Γιατί κάνατε σεξ πρώτη φορά;

Γιατί κάνατε σεξ πρώτη φορά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 256)
  • Είχα ορμές (sic)

    Ψήφοι: 30 11.7%
  • Ήμουν πολύ ερωτευμένος/η και ήθελα να έρθουμε πιο κοντά

    Ψήφοι: 49 19.1%
  • Από περιέργεια

    Ψήφοι: 16 6.3%
  • Δεν ήθελα να είμαι άλλο παρθένος/α

    Ψήφοι: 16 6.3%
  • Για να μην με παρατήσει/Επειδή με είχε πρήξει

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • Γιατί είχαν κάνει όλοι μου οι φίλοι/Γιατί ήταν cool

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • Ήρθε μόνο του, ήταν η στιγμή τέτοια

    Ψήφοι: 71 27.7%
  • Δεν ήθελα να χάσω την ευκαιρία

    Ψήφοι: 5 2.0%
  • Δεν έχω κάνει ακόμα σεξ

    Ψήφοι: 64 25.0%

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Επειδή απλώς είχε έρθει η στιγμή! Ήταν πολύ ωραία και όλα μας βγήκαν πολύ φυσικά. :) (ε και είχαμε και κάποιες ορμές όσο να 'ναι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Ενδιαφέρον θα είχε να βλέπαμε κατά πόσο θετική η αρνητική ήταν η πρώτη φορά.

Έρως για μένα πρωτίστως και όλα πήραν το δρόμο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teddy bear

Νεοφερμένος

Η teddy bear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δεν κατάλαβες τι εννοώ μάλλον... Οι περισσότεροι 17χρόνοι (ηλίκια που έκανα sex), τουλάχιστον αυτοί που εγώ γνώριζα, έκαναν sex κυρίως για την εμπειρία ή για να φανούν ανώτεροι από άλλους που δεν είχαν κάνει ή από ορμές. Εμένα το να κάνεις sex χωρίς να νιώθεις τίποτα για το ατόμο που είστε μαζί μου φαίνεται τελείως κάφρικο και ανώριμο.τσίπουρο έχεις πολύ ωραία σκέψη!!!!! Πιστεύω οτι τα περισσότερα αγόρια δεν σκευτονται έτσι.

Εγώ έκανα σέξ για πρώτη φορά γιατί είχαμε πολύ καιρό μαζί πάνω από χρόνο,των αγαπούσα δεν μπορώ να πω αλλά με πίεσε λιγό για να το κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
όχι ότι είναι κακό να είσαι παρθένα την πρώτη νύκτα του γάμου, αλλα γιατί φοβόσουν ακόμα και τον άνθρωπο που σαγαπάει;)
Ακούγεται όντως λίγο αντιφατικό.:hmm::)

Εγώ έκανα σέξ για πρώτη φορά γιατί είχαμε πολύ καιρό μαζί πάνω από χρόνο,των αγαπούσα δεν μπορώ να πω αλλά με πίεσε λιγό για να το κάνουμε...
Για αυτό το θέμα με την πίεση, τι να πει κανείς άραγε;:hmm::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Περίεργ ερώτηση αν και όταν είδα τις επιλογές θυμήθηκα(!) πως όλοι οι άνθρωποι δεν κάνουν πράματα φυσιολογικά!!:P

Εγω προσωπικά έκανα επειδή είχα σεξουαλικές ορμές, ανησυχίες, είχα βρει τον κατάλληλο(πρωτάρης σαν κι εμένα, ηλικιακά σαν κι εμένα, είχαμε και σχέση πολλά χρόνια) οπότε ήρθε... μετά απο αρκετή κουβέντα και των δύο μας(παρ ο,τι πιτσιρίκια τόοοοτε:D) ρομαντζάδα, διάθεση, σιγουριά για την επιλογή μας μπλα μπλα...

αυτά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
δεν είχε τίποτα καλό η τηλεόραση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel22

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ημουνα τρελά ερωτευμένη...:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ακόμα δεν βρέθηκε ο κατάλληλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
αχ αυτες οι εκδρομες.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
έτσι απλά έγινε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει ακόμη κάτι αλλά έχω πάααααρα πολύ άγχος...
Δε θέλω με αυτόν που θα το κάνω πρώτη φορά επειδή τον αγαπώ και αισθάνομαι κάτι να ξέρει ότι δεν έχω ξανακάνει τίποτα.
Ώρες ώρες σκέφτομαι πρώτη φορά να το κάνω με κάποιον άγνωστο απλά για να μην είμαι παρθένα όταν θα γίνει με το πρόσωπο που θα θέλω.
Αχ... Δεν ξέρω. Είμαι εντελώς μπερδεμένη, αγχωμένη, χάλιαααα... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει ακόμη κάτι αλλά έχω πάααααρα πολύ άγχος...
Δε θέλω με αυτόν που θα το κάνω πρώτη φορά επειδή τον αγαπώ και αισθάνομαι κάτι να ξέρει ότι δεν έχω ξανακάνει τίποτα.
Ώρες ώρες σκέφτομαι πρώτη φορά να το κάνω με κάποιον άγνωστο απλά για να μην είμαι παρθένα όταν θα γίνει με το πρόσωπο που θα θέλω.
Αχ... Δεν ξέρω. Είμαι εντελώς μπερδεμένη, αγχωμένη, χάλιαααα... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

:eek::eek::eek:

ποσο χρονων εισαι κουκλα μου?

