πανεπηστημιο? σε ποιο αν ειναι? γιατι εγω δεν θυμαμαι να τα εμαθα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos_htmlportal

Νεοφερμένος

Ο Angelos_htmlportal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
το ΕCDL δεν πιστοποιεί ότι έχεις τη μεταδοτικότητα που χρειάζεται ένας καθηγητής(υπάρχει άλλο πτυχίο που το πιστοπιεί αυτό,είναι ένα της Μicrosoft) ,δεν είναι κανένα παιδαγωγικό πτυχίο !Πιστοποιεί απλά ότι ξέρεις να βάζεις γραμμούλες και στήλες ,και να τις χρωματίζεις κι όλας :whistle: Τώρα για να μάθεις τη διαδικασία που χρειάζεται για να εξεταστεί ένας μαθητής στο ECDL,ε είναι ολίγον τι κουλό...Τη μαθαίνεις και με ένα βιβλίο του εμπορίου για τους καθηγητές.!
.Γνώμη μου να κοιτάξεις μήπως βρεις κατι με καλύτερους όρους.

Εdit :Το Αγγελουδι ΑΕΙ έχει τελειώσει :)


συμφωνω..πολυ σωστα... ψαξε με πιο ευνοικους ορους..

μαγαλα φροντηιστηρια ,κατι που δεν σου ειπα δινουν απο 5,60 εως 7 ευρω την ωρα.. και φυσικα χωρις ασφαλεια...
σε μικρα φροντιστηρια εχεις πολυ καλυτερες τιμες..

σε ενα μικρο που ειμαι εγω τωρα... παιρνω 10.00 ερω την ωρα καθαρα και εχω και ασφαλιση... 1,50 ευρω.. αρα 11,50 την ωρα... αρα μπορεις να βρεις καλυτερους ορους.. και φυσικα το θεμα δεν ειναι τo ecdl... εγω μπορει να κανω μαθημα με μουσικη....:whistle: :clapup:

το θεμα ειναι οι επιτυχιες στις εξετασεις.,..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Angelos_htmlportal:
1.τι λογισμικο καιτι δικτυο χρησιμοποιουν τα ασθενοφορα?

2.τι ειδος εκτυπωτη χρησιμοποιει ενας δικηγορος στο γραφειο του?

3.τι δικτυο χρησιμοποιουν τα atm ?

δώσμου και τα choices στις απαντήσεις and make my day :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Angelos_htmlportal:
καιι επειδη λιγο με ψιλοπροσβαλες... μπορεις αφουυ δεν με πιστευεις να κανεις κατι καλυτερο... πηγαινε να δωσεις ecdl,,αφου ειναι τοσο ευκολο οπως λες.. αν δεν περασεις καμια ενοτητα, μην αναρωτηθεις γιατι....
οχι επειδη δεν θα ξερεις... φυσικα και θα ξερεις...απλα αυτοι που βγαζουν τις ερωτησεις ειναι ψιλοασχετοι.....
υπαρχουν και πολλες ερωτησεις κρισεως...
π.χ
θεωρια...
ερωτηση που επεσε το σαββατο...
1.τι λογισμικο καιτι δικτυο χρησιμοποιουν τα ασθενοφορα?

2.τι ειδος εκτυπωτη χρησιμοποιει ενας δικηγορος στο γραφειο του?

3.τι δικτυο χρησιμοποιουν τα atm ?

ανκολλησες και δεν ξερεις τις απαντησεις..πες μου να σε βοηθησω..:D

μηπως αυτα μαθατε στο πανεπηστημιο? σε ποιο αν ειναι? γιατι εγω δεν θυμαμαι να τα εμαθα!!!!!


έχεις δίκιο,
έχω πάρει το ecdl και ενώ γνωρίζω καλά τις 5 ενότητες γιατί δουλέυω πάνω σε αυτές στην σχολή συνέχεια εκτός απο Access και βασικές έννοιες που είναι θεωρία, σε κάποιες ερωτήσεις κόλλησα γιατί ήταν κάπως μπέρδεμα η διατύπωση, η καθηγήτρια μου έιχε πει τι στυλ έχουν οι ερωτήσεις και πώς ρωτάνε συνήθως και ενώ να το κάνεις ήταν το πιο εύκολο σε κόλλαγε έτσι όπως σε ρωτούσε:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos_htmlportal

Νεοφερμένος

Ο Angelos_htmlportal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
απλα αυτοι που βαζουν τις ερωτησεις ειναι μαλλον ψιλοασχετοι...
βγαζουν ερωτησεις που η σιατυπωση ειναι πολυ λαθος.. και γενικοτερα το ecdl ειναι βασικες γνωσεις,αλλα οι ερωτησεις που βαζουν ειναι αρκετα δυσκολες...αρα δεν μιλαμε για βασικες γνωσεις....!!! επομενως ειναι λογικο καποιος να κολλησει και να μην καταλαβαινει τι ρωταει η ερωτηση η να μην ξερει την απαντηση.. αφου πιεζει και ο χρονος..
και φυσικα δεν μπορει καποιος να παιζει με την κριση του καθενος και τον τροπο που σκεφτεται...!!! αυτο ειναι λαθος για μενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Θυμάμαι μια ερώτηση που αυτό που έπρεπε να κάνω ήταν να βγω στην επιφάνεια εργασίας

ήταν με τέτοιο τρόπο διατυπωμένη και δεν την έκανα καν,τελικά ήταν η μόνη που έκανα λάθος την είπα μετά σε μια καθηγήτρια και μου είπε πως όντως ήταν κουλή ερώτηση
Δεν την θυμ'αμαι να την γράψω τώρα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos_htmlportal

