Διατήρηση επαφών

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Με πολλούς από τους ανθρώπους, με τους οποίους συναντιόμαστε στη διάρκεια της ζωής μας, δεν έχουμε επαφή μετά από κάποιο χρονικό διάστημα. Οι άνθρωποι αυτοί μπορεί να είναι πχ ερωτικοί σύντροφοι, όπου μετά το τέλος της σχέσης υπάρχει απομάκρυνση. Κυρίως όμως μπορεί να είναι παλιοί φίλοι, ή γνωστοί , με τους οποίους στο πέρασμα του χρόνου και με τις αλλαγές της ζωής χάνεται η επαφή.
Πιστεύετε γενικά ότι πρέπει να προσπαθεί κανείς συνειδητά να κρατάει επαφές; Η είναι καλύτερα να αφήνει απλά τα πράγματα να κυλάνε στους ρυθμούς της ζωής , με τις αναπόφευκτες απώλειες; Είναι λογικό να δημιουργείται κάποιες φορές συναισθηματισμός ή νοσταλγία με πρόσωπα και καταστάσεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία τι είναι καλύτερο, αλλά τι επιθυμείς. Και αυτό το θέμα δεν είναι κάτι που πρέπει να το προσεγγίσουμε σαν έννοια, αλλά κάθε περίπτωση μεμονομένα.

Προσωπικά σε ένα τέτοιο ερώτημα, αναρωτιέμαι πόσο επιθυμώ την επαφή με το συγκεκριμένο άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Να κρατήσω επαφή με ερωτική σύντροφο στο φιλικό αποκλείεται. Είμαι ευαίσθητος άνθρωπος εγώ, δεν μπορώ να πατάω ένα κουμπάκι και να λέω χθες εραστές,σήμερα φίλοι, άσε που και οι γυναίκες δεν το θέλουν αυτό. Πρέπει να'σαι πολύ κυρία για να θες να κρατάς επαφές με έναν πρώην. Με άλλους γνώριμους ναι, επιστρέφω κατά καιρούς αν νοιώσω την ανάγκη. Στην παρούσα φάση έχω απομακρυνθεί τελείως από μια πολύ καλή φίλη του παρελθόντος. Αποφεύγω να την πλησιάσω ξανά γιατί έχω ευαισθητοποιηθεί τόσο πολύ τον τελευταίο χρόνο που πιστεύω θα καταρεύσω λέγοντάς της με λεπτομέρειες όλα όσα μου έχουν συμβεί και δεν θέλω να με δει έτσι. Με είχε γνωρίσει σε μια πολύ ευτυχισμένη φάση της ζωής μου και ήταν η μοναδική γυναίκα φίλη που έχω και εξαίρετος άνθρωπος, αλλά συγκινούμαι πολύ εύκολα πια και δεν θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
DrStrangelove, ο πραγματικός φίλος/φίλη όταν θα είσαι αδύναμος θα σκύψει και θα σε σηκώσει ;). Ακόμη και αν φοράει κοστούμι αρμάνι και εσύ έπεσες σε λασπόνερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
DrStrangelove, ο πραγματικός φίλος/φίλη όταν θα είσαι αδύναμος θα σκύψει και θα σε σηκώσει ;). Ακόμη και αν φοράει κοστούμι αρμάνι και εσύ έπεσες σε λασπόνερα.

Ναι, έτσι είναι, όμως ξέρεις γιατί δεν θέλω να τους συναντώ στις σκληρές εποχές ; Γιατί τους γνώρισα σε χρόνια μεγάλης ευτυχίας και μου θυμίζουν τα καλά χρόνια κι αυτό με στεναχωρεί γιατί κάνω τη σύγκριση με τα τωρινά. Καλύτερα να ξεκινάς τη ζωή σου απ'την αρχή γράφοντας σε λευκό χαρτί σε κάποιες φάσεις, ειδικά αν νοιώθεις ότι έχεις σχεδόν μεταλλαχθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πρέπει να'σαι πολύ κυρία για να θες να κρατάς επαφές με έναν πρώην.


Excuse me?:hmm:
Αυτος ειναι κανονας - πραγματικοτητα η κανονας-πραγματικοτητα δικη σου??:hmm:
Τι εννοεις ακριβως, θα ηθελα πολυ να μαθω.
Οσες δε θελουν επαφες με πρωην φιλους πως τις ονομαζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο να κρατας επαφες μετα απο μια σχεση!!

βεβαια παλι εξαρταται απο την περιπτωση,δικο μου παραδειγμα, με τον εναν πρωην μπυ δεν λεω ουτε καλημερα, με τον αλλον δεν εχω κανενα προβλημα απλα δεν ειμαστε και φιλοι, αν τον δω θα του πω γεια!!

δεν νομιζω πως ειναι ευκολο να κρατας επαφες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω θλω να κραταω επαφες με πρωην αλλα ολοι με βριζουν μετα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top