δε το πιστευω οτι εχουμε φτασει τετοιο σημειο που το να σαι παρθενα ειναι ντροπη.
δε θα σου πω τα κλισε αν σαγαπα δε θα χει προβλημα κλπ γιατι στα αυτα μου ηχει γελοιο το να χει προβλημα καποιος ανθρωπος για αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Απλά αυτό νοιώθω. Δε μπορώ να πω ότι χαίρομαι γι' αυτό, αλλά έτσι είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το 86,96% όταν έκανε sex πρώτη φορά δεν είχε ορμές .... :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ιλεος...!
Να κανει κανεις σεξ για πρωτη φορα και να μην ειναι ερωτευμενος παει στο καλο....αλλα να μην εχει καν ορμες?! Μα τι στο διατανο κανει?! Ιλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Topic:
Γιατί κάνατε σεξ πρώτη φορά;

Όταν της έλεγα πονηρά λογάκια, μου έλεγε "Μη, θα πάμε στην Κόλαση"...

Εκείνη την ώρα θυμήθηκα έναν ζοφερό τρίλογο (διάλογος μεταξύ τριών) που είχα εις την πατρικήν μου οικία παλιότερα:

-Μανούλα: Δε μπορώ να μαγειρεύω σαν εστιατόριο, αυτό το φαϊ έχουμε, θα το φάτε
-Αδερφούλης: Ο Λυκούργος μου πήρε το σαγανάκι... Γιατί;;;;;
-Εγω: Γιατί είσαι χοντρός ρε!
-Μανούλα και αδερφούλης με μια φωνή: Τράβα στο διάολο!!!


Και δεν έγινε!!!:(:(:(

Έτσι όρμηξα στο Λενάκι μπας και όντως πάω στην Κόλαση! Εκεί θα είχε πολλά σαγανάκια!!!:happy::happy::happy:

Όμως ήμουν μικρό και τρυφερό και δεν ήξερα.... Πουθενά η Κόλαση.... Πουθενά τα σαγανάκια!!!:cry_x:

Μόνο κάτι αίσχη με ανάγκαζε να κάνω.... Ξέρετε, από αυτά που αγκαλιάζονται δυο άνθρωποι και κάνουν μουτς μουτς και χάμπα χάμπα....όμως το εισιτήριο για την Κόλαση το έκοψα....τσάμπα!!

Αργότερα σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον Κάτω Κόσμο, ο Αρχισάτανος ιερεύς, μου είπε: "Μα καλά πόσο βλάκας είσαι αδερφάκι μου; Αφού είσαι ήδη στην Κόλαση!!!"

Του λέω "Τι εννοείς μέγα Μέντορά μου;" και μου απαντά αποστομωτικά:


"Εργάζεσαι σαν δούλος
Πληρώνεσαι με "μαστίγωμα" από την Κυβέρνησή σου
Το καθημερινό σου ηχητικό απαύγασμα απολαύσεως είναι το Dream Evil - You are the One
Για να λάβεις έρωτα, πρέπει να κάνεις τον σκληρό, που έρχεται σε αντιδιαστολή με το κάτωθι, όπου...
Για να κάνεις σεξ πρέπει να κάνεις τον μαλακό, με κατάληξη πολλές φορές να μπερδεύεις τα φωνήεντα και να κάνεις τον μαλάκα
Η Briana Banks σταματάει την παραγωγή ερωτικών ταινιών, άλλο βασανιστήριο από κει... Ποτέ η αυτοικανοποίηση δεν θα είναι ίδια!
Τα καλοριφέρ σου είναι τόσο ζεστά που για να ανακουφιστείς πρέπει να γδάρεις το δέρμα σου για να βγεί
Πληρώνεις για αυτά τα καλοριφέρ σαν να είσαι κροίσος με την τσέπη ενός φυτωρίου γιάπη
Ζείς σε έναν κόσμο που η διεστραμμένη ηθική ονομάζεται "ελευθερία", η αυθάδεια "δικαίωμα" και η απουσία ελέγχου "ευδαιμονία"..."


Μα είχε άδικο;;; Κι εγώ ο ρηχός πήγα κι έκανα πρώτη φορά σεξ για ένα σαγανάκι.... Ντροπή μου!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Γιατί έκανα έρωτα πρώτη φορά; :worry:

Μα είναι ερώτηση αυτή κύριε πρόεδρε; :eek:

Σάμπως θυμάμαι κιόλας μετά από τόσον καιρό; :hmm:

Το "είχα καύλες" είναι καλή απάντηση, ή θεωρείται πως ρίχνει το επίπεδο στο βύθουλα; :hehe:

(Όχι παιδί μου, απαντά ο Αρχισάτανος Μέντοράς μου με υποχθόνεια φωνή. Κανείς δεν μπορεί να το πάει πιο κάτω από εκεί που το έφτασε ο αδελφός Λυκούργος...:devil:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Γιατί κάνατε σεξ πρώτη φορά;
Απο αναγκη..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tempora

Νεοφερμένος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Νομίζω ότι η δημοσκόπηση και οι απαντήσεις παρουσιάζουν τα πράγματα πιο ιδεαλιστικά απ' ότι είναι στη 'πραγματική' κοινωνία τη τελευταία δεκαετία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νομίζω ότι η δημοσκόπηση και οι απαντήσεις παρουσιάζουν τα πράγματα πιο ιδεαλιστικά απ' ότι είναι στη 'πραγματική' κοινωνία τη τελευταία δεκαετία.
Απλά ο κόσμος τείνει να κρίνει πιο ιδεαλιστικά τον εαυτό του και πιο κυνικά τους άλλους.

(και τα 2 έχουν παίξει ρόλο σε αυτό που λες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top