Νεοφερμένος

Ο Angelos_htmlportal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Θυμάμαι μια ερώτηση που αυτό που έπρεπε να κάνω ήταν να βγω στην επιφάνεια εργασίας

ήταν με τέτοιο τρόπο διατυπωμένη και δεν την έκανα καν,τελικά ήταν η μόνη που έκανα λάθος την είπα μετά σε μια καθηγήτρια και μου είπε πως όντως ήταν κουλή ερώτηση
Δεν την θυμ'αμαι να την γράψω τώρα:hmm:

ε,ναι..υπαρχουν πολλες τετοιες ερωτησεις...! :hmm: δυστηχως!@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Angelos_htmlportal:
καιι επειδη λιγο με ψιλοπροσβαλες... μπορεις αφουυ δεν με πιστευεις να κανεις κατι καλυτερο... πηγαινε να δωσεις ecdl,,αφου ειναι τοσο ευκολο οπως λες.. αν δεν περασεις καμια ενοτητα, μην αναρωτηθεις γιατι....
οχι επειδη δεν θα ξερεις... φυσικα και θα ξερεις...απλα αυτοι που βγαζουν τις ερωτησεις ειναι ψιλοασχετοι.....
υπαρχουν και πολλες ερωτησεις κρισεως...
π.χ
θεωρια...
ερωτηση που επεσε το σαββατο...
1.τι λογισμικο καιτι δικτυο χρησιμοποιουν τα ασθενοφορα?

2.τι ειδος εκτυπωτη χρησιμοποιει ενας δικηγορος στο γραφειο του?

3.τι δικτυο χρησιμοποιουν τα atm ?

ανκολλησες και δεν ξερεις τις απαντησεις..πες μου να σε βοηθησω..:D

μηπως αυτα μαθατε στο πανεπηστημιο? σε ποιο αν ειναι? γιατι εγω δεν θυμαμαι να τα εμαθα!!!!!

Πες μου κάτι: τι είδους πρακτική κάνουν στα ιεκ;;; Πρακτική στη διδασκαλία ECDL π.χ., γιατί εδώ αυτό μου λες. Όπως λέει και η plain ζητούν εμπειρία. Ε αυτή δεν την έχω και ούτε διδάσκεται κάπου. Τις γνώσεις τις αποκτάς και μόνος σου στο κάτω κάτω ή με τη βοήθεια κάποιου που ήδη διδάσκει (π.χ. όπως μου είπες εσύ για σημειώσεις). Το αν έχεις μεταδοτικότητα ή όχι αυτό είναι άλλο θέμα... γι' αυτό σου είπα ότι είναι παράλογο να ζητούν πιστοποίηση αφου στον απόφοιτο μαθηματικού, δε υπάρχει τπτ τέτοιο και τον παίρνουν απευθείας από το πανεπιστήμιο.

"και μαθε και κατι ακομα.. μη ζητας πολλα.. στην Ελλαδα εισαι.. μαλλον ουτε αυτο εχεις καταλαβει..." Από πού το κατάλαβες αυτό... και ποιός σου είπε ότι νομίζω ότι ζω στην Ελβετία... έχω δουλέψει και αλλού, σε άλλο τομέα και γνωρίζω πολύ καλά ότι ζω στην Ελλάδα... ποια είναι τα πολλά που ζητάω δεν καταλαβαίνω... διάβασε την απάντηση του giostau ξανά και θα δεις ότι χωρίς πιστοποίηση και χωρίς να έχει τελειώσει τπτ και καμία προηγούμενη εμπειρία, τον πήραν σε φροντιστήριο. Το ίδιο έχει συμβεί και σε γνωστούς μου... άρα δε ζητάω πολλά...

Επίσης, το αν αυτοί που βάζουν ερωτήσεις είναι ψιλοάσχετοι δεν είναι δικό μου πρόβλημα, ούτε δείχνει ότι εγώ δεν έχω προετοιμαστεί καλά για τις εξετάσεις... το παραπάνω επιπλέον δεν το ήξερα... εγώ νόμιζα ότι οι άνθρωποι ήταν καλά και δεν έβαζαν ερωτήσεις του στυλ... "πόσα αυγά έκανε η κότα" . Αλλά μήπως τις ερωτήσεις που έθεσες τις μαθαίνουν στα ιεκ;;;

Οπότε άλλο είναι τι έχεις ο ίδιος διαβάσει ή μάθεις μόνος σου, τι ερωτήσεις σου βάζουν, πού τις διδάσκεσαι και αν έχει τη δυνατότητα να είσαι καλός στη διδασκαλία... κάπου τα έχουμε μπλέξει νομίζω...

πάντως κρατώ τη συμβουλή σου να ψάξω σε συνοικιακά φροντιστήρια... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos_htmlportal

Νεοφερμένος

Ο Angelos_htmlportal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
oxi..δεν εννοουσα αυτα.. κανουν περισοτερη πρακτικη στους υπολογιστες..λογω των εργαστηριων που εχουν..απλα θα κανουν περισοτερη εξασκηση στο word,excell παραδειγμα..
το ecdl μην το μπερδευεις,θελει το δικο του διαβασμα..!

και δεν ειπα οτι αν δεν εχεις ecdl δεν σε παιρνουν σε φροντιστηριο..

αναλογα τι ζηταει ο καθενας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Angelos σου έστειλα PM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top